Šta je novo?

Kurirske službe

Danas treba da mi stigne paket, konzola, Postexpress, vidim da je stigla u moj grad, valjda necu morati da ga čekam ispred zgrade i bacam se pred auto. Jer imaju običaj da samo pozovu, javis se pa kurir ćuti, ili ni ne stignes da se javis.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Obaveštenje za korisnike usluga City expressa

Poštovani Partneri,

Trenutna situacija u zemlji čini da se suočavamo sa organizacionim izazovima koji na nekim rutama mogu dovesti do sporadičnog pomeranja rokova isporuke ka krajnjim primaocima. Obzirom da sigurnost naših zaposlenih i korisnika stavljamo na prvo mesto, preduzeli smo brojne preventivne mere u sklopu samog procesa rada . Preporuka našim zaposlenima, a i cenjenim korisnicima je da se primopredaja pošiljaka vrši na otvorenom prostoru (ispred stambenih objekata, lokala i magacina), u cilju zaštite od COVID-19 virusa. Molimo vas da imate strpljenje i razumevanje za neophodnost ovakvih mera, kao i za eventulana pomeranja rokova dostave.

Molba svim korisnicima koji posećuju naše distributivne centre i Parcel shop lokacije je da u prostor kompanije primopredaju pošiljaka vrše uz obavezno nošenje zaštitne opreme (rukavice i maske za lice).

Tokom ovog teškog perioda dostavljajući proizvode označene kao važne za stanovništvo i privredu u ovom trenutku, nastavljamo da odgovorno ispunjavamo našu poslovnu misiju i da vam ponosno služimo, imajte na umu da su vaša sigurnost i sigurnost naših zaposlenih i dalje naš glavni prioritet.

Vaš City Express
 
Danas treba da mi stigne paket, konzola, Postexpress, vidim da je stigla u moj grad, valjda necu morati da ga čekam ispred zgrade i bacam se pred auto. Jer imaju običaj da samo pozovu, javis se pa kurir ćuti, ili ni ne stignes da se javis.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Kurir ipak na kraju dosao, sisao sam po paket [emoji3577][emoji3577][emoji3577]

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Sad su za svaku pošiljku počeli da ubacuju status da je izveštena, kako bi sprečili mogućnost žalbe, čak i ako ne dođu na adresu.

Svaka pošiljka koja se vrati sa dostave u isporučnu poštu, mora da dobije neki status. Ako u sandučetu nemate izveštaj o prispeću ili nisu bar pozvali, želite se upravniku.
 
Ако се пошиљка пошаље у понедељак а на пошиљци стоји информација да нема доставе у гарантованом року (Четвртак) (*пример), а примаоцу буде достављена у петак, сматра се да је рок пробијен,
јер је у овом случају битан ДАН који пише на адресници. У овом случају, то би био четвртак.

To што пише у напомени да нема доставу у гарантованом року пише само ако сутра дан нема доставе
за изабрано место.

Ако је за неко место дан доставе пошиљака четвртак, та напомена ће писати увек изузев ако се пошиљка пошаље у среду јер онда стиже сутра.

Значи, рок доставе је онај који пише иза напомене. Ако се тај рок пробије, онда је могуће добити надокнаду штете.
***Надокнаду штете за прекорачење рокова за уручење пошиљака може да добије само корисник који је платио поштарину за ту пошиљку.

Da, to su mi i rekli u korisnickom centru da moze da se zali.

Sad su za svaku pošiljku počeli da ubacuju status da je izveštena, kako bi sprečili mogućnost žalbe, čak i ako ne dođu na adresu.

Ja se secam jedne godine kada sam slao dusek, da mi je vracen naime na zgradi na interfonu nije imalo prezime coveka kome sam slao.. On je tvrdio da ima, i nista ja sam se zalio, posle kada mi je dosao odgovor od poste u koverti je bila crno bela slika secam se dobro, od interfona, i vidi se lepo da je samo kod njega ubacen papiric sto izaziva sumnju da je ubacen naknadno, sto opet znaci da je neko iz te komisije koja resava te reklamacije i slicno izlazio na lice mesta da proveri.. Sto opet znaci da mozes da se zalis ako ti pise da je izvesteno a niko te nije zvao ili ti ostavio izvestaj o prispecu u sanducetu ili slicno.. e sada kako to tacno proveravaju ne znam ali sigurno da imaju neki sistem.
 
Moj slučaj danas: očekujem paket koji treba da donese PE. U oko 14h vidim da se ispred zgrade zaustavlja PE kombi i uredno parkira. Već sam krenuo da otključavam vrata a kombi kreće dalje. Nije se potrudio čak ni da pozove da izađem, ni da ostavi izveštaj (ako ga već mrzi da donosi). Naravno, na sajtu se uskoro pojavio status "Izveštena". :smash::mad:
 
Ma ni postari ne donose. Plaše se korone. Ja dobio poruku Pokusana isporuka dana... Mozete podići u pošti... A ja ceo dan bio kuci

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Koju službu preporučujete za jeftinije slanje 32 inčnig tv-a? Bez osiguranja i otkupa ide, a nije ni lomljiv.
 
Posaljes preko Poste ako ti je jeftinoca i sigurnost prioritet.. moras samo da odneses u Postu da predas i ti da platis postarinu reda 300 din. Preko ovih ostalih lihvara tesko da ces proci bez 600-700..
 
Moj vam je savet da uvek pripremite sitan novac kada ocekujete da vam je isporuce preko bex kurirske sluzbe jer tamo rade sirovine koje bi se hebale za jedan dinar.
Evo je moja prica, izvinjavam se na duzem postu...
Prodavac mi je poslao posiljku sa otkupninom preko Bex - a i trebalo je da platim i postarinu.
U petak dolazi lik i ugradjuje se oko 200 din na postarinu i otkupninu. Nije neka kinta ali ne volim te sitne prevare.
Ja kazem da imam informaciju da postarina kosta ispod te cifre i zaokruzi na 500 din. Kako sam imao samo apoene od 200 din, on ljutito i drsko
poce da vice kako nema sitno. Ja mu kazem ok, ti rasitni pa dodji. Kaze ok. Nema njega , ja pozovem kontakt centar, kazu da je zabelezeno da sam ja zahtevao da se odlozi isporuka za jedan dan ali da vikendom nema isporuka pa ce kurir biti kod mene u ponedeljak. Rekao sam da to nije tacno, objasnim da je trazio vise novca i da se pravdao da nema kusur da vrati. Napominjem da sam ja na Zvezdari a da im je polazna tacka sa Smederevca i da znam da imaju depozit. Kaze devojka iz cc da sam u pravu, izvinjava se i kaze sacekajte ponedeljak...
Dodje ponedeljak, nema kurira, pogledam on line status, pise da je posiljka kod kurira ali pogledam cenu koju treba da platim a ono skoro duplirana. Pozovem opet cc i dobijem info da je u magacinu doslo do kontrolnog merenja i da je zato cena veca. Znam za foru da prodavci masovno prijavljuju manju masu i da je moguce da da dodje do promene cene ali ovde se radi o predmetu koji je fabricki tezak 850 gr + kesa i ne moze nikako da bude preko 5 kila kako su mi rekli da je razlog zasto je promenjena cena. To je bila mala osveta kurira zbog 100 din. Okrenem ja prodavca, kaze pozvace on njih direktno u Sabac i posle 15 min mi salje poruku, sve je sredjeno , kazu verovatno im vaga nije ispravna tu kod tebe, receno je da platis onu pravu cenu od petka... Prodje par sati, proverim ja posle opet preko neta kad ono stoji paket se vraca posiljiocu. Okrenem cc i kazu mi da je napomena da me kurir nije nasao i da se zato vraca. Okrenem posiljioca a njemu daju neki glupi razlog, napisali smo reklamacije obojica i sad cekamo... Zanimljivo je da je meni receno da ne moze da se stopira vracanje posiljke a njemu su rekli da moze. Mislim da njima i odgovara da ispadaju ovakvi povracaji posiljki jer je postarina za povratak veca od naknade za prenos novca.
 
Problem je druze moj sto tu nemas kome da se zalis, pisao sam ja ovde i da mi je Aks vracao eure + dinare u otkupu pa onda sa tim promenama u kursnoj razlici i manjku para uzmu sebi oko 400 din, da mi ovi slepci iz Beksa naplatili paket tezak 2 kila postarinu kao da ima od 5-10.. nemas kome da se zalis to je poenta, a i da im se zalis be im se, sve oni to vec znaju. Zato je Post Express zakon stize ujutru SMS koliko ima da se plati i to je to nema niko da te handri, a cak i da se desi nesto odes u postu i kod kontrolora ili upravnika podneses zalbu ili prijavu na rad koja ima efekta i te kako, kod ovih divljaka mozes samo da se svadjas sa njim i da ti ispadne jos gore.. a to da nakalemljavaju sebi pare nista novo to se redovno radi.
 
^ Da je PE zakon, nije, ali je ipak manje divlji zapad od BEx, Axe, DE i sličnih... Problem je što mi živimo u bestragiji, jer u normalnim zemljama ovako neposlovne firme i ne mogu da posluju...
 
Imam slicnu pricu od Bexa pre par dana...

Poslat mi je paket bexom, i dobio sam broj posiljke, lepo je sto kod njih na sajtu moze da se vidi status posiljke i koliki su troskovi, meni su troskovi bili ukupno 3923 dinara.

Dolazi kurir donosi paket i trazi 4000 dinara!

Kako 4000 kad treba 3923 dinara?

On kao da proveri i kaze u pravu ste 3923 dinara

ja ga pitam jel hoce da uzme 30eur i da mu dam sitno ovih 423dinara
Kad on meni 30eur vam racunam kao 3200 najvise 3300din:d

Platio sam ipak u dinarima

Naravoucenije,
za bex i aks morate se pripremiti i znati tacnu cenu postarine.
 
