Šta je novo?

Diskusija o cenama kripto valuta (2024)

Evo zbog cega je dump :)
Salim se, pratim ovog lika bas dosta dugo, konacno je prodao parce trejda, usao je jako na 17k , pametno je uradio sto je prodao sad deo, na njegovom mestu ja bih to jos dosta ranije lol
On predvidja 45k - 50k

 
Leonardo Dicaprio Enthusiasm GIF by Jordan Belfort

Vraćamo se na staro. Likvidirano je dosta longova, idemo ponovo raketa. Da vidimo ko će sada u long.
 
7k dole u danu bem ti kolačić..ne znam da smo to ikad vidjali...procentualno da ali novčano teško 🙂
Ma to je sve opusteno. Pala je korekcija i tu nema nicega loseg. Probijen je ATH i svi su se kladili da ce skociti, krenulo je dole, opajali su i stop loss ordere...

@vlayza nema sanse da smrdi toliko dugo u tom range-u. U teoriji jeste moguce ali jedino ako ga botovi drze i krene klasicna akumulacija. Mislim da je za to rano i da ce se to desiti posle dampa oko polovljenja i da cemo na toj ceni smrdeti celo leto uz mozda jedan skok i ponovnu akumulaciju. To je sve sbbkbb scenario odmah da se ogradim.

Moje misljenje je da cemo se sutra ili prekosutra konsolidovati i pomeriti na blizu 67K i da je samo pitanje vremena kada napadamo 70K.
Altovi su zestoko iskrvarili, svasta se shortovalo. Meni je sve crveno osim Beam-a. Otislo mi je 20% dok sam se istusirao. Doziveo sam to bezbroj puta, sve vec vidjeno. Vratice se sve gore.
 
Inace nekoliko interesantnih vesti u poslednjih par dana koje su mi zagolicale mastu i secanje na 2000 Dot-com bubble...

2000 : procvat .com kompanija i start-up kompanija. Dobijali novac i sakom i kapom. Bilo je bitno samo da je .com. Na vrhuncu ludila su neke kompanije uspevale da prikupe novac cak iako ikad nisu ostavrile ne samo profit nego bilo kakav prihod...
2024 : procvat AI kompanija i start-up kompanija.Bitno samo da je AI ( i crypto ) .... prihod nikakav ili nepoznat

2000 : Plebs davao otkaze na poslu jer ih poneli dobici na nekoliko ulaganja u .com kompanije i svi su mislili da ce biti milioneri preko noci
2024 : dzigi12 pre par stanica "A ja bas idem na sastanak sa nekim dekicom koji je dobio moj broj preko mame ... da razgovaramo o Bitcoinu i vestackoj inteligenciji i da on hoce da ulozi u to.

2000 : Alan Greenspan podigao kamatne stope nekoliko puta pre sloma . pocetkom marta US kamatna stopa 5.75%
2024: US kamatna stopa nekoliko puta podignuta, trenutno 5.50%

2000 : USA protiv Microsft presuda da je Microsfot kriv za monopolizaciju - pad akcija miscrosofta 15%
2024: USA sprema tuzbu protiv Apple a evropska komisija juce izrekla kaznu zbog monopola od 2 milijarde. Akcija pale 2.5%

2000 : kljucni igrac u prici : MicroStrategy
2024 : :) :)

2000 : vrhunac 10. mart onda sve krenulo nizbrdo 13 marta
2024 : danas je 5 mart...

Ako u narednom periodu NVIDIA dozivi pad od 10-15% u danu definitno skracujem sve od bitcoina pa do broja 999 po market CAP-u :)
 
Inace nekoliko interesantnih vesti u poslednjih par dana koje su mi zagolicale mastu i secanje na 2000 Dot-com bubble...

2000 : procvat .com kompanija i start-up kompanija. Dobijali novac i sakom i kapom. Bilo je bitno samo da je .com. Na vrhuncu ludila su neke kompanije uspevale da prikupe novac cak iako ikad nisu ostavrile ne samo profit nego bilo kakav prihod...
2024 : procvat AI kompanija i start-up kompanija.Bitno samo da je AI ( i crypto ) .... prihod nikakav ili nepoznat

2000 : Plebs davao otkaze na poslu jer ih poneli dobici na nekoliko ulaganja u .com kompanije i svi su mislili da ce biti milioneri preko noci
2024 : dzigi12 pre par stanica "A ja bas idem na sastanak sa nekim dekicom koji je dobio moj broj preko mame ... da razgovaramo o Bitcoinu i vestackoj inteligenciji i da on hoce da ulozi u to.

