Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre ce biti da je klub Radnicki sa Crvenog krsta (Radnik sa Liona) i kafana iz prve sezone je Kajmakcalan preko puta Radnickog.
Mozda je serija snimana na Crvenom Krstu ali je ipak klub sa adrese Zdravka Celara...
Tamo se nalazila hala OKK Beograd koju su privatni investitori trebali da sruse i umesto nje naprave moderno zdanje sa trznim centrom iznad dvorane.
Na kraju je od svega ispao privatni stambeni prostor i nesto poslovnog prostora zato sto dvorana nije bila za sport a OKK je postao potstanar koji se potuca po BGD...
 
Poslednja izmena:
Zavrsila se serija Star Trek: Picard, valjda je ovo konacni rastanak sa starom generacijom. Nove nastavljaju avanturu.
Na kraju su malo hvatali na emocije da bi ispalo bolje nego sto jeste.
Mada, sve u svemu i nije lose, meni u svakom slucaju bolje od Mande, Bobe, Obija....
 
A i par ljudi me je pitalo ovih dana za british sitkom Miranda, pa sam i to pogledao par epizoda da obnovim gradivo, nije tipical sitkom ali je funny as hell
 
Zavrsila se serija Star Trek: Picard, valjda je ovo konacni rastanak sa starom generacijom. Nove nastavljaju avanturu.
Na kraju su malo hvatali na emocije da bi ispalo bolje nego sto jeste.
Mada, sve u svemu i nije lose, meni u svakom slucaju bolje od Mande, Bobe, Obija....
E Stjuart je stvarno obajatio, treca sezona najbolja od sve tri ALI je ipak pitanje da li je bolja od Mandalorijana.
Mandalorijan ima neku svoju pricu koje se drzi a treca sezona je bas dobra u odnosu na ono obdaniste iz druge sezone.
 
Beef

Totalna katastrofa, apsolutno nerealne reakcije protagonista, ocajna gluma i dijalozi, glavna glumica pravi grimase kao sa nekih TikTok klipova, neko rece da je slicna White Lotusu??? Veze s vezom nemaju, jako je strasno sto ljudi izgleda nemaju 'filter za djubre' vise, da se takve dve serije stavljaju u isti kos.. Plasim se da ce dobra gluma i dijalozi totalno umreti jer sto bi se cimali ako ljudi vise ne primecuju razliku izmedju kvaliteta i djubreta..
Poslednja epizoda je najgori kraj neke serije ikada.
Mnogo hteli, mnogo započeli, pa izgubili svaku kontrolu.
 
Snowfall se konačno završila. Poslednja epizoda je dobra što se tiče kamere, verovatno najbolja dosad po tim pitanju, ali kraj je zbrzan, tupav i kliše. Ne preporučujem seriju onima koji je nisu gledali kako su izlazile nove epizode, ne isplati se da se počinje, jer posle treće sezone baš odlazi u kanal.
 
Jess zato se i ceka da se zavrsi pre nego što se počne sa negledamjem. Hvala tebi na žrtvovanju.
 
Kad bi tako čekao moooožda bi ostalo 3 serije u 10 godina koje "baš vrede" pogledati (a šta bi onda radio i gledao ostatak vremena??)
Pošto u 2010-im i 2020-im baš je retkost da bude serija koja ide 3+ sezone a da ne padne na ~30% početnog kvaliteta.
A i retkost je za ne-UK serije da idu "samo" 3 sezone 😆 Ameri čak i planirane mini-serije uzmu pa produže posle godinu-dve-tri / kad se potroši lova i izjalove drugi "projekti".
 
Snowfall se konačno završila. Poslednja epizoda je dobra što se tiče kamere, verovatno najbolja dosad po tim pitanju, ali kraj je zbrzan, tupav i kliše. Ne preporučujem seriju onima koji je nisu gledali kako su izlazile nove epizode, ne isplati se da se počinje, jer posle treće sezone baš odlazi u kanal.
Oduševljen -nisam, razočaran -nisam.. slažem se da su je mogli skratiti na sezonu-dve manje i da je kraj zbrzan ali generalno nimalo loša serija.. ako TLOU može imati 8.9/10 ocenu na imdb-u, onda ovoj dajem 10/10. Sad se čeka "From".
 
Kad bi tako čekao moooožda bi ostalo 3 serije u 10 godina koje "baš vrede" pogledati (a šta bi onda radio i gledao ostatak vremena??)
Pošto u 2010-im i 2020-im baš je retkost da bude serija koja ide 3+ sezone a da ne padne na ~30% početnog kvaliteta.
A i retkost je za ne-UK serije da idu "samo" 3 sezone 😆 Ameri čak i planirane mini-serije uzmu pa produže posle godinu-dve-tri / kad se potroši lova i izjalove drugi "projekti".
Pa skoro svaki put kad zaobidjem to pravilo zazalim. A kad smanjim broj serija pojacam gaming, po koji film (uglavnom starije) i po neka knjiga i jelte fiz.aktivnost. Svaki put kad sam smanjio br. serija koje gledam učinio sam sebi uslugu.
 
Možda je i bolje da je tako, bar se ne bi nadao da će debeli nekad završiti ASoIaF serijal.
 
Odgledao 3.5 sezone Lost 2004. Ne znam zbog cega nisam ranije gledao ovu seriju, zanimljiva je.
I više od toga. Realno ljudi koji su pratili seriju kad se emitovala dosta su je tad ocrnili, pogotovo zadnju sezonu, ali je ta serija u tom svom žanru i dalje verovatno jedna od najboljih serija ikada.
Ja sam je gledao kada se završila, mislim da sam je odgledao najbrže od svih serija, znam da sam je gledao zimi i u fazonu gledao od jutra do mraka.
 
Da i ja je gledam bas udarnim tempom :) I evo posle 3.5 sezone jos uvek gomilu stvari ne mogu da shvatim. Bas je prava misterija, i jako tesko moze da se nasluti sta se zbog cega desava.
 
Da i ja je gledam bas udarnim tempom :) I evo posle 3.5 sezone jos uvek gomilu stvari ne mogu da shvatim. Bas je prava misterija, i jako tesko moze da se nasluti sta se zbog cega desava.
Ma nema u Lostu ni M od misterije pa da se nesto razjasnjava samo na kraju dobijes bedan izgovor da je to tako zato sto su oni tako zamislili...
Serija je neverovatno dobro pocela a onda su se autori krenuli da cede drenovinu tamo negde od druge sezone i razvlace je bez razloga...
Nazalost u tom razvlacenju su se negde izgubili ili posvadjali pa nisu mogli da se dogovore u kom pravcu da idu i morali su da naprave kompromis bednim izgovorom...
 
Stoji to ali vozi do kraja, ne bih je zaobilazio nikako. Ja ne poznajem ko nije tukao po 12 epizoda dnevno a gledao je kad je vec podosta izaslo. Prvu i drugu sezonu ako nisam odgledao za 7-10 dana nista uradio nisam.
 
Oduševljen -nisam, razočaran -nisam.. slažem se da su je mogli skratiti na sezonu-dve manje i da je kraj zbrzan ali generalno nimalo loša serija.. ako TLOU može imati 8.9/10 ocenu na imdb-u, onda ovoj dajem 10/10. Sad se čeka "From".

TLOU ne gledam, niti bih serije sa nekakvim zombijima uopšte ocenjivao. :D
 
Heroes (2006-2010) 1. sezona
gledao sam ovu seriju svojevremeno na RTS 1. doduše, ne u kontinuitetu i ne cele epizode. pa sam krenuo da je gledam od početka (ima je na SkyShowtime)
ova sezona je dobra, verovatno i najbolja sudeći po ocenama na IMDb. efekti su dobro uklopljeni ali oni su tu kao dodatak na priču koja je dobra (ima rupa, naravno).
serija dobro izgleda i nakon ~15 godina

pored ove serije tu su i mini-serija i 3 web serije od kojih 1 ima veze sa mini-serijom
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno