Šta je novo?

Kurirske službe

Uvek sam stampao adresnicu i ima drugi dokument koji ti on potpise, a jedan primerak ide njemu. I donese one njihove tipske kese za “finalno” pakovanje.

Dodju za par minuta, mada blizu mi je posta
 
Poslednja izmena:
Ja sam danas sa Beksom, kao primalac, imao ovu foru sa sitnim.. kako sam u izolaciji već 10 dana, ne raspolažem najbolje sa apoenima, ali ni on naravno... Plus je, kako reče, "juče počeo".. tako da sam ga častio sa 35 din, jedva je imao 600 da mi vrati.

Bagra.

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Uvek sam stampao adresnicu i ima drugi dokument koji ti on potpise, a jedan primerak ide njemu. I donese one njihove tipske kese za “finalno” pakovanje.

Dodju za par minuta, mada blizu mi je posta
Jel za ovu varijantu potrebno da si pravno lice ili da imaš ugovor sa njima?
Ako ti kurir ne dođe možeš odneti pošiljke sa adresnicama u poštu?
 
Fizicko lice preko web servisa. Nije se desilo da ne dodju. Jednom je stigao za 7 minuta od kako sam kliknuo submit :)
 
Ti zakazes PE kurira da dodje na njegovu adresu...
Ako nece ima na drugom mestu da se kupi bukvalno..
naravno da nema da se kupi na drugom mestu.
Da ima da se kupi na drugom mestu ne bi ni pricali o ovome...

I bas me zanima kako bi to izgledalo da neko kupuje od tebe ti mu kazes saljem iskljucivo PE a on tebi kaze cekaj kurira AKSa poslao sam ga kod tebe?,)
 
Sta je to kad samo taj jedan ima u celoj Srbiji :D ?
Gledaj ja saljem iskljucivo PE, ali moze i drugim sluzbama pod odredjenim uslovima, a oni glase, upata novca unapred pod broj 1, pod broj 2 niti odgovaram za sadrzinu paketa kada dodje, znaci nema reklamacija, niti znam da li ce da dodje i kada ce da dodje, nista me to zanima, pa kome odgovara moze, kome ne sta da se radi. Problem je ako su fizicka lica, ako su firme onda je druga pesma, oni imaju radno vreme recimo od 9 - 17h pa ono kada dodje kurir dobro dosao uvek je tu neko, kod fizickih lica je ono i tamo i ovamo neko pristane neko ne sve zavisi.

Nije ovo sto sam napisao sveto pismo, ali mora da ce cinculira malo ako treba, ako to u tom trenutku ima samo kod jednog prodavca a nije mi hitno ja sacekam da se pojavi jos negde, recimo ja sam morao da saljem AKS-om bicikle jer Posta to ne vozi i oba puta sam imao problem.. Nista nije idealno pa ni ovo o cemu pricamo.
 
Jel DExpress salje poruku na viber da je pristigla posiljka?

Послато са Lenovo A2010-a помоћу Тапатока
 
Sta je to kad samo taj jedan ima u celoj Srbiji :D ?
Evo zadnje tri stvari...

sofrsajbna sa senzorima, em imao samo jedan u oglasima, em sto to PE ne bi ni primio

Pojas sa pirotehnickim zatezacem, mogao sam da kupim na ukupno 3 mesta, ali je ovaj bio 20 eur jeftiniji...ne ne bih platio 20 eur vise da mi ide PE, a verujem ni ti :)

Neki masazer, i to je postojala opcija da mi ne salje AKS ali mi cena ne odgovara... tako da...

Jasno ti je da su razlozi sasvim razumni, ili nemas izbor, ili neces da placas nepotrebno skuplje za istu stvar.
 
Amin.
Ubuduće ću kao kupac da insistiram od prodavca (pošiljaoca) da mi robu šalje isključivo PostExpress-om. Zapravo, to će biti uslov da kupim robu.
U ovoj nedelji sam, u dva navrata, imao tako loša iskustva sa Bex-om, (drugi put sam čak odbio da primim pošiljku) da je to za neverovati.
Izbegavajte Bex u širokom luku.

