Šta je novo?

Ananas (zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Zasita je problem kad ocekujes da dobijes komplet racunar za 25eur? Svi su ovde svesni njihove greske, i sam kolega sto je porucio isao je na blef, mozda zaista dobije to sto pise za tu cenu, ali redko oni greše u tim slucajevima, ok, pogrese u opisu, ali ne i dalje od toga.
 
U opisu ažurirane aplikacije na Play store-u:
Ananas treats for our 2nd birthday – Suit zourself with a voucher from 500 to 5,000 RSD every day! From Monday 12.02. visit Ananas every day and claim a voucher from 500 to 5,000 RSD. With discounts of up to 50%, this is an opportunity for the most affordable online shopping!
 
Zastita potrosaca tuzis za obmanu kupca ako hoces da im napravis stetu.
Medjutim generalno zbog greske treba da ti posalju ono sto pise, al mogu da kazu da nemaju na stanju pa ce da ti vrate novac (sto ce da urade).
Pokusao da ih prevari i dobije kompjuter od 50 000 za 5 dianara, jer je ociglena greska u opisu, i posto nije uspeo, treba da im napravi stetu (y)
 
Što da ih prevari?

Ako odeš u prodavnicu i vidiš da čokolada košta 350 din, a onda odeš na kasu i naplate ti 500 din, buniš li se?
 
Pokusao da ih prevari i dobije kompjuter od 50 000 za 5 dianara, jer je ociglena greska u opisu, i posto nije uspeo, treba da im napravi stetu (y)
Nije on nista pokusao da prevari. Nije kupac kriv sto je prodavac sve to napisao u opisu proizvoda a poslao prazno kuciste. To sto kosta 2000 din opet nije problem kupca nego prodavca.

Prodavac je po zakonu duzan da mu opis proizvoda odgovara isporucenom robom.
 
Nije on nista pokusao da prevari. Nije kupac kriv sto je prodavac sve to napisao u opisu proizvoda a poslao prazno kuciste. To sto kosta 2000 din opet nije problem kupca nego prodavca.

Prodavac je po zakonu duzan da mu opis proizvoda odgovara isporucenom robom.
U sustini to je tako, i vrlo je jednostavno. Opis moze biti od "malo" do "puno" pogresan na stetu prodavca ili kupca (naravno mnogo cesce kupca).
Tako je jedan od glavnih razloga za reklamaciju i refund na Aliexpress, da proizvod ne odgovara opisu.
 
U sustini to je tako, i vrlo je jednostavno. Opis moze biti od "malo" do "puno" pogresan na stetu prodavca ili kupca (naravno mnogo cesce kupca).
Tako je jedan od glavnih razloga za reklamaciju i refund na Aliexpress, da proizvod ne odgovara opisu.
Pa moze da reklamira, vratice mu novac. Nerealno je uopste razmatrati mogucnost da dobije ceo komp za tu kintu, posebno sto je EAN kod pokazao da je samo kuciste ako sam dobro ispratio. A onaj cuveni argunent da bi Amazon poslao pa makar izgubio na ceni, cisto sumnjam u ovakvom slucaju, uostalom stoji i onaj drugi takav argument - koliko smo mi USA toliko je Ananas Amazon...
 
Pa moze da reklamira, vratice mu novac. Nerealno je uopste razmatrati mogucnost da dobije ceo komp za tu kintu, posebno sto je EAN kod pokazao da je samo kuciste ako sam dobro ispratio. A onaj cuveni argunent da bi Amazon poslao pa makar izgubio na ceni, cisto sumnjam u ovakvom slucaju, uostalom stoji i onaj drugi takav argument - koliko smo mi USA toliko je Ananas Amazon...
Realna situacija bi bila da je prodavac otkazao porudzbenicu, i obrisao proizvod sa ananas.rs portala. A ne da svesno salje prazno kuciste, jer se od celog proizvoda samo barkod slaze, a opis i naziv proizvoda nemaju veze sa onim sto je kupcu stiglo.

Ima tu i druge stvari al ide se bash onda off kako je ovo knjizeno, posto je fiskalni racun stigao sa svim tim stavkama. Da pise da ide licenciran windows kupio bi ja odmah samo zbog inspekcije jer njima je bitan racun da sam kupio windows a ne nalepnica na kucistu.
 
Да ли купац треба да проверава шта бар код показује?
 
Za kupovinu na Ananasu je mnogo bolje ako se radi provera preko EAN koda. Treba biti oprezan kada EAN kod pretraga ne daje druge rezultate osim Ananasa. Imam samo nekoliko kupovina kod Ananasa i već 3 kupljena proizvoda koja ne odgovaraju opisu. To mi se pre Ananasa nikada nije desilo, a odavno kupujem online . Ananas je po mnogo čemu više domaći AliExpress nego Amazon.
 
Здраво, шаљу курира да покупи пакет па ћемо да видимо, тражио сам да ми испоруче купљени производ (оно што пише на фискалном)
Они кажу тражићемо од продавца, али ако он неће(нема на стању) враћамо паре
Мени курир сутра кад дође треба да да неки папир (писани доказ) да сам предао пакет? Нисам никад враћао:)
 
U tekstu pise
On dodaje da u prilog tome govori i činjenica da su pre nekoliko dana na kućnu adresu jednom kupcu u Mionici isporučili čak tri tone peleta. Navodi i primer da su u jednoj pošiljci isporučili televizor, toalet papir i kreme za lice.

@everyone
Ko se prepoznao u tekstu? Hajde priznajte ko je odavde sa foruma to narucio? :D
 
Како да уђем у ту игрицу?
На апликацији нема ништа, још увек.
 
Da li ovo funkcionise i kako?
Kod je iz aplikacije Super Kartica.
Sta znaci kod je iz aplikacije Super kartica?
Krenula je igra 🤗
U pravilima igrice pise
Vaučeri za ceo asortiman – možeš da ih iskoristiš do kraja sutrašnjeg dana

Vaučer od 500 RSD važi za jednu kupovinu iznad 3.000 RSD., a kad otvoris karticu pise da kupovina mora da bude preko 5000....
 
Da li ovo funkcionise i kako?

Sta znaci kod je iz aplikacije Super kartica?

U pravilima igrice pise
Vaučeri za ceo asortiman – možeš da ih iskoristiš do kraja sutrašnjeg dana

Vaučer od 500 RSD važi za jednu kupovinu iznad 3.000 RSD., a kad otvoris karticu pise da kupovina mora da bude preko 5000....
Radi ovaj kod iz superkartice kod mene proverila sam,
A jeste ovo neka greska, ostalo im od crnog petka verovatno vaucer 500 za preko 5000...
 
Da li ovo funkcionise i kako?

Sta znaci kod je iz aplikacije Super kartica?

U pravilima igrice pise
Vaučeri za ceo asortiman – možeš da ih iskoristiš do kraja sutrašnjeg dana

Vaučer od 500 RSD važi za jednu kupovinu iznad 3.000 RSD., a kad otvoris karticu pise da kupovina mora da bude preko 5000....

Super kartica (Idea, Roda, Merkator) daje onaj kod koji sam gore šerovao. Nema veze nikakve sa ovom novom nagradnom igrom.
 
Ја сам искористио SKANANAS, али нисам користио супер картицу.
 
Jel za 500din svima isti ovaj kod?
 

Prilozi

  • Screenshot_20240212_104538_Gmail.jpg
    Screenshot_20240212_104538_Gmail.jpg
    83.8 KB · Pregleda: 75
Мени да на једном налогу.
 
Nazad
Vrh Dno