Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stavljena je rezolucija da bude manuelna, pritom čudnije zašto menja. Da, ja po promeni slike i bojama skontam da je smanjio res…
 
Problem.. Od juce mi se slika poremetila. Nekako, sve je prejako, moram na tv-u da pojacam osvetljenje da bi slika bila kol'ko tol'ko normalna. Probao sam da udjem u meni STBa ali tamo ne vidim podesavanje slike. Da li jos neko ima takav problem? Verujem da nije samo do mene jer je na oba HPH07 ista situacija.
 
Uspeo sam, preimenovao update_2.7.2.zip. Sve proslo ok, nema nikakve razlike. Na kratko mi se pojavilo u iris glavnom meniju neka ota poruka na turskom samo
 
Vratio je na 2.6.7 :S
 
I drugi iris uređaj baguje, koči...
I drugi kabl.
Restartovao sam modem. Izvadio sam svih šest kablova iz tog modema boxa, menjao mesta( inače imam Box3 250/80 ) i opet isto.

Uzeo sam novi TV danas .. I opet koči.

Kad prebacim kanal slika ide normalno do 10 sekunde pa kreće seckanje, kočenje, i zaledi na 20 sekundi, slika bez zvuka.. dok ne stisnem << napred nazad >>.
Našao sam ovde da se ljudi žale na hp4024 kočenje, seckanje, pogotovo kad se ide u prošlost. Ali meni je samo problem UŽIVO! Vraćanje je ok.
Neki kažu da im je zamena modema pomogla.

Sad sam uvideo da postoje neki kanali koji idu normalno :
RTS 1
Prva TV
Pink
Kurir
Insajder
Arena Premium 1,2,3 (koje su na 300 kanalu)
- -- ostale arene ne...
I 90% drugih kanala se zalede posle 10 sek.
* Nisam pregledao svaki...
Ali ako ima neko stručan da objasni zašto su ovi nabrojani ok, a drugi ne?
Da li fps frame rate ili hd, rezolucija u kojoj emituju?

Jel zavisi od kanala ili MTS Iris emituje na 30 ili 60fps?
Ne znam jel mi HDMI 2.0 ili 1.4 i dal to utiče

Promenio sam rezoluciju u podešavanjima sa 720 na 1080 itd sve.. i isto koči.

Kod za podešavanje Hp4024 - #1397# , razmišljam o resetovanju svega, ali ne želim da izgubim listu omiljenih kanala.

Možda treba instalirati te gore pomenute apdejte ....
ali ne znam kako... ne smem dok ne proučim tu temu negde...

Godinu dana imam Iris i bilo je uglavnom sve ok. Ne bih još da zovem podršku i tražim zamenu boxa, modema, ili da ih pritisnem za taj update.


Ako nema razumnog objašnjenja, moje mišljenje da namerno smanjuju protok.
preko digitalnie optike, koja je glupa jer koriste adsl net kabl, Ili možda udaljenost kabla od modema rutera usporava sve.

Druga osoba u kući gleda preko - činč -crt tv i ne žali se?!


...

Model HP4024
Verzija 9
Sistem Firmware 2.6.7 verzija
DDR4 Ram 2gb i
Flash storage 8gb ?
Kernel 4.9.13
 
@Denizen4 koliko Iris box-exa imaš? Kako su povezani (na mrežnom nivou)?

Da li je taj Iris box što pravi problem direktno kablom povezan sa ruterom ili imaš nešto između (switch, ruter...)?

Pitam ovo jer sam 100% siguran da problem ne pravi ni rezolucija ni HDMI ni nešto vezsno za to, već da tebi radi ip unicast saobraćaj kako treba, a ip multicast ima probleme. Ako treba detaljnije objašnjenje razlike između ova dva tipa saobraćaja, pisaću.

Sada ajde da proverimo prvo ovo što sam te pitao...
 
I drugi iris uređaj baguje, koči...
I drugi kabl.
Restartovao sam modem. Izvadio sam svih šest kablova iz tog modema boxa, menjao mesta( inače imam Box3 250/80 ) i opet isto.

Uzeo sam novi TV danas .. I opet koči.

Kad prebacim kanal slika ide normalno do 10 sekunde pa kreće seckanje, kočenje, i zaledi na 20 sekundi, slika bez zvuka.. dok ne stisnem << napred nazad >>.
Našao sam ovde da se ljudi žale na hp4024 kočenje, seckanje, pogotovo kad se ide u prošlost. Ali meni je samo problem UŽIVO! Vraćanje je ok.
Neki kažu da im je zamena modema pomogla.