Poslednja izmena:
Ja se uvek držim pravila da sam informisan tačno u dinar koji iznos da platim i da imam pripremljen iznos koji nameravam dati bez potrebe za kusurom. Nikad nisam imao sličan problem ni sa jednom kurirskom službom.
 
Kad će ljudi da shvate da treba da se manu drugih kurirskih službi i da koriste samo PE?! Kada se to desi ova ostala bagra će da stavi prst na čelo.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
^ Kažem ni PE nije dobar, daleko od toga...

Npr. od nedavno ne preuzimaju pošiljke dimenzija većih od 60x50x50 cm, bar je tako meni rečeno kad sam pokušao da zakažem uslugu... Kažu to pravilo je odavno ali se nije poštovalo, gledala se samo težina pošiljke da ne bude preko 20kg, odnedavno gledaju i dimenzije...
 
PE i Dexpress paketomati. Podignes kada hoces. I platis tacno koliko treba
 
Pretpostavljam da Dexpress paketomati imaju u svakom gradu na nekoliko lokacija?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Kad će ljudi da shvate da treba da se manu drugih kurirskih službi i da koriste samo PE?! Kada se to desi ova ostala bagra će da stavi prst na čelo.

Amin.
Ubuduće ću kao kupac da insistiram od prodavca (pošiljaoca) da mi robu šalje isključivo PostExpress-om. Zapravo, to će biti uslov da kupim robu.
U ovoj nedelji sam, u dva navrata, imao tako loša iskustva sa Bex-om, (drugi put sam čak odbio da primim pošiljku) da je to za neverovati.
Izbegavajte Bex u širokom luku.
 
I ja najviše volim preko PE. Što se tiče DExpress i BEX kao primalac nisam nikad imao problema, slao nikad, kad šaljem samo PE koristim. Inače kuriri od DExpress i BEX su mi isti već godinama, tako da s njima nisam imao problema. Ima nešto i do ljudi[emoji16]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da li mozda znate da li je OK Foxpost.hu ili ima neka bolja sluzba sa paketomatima u Segedinu? Kada vec ne mozemo do Budimpeste... :(
 
Igrom slucaja, primalac zeli iskljucivo da se posalje AKS. Na danasnji dan, tacno nedelju dana kako zakazujemo kurira. Vidim da povremeno prodje kroz ulicu, i dalje ne dolazi.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ja se uvek držim pravila da sam informisan tačno u dinar koji iznos da platim i da imam pripremljen iznos koji nameravam dati bez potrebe za kusurom. Nikad nisam imao sličan problem ni sa jednom kurirskom službom.
Ja sam od starih sugrađana naučio da uvek imam i višak sitnog novca kad pođem u kupovinu nečega, pogotovo na pijacama, i tu gde gledaju da te zakinu.... a i da ne dolazi do takvih situacija da oboje nemamo za kusur, najbolje pripremiš na vreme kad god si u mogućnosti.... kod nas npr. u Vlasotincu kurir AKS je odličan, bukvalno svima izilazi u susret a radi za, dvojicu, dugi niz godina radi, ali izbegavam da šaljem preko njih nekako najmanje problema sam imao sa PE i kad god mogu tražim da mi šalju preko njih.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Kada su takve novčane transakcije u pitanju ja idem i korak dalje. Ako prodajem nešto po određenoj ceni sa sobom uvek nosim iznos koji će možda zatrebati za kusur. Npr ako nešto prodajem za 800 din u džepu uvek imam 200 i 1000 din jer u slučaju kusura to su iznosi koje ću trebati da vratim. Kada se toga nisam pridržavao u bar pola slučajeva se dešavao neki problem i komplikacija.
 
Kad će ljudi da shvate da treba da se manu drugih kurirskih službi i da koriste samo PE?! Kada se to desi ova ostala bagra će da stavi prst na čelo.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Ne znam sta vi to saljete i primate, ali trebate da shvatite da ne moze sve da se salje PE, tako da hteo ili ne moras da koristis i druge sluzbe.

Druga stvar je sto dobar deo ljudi iskljucivo saradjuje sa AKS i bex tako da ako ti treba to sto on nudi nemas nikakvog izbora.
Kupite nesto iz sabca da ti ne poslaje aksom je prakticno nemoguce, i to sto je nama PE njima je aks

Insistiras ti na PE on insistira na aks/bex, i kako se dogovorite?
tebi treba...on nece i sta radis?
 
Ti zakazes PE kurira da dodje na njegovu adresu...
Ako nece ima na drugom mestu da se kupi bukvalno..
 
Kakvo je vaše iskustvo sa PE kurirom koji dolazi po pošiljku? Popunim podatke u aplikaciji i čekiram da preuzme kurir a kada kurir dođe kaže mi da ništa ne vredi što su podaci popunjeni u aplikaciji i što imam ID broj nego ih ponovo moram popuniti olovkom na njegovom obrascu i tek onda nosi pošiljku. Da li je i kod vas tako?
 
Nazad
Vrh Dno