Šta je novo?

DVB-T2

Probaj da promenis izlaznu rf frekvenciju na stb-u. Moguće da se meša neka analogna televizija.
 
E pa sami ste krivi, ima ona narodna: Jeftino Meso = Slaba Corba.
 
prvo nije bas ni jeftino meso.
sa istim uredjajem nemam nikakvih problema preko RF naravno.
promeni kanal u meniju horizons-a. (mislim da je 38 po difoltu)
PS
vodi racuna da kad uradis update softwarea kanal ce se vratiti na osnovni. Pre par dana mi je trebalo 15 minuta da ukapiram sta je jer posle update sve mi je bilo crno nema ni znaka zivota od uredjaja, tj mislio sam da sam nesto zezno updateom.
 
Ukratko da sumiramo koji sve box-ovi imaju ethernet, youtube, itd osim Amiko-a, starog Vox-a stb 100 ...
 
Pre nego sto sam narucio Strong 8201 kontaktirao sam prodavca uz napomenu da zelim uredjaj koji ne zuji, jer sam primetio da se dosta ljudi zali. Dobio sam uverenja da oni josh nisu imali zalbi na tako nesto, danas je uredjaj stigao i cim sam ga ukljucio on naravno zuji....

Da li ga uopste vredi menjati za drugi?
 
Poslednja izmena:
Ja sam svoj uzeo pre mesec dana i ne zuji, mada se ovde dosta ljudi zale da zuji.
 
Pre nego sto sam narucio Strong 8201 kontaktirao sam prodavca uz napomenu da zelim uredjaj koji ne zuji, jer sam primetio da se dosta ljudi zali. Dobio sam uverenja da oni josh nisu imali zalbi na tako nesto, danas je uredjaj stigao i cim sam ga ukljucio on naravno zuji....

Da li ga uopste vredi menjati za drugi?

Naravno, menjaj obavezno ili trazi pare nazad. Ja tek treba da uzmem stb, Strong i Horizons sam odmah precrtao bas zbog zujanja.
 
I ja sam uzeo pre neki dan Strong i u prodavnici sam probao 2 komada, i kao oba su zujala ali nije strasno. Onda kada sam namontirao i kada je proslo malo vremena, ono zuji neverovatno mnogo! Danas cu gledati da zamenim... Ali bas neozbiljno.
 
Kakav skart uvozi Srbija to je nevidjeno, sreca Strongic koji sam uzeo radi u fazonu Cool & Quiet :)
 
Naručio sam strong krajem novembra 2014. u gigatronu i ne čuje se nilakvo zujanje.
 
Moj Strong zujavac, nije mnogo glasno ali se ipak primeti...

 
I kod mene se primeti zujanje ali nije strašno.
 
Otišao u tehnomaniju da pogledam koji ću da uzmem. Mislio sam da ću uzeti neki od tih skupljih, strong etc...
Medjutim, na oko, težina, svi su isti. RF out mi ne treba i uzmem neki najjeftiniji bear (oko 2500 din) posto je za selo i trebaće mi još jedan za mene i treći za ćaleta. Logika je bila, bolje ukupno 5k (7.5k) nego 9k (13.5k), a ako ne budem zadovoljan uzeću neki drugi kao zamenu ili za drugi tv dodatno. Tek sam ga priključio pa nemam neke impresije. Koristim ga sa nekim prastarim skart kablom od 3 metra koji je davao očajnu sliku na dvd-u pre 7-8 god kada sam ga kupio. Sećam se da je bio baš jeftin mada je kupljen u Big bang-u ili Neptunu i nisam ga od tada ni koristio.
Elem, svi kanali imaju super sliku. Osim što uredjaj deluje užasno jeftino kao i svi ostali, i ima miris kao roba u kineskom tržnom centru. Jedino što sam primetio je da kanale menja malo sporije nego horizons.
Ništa ne zuji.
Ako primetim još nešto preko vikenda napisaću.
 
Poslednja izmena:
Ja u Vlasotincu na dva različita mesta nisam uspeo da ulovim ništa na 33. kanalu. Risiveri su ispravni, ali signal nema. Ima li neka sprava za traženje i podešavanje signala kao što su satfinder-i za satelitsku?
 
Poslednja izmena:
Ja u Vlasotincu na dva različita mesta nisam uspeo da ulovim ništa na 33. kanalu. Risiveri su ispravni, ali signal nema. Ima li neka sprava za traženje i podešavanje signala kao što su satfinder-i za satelitsku?

jesi dobro usmerio antenu?

ima naravno
 
Jesam, ali problem je što su između nas i Jastrebca brda, i nemamo optičku vidljivost tako da su nam kanali i pre ovog bili i sa pojačivačem loši. Tako je koliko se sećam od '99. kad su srušili ameri repetitor na Jastrebcu. Posle toga je osetno slabiji signal.
Gde ima da se kupe te spravice ovako nikad neću naći.
Probao sam i logu, i onu "kinesku" i "rulovu". Dal da uzimam neku bolju antenu?
 
Sačekaj još malo, trenutno su u toku finalni radovi na emisionoj lokaciji Jastrebac. Izgrađen je novi stub (visine kao i pre '99) i ostalo je još postavljanje antena. Pokrivenost bi trebala biti bolja nego pre '99.

PZrRjn2.jpg


Pre bombardovanja
jastrebac_pre_bombardovanja.jpg


Od NATO bombardovanja i trenutni signal se emituje sa malog stuba pored


Slika preuzeta sa:
http://www.rtvforum.net/thread-3072-page-41.html
 

Prilozi

  • jastrebac_pre_bombardovanja.jpg
    jastrebac_pre_bombardovanja.jpg
    93.7 KB · Pregleda: 158
Poslednja izmena:
A šta će biti s ostalim analognim repetitorima u ovom delu Srbije posle gašenja poslednjeg? Da li će i oni u neko dogledno vreme biti digitalizovani ili ne?
 
Otišao u tehnomaniju da pogledam koji ću da uzmem. Mislio sam da ću uzeti neki od tih skupljih, strong etc...
Medjutim, na oko, težina, svi su isti. RF out mi ne treba i uzmem neki najjeftiniji bear (oko 2500 din) posto je za selo i trebaće mi još jedan za mene i treći za ćaleta. Logika je bila, bolje ukupno 5k (7.5k) nego 9k (13.5k), a ako ne budem zadovoljan uzeću neki drugi kao zamenu ili za drugi tv dodatno. Tek sam ga priključio pa nemam neke impresije. Koristim ga sa nekim prastarim skart kablom od 3 metra koji je davao očajnu sliku na dvd-u pre 7-8 god kada sam ga kupio. Sećam se da je bio baš jeftin mada je kupljen u Big bang-u ili Neptunu i nisam ga od tada ni koristio.
Elem, svi kanali imaju super sliku. Osim što uredjaj deluje užasno jeftino kao i svi ostali, i ima miris kao roba u kineskom tržnom centru. Jedino što sam primetio je da kanale menja malo sporije nego horizons.
Ništa ne zuji.
Ako primetim još nešto preko vikenda napisaću.
Ajde kad vec imas oba napisi koji se brze pali, koji ima bolji daljinski (i jel na oba moras da ciljas direkt u risiver), koliko se razlikuje kvalitet i jacina signala (po onom prikazu), koliko je sporije menjanje kanala i jel pojacavanje/smanjivanje isto (sporo) ili se razlikuje?
 
A šta će biti s ostalim analognim repetitorima u ovom delu Srbije posle gašenja poslednjeg? Da li će i oni u neko dogledno vreme biti digitalizovani ili ne?

Da, ako već nisu aktivirani. Dogledno vreme je rok za gašanje analogne tv, a to je 15.06.2015. kada se sve analogno gasi.
 
Poslednja izmena:
@antena
Nemam lično horizons. Samo sam ga probao. Nemam ni neke impresije za Bear. Radio je nekoliko sati danas ali sam se vratio kući, nisam ni par kanala promenio.
Primetio sam da se Bear poprilično greje.
Svi mi deluju ozbiljno jeftino i nekvalitetno. Neću par narednih nedelja ići na selo tako da slaba vajda za uporedjivanje i testiranje od mene.
Verovatno ću za sledeći odlazak kupiti još jedan. Koji, nemam pojma. Verovatno neki drugi čisto da vidim da li ima ikakve razlike.
 
Videh juče "fenomenalnu" akciju u Merkatoru, nisam mogao da odolim da ne podelim:

stb.jpg

Popust je neverovatan :)

Izgleda da su prestali i da se trude da naduju cenu pre "popusta".
 
Poslednja izmena:
Kod nas na pijaci bear i još nekoliko 2850 din toliko i kod kineza u Leskovcu.
Na više komada daju i na 2500, najmanje na 4-5.
 
Pa za Bear DTV-202 je VP cena 2K+PDV, nisam video jeftiniji od njega.

Nije da mi treba, ali uzeću sutra neki da nakačim na monitor :)
 
Poslednja izmena:
Ja u Vlasotincu na dva različita mesta nisam uspeo da ulovim ništa na 33. kanalu. Risiveri su ispravni, ali signal nema. Ima li neka sprava za traženje i podešavanje signala kao što su satfinder-i za satelitsku?
Zasto ne okrenes antenu prema Lebanu i probas na 22. kanalu. Ili prema Grdelici na 25. kanalu to bi trebalo da ti bude ispred nosa.
 
Nije da nesto gledam Pink, ali provalio sam da su na digitali popravili kvalitet, i da je sad negde u rangu sa prvom i rts-om.
 
Nazad
Vrh Dno