Sad sam uvideo da postoje neki kanali koji idu normalno :
RTS 1
Prva TV
Pink
Kurir
Insajder
Arena Premium 1,2,3 (koje su na 300 kanalu)
- -- ostale arene ne...
I 90% drugih kanala se zalede posle 10 sek.
* Nisam pregledao svaki...
Ali ako ima neko stručan da objasni zašto su ovi nabrojani ok, a drugi ne?
Da li fps frame rate ili hd, rezolucija u kojoj emituju?

Jel zavisi od kanala ili MTS Iris emituje na 30 ili 60fps?
Ne znam jel mi HDMI 2.0 ili 1.4 i dal to utiče

Promenio sam rezoluciju u podešavanjima sa 720 na 1080 itd sve.. i isto koči.

Kod za podešavanje Hp4024 - #1397# , razmišljam o resetovanju svega, ali ne želim da izgubim listu omiljenih kanala.

Možda treba instalirati te gore pomenute apdejte ....
ali ne znam kako... ne smem dok ne proučim tu temu negde...

Godinu dana imam Iris i bilo je uglavnom sve ok. Ne bih još da zovem podršku i tražim zamenu boxa, modema, ili da ih pritisnem za taj update.


Ako nema razumnog objašnjenja, moje mišljenje da namerno smanjuju protok.
preko digitalnie optike, koja je glupa jer koriste adsl net kabl, Ili možda udaljenost kabla od modema rutera usporava sve.

Druga osoba u kući gleda preko - činč -crt tv i ne žali se?!


...

Model HP4024
Verzija 9
Sistem Firmware 2.6.7 verzija
DDR4 Ram 2gb i
Flash storage 8gb ?
Kernel 4.9.13
I ja sam imao taj problem na tri komada hp4024, pre dve godine. Dosli i zamenuli sva tri sa q11, i od tada sljaka normalno. Navodno taj hp4024 nije nesto kompatibilan sa centralom ili necim u centrali.
 
Pozdrav drugari, ako moze mala pomoc? Hocu da povezem stb hp4024 preko wifi, sve je ok i sve sam ukapirao, samo me muci podesavanje rutera ZXHN H168N V3.5, napravio sam novu mrezu ali se ne snalazim oko podesavanja da bi propustio iptv... Gde gresim ili sta fali?
Da li si našao podešavanja za ZXHN H168N? (pretpostavljam da jesi pošto je prošlo godinu dana :)

Ako neko može da mi slika podešavanja za IPTV, bio bih zahvalan:0-02-05-739ae80855e8806c45889bf12b0dd27902af9fbcb997a1ebca9237a205746933_1fe355222e09e2a7.png
 
@Denizen4 koliko Iris box-exa imaš? Kako su povezani (na mrežnom nivou)?

Da li je taj Iris box što pravi problem direktno kablom povezan sa ruterom ili imaš nešto između (switch, ruter...)?

Pitam ovo jer sam 100% siguran da problem ne pravi ni rezolucija ni HDMI ni nešto vezsno za to, već da tebi radi ip unicast saobraćaj kako treba, a ip multicast ima probleme. Ako treba detaljnije objašnjenje razlike između ova dva tipa saobraćaja, pisaću.

Sada ajde da proverimo prvo ovo što sam te pitao...
Imam tri Iris uređaja u stanu, jedan nije aktivan, i taj sam isprobao na mojim televizorima i drugim lan i hdmi kablovima i.. dalje problem postoji.
Kažem treći aktivan Iris je povezan je na Crt TV i RCA kabl. I on radi ok
Sad je taj TV ugašen i mentol koji koristi komp i telefon je izašao napolje i sad sve radi normalno?!
Dal njegov crt tv ili telefon, komp internet usporava protok mojim digitalnim lcd televizorima?!
Zašto bi Mts favorizovao stare crt naspram novih lcd televizora?

Kažem sad je sve ok. Možda su i ljudi iz Mts čitali ovo i popravili nešto. Mada sumnjam i dalje ne mogu biti siguran.. i javiću ako se nastavi problem večeras kad su svi uređaji uklljučeni, da li to usporava protok...

Možeš reći nešto više Ip multicast.. ako je korisno...

Iz mog Iris boxa ide kabl u mts Huawei ruter modem kako se zove ... tu imaju četiri utičnice za LAN, ( odakle jedan plavi kabl ide u WiFi box, koji se koristi za wi-fi telefon, komp,adsl).
Pored iz mts Huaweia ide žuto zeleni kabl u neku malu kutijicu sa dve rupe (valjda je to switch?). Iz te kutijice ide kabl ka razvodnoj metalnoj kutiji u hodniku zgrade, odakle se račva ka komšijama ili ne znam gde.
 
Ta kutija nije svitc. Taj huawei ima 4 porta od kojih su drugi i treci rezervisani za televiziju a prvi i drugi za internet. Ako imas tri boxa onda ti je potreban svitc. Taj wifi box sto pominjes,to si ti nesto dodavao ili? Najbolje da postavis slike tih modema,ritera,wifi stba kako kazes,pa da probamo da pomognemo.
 
Taj wifi ruter sa dve antene postoji godinama pre mts iris. I mislim da nema neke bitne veze jer tv ne ide preko njega već net.
Sve stoji isto godinu dana kao kao što je mts čovek povezao. I nije bilo problema

Vidim da na mts Huawei ruteru nazad piše wifi, ne znam da li može wifi i preko njega.
Model je EchoLife HG8245Q2

U ta četiri LAN priključka mislim da su kablovi za Iris prva tri sa levo unazad gledano i četvrti je plavi za internet vezu sa WiFi ruterom... bliži fiksni telefon kablu.
Jedan od tih Iris uređaja nije uključen ( ni u struju ni tv ...samo kabl ide iz huawei modema).
Moj kabl je na poziciji 2 .
Sad nejasno mi je koji od portova je za TV 2,3 ili 1,2?
Inače menjao sam prekjuče sva tri porta i isti je problem.

Videću ako treba da slikam, kasnije, sad ne mogu.

Secam se pre je postojala neka mala siva kutijica sa tri porta za fiksni telefon kablove, ne znam jel to taj switch.. Pošto mts ne ide preko telefona više, nema je.
 
Desno do tel kabla je Lan 1 - internet kabl, L2 crt tv, L3 (moj tv) L4 treći Iris isključena lampica jer nije aktivan.

IMG_20231225_173717-01.jpeg

IMG_20231225_172237.jpg
 
Naravno da moze wifi preko njega,i to 2.4 i 5Ghz. I da ti kradu brzinu na tom paketu koji imas ne bi primetio uopste. Nisi na adsl-u pa da ti oduzima protok. Koliko ti je dugacak lan kabal od huaweia do tvog Iris boxa? Za pocetak bih tu trazio problem.
 
Taj Iris što je povezan u LAN4 neće raditi.

Mts ruteri su standardno podešeni da su LAN1 i LAN4 namenjeni za uređaje koji koriste internet a LAN2 i LAN3 u standardnoj konfiguraciji služe samo za Iris boxeve.

Ukoliko imaš tri Iris box-a, moraš nabaviti običan mrežni switch. Ne preporučujem da koristiš neke rutere u ovu svrhu već da nabaviš baš switch. Dovoljno je 100mbps 5 portova, i onda lepo povežeš:
  • Lan2 ili Lan3 na mts ruteru kablom na taj switch (bilo koji port na switchu)
  • U tri porta na switchu povežeš 3 kabla ka Iris box-evima.

Ako si probao da koristiš taj treći Iris box prikačen na LAN4, jasno mi je da ne radi kako treba.

Ono što predlažem da uradiš je kad taj čovek koji kažeš da ti pravi problem nije kući probaš da isključiš njegov Iris i da povežeš svoja dva na LAN 2 i LAN 3 i da probaš.

Što se tiče dužine lan kabla sve ispod 100m je u granicama specifikacije. Naravno ako ie kabl celom svojom dužinom ispravan (nije priklješten, nije pocepan, žice nisu pokidane)...
 
Kabl je oko desetak metara. I ja sam sumnjao na tu dužinu, prevelik je 😂 , drugi su kraći. Ali ako je 100m ok onda nije to problem.
Jutros sam pomerao i ispravljao taj smotani kabl iza tv stola..
Možda je to pomoglo .
Sad je sve u redu!
I nadam se da će tako ostati...🙏
Inače ću tražiti novi stb.
Ili taj svič.. i isprobati lan portove
Treći Iris stb nije aktivan , ali se sećam kad su uveli mts da su radila sva tri TV-a, mada.. ne znam dal istovremeno.

Pojasnite mi ovo za Huawei modem, i WiFi .. mogu li da uklonim gornji antenski wifi ruter i hvatam signal sa Huaweia? ... I kako da se prikačim, ne vidim huawei u wifi listi telefona..

I još jedno pitanje.. za Tv koji sam kupio - slika izgleda preširoko.. ljudi kao patuljci, dal je tako jer je 80cm umesto 81cm dijagonala ili ? Taj TVu među pet opcija nema opciju koja bi dužila sliku... zato piitanje dal u Irisu može da se podesi slika da gore dole, a ne samo zoom in out?
 
Da li si našao podešavanja za ZXHN H168N? (pretpostavljam da jesi pošto je prošlo godinu dana :)

Ako neko može da mi slika podešavanja za IPTV, bio bih zahvalan:
Prepisao sva podešavanja sa druge adrese na kojoj imam identičan ruter i identičnu uslugu, ali ne uspevam da namestim IPTV da radi preko WiFi - slika ide, ali ne može da se prebaci kanal niti bilo šta drugo.
Prilikom instalacije box paketa, serviser je rekao roditeljima da se televizija preko wifi naplaćuje dodatnih 300 dinara mesečno, tako da pretpostavljam da su ipak zaključali nešto vezano za to?
 
Dal zna neko zasto nece da pusta kanale ovaj HP4024 nisam ga koristio neko vreme ugasen iz struje bio i sad kad ga ponovo prikljucim na tv ima programe all nema slike ni zvuka vec se pauzira zaledi se vreme i bude crno
 
Evo i kod mene HP4024 poceo da vraca rezoluciju na 1080p. Osetna je razlika u kvalitetu slike kad pustim box da radi upscale u odnosu na TV.
 
Pitanja: drug ima BOX3, fiksna+mob+tv na 2 huawei stba. Preko portala kada se uloguje vidi da je IrisGO neaktiviran i ima opciju da ga aktivira. Šta će se desiti ako to uradi, da li se menja nešto u sledećem računu, da li gubi dodatni stb, koliko slotova ima onda na raspolaganju za IrisGO, da li se onda sa istim user i pass može skinuti i aplikacija za LG tv recimo, ili je to samo za android i sl...?
 
Evo i kod mene HP4024 poceo da vraca rezoluciju na 1080p. Osetna je razlika u kvalitetu slike kad pustim box da radi upscale u odnosu na TV.
Osjetna u pozitivnom ili negativnom smislu? Pretpostavljam da TV bolje radi skaliranje? Doduse, sve zavisi i koji TV...
 
Pitanja: drug ima BOX3, fiksna+mob+tv na 2 huawei stba. Preko portala kada se uloguje vidi da je IrisGO neaktiviran i ima opciju da ga aktivira. Šta će se desiti ako to uradi, da li se menja nešto u sledećem računu, da li gubi dodatni stb, koliko slotova ima onda na raspolaganju za IrisGO, da li se onda sa istim user i pass može skinuti i aplikacija za LG tv recimo, ili je to samo za android i sl...?
Ako u paketu ima irisgo uslugu uključenu onda može da ga aktivira i neće ništa dodatno plaćati.
Ima tri slota i može da se instalira i na LG tv i na andoid itd.
 
Osjetna u pozitivnom ili negativnom smislu? Pretpostavljam da TV bolje radi skaliranje? Doduse, sve zavisi i koji TV...
Zapravo bolje radi box nego tv, imam LG tv koji generalno ima dobar upscale.
 
Ako u paketu ima irisgo uslugu uključenu onda može da ga aktivira i neće ništa dodatno plaćati.
Ima tri slota i može da se instalira i na LG tv i na andoid itd.
Ne vidim gde piše šta je uključeno u paket, nema ni na mojmts ni na poslednjem računu. Gde bi to moglo da se vidi, ako je uključen irisgo slot?
 
Zapravo bolje radi box nego tv, imam LG tv koji generalno ima dobar upscale.
Zanimljivo, znaci ovaj novi box ima bolji upscale od TV-a koji svakako ima kvalitetan upscale... Eto, kladio bih se da vecina TV-a to bolje radi, ali ocigledno bih izgubio. :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno