Šta je novo?

iPhone 15

Sto se mene tice graphite 13 pro(max) je najlepsa.Natural titanium 15 pro(max) je odmah iza.
 
Поздрав свима,

Треба да пређем са Самсунга с23 на ајфон 15 серију.
Молим да поделите са мном искуства са батеријом ( који је модел, колико га дуго имате)
Уколико сте у могућности да приложите скрин он тајм
Не волим велике телефоне.
Потребно ми је 6 сати СОТ
На с23 имам око 3 и по сата активног екрана од 100 до 0 посто батерије
 
Поздрав свима,

Треба да пређем са Самсунга с23 на ајфон 15 серију.
Молим да поделите са мном искуства са батеријом ( који је модел, колико га дуго имате)
Уколико сте у могућности да приложите скрин он тајм
Не волим велике телефоне.
Потребно ми је 6 сати СОТ
На с23 имам око 3 и по сата активног екрана од 100 до 0 посто батерије
Ja imam običan iPhone 14 i baterija mi traje skoro 24h ( npr. napuni se od 20% do 80% u 14:00 i već ga sledeći dan stavim oko 12:00 / 14:00 ( kada padne na 20% ga stavljam na punjač ) i već 6 meseci mi je Battery Health 100% otkada sam počeo 20%-80% metodu koristiti.
 
Moze li preporuka za neki kejs za iPhone 15 Pro koji malo poravna ove ringle oko kamera. Ogromne su.
Porucio sam iPhone zeni za rodjendan pa bih morao da ga zastitim jer nema naviku da cuva telefone.
 
Treba mi nesto da uzmem kod nas ili madjara sto pre.
Ima li neki cover koji pokriva kamere a ne utice na kvalitet slikanja?
Ako joj padne fon pada igurno na ove ringle i razbija se.
 
Da, nemam vremena da citam 20 strana jer mi treba specifican kejs.
Ako moze preporuka i pomoc zahvaljujem unapred, ako ne potrazicu sam.
Sad videh da ima glass rear camera protector posebno da se kupi za ringle pa cu tako da resim.
 
Poslednja izmena:
^ znam da nije deo teme i izvinjavam se unapred administraciji ali da pomognemo kolegi, evo sistem koji će zaštititi kamere. Lagano se pomeri i slika što je bolje nego staviti poklopce preko kamera koji mogu zamuljati kvalitet slike. Ako budeš hteo poslaću ti link sa KPIMG_0344.jpeg
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se i ja, videh da postoji tema o maskama. Nisam odavno pratio iPhone.
Na kraju cu verovatno uzeti s23 ultru jer ove kamere previse strce.
 
Поздрав свима,

Треба да пређем са Самсунга с23 на ајфон 15 серију.
Молим да поделите са мном искуства са батеријом ( који је модел, колико га дуго имате)
Уколико сте у могућности да приложите скрин он тајм
Не волим велике телефоне.
Потребно ми је 6 сати СОТ
На с23 имам око 3 и по сата активног екрана од 100 до 0 посто батерије
Da, nemam vremena da citam 20 strana jer mi treba specifican kejs.
Ako moze preporuka i pomoc zahvaljujem unapred, ako ne potrazicu sam.
Sad videh da ima glass rear camera protector posebno da se kupi za ringle pa cu tako da resim.
 
^ znam da nije deo teme i izvinjavam se unapred administraciji ali da pomognemo kolegi, evo sistem koji će zaštititi kamere. Lagano se pomeri i slika što je bolje nego staviti poklopce preko kamera koji mogu zamuljati kvalitet slike. Ako budeš hteo poslaću ti link sa KPPogledajte prilog 437242
Ovu sam ja koristio na 13PM i super je bila
Bolje kupi joj Iphone ako to ona želi
I na S23Ultra ako padne na ringlice odose i one , ja ga imam od pre 5 dana
 
Odlucismo se na kraju za 15 pro. Morao sam da joj otkrijem iznenadjenje jer je sigurnije nego da pogresim.
Ultra nije uopste zenski telefon ali mi je do malopre bio sigurnija kupovina.
Uzimam ga u ponedeljak ili utorak pa cemo videti kakav je. iPhone nisam godinama pratio a koristio sam ga od prvog 2G modela kog i danas cuvam u originalnoj kutiji.
Od izlaska 6-ice je jednostavno prestao da mi odgovara.
Sada mi je macOS + android dobitna kombinacija.
 
На с23 имам око 3 и по сата активног екрана од 100 до 0 посто батерије
Ili uradi factory reset na S23 ili nosi u servis. Ja imam S23 i iPhone 15. S23 mi ima 6 sati sota bez problema. Jedino ako igraš igrice sve vreme pa je tih 3 sata
 
Ево га пример. А какво је стање на ајфону 15?
 