2000 : Alan Greenspan podigao kamatne stope nekoliko puta pre sloma . pocetkom marta US kamatna stopa 5.75%
2024: US kamatna stopa nekoliko puta podignuta, trenutno 5.50%

2000 : USA protiv Microsft presuda da je Microsfot kriv za monopolizaciju - pad akcija miscrosofta 15%
2024: USA sprema tuzbu protiv Apple a evropska komisija juce izrekla kaznu zbog monopola od 2 milijarde. Akcija pale 2.5%

2000 : kljucni igrac u prici : MicroStrategy
2024 : :) :)

2000 : vrhunac 10. mart onda sve krenulo nizbrdo 13 marta
2024 : danas je 5 mart...

Ako u narednom periodu NVIDIA dozivi pad od 10-15% u danu definitno skracujem sve od bitcoina pa do broja 999 po market CAP-u :)
Lepo si sve ovo napisao i vidi se ozbiljno znanje. Ali sta je poenta ovog tvog posta? Bez uvrede 😆
 
nema poente :) delim razmisljanja sa zajednicom. Po meni su prica oko AI i crypto u ovom terenutku duboko povezane mozda ne toliko direktno koliko u percepciji tj u oku posmatraca. Cekam misljenja drugih. I sve u vezi sa cenom kripta ozbiljno sam uveren u poslednji red koji sam napisao "Ako u narednom periodu NVIDIA dozivi pad od 10-15% u danu definitno skracujem sve od bitcoina pa do broja 999 po market CAP-u "
 
7k dole u danu bem ti kolačić..ne znam da smo to ikad vidjali...procentualno da ali novčano teško 🙂
Ah, ne mali broj puta, raširi samo graf pa pogledaj. Te likvidacije su bile bolne.. misliš nema šanse da padne više od 5-6 hiljada usd, kad ono međutim. I to još kojom brzinom da ne stigneš da reaguješ. Naučena škola na mnogo teži način.
Zanimljivo. Ajde BTC i ETH mogu da razumem ljudi prodaju na BTC ATH, ali IMX u koga sam verovao je otisao u jednom trenutku -17% danas, nema vise smisla ni da prodajem.
Sa druge strane, moje iskustvo sa Krakenom je gotovo. Vaze kao za jednu od boljih menjacnica pa ih probao, ali cim je BTC poceo da pada su mi izbacili da ne moze trejdovanje i aplikacija je pocela dosta da baguje, neprofesionalno. Ide sve sto imam na ledger sad, Kraken sam ionako samo imao zbog staking-a ali to je nebitno.
Phemex.
 
Prvi put čujem za ovaj pattern. Definitvno će se testirati njegov učinak u narednim danima i nedeljama. Baš gledam sada novčiće. Neki se brže oporavljaju, neki sporije, ali nisam baš siguran da je razlika toliko velika između njih. U krajnjem slučaju, neki su i pali više, neki manje.
 

Rasprodaje akcije, odsetace sa desetinama miliona, a neko drugi ce vec posle njega da rasprodaje btc.

Coinbase, isto to.
 
Ljudi nije btc ltc pa da se pred polovnjenje cena prepolovi (umesto da ode navise). Ono sto se potvrdilo kao pravilo za ltc (a gledam ga poodavno i najmanje tri polovnjenja sam preziveo) ne moze se upotrebiti kao patern za btc. pogotovo sto , koliko se secam, cena btc pred i neposredno posle polovnjenja nikada nije padala nego je isla navise. Tako da i za ovo polovnjenje ne ocekujem pad cena btc_a. mozda neka dropka oko 55K$ pred leto , ali koliko vidim to je to. Ko je ispao , ispao je. Uzak u kolo vishe nije dinar , vec 2 dinara.
Verovatno negde gresim ili mozda cu ispasti nedosledan (ili tako protumacen i da protivurecim samom sebi).
Ocekujem korekciju od 55K$ i ako pre toga novi ATH bude oko 110k$ , to se moze protumaciti to ocekuvano polovnjenje cena.
 
nema poente :) delim razmisljanja sa zajednicom. Po meni su prica oko AI i crypto u ovom terenutku duboko povezane mozda ne toliko direktno koliko u percepciji tj u oku posmatraca. Cekam misljenja drugih. I sve u vezi sa cenom kripta ozbiljno sam uveren u poslednji red koji sam napisao "Ako u narednom periodu NVIDIA dozivi pad od 10-15% u danu definitno skracujem sve od bitcoina pa do broja 999 po market CAP-u "
Ja ucim
 
Poslednje polovljenje je bilo 11.5.2020. godine. Tada je BTC pao sa nekih 10k 7.5.2020. na nekih 8k 11.5.2020. Nije baš da nije bilo pada. Pad je bio brutalan, 20% u samo 4 dana. Oporavio se brzo, tačno je, pa je nastavio rast tokom sledećih nedelja i meseci, da bi za godinu ipo dana napravio konačni ATH. Taj oporavak sada kad gledam, zaista liči na grčko slovo μ, Dalai Lama pattern.
 
Ja ne verujem u patterne 😀 tako da sam upravo prodao jos nagrada od stejka. Nekako mi vise prija pravi kes. DOT, ATOM i STRAX. Cak razmisljam da zalivadim i jos BTC-a. Skroz ok cena.
 
Jel ima neko misljenje o XRP
Sa obzirom da su ripple usli u tolike banke , I skoro kupili par firmi za /custody / kako bi prisli sto blize licenci za transmisiju novca. PA objedinili i druge delove infrastrukture za servis za finansiske institucije .
Da li ovo moze da upali dugorocno ?
X ?
 
Dugoročno u kriptu ti je kao dugoročna vremenska prognoza.
Ne treba tražiti previše logike već pratiti u kom smeru se hypuje, i to kratkoročno, eventualno srednjeročno ali samo za BTC.
 
Dugoročno u kriptu ti je kao dugoročna vremenska prognoza.
Ne treba tražiti previše logike već pratiti u kom smeru se hypuje, i to kratkoročno, eventualno srednjeročno ali samo za BTC.
Hvala , jos uvek nisam siguran na koji nacin da "trgujem" al bacio bi nesto na dugorocno jer ima smosla I zaboravio pa ako
Bog I tramp pogledaju u mom pravcu ... bice lepo.
U svakom slucaju u saki komentar mi je zlata vredan jos jednom hvala. Pozz
 
Jel ima neko misljenje o XRP
Sa obzirom da su ripple usli u tolike banke , I skoro kupili par firmi za /custody / kako bi prisli sto blize licenci za transmisiju novca. PA objedinili i druge delove infrastrukture za servis za finansiske institucije .
Da li ovo moze da upali dugorocno ?
X ?

Vidi prvom prilikom bezanija iz tog smeca.
Mislim da jedini coin u kojem su se ljudi ugrobili vise od LTC-a je XRP.
 
Za prognoze je najbolje obratiti se morbiusu, posebno koga zanimaju prognoze sloma:



Još se nisam odlučio, trenutno naginjem k tome da se izgubim kao i većina.

Nikad ja ne bežim od toga kad nisam bio u pravu. Moja procena je u to vreme bila ispravna, BTC balon bi do sad uvek kretao nakon polovljenja, ne u susret polovljenju, tako da sam očekivao da će opet biti isto. Naravno, tržište boli uvo šta ja očekujem, ono radi šta hoće. I u prošlom balonu sam smatrao da još nije počelo kad je Saj tvrdio da je krenulo, on je na kraju bio u pravu, ja nisam, i to je to.
 
Ajmo nazad na cenu...
Kao sto sam juce najavio cena se konsolidovala oko 67K i to je super. Sve se uklapa u prognozirani time frame bull scenarija. 70K+ je samo pitanje trenutka. Nema uopste razloga za frku. Kupite i vozajte se i bez panike kad krene korekcija. Sledeca stanica 72+ ;)
 
Nazad
Vrh Dno