Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svaka pošta ima tzv, kontrolora, osobu koja bi trebalo da proveri da li je sve uradjeno po propisima u slučaju žalbe stranke, odeš na poštu gde si preuzeo paket, tražiš kontrolora i tražiš da ti objasni zašto su ti uzeli lovu a dali uplatnicu iz koje se vidi da nikakva uplata nije izvršena ili da ti da na uvid dokaz da je u tvoju ime plaćen PDV.
Pazi, možda i nije greška napravljena ali ako jeste, što više vremena prođe to ćeš teže dokazati da nisi ti kriv a carinu baš zabole gde je nastao problem, oni znaju ko i koliko je trebao da plati a nije platio...
 
Poslednja izmena:
Kad ti postar donese paket i ti platis ,vise nemas nista ni sa carinom i postom,on mora da opravda svaku uplatinicu a ne onaj koji je robu dobio,ajd probaj da uzmet paket bez placanja u posti ili da ga kojim slucajem otvoris pa probas da platis,nece moci tako,ja uplatnicu nikad nisam dobio cak i na vece sume,sta oni dalje rade sa parama je njihov problem
 
Poslednja izmena:
Posto znam postara preko drugara,sutra dolazi sa vidi u cemu je problem,sa proslom posiljkom nisam dobio ovu uplatnicu,ali pretpostavljam da je to tako kao sto kaze bombaš ali dodje zbunjujuce,kao da ja jos nesto mora da platim.
 
Hteo bi da narucim 2 Xiaomi power banka sa Pandawilla, ali mi se cini da sam negde procitao da nasa carina ume da pravi problem kad su u pitanju baterije. Da li to vazi i sta uraditi u tom slucaju?

Nema potrebe da plaćaš duplo skuplje bateriju na Pandawill-u.
Na ovom sajtu su mnogi od nas naručivali i stiglo je kroz 20-23 dana. http://www.gearbest.com/mobile-power-bank/pp_187685.html
Niko ti neće praviti problem, ne znam gde si to čuo ?
Naravno, može da se desi da ti naplate pdv.
 
Kao da sam negde nesto citao ili cuo ali nema veze :D
Uzimam na pandawill jer jedino oni primaju skrill (imam "zarobljene" pare, ali ne dovoljno da se cimam oko withdrawa i svega), i treba mi 5000mah a ne 10000 ili 10400
 
Tema za ekster. baterije http://forum.benchmark.rs/showthread.php?321458-Externe-baterije-(generic)
Bacićeš pare ako naručiš od 5000mAh. Još ako imaš bateriju većeg kapaciteta, to će biti potpuni promašaj...

Sto bi bio potpun primasaj? Telefon je 2200mah, taman da napunim 2x (ne razumem se u baterije, ali onako, po nekoj seljackoj matematici...), a i necu da nosim ciglu sa sobom, 10000mah baterija je skoro duplo tezi nego sam telefon.

EDIT: Skontao sam, 5000mah zapravo nije 5000 nego 3300 :D
 
Poslednja izmena:
Dokle su stigli u BGu? Meni i dalje leži pošiljka od 12. januara.
 
Meni od 13.01. takođe stoji na carini. Poslao mi je prijatelj iz Kardifa džemper (markirani). Nema nikakvog računa u paketu, označen je u carinskoj deklaraciji kao poklon. Da li imaju pravo da mi carine i oporezuju tu pošiljku? Obično kad mi on pošalje bilo šta, sve prođe uredno za 2 dana bez ikakve carine ili poreza. Ovoga puta mi čeka na carinski pregled od 13.01. Da li to automatski znači da će to cariniti i oporezovati ili ne?
 
ne. ali pošto je paket veci (verovatno) moraju da otvore i uvere se da ne salju nesto drugo - zlato, dijamante i sl. :d
 
ne. ali pošto je paket veci (verovatno) moraju da otvore i uvere se da ne salju nesto drugo - zlato, dijamante i sl. :d

Bez obzira što džemper vredi 80 funti, a plaćen je na popustu 48? Doduše taj brend ne postoji u Srbiji, ali ako ga izguglaju videće cene.
 
Pozdrav, platio sam carinu na jaknu 12 hiljada tj. Majka je platila posto nisam bio kod kuce . Prava cena jakne je 50 eur naruc3na sa ebaya i poslata iz Kine. Kome i kako mogu da se zalim?
 
Pozdrav, platio sam carinu na jaknu 12 hiljada tj. Majka je platila posto nisam bio kod kuce . Prava cena jakne je 50 eur naruc3na sa ebaya i poslata iz Kine. Kome i kako mogu da se zalim?

Ako si platio, nikome. Za zalbu treba da odbijes preuzimanje, a ostalo pise negde tu na forumu :)
 
evo jedne situacije od danas... ns carina. poruceno ovo:
29e682q.png

stigli samo propeleri i prop guardovi. nema landing geara i nema ove trake. na paketu pise spisak itema i svaki je naveden. naravno ocarinjeno na punu cenu. mogu da se kladim da su ovi nasi pokidali landing gear a traku presekli. 100%. i samo bacili. ili se nekom svidelo. vise sumnjam u njih nego u kineze... nasa posla. :S:
 
izmerio paket, 185g.
ovo je slika svih podataka osim licnih:
2hp3crs.jpg

da li je tezina 0,179 od kineza ili od nasih? rekao bih od nasih...
 
Nasi 90%. Pogledao sam svojih 10tak koverata koji nisu isli na carinu i nemaju tezinu nigde osim tamo gde je preodredjeno. Pozali se prodavcu. Oni imaju evidenciju koliko je tezio paket posle pakovanja (ako su iole ozbiljni) i ako je bilo greske uvidece i refundirati.
 
Vidim da se praksa oko pdv-a i poštarine razlikuje od grada do grada. U Nišu konstatno naplaćuju oba. Najskuplja stvar koju sam naručio je 7$ a najjeftinija 1.5 $(4 kukice za blutut handsfree), u suštini stvari lakše od 20 gr. Kako god, otvorili su kovertu čiju su sadržinu mogli da vide tako što će je okrenuti prema svetlu. Kupovina ovakvih sitnica u par meseci je više zabava nego neka korist ali politika carine i sistema je bedna.
 
Sta mislite o ovoj situaciji,hteo bih da kupim 15-20 nekih satova led od 0.50e komad,e sad kako da se to izvede nisam pametan,jer kad ovi vide 20 plastikanera utripovace da se to prodaje ili ko zna sta,a ustvari ce da se dele kao pokloncici.
Pitao kineza da li bi poslao sve odvojeno,svaki posebno,...on ne odgovara :/
 
Poslednja izmena:
Sta mislite o ovoj situaciji,hteo bih da kupim 15-20 nekih satova led od 0.50e komad,e sad kako da se to izvede nisam pametan,jer kad ovi vide 20 plastikanera utripovace da se to prodaje ili ko zna sta,a ustvari ce da se dele kao pokloncici.
Pitao kineza da li bi poslao sve odvojeno,svaki posebno,...on ne odgovara :/

Pa njemu je definitivno mnogo rentabilnije da ti posalje sve odjednom, a tebe sada ako ne mrzi ti narucuj po 2-3 komada svaki 2-3 dan recimo, i onda ne bi trebalo biti problema, mada to ne moze niko da garantuje vidis da ljudima u Nisu i okolini sve otvaraju i onda tu imas +145 dinara samo na otvaranje paketa + koliko procene pa PDV.
 
Pa njemu je definitivno mnogo rentabilnije da ti posalje sve odjednom, a tebe sada ako ne mrzi ti narucuj po 2-3 komada svaki 2-3 dan recimo, i onda ne bi trebalo biti problema, mada to ne moze niko da garantuje vidis da ljudima u Nisu i okolini sve otvaraju i onda tu imas +145 dinara samo na otvaranje paketa + koliko procene pa PDV.

Pa tako nesto cu kao sto si predlozio,ja ga pitao al izgleda slabo gleda poruke taj kinez :)
Zamisli uzmem 10 x 1 i oni otvore svaki i kao da mi naplate 10 x 145 dinara...a sad kosta 60-70 dinara ..ahhahaah :) :)
 
izmerio paket, 185g.
ovo je slika svih podataka osim licnih:
2hp3crs.jpg

da li je tezina 0,179 od kineza ili od nasih? rekao bih od nasih...

Proveri prvo kod prodavca, pa ako se ispostavi da je carina u pitanju, možeš ovde da ih prijaviš za bilo kakvu nepravilnost i korupciju:

http://www.upravacarina.rs/cyr/Stranice/PrijaviteKorupciju.aspx

Možda je samo neki neodgovorni carinik(ili poštar), i pošto se niko ne žali, on može da divlja, ali čim ga neko bude pozvao u kancelariju da objasni šta je to bilo, biće to druga priča.
Mislim da svaki slučaj treba prijaviti, da bi ubuduće bilo bolje.

ПРИЈАВИТЕ КОРУПЦИЈУ

Управа царина на плану борбе против корупције тежи да се приближи европским стандардима и већ неколико година уназад подсећа грађане да и сами морају да се укључе и дају свој допринос тако што ће пријављивати све неправилности које уоче у раду царинских службеника.

Уколико уочите било какву неправилност у раду цариника или сте пак сведок корупције, то анонимно можете да пријавите путем Отворене царинске линије

064/732

или на дежурни телефон Одељења за унутрашњу контролу Управе царина

066/303-300

а који је доступан 24 часа дневно, 365 дана у години..

Достављање притужби или представки на рад царинских службеника, као и указивање на друге незаконите радње у царинском поступку могуће је и путем интернета, тако што ћете послати пријаву на емаил адресу [email protected] или попунити доступни образац Отворене царинске линије.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno