Šta je novo?

Kupovina iz SAD (za robu koja se ne šalje u Srbiju) - iskustva sa ovim posrednikom?

Kontaktirao sam njihovu podrsku putem Ticket-a, sredili su Tracking deo i vidim da je posiljka u Srbiju stigla 23. 03. Sto znaci da su sada "gospoda strucnjaci" sa carine na potezu.
 
Ljudi, je l' postoji neka fora, broj telefona ili slicno gde bih mogao da pozovem odredjenu sluzbu da vidim gde mi je zapela posiljka ? Na tracking.shipito sajtu mi stoji da je posiljka jos 25. 03. stigla u Srbiju i od tog datuma, ni traga ni glasa istoj...
 
Da li ti je tracking u formatu xx123456789xx ? Ako nije onda ga ne možeš pratiti. Koliko se ja sećam airmail economy nema pravi tracking, a trebalo mu je oko mesec dana do Srbije
 
U ovom formatu je ABC123456789012345 . Znaci nista od pravog tracking-a, vec jednostavno da cekam...Pise da ga je 15.03. preuzeo USPS... Javljam kada stigne.
 
Neverovatno, posiljka mi je stigla jos pre 7 dana i oni, na ciju mi je adresu stigla, nisu mi na vreme javili da mi je stiglo obavestenje (koje posta salje) da mogu da dodjem da je podignem. Naravno, posle 5 dana, oni su to poslali nazad. Da li mi neko moze reci, da li postoji neka sema pomocu koje mogu da proverim da li je posiljka napustila Srbiju i da je nekako preuzmem? Ako ne postoji, da li neko zna, koja je varijanta, kada se posiljka vrati u Shipito skladiste, sta se dogadja sa njom i da li moze ponovo (*****ski ali je tako) da se posalje ovamo?
 
Ljudi, ne znam za vas, ali ja muku mucim sa ovim Shipitom. Ajde, prvo mi se vratila posiljka nazad, moze se reci moja greska. Nema problema, stiglo je u skladiste, ponovo sam platio prevoz posiljke. Poslali su je. Stigla je do Los Andjelesa i opet se, iz meni nepoznatih razloga, vratila u Shipitovo skladiste. Kada sam trazio da mi objasne zasto se to vratilo nazad i da mi opet posalju posiljku o njihovom trosku (jer nije moja greska, kao prvog puta) dobio sam neki glup i genericki odgovor. Sve u svemu, moram opet da platim prevoz. Rekoh, ajde, nema problema, platicu. Kada ono, iz milionitog pokusaja prolazi uplata za depozit, tj. za ovaj put, nisam ni uspeo da uplatim depozit, pokusacu sutra ponovo. Znaci da odlepis. Da li ima jos neka firma koja se ovim bavi, a da je povoljna kao Shipito? Nasao sam neke koje se bave ovim poslom, ali su im cene postarina ogromne.
 
Da li je cena shipping u međuvremenu porasla ili je uvek bila za 1kg - 24.73$ , odnosno da bi cena transporta bila ona o kojoj je ovde bilo reči (6-7$), paket ne sme biti teži od 0.2kg ?
 
Evo, zadnji paket stigao za 2 nedelje:

2dec162231010b1e63dc777f4fdf90f3.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala. To je to, težina 0,2lb (90 grama) cena 5.26+2$. Za paket težine 0,5kg cena je 15+2$.
 
Za ovo do danas nisam znao i mozda sam se prijatno iznenadio...
Namerno kazem mozda jer sad razmisljam "grdne" pare potrositi i iz USA nabaviti slusalice.

Ovo: https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16826138190

Ima li neko da mi objasni kako ovo "radi".
U stvari da mi objasni kako ja da na newegg u USA kupim (platim) slusalice i da ih newegg posalje za shipitoi...

Moze li neko iskusan korak po korak sve objasniti, kao da nekome ozbiljno intelektualno uskracenom objasnjavate do u detalje... :d

Moze li se paypal-om nasim platiti sve, newegg i shipito?

Ima li neko bolji, povoljniji od shipito, po pitanju troskova, postarine, naplate usluge...?
 
Znaš da će ti na sve ovo udariti PDV od 20% a najverovatnije 32% (za carinu i PDV na cenu paketa+isporuke) + 150-350 dinara otvaranje paketa? Ako ti to odgovara onda razmišljaj dalje kako i šta :)
 
Znam, trebalo bi samo pdv+troskovi otvaranja, nego ne znam kako se logujem na newegg (kojim imenom, nalogom, pravim novi ili sta), pa kako to upucujem na shipito, to me zanima i za to mi treba objasnjenje.
Zna neko, ajde ispricajte da se odvazim na kupovinu...

edit:
Kad se registrujem na shipito, dobijem od njih laznu adresu koja je u stvari njihovo skladiste, odnosno ustanova za obradu paketa u Kaliforniji)?
Sta je sa americkim, odnosno kalifornijskim pdv-om (VAT), da li se naplacuje osim cene po kojoj newegg prodaje i salje robu, neki porez u Americi?
Kad i kako se placa usluga shipitu?
Ja narucim i paypal-om (ili karticom) platim slusalice newegg-u, oni posalju shipitu, shipito primi, kad odnosno u kom trenutku ja placam 17$ shipitu (2$ fiksno + 15$ za postarinu)?
Pravim li novi nalog na newegg sa shipitovom adresom ili dodajem shpitovu adresu u svoj stari nalog ili sta?
Treba neki telefon ili ne?
Da li se moze nekako dogovoriti da shipito napise manju cenu na paketu, umesto 48$ da stave 22$ ili 19$ ...? :d
Gde, kad i kako se to dogovara?
 
Poslednja izmena:
Imaš opciju da izabereš koju cenu Shipito da napiše na paketu. Platiš kad im paket dodje i onda ti ga šalju.
Nisam pravio novi nalog, odabrao isporuku na adresu Shipita.
Pročitaj malo na sajtu Shipita, sve to piše. Ili bar ovu temu od početka.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Evo da ti javim moje utiske, do sada imam 16 isporucenih paketa i 1 paket posle slikanja mi zagubili kada sam promenio skladište iz Nevade u Kaliforniji, jer svi paketi posle idu za Kaliforniji i posle na slanje, i tako hteo da skratim rutinu i zagube mi paket...E sada ono glavno, nadoknada paketa i pisanje deklaracije šta si uzeo i cenu....Ja sam stavku platio 50$ sa Amazona i tu sam takodje imao vat za kaliforniju, dok za Nevadu nema vat...ali to je samo sa Amazona itd...za ebay to ne važi. Ja sam na deklaraciji stavio 30$, i kada nisu mogli da nadju paket posle 5 radnih dana, dobio sam refund samo 30$, a 20$ sam im poklonio...Posle toga sledeći paket uredno prosao u Kaliforniji, i stigao ove pre par dana. Paket je putovao 2 nedelje i nije bila carina. Tako da, ko želi da rizikuje i stavi manju cenu, može i da se opece. Inače super imam saradnju sa njima, ali samo male pakete uziman i max do 100$...Takodje, sve sto ima bateriju, očekujte da ćete imati problema poslati za Srb, jer ja msm da samo DHL sme, ali cena je bas katastrofa, ide do 100$ samo za DHL....Ovako obične pakete sve šaljem air mail bez traking koda, i bez osiguranja, kada nije ništa lomljivo...

Sto se tiče adrese, i telefona. Prekopiraj smao tu adresu u kom si magacinu odabrao dostavu i čuvanje, a tel stavi njihov broj od call centar.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zaboravi na NewEgg i domace platne kartice, oni prihvataju uplate samo preko kartica izdatih iz USA banaka, tj. uplata ce proci, skinuce ti novac i istog momenta ce ti ga vratiti nazad, bez obzira na adresu koju navodis.
 
@evilmc Jesam li ja dobro razumeo, sa Amazon kad posalju u Kaliforniju tamo u kaliforniskom skladistu Shipio-a naplate kalifornijski VAT (PDV) i to ti doaju uz postarinu ka srb?
Koliki je Ca VAT?
Koje skladiste Shipito-a je u Nevadi, kako se zove? Tu ne bi naplatili vat?

@Astmario Razocaravajuca vest... to prakticno znaci da nece biti potrebe ni za Shipito-m ... :(
 
Ne druže, već ti Amazon odma naplati VAT na njihovom sajtu sa adresom koju staviš za isporuku. Tako da shipito nema nikakvih veze sa naplatom, jer on samo prosledjuje dalje

Registruj se na shipito i videces sve sam, nije ništa komplikovano i imaš samo 3 skladista u USA koja su rasporedjena u 3 stejta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Je l' postoji nešto slično Shipitu, a da je za Evropu? Tipa naručim nešto iz Evrope što ne šalju u Srbiju, pa ga proslede ka ovamo.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
I shipito ima svoj magacin u Austriji :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kacio je neko gore linkove za nemacku kupovinu cini mi se...
 
Vidim shipito daje besplatan premium na godinu dana.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Dobio sam mail sljedeceg sadržaja

Dear xxx,

We sincerely miss you and owe you an apology for the operational challenges we faced last holiday season. This past year we’ve been investing in our operations and technology to improve the customer experience and are confident we can deliver on your expectations. I’m so confident, I would like to offer you a free annual upgrade to a Premium Membership for the remainder of this year and all of 2018. This is a $50 value and can return additional savings by allowing you to consolidate shipments thus saving on shipping charges.

Our Premium Membership allows you to ship out of our Tualatin, Oregon warehouse which means you will not be charged U.S. sales tax on your purchases when you ship to that warehouse. No sales tax means an additional savings of up to 6% - 9%.

As an added incentive to try us again, I am offering:

15% off shipping charges for any shipments made through 2017

Evo već sam probao ovo novo skladište. :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kakve su cene za shipping?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zavisi koju postu odaberes i koliki su gabariti paketa i njegova težina. Za ove sitnije paketice do pola kile plaćao sam 12-15$ za Airmail Economy do Bosne. Oklopi za telefon i sitnice koje stanu u one žute koverte sa baloncicima sam plaćao 2-3$. 2$ obrada paketa.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zavisi koju postu odaberes i koliki su gabariti paketa i njegova težina. Za ove sitnije paketice do pola kile plaćao sam 12-15$ za Airmail Economy do Bosne. Oklopi za telefon i sitnice koje stanu u one žute koverte sa baloncicima sam plaćao 2-3$. 2$ obrada paketa.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Gde mogu da se vide detalji? Tipa cena isporuke, cena njihove usluge...
Na sajtu shipit.to nema ničega. Po njemu ne bih rekao ni da se bave ovakvom uslugom kojom se bave.
 
Imaš shipping calculator i izračunas sebi. Dolje pri dnu stranice, ne znam napamet sad sam na telefonu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Imaš shipping calculator i izračunas sebi. Dolje pri dnu stranice, ne znam napamet sad sam na telefonu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Ajde molim te pogledaj kad dođeš do kompjutera, jer ja to ne nalazim. Na sajtu pišu kao da su firma koja daje brojeve za praćenje i ništa više. Ili ja gledam pogrešan sajt ili je nešto drugo u pitanju.
 
Naletim na dobru ponudu na Amazonu i kupim jednu graficku karticu...platim je 250 $ sa sve porezom i prosledim na Shipito. E sad, koliko ce me odrati na carini? :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno