Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@walent Bolji je Sony, ali nisu ista klasa televizori. Ja imam Philips 58, pisao sam vec u temi, za 690e ne mozes kupiti bolji televizor da ti pokriva skoro sve svere(najtanji je za gaming, ali ti to nije presudno), moja topla preporuka ti je Philips i jos dva dana imas akciju za 5 godina garancije.
 
@walent Bolji je Sony, ali nisu ista klasa televizori. Ja imam Philips 58, pisao sam vec u temi, za 690e ne mozes kupiti bolji televizor da ti pokriva skoro sve svere(najtanji je za gaming, ali ti to nije presudno), moja topla preporuka ti je Philips i jos dva dana imas akciju za 5 godina garancije.


Zar nije Philips do 31.08 akcija, i da li se isplati ta garancija (razlika ~120e KP)
 
Poslednja izmena:
Sad videh da su produzili garanciju za jos mesec dana, tim bolje. Pa to je indvidualno da li se isplati ili ne, ja sam se odlucio za legala kupovinu, ako ti nije velika frka za te jevreje onda bi i ti mogao kod nas, a ako ti bas znaci onda kp, mada ne znam kako sada to funkcionise zbog ovog drugog pika sa covidom. Svakako neces pogresiti ako ga uzmes, RU8002 se prodaje po istoj ceni, ali to su vec 3 meseca izlozeni modeli, te to je kao da kupujes polovan televizor, posto sijaju skoro godinu dana.
 
nema majstora za filips, ostao samo marko za sony :D

svakako je sony kvalitetniji prikaz dok os bolje radi na filipsu, bolje je upeglan. E sad posto je kvalitet slike bitan onda sony kao sto je spomenuto je bolji ali bolje i kosta i to poprilicno bolje. Naravno da se isplati duza garancija posebno danas gde sve crkava odmah nakon isteka. Da hocu malo da ustedim uzeo bih filipsa, a ako mi je veoma bitan kvalitet slike onda sonija.
 
Poslednja izmena:
Onaj sharp bl5ea što su mi poslali iz gigatrona je kao što sam pisao imao veoma loše uglove gledanja. U Gigatron izložen Sharp bj5 isti model ali bez androida i na njemu ona njihova reklama kao da je plakat zalepljen na TV. Odem iskosa slika ista. Do njega neki Sony barem 30k skuplji sa uglovima kao onaj što su meni poslali. Ne kapiram u čemu je fora, da li je baš tolika lutrija. Meni Android ne znači puno ionako je krš iskustvo na svemu što nije nvidia shield. Kad bi mogao barem pustiti Netflix u gigatronu ali ne može.

U mistore izložen mi 4s 55 koji sam hteo da uzmem a na njemu uglovi još gori od onog sharpa što mi je zapao, slika tamna, nikakva. Sto znaci opet rulet. Do njega 43 model sa ips panelom a njega moj Acer 223w sije u svakom pogledu. Nivo kvaliteta slike ko neki fox. Uglovi još gori nego na 55ici koja je va. Mozda nije ips nego unutra smestili neki cemeran tn.

Onaj momak što testira za bench priča 5 minuta a zapravo ništa ne kaže. Te spektar boja taj i taj standard kao dobro je a kad gleda uživo po kupovini zgrozis se kako su loše i nerealne boje. Uglove ne spominje iako su razlike od primerka do primerka drastične. Sharp sam uspeo kako tako kalibrisati zahvaljujući jednom Darku sa jutjuba ali uglovi se ne mogu ispraviti.

Ti Philips svi do jednog što sam video su imali mrtvacke, isprane boje. Hteo jedan budžetski da uzmem u tehnomaniji ali se nisam mogao pomiriti sa slikom koja što je više gledaš sve više ubija u pojam. Moj brat ima dva Philips uzeo zbog ambilight koji je upalio dvaput i ukapirao da mu odvlači pažnju. Na njima slika red veličina lošija nego na Sharp bl5ea a bili su oko 100k kada je kupovao.

Još jedna stvar. Sharp sa mediatek procesorom ima bas grozne tamne gradijente maltene u svemu što ide preko androida. Puno šuma, stepenasto, zna i da baguje slika, podrhtava. Chromecast boje ne da su umrle nego kao da je saturacija - 100. Ali zato vlc kada castuje sa kompa slika dobra, 1080p oštar, boje zasićene i realne a artefakata nigde. Nemam krštenu grafičku koja može pustiti 4k tako da ne mogu probati direkt vezu preko hdmi. Nisu ovi paneli toliko loši koliko je loš hardver koji pokreće smart OS.
 
Poslednja izmena:
nema majstora za filips, ostao samo marko za sony :D

svakako je sony kvalitetniji prikaz dok os bolje radi na filipsu, bolje je upeglan. E sad posto je kvalitet slike bitan onda sony kao sto je spomenuto je bolji ali bolje i kosta i to poprilicno bolje. Naravno da se isplati duza garancija posebno danas gde sve crkava odmah nakon isteka. Da hocu malo da ustedim uzeo bih filipsa, a ako mi je veoma bitan kvalitet slike onda sonija.
Griješiš, griješiš... Živ je majstor umro nije...
Samo se prebacio u privatluk na forumu. [emoji6]
 
Ja mozda radim za Sony, ali necu biti previse subjektivan tj ne zelim jer dugo sam clan foruma, uvek gledam da preporucim nesto sto bi mozda najvise odgovaralo potrebama onog sto kupuje tv, ja prvi bih da sada kupujem TV u 55inca kupio LG B9, jer mi je A8 dosta skuplji, a da bas bas imam love samo Panasonic HZ2000 i da ne razmisljam, ipak je to najbolji TV za 2020 godinu.
Ja sam radio kao obican prodavac, svasta sam prodavao i iskreno LG se prodaje u velikim kolicinama jer su im tarabe u najvecem procentu zastupljene tj najjeftinije serije i uvek imaju neku akciju na nedeljnom nivou gde slupaju cene za tarabe pa se prodaje ko ludo, Samsung tu i tamo vise je nesto izmedju dok Sony uglavnom mi idu skuplji modeli, ali i Linux tj 70 serija se ok prodaje jer ima odlican kvalitet slike za taj cenovni rang bolji od bilo kog LG-a i Samsunga, ja ono kazem kupcu sami procenite sta vam bolje izgleda i skoro svima Sony bolje izgleda, ali se dosta puta odluce za Korejce, ipak je razlika u ceni, ali sada nije razlika jer u radnji sa maskotom pantomimicara je 62k 55XG7077, i ono lagano se prodaje sa tom cenom i 5yw..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Potreban mi je TV za dnevnu sobu. Namena bi mu vecinski bila gledanje filmova, serija i sporta (HBO, Netfilx). Moguce i za prikljucivanje racunara.
Udaljenost gledalaca od njega bi se kretala od nekih 1.5 do 3.5 m sa ne tako ostrim uglovima gledanja.
Budzet sa kojim raspolazem je nekih 600-700e. Opcija je i kupovina preko KP pored redovne prodaje.

Koji model mi vi preporucujete za kupovinu?
 
Zasto bi neko doplatio 7 do 12 hiljada dinara za taj Sony? Jer pise Sony na njemu? Svi TV u toj klasi imaju maltene sve isto, VA, direct LED, ne preterano svetli, neki imaju Android neki Linux, nijedan ne radi sjajno, svi imaju bezveze uglove gledanja. Za pare se ne moze dobiti odlican TV i to je cinjenica, nebitno da li pise Sony, TCL, Hisense, Philips, LG, Samsung, Sharp, Tesla itd. Ne postoji review tog Sony modela na netu, niko se nije iscimao da ga testira, znaci najobicniji konfekcijski TV sa Sony nalepnicom koja kao u slucaju LG i Samsunga kosta oko 10k u proseku u odnosu na kineske marke.

Da poput nekih drugih zemalja imamo fabriku kineskih TVa, takve modele ne bi placali 430-350 evra nego 330 evra sto im je realna cena.
 
Još ako neko može da da input za ovaj model 55" TCL 55C815, pod uslovom da nađem uopšte nekog ko ga dobavlja iz EU... Ima Dolby Vision, HDR, ugrađen Soundbar i subwoofer, ne znam kakav je procesor "64-bit A55×4 900MHz~1.1GHz"
 
Ja mozda radim za Sony, ali necu biti previse subjektivan tj ne zelim jer dugo sam clan foruma, uvek gledam da preporucim nesto sto bi mozda najvise odgovaralo potrebama onog sto kupuje tv, ja prvi bih da sada kupujem TV u 55inca kupio LG B9, jer mi je A8 dosta skuplji, a da bas bas imam love samo Panasonic HZ2000 i da ne razmisljam, ipak je to najbolji TV za 2020 godinu.
Ja sam radio kao obican prodavac, svasta sam prodavao i iskreno LG se prodaje u velikim kolicinama jer su im tarabe u najvecem procentu zastupljene tj najjeftinije serije i uvek imaju neku akciju na nedeljnom nivou gde slupaju cene za tarabe pa se prodaje ko ludo, Samsung tu i tamo vise je nesto izmedju dok Sony uglavnom mi idu skuplji modeli, ali i Linux tj 70 serija se ok prodaje jer ima odlican kvalitet slike za taj cenovni rang bolji od bilo kog LG-a i Samsunga, ja ono kazem kupcu sami procenite sta vam bolje izgleda i skoro svima Sony bolje izgleda, ali se dosta puta odluce za Korejce, ipak je razlika u ceni, ali sada nije razlika jer u radnji sa maskotom pantomimicara je 62k 55XG7077, i ono lagano se prodaje sa tom cenom i 5yw..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da li isto važi i kad je u pitanju 65"?

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ne slusajte Marka mnogo, samo u njegovom Sony univerzumu 7 serija Sonyja je bolja od Samsunga i LGa i ako je na testovima i Sony 80 serija losija od recimo Samsunga 7 serije i LG 8 serije.
Pricam o proslogodisnjim XG, RU i SM modelima.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Kada sam porucio TV nisam mnogo toga znao o njima, kada je stigao i video kako je uzak ugao gde je slika dobra smorio sam se i trazio sta moze bolje da se nadje za neku razumnu doplatu (TV placen 50k, maks. doplata 30k). Gledao LG 7450, 7510, Samsung neke modele, Sony, Philips, Hisense. Zainteresovao se i za LG SM8200 Nano Cell. Onda jos malo istrazivao i dosao do zakljucka da postoje osnovni modeli sa bazicnim panelima gde ima dosta varijacija u izradi zbog slabije kontrole kvaliteta, postoji OLED kao superiorna tehnologija i onda je Samsung izmislio šminku za svinje zvanu Quantum Dot. Kao i sva šminka, da bi to ličilo na nešto mora biti skupa. Svi ovi televizori do 80k su marketinška prevara, pa i izvikani Hisense U8B. Ima quantum dot ali 16 zona... 55 incha TV podeliš na 16 zona i postane jasno zašto to ne radi kako treba. Ne radi ni na Samsungu serije Q9 kako treba iako ima oko 400 zona. Tek sada su izbacili ove Mini LED koji te probleme donekle rešavaju ali uz nešto niže osvetljenje nego klasičan local dimming kao što ima Q9. Onda uporediš cene i vidiš da ta šminka košta 4 puta više u odnosu na TV bez toga. U Samsungu rade opasni genijalci, moram priznati. Naveli ljude da plate nešto što je realno gimmick 4 cena standardnog panela koji to nema.

Ako zanemarimo burn in, OLED je mnogo, mnogo superiornija tehnologija i od Mini LED a kamoli do onoga što je u Q9. Q6 je na granici upotrebljivog dimminga a ovi Hisense i slični modeli to imaju da mogu da napišu u specifikaciji da podržava a preporučljivo je iskljuciti. Korisno koliko i dinamički kontrast. Ovo drugo pojede detalje u mraku a ovo prvo pravi haloe po ekranu sa tih patetičnih 16 zona.

VA ima loše uglove gde van idealnog ugla gubi zasićenost boja i kontrast pa izgleda kao neki TN. IPS ima statički kontrast do 1000:1, četiri puta manje nego bilo koji VA panel na tržištu a zatamljivanjem dobija duplo tj. oko 2000:1 i to idealnom slučaju. Pri promeni ugla gubi samo svetlinu pa je opet neupotrebljiv iako ga bije glas da ima dobre uglove a kada to uzivo vidite ukapirate da je laz. Sve sa NanoCell taj TV ima duplo gori kontrast nego TV koji se u Engleskoj prodaje po Lidlovima i Tescoima za 300 funti. Taj SM8200 takozvani Nanocell ima diode poređanje uz ivicu i 16 zona dimminga. Nije ni čudo što ih onaj Kinez sa youtuba pljuje za sve pare kada su non OLED modeli u pitanju.

Samsung traži 15k ili 30k u odnosu na random kineski panel za opciju zvanu 120Hz. E zato nisam dodao 30k nego trpim mane i čekam i nadam se da će da crkne u garantnom roku pa ću doplatiti mnogo manje nego sad za 120Hz i sve ove dimming gluposti kada svaki od 80k bude bio Mini LED. Samsung sada naplaćuje early adopterima 120 Hz. Sećam se da su do pre par godina svi jeftini paneli bili edge led i rgbw a sada su svi direct led i rgb. A možda bude i microLED TVa za par stotina hiljada dinara a OLED ode na rasprodaju kao plazma svojevremeno, za siću.

Najbolji je bench kanal, digli The One u nebesa samo zato što su dodali u Android opciju koju ima svaki dumb TV od 2000. na ovamo. Slažem se da je velika stvar jer nema ništa gore nego vraćanje na početni Android meni da bi namestio mod slike i zvuka. Ali to je nešto što bi svaki Android TV morao da ima a ne stvar vredna hvaljenja. The One vrhunski TV a unutra i dalje anemični IPS.

Zanimljivo je da svi ljudi ovde koji preporučuju Quantum DOT imaju kući OLED ekrane :)
 
Poslednja izmena:
Niko ovde nije ni u sali preporucio qled u odnosu na oled ,ali ako neko trazi tv do 100k, ne mozes da mu preporucis oled koji na rasprodaji kosta 170k...nego ru8 i q6, bez ojadjenog local dimminga.

Ja sam jos 2018. kada je izasao B/C 8 oled, skontao da me nista van OLED-a nece videti vise i da mi nista drugo ne prilazi ni blizu ispunjenja mojih kriterijuma, makar ga i menjao na svakih par godina.
Medjutim, imam vec preko 5 hiljada sati na mom B8 bez ikakvog problemcica...tako da je i to bio neosnovan strah za nekoga ko zna da koristi tv.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
U kojoj dijagonali je ips a u kojoj va?
 
@Envoy"E zato nisam dodao 30k nego trpim mane i čekam i nadam se da će da crkne u garantnom roku pa ću doplatiti mnogo manje nego sad za 120Hz i sve ove dimming gluposti kada svaki od 80k bude bio Mini LED." Haahahah
 
Od ova dva na akciji 43UM7000PLA ili 43UM7050PLF? Treba za igre (konzole) i standard za tv i ostale gluposti (android cast , yt).

Da napomenem da ne ide za kes zato radnja.

Hvala:)
 
Poslednja izmena:
Niko ovde nije ni u sali preporucio qled u odnosu na oled ,ali ako neko trazi tv do 100k, ne mozes da mu preporucis oled koji na rasprodaji kosta 170k...nego ru8 i q6, bez ojadjenog local dimminga.

Ja sam jos 2018. kada je izasao B/C 8 oled, skontao da me nista van OLED-a nece videti vise i da mi nista drugo ne prilazi ni blizu ispunjenja mojih kriterijuma, makar ga i menjao na svakih par godina.
Medjutim, imam vec preko 5 hiljada sati na mom B8 bez ikakvog problemcica...tako da je i to bio neosnovan strah za nekoga ko zna da koristi tv.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Do 100k 55XF9005 trenutno najbolji izbor.
 
Oba su bas bas ulazni modeli, ali trebalo bi da 7050 ima 5g garancije tako da bih njemu dao prednost..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
@Envoy"E zato nisam dodao 30k nego trpim mane i čekam i nadam se da će da crkne u garantnom roku pa ću doplatiti mnogo manje nego sad za 120Hz i sve ove dimming gluposti kada svaki od 80k bude bio Mini LED." Haahahah

Netflix odlicno izgleda za 50k (1080p pusta sto ne mogu kineski android boxovi sto pustaju samo 480p), youtube odlicno izgleda u 4K. Gejming nisam probao a to ce biti treca primena. Ako je verovati 4K snimcima GTAV, na 55 to izgleda bolje nego na bilo kom PC monitoru. Treba kupiti i graficku. Od kako sam kupio TV prikljucio sam MTS box i upalio ga svega dva puta. Greota trositi 4K TV na domace tres kanale cak i Nat Geo je bezveze kada imam prirode u 4K na tjubu a na Netflixu David Attenborough. Kad se poveze na PC, Android izlazi iz igre kao bitan jer cu sve iz Windowsa 10 kontrolisati. Znaci meni je bitan refresh rate i free sync ali ne toliko da za njega dam 60% vece pare. To ce mozda biti razlika izmedju RTX 3060 i RTX 3070ti a ako bude bilo srece mozda spuste cene pa toliko bude RTX 3080. Svakako cu pre dati na to nego na 120Hz i local dimming.

Jedino je smor kada budem uzimao bolji sto VA panel ne pristaje matorcima zbog losih uglova gledanja.

Od ova dva na akciji 43UM7000PLA ili 43UM7050PLF? Treba za igre (konzole) i standard za tv i ostale gluposti (android cast , yt).

Da napomenem da ne ide za kes zato radnja.

Hvala

Jedini pravi Android cast je da kupis Google Chromecast original. Platio zimus 30 eur u Nemackoj. Na Sharp Android TV radi Chromecast redovno i ne baguje ali su boje maksimalno isprane, ne znam zasto. Pitaj nekog kako radi na Mi uredjajima. Miracast nije neko resenje jer zahteva da je taj sadrzaj na telefonu posto je samo mirroring a chromecast je video plejer koji prima eksterni link preko mreze.

Imaj u vidu da igrice izgledaju kao i filmovi mnogo mocnije sto je dijagonala TVa veca.

envoy, bogami nacekaces se na mikroled za 80k mozda evra...

MiniLED, ono sto je skuvao TCL. Novi local dimming sistem. MicroLED ce da bude OLED kategorija cena, od 2000 evra na gore kada se malo omasovi.
 
Poslednja izmena:
i na taj mini za tu cenu ces se nacekati :) a kad vec dajes tolike pare na graficku bolje da si uzeo oled i uzivao u slici koja bi svakako bila boljai sa slabijom grafickom nego sa jakom grafickom na low end modelu televizora ;) mozda ko juris samo fps. Al opet svako ima neke svoje pojedinacne potrebe i zna za njega sta je najbolje.
 
Ne slusajte Marka mnogo, samo u njegovom Sony univerzumu 7 serija Sonyja je bolja od Samsunga i LGa i ako je na testovima i Sony 80 serija losija od recimo Samsunga 7 serije i LG 8 serije.
Pricam o proslogodisnjim XG, RU i SM modelima.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Zavisi koje kategorije uporedjujes, postavio sam ovde slike poredjenja bas RU71 i XG80, svi ste mogli videti razliku, e sad Sony je IPS pa samim tim povlaci los kontrast, los je za gejming zbog velikog input laga i zato je dobio prosecno losije ocene u odnosu na RU71, mislim onda sustinski RU71 je bolji i od LG SM8050 po tebi jer proizvodi bolju crnu? A sto se 7 Sony serije tice jedini ima wide color gamut jer ima Triluminos display tehnologiju koja pravi razliku u odnosu na LG seriju 7 i Samsung seriju 70/71 (74 pocinje wide color gamut) pa samim tim prikaz boja je bolji i verzija od 55 inca ima VA panel pa se takmici sa RU74 serijom bez problema, to sto je OS prost to je nesto drugo ovde pricamo o kvalitetu slike, a LG tek sa serijom 8050 ima bolju sliku ali je i skuplji i to ne bas malo.
Da se razumemo ja preferiram VA panel i tu nema dalje diskusije, pogotovo sto je meni KS7000 postavio standarde ispod koji ne mogu ici, a nisu niski..


@bikolor 65-ca je IPS, samo 55 je VA..

Paneli na Sony televizorima

Svi u XG70 su IPS osim verzije u 55inca koja je VA
Svi u XG80 su IPS osim verzije u 75inca koje je VA
Svi u XG85 su IPS osim verzije u 85inca koja je VA
Svi u XF90, XG90/95 su VA


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno