Šta je novo?

Veš mašine

Jeste da sam tekao da ne bi Hisense, ali da li neko ima iskustva sa ovim prikrivenim Hisensom ?

WNHA74SASEU​


Jako mi odgovara sto je slim a ima i inverter...
Nemoj hisense, kinezi ih prave i nista nisu dobre. Moja stanarka kupila hisense, zena sama zivi, otisli lezajevi bubnja za nepune dve godine, dok ja imam gorenje pravljena u Sloveniji, i jos par njih oko mene u porodici, niko nikakav problem. Odlicne za svaku preporuku gorenje, hisense ne.

Nemoj hisense, kinezi ih prave i nista nisu dobre. Moja stanarka kupila hisense, zena sama zivi, otisli lezajevi bubnja za nepune dve godine, dok ja imam gorenje pravljena u Sloveniji, i jos par njih oko mene u porodici, niko nikakav problem. Odlicne za svaku preporuku gorenje, hisense ne.
Svaka gorenje koja u nazivu ima slovo H je kinez, da znas.
 
Uzeo bih novu ves masinu u tehnomaniji sa ovom MTS akcijom na rate pa me zanima sta je najbolja kupovina? Na prvu loptu bih uzeo Bosch, LG ili Samsung. Koliko je pametno uzimati masinu za pranje+susenje vesa i da li mozda ici na tu opciju (iako sumnjam da nesto hibridno moze da valja).
 
Uzeo bih novu ves masinu u tehnomaniji sa ovom MTS akcijom na rate pa me zanima sta je najbolja kupovina? Na prvu loptu bih uzeo Bosch, LG ili Samsung. Koliko je pametno uzimati masinu za pranje+susenje vesa i da li mozda ici na tu opciju (iako sumnjam da nesto hibridno moze da valja).
A zašto da ne, uzeli smo posle 12 god. korišćenja Hotpoint Aristonke (kombinovane) koja je već na izdisaju bez ijednog kvara LG isto kombinovanu i evo više od pola godine radi kao sat. Tačno da nema mnogo opcija sušenja ali uvek se nešto ukombinuje tako da nemam zamerki a ni supruga. Kada je ona zadovoljna onda je Ok.
 
To i ja nesto cenim jer ne verujem u hibride, a kakave sam srece sa kvarovima verovatno bi vise bila u servisu.. Mada kolega sboban ima pozitivno iskustvo.

Jel moze par preporuka onda za samo masinu posto kombinovanih opcija ima tacno 1.

Bosch WGJ244A2BY
Bosch WGG244F3BY
Bosch WGG244Z2BY
Bosch WAN2826NBY

Gorenje WNS 94 A1TWIFI

LG F4WR509SWW

Samsung WW80CGC04DABLE

To su neke skuplje od 7-8-9kg jer mi ne treba vise.
 
Dva uredjaja je uvek bolje odvojeno.
To je tačno ali kada si ograničen sa prostorom a nameće se tako koji je izbor, stambena zgrada bez terase a kupatilo klasika....bar u mom slučaju. Ali eto imam neke sreće pa sa belom tehnikom nemam problem osim sa prvom sudo mašinom tipa Whirlpool koja je dva puta menjana jer nisu mogli otkloniti kvar i na kraju vratili novac pa je uleteo Beko koja i dan danas evo 9_a godina radi.
 
Uzeo bih novu ves masinu u tehnomaniji sa ovom MTS akcijom na rate pa me zanima sta je najbolja kupovina? Na prvu loptu bih uzeo Bosch, LG ili Samsung. Koliko je pametno uzimati masinu za pranje+susenje vesa i da li mozda ici na tu opciju (iako sumnjam da nesto hibridno moze da valja).
Sad sam video ovo za Tehnomaniju i MTS, a svakako mi treba mašina za pranje+sušenje. Mi u stanu nemamo mnogo mesta, ne znam da li postoje neke uže za p+s i šta mi je najbolja i ne tako skupa opcija.

Kakvu si ti našao/odabrao?
 
Evo i mene s istim glupim pitanjem, mene zanimaju iskustva ljudi za dve masine:

BOSCH WGG244Z5BY​

LG F4WR509SWW​


Procitao sam dosta o BosHku, i vidim da su verovatno pojedinacne manice koje znaju da se pojave.
Za ovu Lg nisam video (mozda mi je i promaklo) nista.

Zanima me iskustvo ljudi koji imaju jednu od ove dve, jer mi je to najuzi izbor za kupovinu
 
Evo i mene s istim glupim pitanjem, mene zanimaju iskustva ljudi za dve masine:

BOSCH WGG244Z5BY​

LG F4WR509SWW​


Procitao sam dosta o BosHku, i vidim da su verovatno pojedinacne manice koje znaju da se pojave.
Za ovu Lg nisam video (mozda mi je i promaklo) nista.

Zanima me iskustvo ljudi koji imaju jednu od ove dve, jer mi je to najuzi izbor za kupovinu
Ja lično bih se odlučio za LG, moj model je F4DR509SBW (sa sušenjem) ali su u principu iste. Pere odlično. A što se tiče Bosh_a modeli srednje i niže klase (kao što su Serija 2, Serija 4 i Serija 6) se najčešće proizvode u fabrikama u Poljskoj i Turskoj. Moj model dolazi iz njihove fabrike i Kini. Ne znači da nisu dobre ali šta znam. I ja čitam da se žale na pojedine modele. Ali znaš kako, 100 ljudi, 100 ćudi i 100 mišljenja i uvek će neko naći neku manu.
 
Ja sam pre jedno 2g kupio Candy ves masinu, i da kucnem u drvo do sada sam prezadovoljan. Model CO4474TWM6/1-S
7kg kapacitet vesa, inverter motor, 10g garancije na motor. Deluje mala a kao da je bubanj veci nego i kod vecih masina koje sam imao pre.
Pre sam uvek imao problema sa ves masinama, sa ovom od starta sve ok.
Ima samo malu manu da 1 veci prekrivac "zabaguje" dok pere ne moze da ga iz nekog razloga zavrsi centrifugu. Ali ok na kraju samo ponistis program i uradis centrifugu i to odradi.
 
Evo i mene s istim glupim pitanjem, mene zanimaju iskustva ljudi za dve masine:

BOSCH WGG244Z5BY​

LG F4WR509SWW​


Procitao sam dosta o BosHku, i vidim da su verovatno pojedinacne manice koje znaju da se pojave.
Za ovu Lg nisam video (mozda mi je i promaklo) nista.

Zanima me iskustvo ljudi koji imaju jednu od ove dve, jer mi je to najuzi izbor za kupovinu
ja imam ovu LG F4WR511SWW objavljenu ovde tokom kupovine par strana unazad
mislim da su iste s tim da je moja od 11 kg i par cm dublja zbog toga

za sad nemam zamerki, čak sam se navikao i na "pesmicu" na kraju pranja, a i na "labave dugmiće" ( 😀 morao sam, jače je od mene)
proveri, ali mislim da bi i ta od 9 kg trebala da ima recirkulaciju odn. 4 prskalice kod vrata (TurboWash se valjda kod njih to zove) i dodatnu pumpu za vodu za to, a obe pumpe su inače sa inverterskim motorima
sa tim imaš program od valjda 39 minuta koji pere i "fajta" veš sa svih strana
ima i antialergijski program sa parom, a i neki AI ako hoćeš da je učiš kako da pere određene stvari
wifi nema, nisam ni hteo da ima da mi proizvođač određuje koje opcije će mašina da ima posle garantnog roka, a za dijagnostiku koristi modem-like zvučnik koji "sluša" aplikacija na mobilnom pa izbaci izveštaj kad R2D2 ispriča šta mu je

zvuk i vibracije su mnogo manje nego kod stare Indesit, mada je i ona prala dosta tiho dok joj nije otišao ležaj bubnja (a sa njim i cela mašina jer je bubanj zalepljen), jedino se čula baš pumpa za vodu jer nije bila inverterska
ova je tiha dovoljno da preko dana ostavljamo vrata od kupatila otvorena, što sa starom nije baš moglo a da ne smeta

u međuvremenu sam od majstora (dolazio za nešto drugo, ne za nju) saznao da je kod ove LG bubanj "na šrafljenje" pa može da se relativno lako menja taj kod svih novijih mašina ozloglašeni ležaj, ali dok joj istekne 2+3 godine garancija (i 10 na motor) ne verujem da će se to kod mene popravljati ako/kad otkaže
 
@H.U.D. tu se u potpunosti slazemo, wifi ne treba. Sta ko ima da "'fata" beleske sta masina, kad i kako radi pa sam zato i birao masinu bez te opcije. Nego kako si uspeo i koju aplikaciju da uparis sa R2D2 pa da porazgovaraju. Ja na Xiaomiju nema sanse da instaliram tu Lg_evu aplikaciju
 
Pozdrav, potrebna mi je veš mašina ,šta mislite o ovoj AEG LFR61844BE , (1400/8 kg) ukoliko je neko već ima ,ili nešto slično tome ako ima bolja opcija. Cena je trenutna oko i malo ispod 60,000 .
 
Kome da se naje... Koji BG servis da zovem za eLDžiBiTi F2WVitd. kojoj curi voda (proverio sam creva, vrata, filtere - nisu) posle 4 godine vlasništva? Dajte iskustva, cene.
 
@H.U.D. tu se u potpunosti slazemo, wifi ne treba. Sta ko ima da "'fata" beleske sta masina, kad i kako radi pa sam zato i birao masinu bez te opcije. Nego kako si uspeo i koju aplikaciju da uparis sa R2D2 pa da porazgovaraju. Ja na Xiaomiju nema sanse da instaliram tu Lg_evu aplikaciju
LG ThinkQ? tvoj Xiaomi je sa kineskim ROM-om, pa nema Google Play store?
 
Candy SimpyFi
Desava se da odradi centrifugu ali da ves ostane mokar.
Kako da ponovim centrifugu ?
 
Ručnim izborom programa centrifuge
 
Ja stavim na kratki program I stavim na 1400 obrataja Ali svaki drugi put kada perem ves izadje mokar skroz...
 
Problem je jer ne može da izbalansira i onda centrifugu ili ne odradi kako treba ili je odradi na maloj brzini. Problem se javlja kod mašine koja je preopterećena, kod pranja stvari koje upijaju jako puno vode ili kada je vrlo malo napunjena (a stvar koju pereš popije mnogo vode).
 
Ja sam sve mislio da je do programa,imam instaliranu aplikaciju sa milion nekih programa...ali ocigledfno nije do toga.
 
Za svaki slučaj proveri i sito od pumpe ako već nisi, da ti nije nešto upalo unutra pa ne može pumpa da izbacuje punom snagom.
 
Moja stara Candy je baš imama probleme sa balansiranjem, a to ti je u suštini zaštita da se mašina ne bi rasturila posle nekog vremena.
 
Cao drugari,

Da li imate neku preporuku za masinu do 40k dinara ?

Sobzirom da zivim sam u stanu ne treba mi nesto specijalno ali opet ne zelim da uzmem bas najjeftiniju na trzistu.

Hvala unapred !
 
Nazad
Vrh Dno