Šta je novo?

iPhone 15

Od par ljudi sam čuo da nisu zadovoljni baterijom na pro modelima a da je na pro max to bolje
Ne razumem te najbolje. Zbog veličine si hteo pro ali si zbog nekih iskustava odlučio da uzmeš pro max ali te ipak brine veličina? Ne znam kakva su to iskustva ali onda uzmi običan pro, max jeste veliki. Viber backup koliko ja znam nema, yt premium ne vidim kakav problem tu možeš da imaš? Prosto se uloguješ na svoj nalog. Mene garancija nije vezivala, svakako imaš godinu dana Apple garancije, još ako uplatiš Apple care + miran si 100%. Kupi Apple punjač u prodavnici od 20 w i isto ne razmišljaš ništa. I kao što kolega iznad reče, nema tu nikakvih šokova, ako si koristio bilo koji telefon do sad trebaće ti dan-dva da se navikneš i to je t
 
Pa zavisi šta znači zadovoljan baterijom, šta očekuješ. Na pro modelima nije loša ali je na max modelima bolja jer je fizički veća. Kao i na svim telefonima uostalom.
 
Kao što sam vam rekao, posle s7 edge, note9, 21 ultra, prvi put sam prešao na ios pre 15ak dana kada sam uzeo 15 pm. To sam uradio jer mi se nije svidela poslednja ultra i malo iz radoznalosti. Prijala mi je ergonomija 15 pm, lep mi je, lepo mi čuči u ruci, dovoljno je manji i lakši od ultre da meni prija. Generalno se radi o kvalitetnom premijum uredjaju i nemam zamerke na sam telefon.

Medjutim moram da kazem da se grozim IOS-a i bukvalno svakog dana se sve vise iščudjavam. Ovaj post kucam na staroj ultri da bih sebe poštedeo nerviranja.

1. Svako slovo koje sam u ovom postu omašio, jednostavno sam ispravio, dok bih na ajfonu morao da brišem celu reč ili da ga prevlačim do tačke na kojoj mi treba ispravka. Ajde i da kažem da je stvar navike, ali je def lošije rešenje.

2. Na samsungu na tastaturi su mi sva slova, brojevi i tačka i zarez, a prostim zadrzavanjem na tački mogu da izaberem i ostale znake. Na ajfonu moram da vrtim tatstaturu po nekoliko puta da bih ubacio brojeve i interpukcijske znake, što je jezivo za svaki malo duži tekst.

3. Na samsungu sva kopiranja mi se pamte, pa mogu da pejstujem i nešto što sam kopirao pre par dana, a mogu odjednom da kopiram više stvari i onda ih pejstujem jedno po jedno. Na ajfonu mogu da pejstujem samo ono što sam poslednje kopirao. Možda ima neka fora za koju ja ne znam, ali ovo mi je jezivo.

4. Apsolutni šok kada sam otvorio kalkulator. Na samsungu imam prikaz svih operacija i trenutni rezultat, prostim klikom mogu da otklonim bilo koju grešku u procesu. Na ajfonu imam prikaz samo onoga što je poslednje otkucano, ako negde pogrešim mogu da se slikam. Kada imam dosta operacija ne mogu da proverim da li sam sve iskalkulisao. Jebeno neverovatno, kao da živim u 1997. godini.

Ne mogu sada svega ni da se setim, sigurno ima još idiotskih stvari zbog kojih sada moram da nosim 2 telefona, kako bih sačuvao živce.
 
Kao što sam vam rekao, posle s7 edge, note9, 21 ultra, prvi put sam prešao na ios pre 15ak dana kada sam uzeo 15 pm. To sam uradio jer mi se nije svidela poslednja ultra i malo iz radoznalosti. Prijala mi je ergonomija 15 pm, lep mi je, lepo mi čuči u ruci, dovoljno je manji i lakši od ultre da meni prija. Generalno se radi o kvalitetnom premijum uredjaju i nemam zamerke na sam telefon.

Medjutim moram da kazem da se grozim IOS-a i bukvalno svakog dana se sve vise iščudjavam. Ovaj post kucam na staroj ultri da bih sebe poštedeo nerviranja.

1. Svako slovo koje sam u ovom postu omašio, jednostavno sam ispravio, dok bih na ajfonu morao da brišem celu reč ili da ga prevlačim do tačke na kojoj mi treba ispravka. Ajde i da kažem da je stvar navike, ali je def lošije rešenje.

2. Na samsungu na tastaturi su mi sva slova, brojevi i tačka i zarez, a prostim zadrzavanjem na tački mogu da izaberem i ostale znake. Na ajfonu moram da vrtim tatstaturu po nekoliko puta da bih ubacio brojeve i interpukcijske znake, što je jezivo za svaki malo duži tekst.

3. Na samsungu sva kopiranja mi se pamte, pa mogu da pejstujem i nešto što sam kopirao pre par dana, a mogu odjednom da kopiram više stvari i onda ih pejstujem jedno po jedno. Na ajfonu mogu da pejstujem samo ono što sam poslednje kopirao. Možda ima neka fora za koju ja ne znam, ali ovo mi je jezivo.

4. Apsolutni šok kada sam otvorio kalkulator. Na samsungu imam prikaz svih operacija i trenutni rezultat, prostim klikom mogu da otklonim bilo koju grešku u procesu. Na ajfonu imam prikaz samo onoga što je poslednje otkucano, ako negde pogrešim mogu da se slikam. Kada imam dosta operacija ne mogu da proverim da li sam sve iskalkulisao. Jebeno neverovatno, kao da živim u 1997. godini.

Ne mogu sada svega ni da se setim, sigurno ima još idiotskih stvari zbog kojih sada moram da nosim 2 telefona, kako bih sačuvao živce.
Druze batali Iphone , kada te sve to nervira . Kupi android i uzivaj u njegovim blagodetima .
To ti je najjednostavnije rešenje , bez nervoze i gubljenja zivaca .
 
Kao što sam vam rekao, posle s7 edge, note9, 21 ultra, prvi put sam prešao na ios pre 15ak dana kada sam uzeo 15 pm. To sam uradio jer mi se nije svidela poslednja ultra i malo iz radoznalosti. Prijala mi je ergonomija 15 pm, lep mi je, lepo mi čuči u ruci, dovoljno je manji i lakši od ultre da meni prija. Generalno se radi o kvalitetnom premijum uredjaju i nemam zamerke na sam telefon.

Medjutim moram da kazem da se grozim IOS-a i bukvalno svakog dana se sve vise iščudjavam. Ovaj post kucam na staroj ultri da bih sebe poštedeo nerviranja.

1. Svako slovo koje sam u ovom postu omašio, jednostavno sam ispravio, dok bih na ajfonu morao da brišem celu reč ili da ga prevlačim do tačke na kojoj mi treba ispravka. Ajde i da kažem da je stvar navike, ali je def lošije rešenje.

2. Na samsungu na tastaturi su mi sva slova, brojevi i tačka i zarez, a prostim zadrzavanjem na tački mogu da izaberem i ostale znake. Na ajfonu moram da vrtim tatstaturu po nekoliko puta da bih ubacio brojeve i interpukcijske znake, što je jezivo za svaki malo duži tekst.

3. Na samsungu sva kopiranja mi se pamte, pa mogu da pejstujem i nešto što sam kopirao pre par dana, a mogu odjednom da kopiram više stvari i onda ih pejstujem jedno po jedno. Na ajfonu mogu da pejstujem samo ono što sam poslednje kopirao. Možda ima neka fora za koju ja ne znam, ali ovo mi je jezivo.

4. Apsolutni šok kada sam otvorio kalkulator. Na samsungu imam prikaz svih operacija i trenutni rezultat, prostim klikom mogu da otklonim bilo koju grešku u procesu. Na ajfonu imam prikaz samo onoga što je poslednje otkucano, ako negde pogrešim mogu da se slikam. Kada imam dosta operacija ne mogu da proverim da li sam sve iskalkulisao. Jebeno neverovatno, kao da živim u 1997. godini.

Ne mogu sada svega ni da se setim, sigurno ima još idiotskih stvari zbog kojih sada moram da nosim 2 telefona, kako bih sačuvao živce.
1. Probaj SwiftKey tastaturu, podesi je kako odgovara tvom ukusu.
Prilikom ispravke reči drži space da se lakše pomeraš kroz tekst.
2. To se rešava tako što na default Apple tastaturi drziš 123 taster i onda prevučeš do broja ili tačke zareza u jednom potezu.
3. Za copy i paste postoje par rešenja na storu ali realno slažem se da je to očajno rešeno na iPhone-u. SwiftKey nudi tu opciju, ali je bespotrebno komplikovano.
4. Nažalost i ja sam zbog posla morao da rešim problem zvani kalkulator. Pošto mi je istorija jako bitna stavka, našao sam i kupio za oko 2e "solves-calculator for all" koji me je rešio tih muka.

Nadam se da sam bar malo pomogao.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Ajde za kalkulator ili tastaturu, da se resiti kupovinom ili nekom dodatnom aplikacijom. Ono sto je mene najvise nerviralo su geste za navigaciju.
Koliko se secam apple ih je medju prvim ako ne i prvi uveo. Ne mogu da verujem da je toliko tesko uraditi swipe to back gesture sa desna na levo.
Da mozes lepo ko covek jednom rukom da se vratis korak nazad, a ne da levom rukom jurim dugme done, back itd u gornjem levom uglu.
Da se resi na sistemskom nivou i da u svakoj aplikaciji identicno funkcionise. Ispremestali su nigde nemas univerzalnog pravila.
Nikad nisam znao gde sam i kako da se vratim na prethodni korak. Frustracija velika. Ovamo su ubacili emoji i 1000 drugih gluposti.

 
Calculator+ je ok i ima istoriju. Fabrički uninstall iste sekunde.

SwiftKey radi ali lošije od fabričke tastature, a daleko lošije od one na Androidu.

Clipboard rip….

Swipe back Bože me sačuvaj, al navikne se čovek na užasnu navigaciju. 😅

Svakako se nikad više ne bih vratio na Samsung, daleko mu lepa kuća.
 
Kao što sam vam rekao, posle s7 edge, note9, 21 ultra, prvi put sam prešao na ios pre 15ak dana kada sam uzeo 15 pm. To sam uradio jer mi se nije svidela poslednja ultra i malo iz radoznalosti. Prijala mi je ergonomija 15 pm, lep mi je, lepo mi čuči u ruci, dovoljno je manji i lakši od ultre da meni prija. Generalno se radi o kvalitetnom premijum uredjaju i nemam zamerke na sam telefon.

Medjutim moram da kazem da se grozim IOS-a i bukvalno svakog dana se sve vise iščudjavam. Ovaj post kucam na staroj ultri da bih sebe poštedeo nerviranja.

1. Svako slovo koje sam u ovom postu omašio, jednostavno sam ispravio, dok bih na ajfonu morao da brišem celu reč ili da ga prevlačim do tačke na kojoj mi treba ispravka. Ajde i da kažem da je stvar navike, ali je def lošije rešenje.

2. Na samsungu na tastaturi su mi sva slova, brojevi i tačka i zarez, a prostim zadrzavanjem na tački mogu da izaberem i ostale znake. Na ajfonu moram da vrtim tatstaturu po nekoliko puta da bih ubacio brojeve i interpukcijske znake, što je jezivo za svaki malo duži tekst.

3. Na samsungu sva kopiranja mi se pamte, pa mogu da pejstujem i nešto što sam kopirao pre par dana, a mogu odjednom da kopiram više stvari i onda ih pejstujem jedno po jedno. Na ajfonu mogu da pejstujem samo ono što sam poslednje kopirao. Možda ima neka fora za koju ja ne znam, ali ovo mi je jezivo.

4. Apsolutni šok kada sam otvorio kalkulator. Na samsungu imam prikaz svih operacija i trenutni rezultat, prostim klikom mogu da otklonim bilo koju grešku u procesu. Na ajfonu imam prikaz samo onoga što je poslednje otkucano, ako negde pogrešim mogu da se slikam. Kada imam dosta operacija ne mogu da proverim da li sam sve iskalkulisao. Jebeno neverovatno, kao da živim u 1997. godini.

Ne mogu sada svega ni da se setim, sigurno ima još idiotskih stvari zbog kojih sada moram da nosim 2 telefona, kako bih sačuvao živce.

Dobro došao, ako prevaziđeš kucanje koje je i meni bilo problem i daš mu šansu par dana možda se i zadrži, kupi te samim radom i kako sve ostane tamo gde si i ostavio u app. Ispod su moji predlozi kako rešavam to što te nevira:

1. Skini ove dve tastature i probaj:

2. Promena tastature.

3. Kopiranje na tastaturi ima prva tastatura, ili se skine neka app koja to radi npr.
Brže je iz tatsture kako si navikao, to ima SwiftKey, ali ako ti ne leži ona možeš probati i sa ovo app, malo teže ali radi.

4. Fabrički jeste zastareo u kamenom dobru, probaj ovaj besplatan, ima sve a i više:
 
Poseduje li neko verziju za kinesko tržište,sa dve SIM karte, radi li normalno osim nekih opcija u face timu?
 
^ imao je kolega 13pm iz Kine sa dve fizičke kartice. Sve je radilo normalno ali mislim da nije ostvariva garancija nigde osim u Kini, to može možda neko od kolega da potvrdi bolje.
 
Pored njih, Kina, dual sim sa fizičkim karticama su za Hong Kong i Macao i jedino tamo može da se ostvari garancija :)
 
Znaci dolazi u obzir samo globalna verzija, jer koliko kapiram sve ostale imaju po nešto da im “fali”.
Americka nema fizički SIM, japanska isto verovatno garancija.
 
Kao što sam vam rekao, posle s7 edge, note9, 21 ultra, prvi put sam prešao na ios pre 15ak dana kada sam uzeo 15 pm. To sam uradio jer mi se nije svidela poslednja ultra i malo iz radoznalosti. Prijala mi je ergonomija 15 pm, lep mi je, lepo mi čuči u ruci, dovoljno je manji i lakši od ultre da meni prija. Generalno se radi o kvalitetnom premijum uredjaju i nemam zamerke na sam telefon.

Medjutim moram da kazem da se grozim IOS-a i bukvalno svakog dana se sve vise iščudjavam. Ovaj post kucam na staroj ultri da bih sebe poštedeo nerviranja.

1. Svako slovo koje sam u ovom postu omašio, jednostavno sam ispravio, dok bih na ajfonu morao da brišem celu reč ili da ga prevlačim do tačke na kojoj mi treba ispravka. Ajde i da kažem da je stvar navike, ali je def lošije rešenje.

2. Na samsungu na tastaturi su mi sva slova, brojevi i tačka i zarez, a prostim zadrzavanjem na tački mogu da izaberem i ostale znake. Na ajfonu moram da vrtim tatstaturu po nekoliko puta da bih ubacio brojeve i interpukcijske znake, što je jezivo za svaki malo duži tekst.

3. Na samsungu sva kopiranja mi se pamte, pa mogu da pejstujem i nešto što sam kopirao pre par dana, a mogu odjednom da kopiram više stvari i onda ih pejstujem jedno po jedno. Na ajfonu mogu da pejstujem samo ono što sam poslednje kopirao. Možda ima neka fora za koju ja ne znam, ali ovo mi je jezivo.

4. Apsolutni šok kada sam otvorio kalkulator. Na samsungu imam prikaz svih operacija i trenutni rezultat, prostim klikom mogu da otklonim bilo koju grešku u procesu. Na ajfonu imam prikaz samo onoga što je poslednje otkucano, ako negde pogrešim mogu da se slikam. Kada imam dosta operacija ne mogu da proverim da li sam sve iskalkulisao. Jebeno neverovatno, kao da živim u 1997. godini.

Ne mogu sada svega ni da se setim, sigurno ima još idiotskih stvari zbog kojih sada moram da nosim 2 telefona, kako bih sačuvao živce.
I ja sam u slicnoj situcaiji, ali sam se navikao posle mesec dana. Ceo zivot koristim android i nesto mi se nije svidela Ultra 24 i resih da uzmem 15PM za promenu.
Iste frustaracije sam imao na pocetku ali sada sam se vec navikao. Malo me nervira sto moram da menjam regiju za neke aplikacije. Imam dve kartice, ne znam koju kristim za odredjene pozive, to je mnogo jednostavnije na androidu.
 
Calculator+ je ok i ima istoriju. Fabrički uninstall iste sekunde.

SwiftKey radi ali lošije od fabričke tastature, a daleko lošije od one na Androidu.

Clipboard rip….

Swipe back Bože me sačuvaj, al navikne se čovek na užasnu navigaciju. 😅

Svakako se nikad više ne bih vratio na Samsung, daleko mu lepa kuća.
Odlicna klipboard imas instrukcije
Jos jedan korak koji nema
Da ne bi stalno pitao Do you Allow to paste
U podesavanja pa pravo dole na app udjes i onda ima kao da pita za dozvolu samo Allow i tjt
Ako nekom treba
Super radi i super izgleda
IMG_7208.png
 
Prvi mi je post, pa da se zapljunem ovde, kad već nemam gde (ili ne znam gde, ne snalazim se još na forumu, ne zamerite mi ako sam nešto zeznuo)...

Nema šta nisam koristio od telefona, od klinačkih dana Nokie, Sony Ericssoni, zaboravljeni as HTC, Samsunga krdo (zaključno sa S23 Ultrom), Huawei sam furao oko 5 godina, dok se nije desilo šta se desilo i eto me konačno na iPhone 15 običnom.

Neću vas smarati puno sa specifikacijama, iskreno ni ja se ne razumem u njih, ali mi radi posao iPhone - mogu da ga uskladim sa iPadom (koji sam uzeo opet iz poslovnih razloga), mogu da pričam na telefon, kamera je fina, ima većina aplikacija, šta nema, nađe se drugo rešenje, a i na kraju krajeva, sve se svede na neki lični utisak da li više volite ili vam više odgovara Android, iOS ili Huawei...

Jedino mi je čudno sada kako sam sa S23 Ultre prešao na iPhone 15 i na drastično manji ekran od glomaznije Ultre (iako bi mi i 15 Pro Max igrao zbog velikih šaka, ok je i 15 običan, taman da se još malo prilagodim na iOS).

iOS kao iOS - da kucnem u drvo, ne baguje mi za sada, kao što sam imao niz slučajeva na Androidima (posebno Samsung, čiji nisam fan i samo sam čekao idealan trenutak da ga zamenim za iPhone 15 i jače, Ultru sam dao kevi, što mi je i bio inicijalni plan svakako), Huawei je bio druga priča, ali da ne davim temu.

Bateriju sam juče i danas isforsirao pun gas, Instagram jede bateriju kao Lada, mada izvuče ceo dan aktivnog korišćenja na kraju krajeva. Nisam stigao detaljnije da snimam i slikam, ali ako se po jutru dan poznaje, slike ispadnu full za mene koji pojma nemam da uslikam bilo šta, niti sam fotogeničan.


Sve u svemu, zadovoljan sam i nastavljam da koristim iOS i iPhone, pa dokle dođemo!!!

PS: Ukoliko smetaju slengovi u mom pisanju, javljajte, pa da prilagodimo rečnik, veliki pozdrav!!!
 

Prilozi

  • 432928954_813876637450713_8980764621706879013_n.jpg
    432928954_813876637450713_8980764621706879013_n.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 56
Prvi mi je post, pa da se zapljunem ovde, kad već nemam gde (ili ne znam gde, ne snalazim se još na forumu, ne zamerite mi ako sam nešto zeznuo)...

Nema šta nisam koristio od telefona, od klinačkih dana Nokie, Sony Ericssoni, zaboravljeni as HTC, Samsunga krdo (zaključno sa S23 Ultrom), Huawei sam furao oko 5 godina, dok se nije desilo šta se desilo i eto me konačno na iPhone 15 običnom.

Neću vas smarati puno sa specifikacijama, iskreno ni ja se ne razumem u njih, ali mi radi posao iPhone - mogu da ga uskladim sa iPadom (koji sam uzeo opet iz poslovnih razloga), mogu da pričam na telefon, kamera je fina, ima većina aplikacija, šta nema, nađe se drugo rešenje, a i na kraju krajeva, sve se svede na neki lični utisak da li više volite ili vam više odgovara Android, iOS ili Huawei...

Jedino mi je čudno sada kako sam sa S23 Ultre prešao na iPhone 15 i na drastično manji ekran od glomaznije Ultre (iako bi mi i 15 Pro Max igrao zbog velikih šaka, ok je i 15 običan, taman da se još malo prilagodim na iOS).

iOS kao iOS - da kucnem u drvo, ne baguje mi za sada, kao što sam imao niz slučajeva na Androidima (posebno Samsung, čiji nisam fan i samo sam čekao idealan trenutak da ga zamenim za iPhone 15 i jače, Ultru sam dao kevi, što mi je i bio inicijalni plan svakako), Huawei je bio druga priča, ali da ne davim temu.

Bateriju sam juče i danas isforsirao pun gas, Instagram jede bateriju kao Lada, mada izvuče ceo dan aktivnog korišćenja na kraju krajeva. Nisam stigao detaljnije da snimam i slikam, ali ako se po jutru dan poznaje, slike ispadnu full za mene koji pojma nemam da uslikam bilo šta, niti sam fotogeničan.


Sve u svemu, zadovoljan sam i nastavljam da koristim iOS i iPhone, pa dokle dođemo!!!

PS: Ukoliko smetaju slengovi u mom pisanju, javljajte, pa da prilagodimo rečnik, veliki pozdrav!!!
Ја сам на 15+ и убједљиво највише инстаграм троши. Иначе прије неколико дана и први пут заспао са телефоном са 100% и будим се ујутру и даље 100% иначе скине до макс 4%. И то 100% генерално траје доста.
На тастатуру се лако навикао на гесте за навигацију сам исто навикао али нешто дуже. Калкулатор ваљало би да поправе. Иначе систем је заиста феноменалан за оно шта ми треба и без багова. То ми је битно када телефон користим у вези посла. Генрално треба се навићи после да већину тога што смета и заборави
 
Nije merodavno od 100%. Stavi ga od npr. 60%
Do 5% je OK ako je upaljeno sve.
 
Kada ga napunite do 100% tipa u 23h, do ujutro neće skinuti ni 1%. Ako ga preko dana napunite do 100% na primer u 17h. To veče ga nemojte puniti i preko noći će skinuti barem meni do 4% maksimalno. Sve ostavim popaljeno.
 
Upravo tako, a skine povremeno i još neki procenat ako je u međuvremenu delimično korišćen. Pričam za 14 Pro star godinu dana. Kad je bio nov i sa prethodnom glavnom verzijom, nije skidao više od 1 do 2 procenta 😃
 
Ја сам на 15+ и убједљиво највише инстаграм троши. Иначе прије неколико дана и први пут заспао са телефоном са 100% и будим се ујутру и даље 100% иначе скине до макс 4%. И то 100% генерално траје доста.
На тастатуру се лако навикао на гесте за навигацију сам исто навикао али нешто дуже. Калкулатор ваљало би да поправе. Иначе систем је заиста феноменалан за оно шта ми треба и без багова. То ми је битно када телефон користим у вези посла. Генрално треба се навићи после да већину тога што смета и заборави
Stvarno nema bagova što se tiče sistema, a i razlika 60 i 120 HZa se ni ne vidi (ili je sam ne vidim, ali nemam zamerke na to uopšte)…

A i USB-C mi leži skroz, ne moram da vučem 65 kablova za punjenje, stoga sam gađao ove iPhone iz 15 serije.

Meni je za sad skroz ok priča, za moje potrebe puna kapa + Remindersi, GoodNotesi, Apple Notesi i ostalo mogu da se spoje sa iPadom, da ne moram svako malo vući iPad sa sobom.
 
Nije merodavno od 100%. Stavi ga od npr. 60%
Do 5% je OK ako je upaljeno sve.
Па први сам га ставио 100% ево током ноћи од краја октобра када има. Иначе углавном ми скида 1-4%. И то 4% ако ми баш стижу нотификације типа НБА фантази а њих зна баш гомила

@Basketbull
То са херцима нема много разлике јер имам телефон и од 120, а није нешто то ми је превише од значаја не играм игре на телу никада.
Можда јесте систем затворенији мање могућности за чачкање, али је сигурнији и флуиднији. Ево ускоро 6 мјесеци имам тел да није имало никаквог бага а то ми се није десило никада раније.

Е да у почетку ми је баш купио гомилу system data али послије вјероватно од надоградњи то није случај.
 
Šteta, boja kida. 🔥

Mogla bi i neka zelena da padne.
 
Nazad
Vrh Dno