Prilozi

  • Screenshot_20240407_002820_Device care.jpg
    Screenshot_20240407_002820_Device care.jpg
    45 KB · Pregleda: 92
Stigao sinoc iPhone 15 Pro. Stvarno je prelepo i kvalitetno odradjen. Velicina je idealna, bas lepo lezi u ruci.
Jedino je iOS predosadan. Setovao sam ga za 6 minuta i ostavio, nisam imao vise sta da trazim.
Widgeti mi takodje nemaju smisla. Bilo bi dovoljno da su napravili recimo interaktivnu weather ikonicu na kojoj pise temperatura, kao sto je kalendar nego ovo cudo koje zauzima prostor od 4 normalne ikonice.
 
To možeš da namjestiš na lock screen-u tako minimalno da ti bude.
 
Nisam ga uzeo zbog kastomizacije, ja cak mnogo brze setujem android i ne diram ga godinama. Samo sam naveo primer da su nesto mogli mnogo bolje i elegantnije da urade jer mi ovakvi wigdeti nemaju nekog smisla. Nemojte biti toliki fanbojevi :)
Takodje, ne mogu da uradim jednostavno resize widgeta, nego moram na delete pa opet da biram u meniju. Meni to nije uopste intuitivno i dobro resenje. Ne koristim iOS od 2016. godine pa sam samo naveo zapazanje oko novijeg sistema. Verovatno sam mislio da su do sada ubacili malo vise korisnih stvari.
Videcemo taj famozni iOS 18 kad izbace, mozda promenim misljenje.
Za sada mi vise odgovara android.
 
Nemojte biti toliki fanbojevi
Baš naprotiv. Samo smo istakli da iOS i customizacija nikad nisu išli u istoj rečenici. Ja ne bih očekivao mnogo od 18 jer je svake godine ista priča. A i ne mogu da kažu baš: "Novi ios, ništa spec, samo smo ga malo našminkali". Android i dalje pruža dosta više mogućnosti i to je činjenica.
 
Hahaha, teske su muke prelaska sa androida… 😂😂 Mene izludjuje sto ne mogu da ugasim zvuk dok kucam tekst, tacnije mogu, ali samo ulazak u silent mode, to i clipboard mi prokleto fali…
 
Ma bio sam ja na iOS-u odavno, od izlaska prvog iPhone-a, to je bila bukvalno buducnost naspram dumbphonea koje je verovatno tada 98% foruma koristilo.
Zato ne treba niko da mi prica sta je iOS.
Mada iskreno volim da imam otvoren sistem koji podesim po svojoj zelji vrlo brzo bez ikakve gimnastike.
Secam se da sam bukvalno svaki iOS jailbreak-ovao i uzivao kad ga setujem ali to sve na androidu nativno podesim za sat vremena i ne diram vise nista.
15 Pro je odlicna sprava, da je sistem malo bolji i otvoreniji odmah bih ga kupio.
23 ultra koju sada koristim je bas cigla naspram njega ali mi vise odgovara samo zbog sistema i nosicu je do daljnjeg.
 
I ja sam se lomio da kupim 15 Pro, veličina je presudna bila i zaokruzenost. Ali, to što pričaš presudio je i kod mene.
Imam utisak da posle dugi niz godina kad bih prešao, sve bi mi nesto falilo.
Takav utisak imam.
 
Hahaha, teske su muke prelaska sa androida… 😂😂 Mene izludjuje sto ne mogu da ugasim zvuk dok kucam tekst, tacnije mogu, ali samo ulazak u silent mode, to i clipboard mi prokleto fali…
Kako samo Silent mode, kada u Settings - Sounds imaš Keyboard clicks i to kad isključiš tastatura više ne klikće?
 
Sorry, lose sam napisao, znaci moze samo on/off ne i fino da podesis koliko jako hoces da ti se cuje tastatura, jeste sitnica, ali ja volim da se cuje ali ne da kucka bas puno ide na zivce, pogotovo nocu… 😁😂
 
Pa imaš tastere za zvuk sa strane pa drljaj po volji. Jbga, to će biti za 20 godina predstavljeno kao inovacija.
 
Mogu na tim tasterima da “drljam” koliko hocu, nista se ne desava, problem je sto zvuk kuckanja mozes ili da ugasis ili da se cuje, ne mogu da podesim koliko hocu glasno da kucka… 😁
 
Jačina zvuka tastature ti je direktno vezana za Ringer, ne za Volume (zvučnjak u Control centru). Zato ti rekoh da drljaš dugmiće. Jeste VEOMA nezgodno rješenje (i ono na Androidu jeste bolje), ali RADI.
 
Nazad
Vrh Dno