Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Inace postar mi danas pricao nesto u fazonu da ce dobiti sluzbene telefone, sa kojim ce izgleda u toku isporuka moci biti u kontaktu sa primaocima.. ono tipa Viber isl.
Ja sam sa mojim poštarom u takvom kontaktu već unazad 4-5 godina.
Ima čovek službeni, kad stignu pošiljke pozove me i kaže dođi u poštu ili ostavio sam ti pošiljke tu i tu.
Nije to neka novost.
 
Stiže mi jedan paket iz Engleske. Lik ga je poslao preko FedEx-a. Naravno ima broj za praćenje. Paket je iz Engleske došao u Francusku pa u Belgiju pa se opet vratio u Francusku pa opet danas u Belgiju. Jel me to neko zeza ili FedEx tako funkcioniše?
 
Za jednu pošiljku mi stigao standardno mejl "your order has been shipped" pa mi odmah nakon toga stiže "your order has been partially shipped". Na aplikaciji piše tracking unavailable a kad uđem u cainiao sajt piše "awaiting seller dispatch". Ne kapiram sad, jel poslata pošiljka ili ne?
 
Kinez je prijavio pošiljku za slanje i dobio broj za praćenje, sada se čeka slanje Kineza. Meni ovako 3 dana stoji, tako da teško da će krenuti pre njihove Nove Godine, nadao sam se da hoće ali nisam optimista.
 
Ne kapiram sad, jel poslata pošiljka ili ne?
To je takozvana Šredingerova isporuka, istovremeno je poslata i nije :)
Šalu na stranu, sačekaj malo verovatno imaju probleme i raščistiće se situacija.
 
Ja sam sa mojim poštarom u takvom kontaktu već unazad 4-5 godina.
Ima čovek službeni, kad stignu pošiljke pozove me i kaže dođi u poštu ili ostavio sam ti pošiljke tu i tu.
Nije to neka novost.
To je njegova dobra volja, a sad mislim da ce biti obaveza, verovatno ce biti i onih koji ce mu traziti da uslika posiljku i sl :D
Nego moze li se desiti da mi stignu u paketu UA posiljke koje su usle u Srbiju u razmaku od 10-ak dana? Desava li se tako nesto (iz vaseg iskustva)?
 
Pozdrav svima da li je neko narucivao krajem decembra i početkom januara i d li je stizao pket
@spaka 1

Graficki prikaz nije dobar , mada mislim da si greskom potvrdio prijem ( Confirm delivery ).

Ne bi trebalo da pise Delivered ( Isporuceno ).

Pakovanje u kom je ( 99,9% ) i tvoja posiljka ima status Arrived at local delivery center
2024-01-25 sto znaci da je Posta Srbije potvrdila prijem.

Posle toga za Ux...xx nema statusa . Prosecno vreme isporuke posle tog statusa se
razlikuje od poste do poste - moze biti par dana , a moze i 2 meseca

@nsvladimir

Da li si pisao zalbe ?
Pisao sam takve i za povraćaj novca i za pakete cak sam kontaktirao madjardku poštu i Nasu i nista niko da mi odgovori
 
Poslednja izmena:
@spaka 1

Moras detaljnije da citas i sve ce ti biti jasno...

Ima primera da jos uvek nisu isporucene posiljke koje su u Srbiju
stigle u novembru , decembru....

Tvoja je u Srbiju stigla 25.01.2024
 
Za UA dobijam poruke, za LA nijednom nisam, njih zbog potpisa donosi poštar
Jel dovoljno samo da se registrujem i odaberem paketomat preko aplikacije Direct4.me sa podacima koji su na posiljkama(telefon, ime prezime i adresa) da bi me kontaktirali preko SMS-a pa da ih usmerim na paketomat ako sam dobro razumeo ?
 
Jel dovoljno samo da se registrujem i odaberem paketomat preko aplikacije Direct4.me sa podacima koji su na posiljkama(telefon, ime prezime i adresa) da bi me kontaktirali preko SMS-a pa da ih usmerim na paketomat ako sam dobro razumeo ?
Ne kontaktiraju te preko sms, pošalju paket u paketomat pa ti dobiješ poruku da ideš da podigneš paket.
Koliko sam razumeo mog poštara paketomate pune iz GPC, lokalne pošte nemaju veze sa tim osim kada istekne vreme za preuzimanje pa onda lokalci vade pakete iz paketomata i zovu ljude da ih preuzmu.
To je njegova dobra volja
Jeste ali i sam mi je rekao da mu je lakše da tako radi nego da zadužuje pošiljke, da ih nosi sa sobom pa da ih vraća i razdužuje i piše izvešća o pokušanim dostavama i sl
 
Tako ja sa mojim isto. Čovek mi pusti poruku, hoćeš biti kući, ja kažem kad sam kuci i on donese.
 
Šta je bilo sa onom pričom da će da počnu da prate u Srbiji i neregistrovane pošiljke?
Pitam jer jedna pošiljka, koja je navodno neregistrovana (prošla zapela na bg aerodromu, pošta kaže nema praćenje u Srbiji, prodavac poslao ponovo) i sad prošla carinu i stigla u Kg i ima praćenje od pošte, a na šalteru kažu za dvadesetak dana možda bude gužva je!?!
Ništa mi nije jasno... Po broju bi trebalo da je neregistrovana UC000... Što mi sugeriše i odnos službenika, inače bi je taj ili sledeći dan isporučio ili predao na šalteru, a eto imala praćenje...
 
IMG_5769.png
Nisam dugo porucivao, zaboravio sam kodove.. jel RSBEGC otprema znaci da ide na carinu ili da je pusten sa carine?
 
Pušten sa carine i sada je u GPC.
 
@offline71

Ako hoces , upotrebis GENERATOR i vidis

SYRM -> LK...SK

Standardna SunYou glupost sa statusima :(

Arrived at Destination Country Airport - SLOVAKIA NLHFDS


Ako neces , cekas status 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispela


@dEXE

Nema od tog pracenja nista bar do 1.maja
 
Stigao jedan rekorder, neregistrovana od 20. septembra + jedna od 18. decembra
Posta Miljakovac, Beograd
 
Da li neko zna mozda da li paket moze licno da se preuzme iz poste pre nego sto dobije status "zaduzen za dostavu"? jos bolje ako je neko uspevao to u Nisu. Paket je stigao i ide prvi status "40200 ГПЦ НИШ" to je bilo juce i na osnovu prethodnih slucajeva danas ce tako biti ceo dan pa ce tek zaduzenje za dostavu u ponedeljak. Problem je sto putujem od vikenda i treba mi taj paket a ne znam da li je moguce nekako licno da odem da ga pokupim (ranije nisam nalazio nacin).
 
Ne može jer nije kod poštara, kada je zadužen za dostavu onda je po pravili kod poštara ili je u Posti ali je kao zadužen za dostavu da bi ti onda otišao sam da podignes tek kada ga razduzi a to je tek posle 15 ili 16h.
 
Pošiljka UA1520...HU

Poslata 02.01.
Delivery Company 16.01.
Delivery Center 20.01.
Dostavljena 09.02.
 
Danas sa par posiljki LA... HU i UA... HU, stigla i jedna UA... HU, narucena u maju mesecu, nekad letos ostavljena u paketomat, nisam uspeo preuzeti i od tada joj se izgubio svaki trag, ja je i otpisao... Kad eto je danas.
 
Stigle i meni danas 3 UA...HU posiljke, GPC Nis

UA1380XXXXXHU - narucena 10.12.2023, stigla kod nas 17.01.2024., isporucena danas 09.02.2024.
UA1383XXXXXHU - narucena 10.12.2023, stigla kod nas 17.01.2024., isporucena danas 09.02.2024.
UA1383XXXXXHU - narucena 10.12.2023, stigla kod nas 17.01.2024., isporucena danas 09.02.2024.

Inace sva tri razlicita prodavca, lopata je lepo zakacila.
 
LB...SG bas brzo ide. aliexpress.

naruceno 27.01.
uruceno 09.02.
 
Što se paketomata tiče:

Juče sam podigao jedan paket, prekjuče još jedan, danas me zovu iz pošte da idem da uzmem paket koji je bio u paketomatu ali nisam podigao na vreme.
Pokažem im u direct4me aplikaciji ove prethodne pošiljke da sam sve uredno podigao nakon obaveštenja ali da za tu nisam dobio nikakvo obaveštenje kažu "dešava se" :rolleyes:
 
Nazad
Vrh Dno