Slobodno napisi ovde detaljno svoje negativno iskustvom sa Bex kurirskom sluzbom.
U mejlu sam im poslao link i ka ovoj temi.
Oni uopste nisu sinhronizovani, meni za jednu posiljku na istu reklamaciju odgovaraju 3 osobe sa razlicitim odgovorima.
 
Kakvo je vaše iskustvo sa PE kurirom koji dolazi po pošiljku? Popunim podatke u aplikaciji i čekiram da preuzme kurir a kada kurir dođe kaže mi da ništa ne vredi što su podaci popunjeni u aplikaciji i što imam ID broj nego ih ponovo moram popuniti olovkom na njegovom obrascu i tek onda nosi pošiljku. Da li je i kod vas tako?

Свуда је тако (осим тамо где курири и даље имају оне терминале) јер куриру од инфо стигне:
Име и презиме (пошиљаоца)
Место
Адреса
Број телефона
Број позивнице
Врста услуге (ДС12/19,ЕМС)
Откупнина (ОТК, уколико је има)
Начин на који се враћа ОТК (ПУ, ПНУ, НУ)
Начин плаћана (ПОГ, ПОФ, ПРГ, ПРФ, ТЛ)
Количина (КОМ)
Маса (М)
Напомена (опционо)


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Kakvo je vaše iskustvo sa PE kurirom koji dolazi po pošiljku? Popunim podatke u aplikaciji i čekiram da preuzme kurir a kada kurir dođe kaže mi da ništa ne vredi što su podaci popunjeni u aplikaciji i što imam ID broj nego ih ponovo moram popuniti olovkom na njegovom obrascu i tek onda nosi pošiljku. Da li je i kod vas tako?

Kod mene kurir uvek preuzme pošiljku, nemaju terminal i ništa ne štampaju niti ja štampam, uzeo sam u pošti one njihove kese, spakujem paket, napišem na paketu broj iz aplikacije, ako kojim slučajem ja plaćam poštarinu da mu i tih 200 din i on to nosi.
Nedostatak ovog sistema, o čemu smo pričali pre 5-10-15 stranica, je u tome da je pošiljka od momenta kad je kurir preuzme do momenta kad je službeniku u pošti unese u sistem u nekom paralelnom univerzumu, faktički ne postoji, što kažu "crva nikad nije ni bilo", ti nemaš dokaz da si bilo šta poslao, pošta nije ništa primila, pošiljke nema, dva put 0 je 0 :)
Ali ja znam sve kurire koji rade kod mene, dobri su likovi i nikad do sad nisam imao problem.
 
Dexpress kada online preusmeris na paketomat i platis karticom na pumpi bez dodatnih troskova
 
Znaci nisu u obavezi da primaju kartice? Idea npr. uvek placam karticom...

Od Dexpress mi uvek stize otvaran paket, da li je to slucaj i sa drugima? Vidi se da je otvoreno pa prelepljeno drugom vrstom trake. Do sada mi nista nije falilo ali pitanje je dana kad ce se to desiti, sudeci po iskustvima drugih korisnika. Jedan korisnik je skoro pisao ovde na forumu da su mu ukrali konzerve iz paketa.

Nisam do sada koristio paketomat, imam u blizini pa sam planirao da isprobam. Da li ima iskustava, da li vam i tada stize otvaran paket?
 
Meni nikada nije stigao otvaran paket, jedanput preko cityexpressa je dosao paket malo vise ostecen a posto je bio u pitanju lomljiva stvar odbio sam preuzimanje zbog toga i javio posiljaocu o tome. Ne znam kako se to zavrsilo.
 
Ako ne uspete da kompletirate proceduru preusmeravanja na paketomat, a neophodno je da paket tamo stigne, zovite call centar, pa oni šalju novu dummy poruku, a ustvari oni preusmere.

Što se otvorenih paketa tiče, sasvim je moguće da pošiljalac koristi Dexpres trake za pakovanje i upakuju na takav način da izgleda da je otvorano. Sumnjam da neko otvara, pregleda I zatvara pakete.
 
Igrom slucaja, primalac zeli iskljucivo da se posalje AKS. Na danasnji dan, tacno nedelju dana kako zakazujemo kurira. Vidim da povremeno prodje kroz ulicu, i dalje ne dolazi.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Da odgovorim, posle nedelju dana + 1 dan, nije se pojavio kurir. Primalac odustao od svega.
Ja sam oduševljen radom Aks službe. Fantazija

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Vidim da dosta domacih trgovaca salje preko dexpress. Ovo sa paketomatom je super. Nema cekanja kurira, nema sitno, nema zakidanja... platis karticom na pumpi i cao.

Ocekujem posiljku, ali mi nije stigla poruka na viber.

Moracu da ih pozovem
 
Poslednja izmena:
Da li je neko dobijao skoro pakete City Expresom? Od 15.12 se ne menja status osim da su uneli posiljku u sistem, call centar ne radi odnosno niko se ne javlja, a treba da mi stigne TV :). Da li su jos nekome kasnili?
 
Kod mene PE više ne preuzima pošiljke na adresi, jednostavno se ne pojave, predpostavljam da su kuriri na bolovanju.
 
Meni je danas neke komponente narucene u Emmi doneo Tehnomanija/WinWin kombi direktno na kucnu adresu, pre mene bio u WinWin radnji. Vozac kaze da su kuriri u raspadu i da su krenuli sami da razvoze robu narucenu online.
 
Jel DExpress salje poruku na viber da je pristigla posiljka?

Послато са Lenovo A2010-a помоћу Тапатока

Meni ne salju, samo zovu kad su vec na adresi. Ne zele da dodju do stana nego samo do zgrade.

Sto se tice otvaranja, paket je zalepljen trakom prodavca, onda otvoren pa preko isecene trake zalepljena druga prozirna traka.

Slican slucaj
https://forum.benchmark.rs/showthre...kupovinu-kod-nas/page64&p=6190597#post6190597

Da li je neko dobijao skoro pakete City Expresom? Od 15.12 se ne menja status osim da su uneli posiljku u sistem, call centar ne radi odnosno niko se ne javlja, a treba da mi stigne TV :). Da li su jos nekome kasnili?

Meni danas stigao od TM.
 
Poslednja izmena:
Ne salju poruku kada prodavci izaberu opciju “placeni odgovor” (kesh) umesto “otkup” (novac im ide na racun)...

I onda ne moze na paketomat...
 
@Marko8 @nerven Dosli su juce kasno posle 20h sa privatnim automobilom. Prvi put vidim.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Post Express - od jutros pukao sistem. Ne radi webexpress I kada smo pozvali telefonom, kažu nije samo webexpress, već je problem mnogo širi, rade na rešavanju, ali ne znaju kada će da srede. Info je iz tehničke službe, ne call centar ili kurir...
 
@PJ, hvala za ovu informaciju, taman sam hteo da pitam da li postoji neki drugi kontakt osim call centra, imam jedan paket koji stoji od ponedeljka, kurir se nije pojavio da preuzme, a kolega juče nije bio na poslu, pa nije ni primetio...
 
Danas mi je preko AKS -a stigla Mi Body Composition Scale 2, cena je bila 3.500din na šta su ovi prevaranti iz AKS-a naplatili poštarinu 710din. Supruga preuzela paket, pošto je bila kod kuće.
Pre poručivanja pitam prodavca koliko je poštarina okvirno, kaže do 400din. Nikakav slip nisu dali prilikom isporuke . Kontaktirao sam prodavca i pitam ga o čemu se radi i on je bio izneđen da su naplatili toliko. Prodavac ih je kontaktirao , rekli su mu kao paket teži 2,2kg =570din (izmeriću kad dođem kući) dok po specifikacijama vaga teži 1,7kg pa onda ide povrtat novca 88din i još nešto...do 710din
Mogu reći da sam neprijatno iznenađen cifrom. Više preko AKS ništa.
 
Nazad
Vrh Dno