Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Kao što ja potvrdih a i kolega @Salac UE prikaza u recenziji zvuk u hbo max radi normalno.Samo nisam ispratio da li si flešovao drugu verziju slimbox-a ili je ona sa kojom je došao a utvrdili smo da ona pravi probleme tj ničemu ne valja.
 
Preporuka svima za Vontar W2 (a i generalno SlimBox), ne igrajte se sa fabrickim softverom jer ko zna sta je Kinez natrpao, vec pre prvog paljenja flesujte krsten SlimBox direktno sa izvora.

Dakle, uopste ne palite box dok ne instalirate cist slimbox vec odradite sledece:

1. Skinete SlimBox ATV odavde i raspakujte ga https://slimboxtv.ru/vontar-x2/

1695145686812.png
1695145727171.png

2. Skinete Amlogic USB burning tool https://androidmtk.com/download-amlogic-usb-burning-tool
1695145852378.png

3. Pokrenete Amlogic USB burning tool kao admin (desni klik - run as admin)

4. Prebacite jezik na engleski, ugasite program i pokrenite ga opet da prikaze sve na engleskom

1695145982947.png

5. Idete na Setting->Load Img, ucitate raspakovani Vontar X2 SlimBox img fajl i pritisnete START i sacekate da ga ucita.

1695146035837.png1695146085310.png

6. Kad se zavrsi ucitavanje, povezete USB A kabl na racunar, pozadi na zadnje portove jer napred hoce da zeza a zatim povezete drugi kraj USB A kabla na Vontar box, ako zeza probajte druge portove itd.

7. Kad krene da ucitava SlimBox u Vontar cekate da zavrsi do 100%, kad zavrsi idete na STOP, ako zapinje, ponovite proces dok ne proradi.

8. Profit

Ako nesto nije jasno pitajte.
 
Kao što ja potvrdih a i kolega @Salac UE prikaza u recenziji zvuk u hbo max radi normalno.Samo nisam ispratio da li si flešovao drugu verziju slimbox-a ili je ona sa kojom je došao a utvrdili smo da ona pravi probleme tj ničemu ne valja.
Flesovao odmah Slimbox na najnoviju verziju,zato me i buni iz kog razloga nece zvuk.
 
Vontar w2 i HBO max o kome pisah radi na v ATV 11.17 radi zvuk ali kao što rekoh sa daljinskim od TV. Sa njegovim daljinskim nema mogućnost pojačavati ili smanjivati zvuk. Kod salacue, se ne vidi pojačavanje zvuka tako da ne znamo da li mu na HBO max radi zvuk sa originalnim daljinskim.
 
То је бокс од @offline71 мени послат на рецензију. Враћен власнику па ако њему ради...
 
Preporuka svima za Vontar W2 (a i generalno SlimBox), ne igrajte se sa fabrickim softverom jer ko zna sta je Kinez natrpao, vec pre prvog paljenja flesujte krsten SlimBox direktno sa izvora.

Dakle, uopste ne palite box dok ne instalirate cist slimbox vec odradite sledece:

1. Skinete SlimBox ATV odavde i raspakujte ga https://slimboxtv.ru/vontar-x2/

Pogledajte prilog 405286
Pogledajte prilog 405287

2. Skinete Amlogic USB burning tool https://androidmtk.com/download-amlogic-usb-burning-tool
Pogledajte prilog 405288

3. Pokrenete Amlogic USB burning tool kao admin (desni klik - run as admin)

4. Prebacite jezik na engleski, ugasite program i pokrenite ga opet da prikaze sve na engleskom

Pogledajte prilog 405290

5. Idete na Setting->Load Img, ucitate raspakovani Vontar X2 SlimBox img fajl i pritisnete START i sacekate da ga ucita.

Pogledajte prilog 405292Pogledajte prilog 405293

6. Kad se zavrsi ucitavanje, povezete USB A kabl na racunar, pozadi na zadnje portove jer napred hoce da zeza a zatim povezete drugi kraj USB A kabla na Vontar box, ako zeza probajte druge portove itd.

7. Kad krene da ucitava SlimBox u Vontar cekate da zavrsi do 100%, kad zavrsi idete na STOP, ako zapinje, ponovite proces dok ne proradi.

8. Profit

Ako nesto nije jasno pitajte.
Zaboravio si čačkalicu, tj aktiviranje preko mikroprekidača, bez nje nema flešovanja.
 
Kod mene je moglo, izvadjen iz kutije i odmah bocnut na kabl, Amlogic USB Burner odmah poceo da flesuje softver.

Jedino sto mi pada na pamet jeste da je fabricki tako dosao jer je vec flesovan SlimBox, drugo ne vidim sta bi moglo da bude.
 
Svakako treba upaliti box kada se izvadi i kutije, ako ga slučajno neko i zezne za flesovanjem nece znati je l' uopšte imao ispravan box ili ga je on pokvario.
 
Flesovao sam vontar W2 sa zadnjom verzijom slimboxa 11.17 i pored toga mi nije proradio zvuk na hbo-u,tako da mi stvarno nije jasno kako nekome radi ,a meni i jos nekom ne. Na a95x f3 sam ubacio slimbox i na njemu sada zvuk radi bez greske na hbo-u za razliku od ranije kada sam imao problem.
 
Шта? Зар још ниси ставио слимбокс? :eek:
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Od nocas znam pravo znacenje ovog pitanja 🤣😂🤣😂
Sad se postavlja novo pitanje da li cu se sada odvojiti tako lako od ovog boxa i ponovo ga dati 🤣😂🤣
Normalno da @shamanNS se nije pravio lud na moje kuc kuc i to par noci 😁😉👍 ( a od @Salac UE i poziv u goste na druzenje i pomoc ) jer i to je normalno da za android box svaki za sebe vuce neku svoju posebnost i razlicitost pa tako i ovaj A95X F3 Slim sada vec sa svojim Slimbox-om ATV 😁😉😁😂 jer i pored neresenog pitanja na mom lap topu sa problemom sa secure boot / license u Usb Burning Tool , problem koji nismo uspeli da resimo a na upustvu to se zahteva odlucili smo se da postojeci fw pregazimo sa Slimboxom i bez toga i sada kad vidim kako izgleda novi ATV i radi ( leti prosto kida nisam ni znao da ima dolby vision i dolby atmos ) prosto mi je nevazno sto sada i sa Eon daljincem je sve reseno i vise od ocekivanog ( samo kad se box ugasi ili restartuje onda ima malo problema ali je to sada zanemarljivo ) vise se ne diskonektuje pali ga iz sleep itd itd...
Al kad sam u play storu video da moze i da nudi i Netflix 😉😁👍😂🤣 da ne pricam o svim nasim Eon , Iris ( cak i ona se uspesno logovala sa novom verzijom a mislim da na tom nalogu je iskorisceno max slotova i bilo je 0 pokusaja za zamenu ) Move smart itd itd
Izvinjavam se svima al sam morao da se pohvalim i opet javno zahvalim Čoveku ( swipe dugme mi nece zaboraviti 😂🤣😂 ) sa plavim vratom 😁😉👍🤣😂🤣
 
U ulazu za slušalice..
Oprosti dosadan sam, a uređaj ću fizički imati tek sledeće nedelje za flešovanje.
Kutija i uputstvo je ostalo kod mene i tu nigde ne vidim ulaz za slušalice.
Sad sam pogledao i naruđbinu(Vontar w2) i na njihovim slikama se isto ne vidi taj ulaz:
(ima TF, power, LAN, HDMI, 2x USB i reset)
S77b2f9ce78e84bbdb41b1bff36bedda13.jpg
 
Blic pitanje, verovatno je već i bilo više puta

Fire stick 4k ili mi stick 4k? Cena je ista, oko 50e.

Namena, stremio + rd i eventualno nekad iptv ili eon

Imam vec tv sa google tv, pretpostavljam da je android tv sličniji nego fire os?
Ovaj će ići na stari 720p tv
 
Stara priča, mi stick jednostavniji, firestick kvalitetniji. Pa ako si pročitao temu o firesticku i upoznao se sa procedurama, nema šta da razmišljaš.
 
Oprosti dosadan sam, a uređaj ću fizički imati tek sledeće nedelje za flešovanje.
Kutija i uputstvo je ostalo kod mene i tu nigde ne vidim ulaz za slušalice.
Sad sam pogledao i naruđbinu(Vontar w2) i na njihovim slikama se isto ne vidi taj ulaz:
(ima TF, power, LAN, HDMI, 2x USB i reset)
S77b2f9ce78e84bbdb41b1bff36bedda13.jpg
reset tu ubaciš čačkalicu a možeš i zalomiti vrh iste, da lakše legne na mikroprekidač. I tu na levoj slici su ulazi i imena pomereni za jedno mesto ali to se zna šta je gde prikazano.
 
Verovatno neces morati da diras nista, ali ako budes morao, drzis Reset do 10%.

Direkt iz SlimBox uputstva


1695204065151.png
 
Blic pitanje, verovatno je već i bilo više puta

Fire stick 4k ili mi stick 4k? Cena je ista, oko 50e.

Namena, stremio + rd i eventualno nekad iptv ili eon

Imam vec tv sa google tv, pretpostavljam da je android tv sličniji nego fire os?
Ovaj će ići na stari 720p tv
mi stick 4k se zapravo nije proslavio. Koriste ga ljudi, ali nije baš optimalan uređaj.
Za tek malo više para imaš mi box koji je odličan.
Što se ftv sticka tiče, tu bih išao na polovnu varijantu za još malo manje para.
 
Nema USB ulaz, eto zato se nije "proslavio" kod nekih :)
A i taj USB na boksu je 2.0
 
Poslednja izmena:
Bukvalno mi treba za stremio i mozda nekad iptv. Mozda cak osposobim i x96 mini za to
 
Ma zezam se ja, kome treba USB u današnje vreme...
Box 2nd Gen koristi Google TV šminku, 4K Stik Android TV - možda je to nekome bitno :)

Ono glavno je isto 2GB RAM-a i 8GB prostora na oba uređaja!

Da bar Xiaomi box druge generacije ima WiFi 6/6E kao Amazon stikovi ili da ima gigabitni lan ili da je taj USB 3 pa da se uz ethernet adapter iskoristi, ovako ništa zanimljivo u odnosu na 4K stik :)
 
Poslednja izmena:
Može i na USB 2.0 sa (gigabitnim) ethernet adapterom da se dobije ~200-300 Mbps?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno