Šta je novo?

Supernova Move box software modding

 
Ne smem da tvrdim,ali bih sa slike rekao,prva slika donji levi ugao kao bakarna tačka iznad 7R61,nju spoji sa GND.
 
Ja sam mislio da je neka ovde jer je ovo zadnja strana emmc cipa:

1653397420004.png
 
Ima raznih "kombinacija",neko moje iskustvo je da kada nema prilaza memoriji tj njihovim nogicama,onda su bakarne,da ih tako nazovem,tačke tj kontakti.
 
Zna li neko koji pinovi treba da se premoste da bi komp prepoznao box?
Treba da se napravi poseban USB kabal, amlogic burning tool prepoznaje uredjaj, ali ni jedan Rom nisam uspeo da ubacim na 1% izbaci gresku.

Napomena: + (crvenu zicu) sa USB-a ne povezujes zato sto uredjaju treba 3.3v a na USB ima 5v.
Povezes kablom koji napravis, drzis dugme power i povezes najpajanje sa uredjajem.

Nadam se da ce nesto da ti pomogne.
IMG_20220525_103332.jpgIMG_20220525_103328.jpgIMG_20220525_103325.jpgIMG_20220525_103315.jpg
 
Poslednja izmena:
Sad sam provalio da moze i da se prespoji cn400 isto je kao kad se drzi dugme power
 
Ima li neko rom za GK-MPM1111C supernovin box. Preko amlogic tools mopze da mu se pridje preko muško muško usb kabla. ali nijedan rom koji sam probao ne prodje više od nekoliko procenata na USB burning tool. Inaće izgleda da je ovaj box neka verzija MECOOL boksa. Verovatno MK9 ili MK9 pro
 
Bugarski kablovski operater Bulsatcom koristi box od istog proizvođača Beacon. Njihov box izgleda isto kao i ovaj Supernovin, ima Amlogic S905X4 procesor, ali dolazi sa sertifikovanim AndroidTV romom. Kad bi taj rom mogao nekako da se nabavi, možda bi mogao da se moduje za ovaj Supernovin Move box.

 
S905X4 boxovi dolaze sa Android 11 tako da neće da može
 
Za ovaj bugarski box piše da je AndroidTV 10 na njemu. Ali verovatno i to ne može.
 
Sve mogu da popravim led, daljinski ali wifi nikako... Zato bi dobro dosao oreginal firmware da vidim gde gresim..
 
Meni ne radi wifi.. Izgleda da sam napravio gresku zato sto sam uradio mask mode pinove, obrisao sve nisam nadogradio..
 
I meni radi wifi, ali ne radi remote i led je stalno crven. Moze li pomoc ?
 
ProgramA mlogic burning tool. Pogledaj malo na YouTube neki snimak kako rade i to je to.
 
Da li može da se moduje, odnosno da se sve ovo uradi na Iris boxu da radi kao obični android box
 
Nazad
Vrh Dno