Šta je novo?

Veš mašine

Da, oznake tipa A++ su stare. Nove se koriste negde od Marta prošle godine.
Koliko mi je poznato, označavanje se radi na osnovu programa ECO 40-60.
 
Malopre sam kupio BOSCH WGG14204BY.
Ima u G.....za 60 000, mislim da je to ok cena za ovu masinu, gledao sam i po ostalim radnjama i nisam nasao nista jeftinije. Eto ko olanira kupovinu...
 
Malopre sam kupio BOSCH WGG14204BY.
Ima u G.....za 60 000, mislim da je to ok cena za ovu masinu, gledao sam i po ostalim radnjama i nisam nasao nista jeftinije. Eto ko olanira kupovinu...

Koja je to serija?

Ne znam koja je glavna razlika između serija 6 i serija 8?

I u seriji 6 ima više sličnih mašina, čak ne uspevam ni da pronađem u čemu je razlika u ceni u mašinama koje su iste serije. Jedina razlika koju sam uvideo je kapacitet (kg). Da li je to jedina razlika?

Takođe planiram i kupovinu mašinu za sušenje veša pa bih upario dve Bosch mašine, ali je takođe razlika u ceni u serijama 6 i 8 velika pa nisam siguran da li zaista ima tolike razlike.
 
Taj model je iz serije 6.
Serija 8 teško da ima ispod cca. 100k. Obicno su negde od 100-200k. Mašine iz te serije bi trebalo da su made in Germany.
E sad, za taj novac ima i Miele... što bi trebalo da bude bolja kupovina.

Edit:
Po mom mišljenju, do nekih ~50k se kupuje Beko, Gorenje i slično, do ~100k Bosch, LG i sl., a preko toga Miele. Onako, ugrubo..
 
Poslednja izmena:
Nama Electrolux ves masina traje vec vise od 10 godina bez ikakvih kvarova. Ukljucuje se otprilike 2x nedeljno, ne secam se da smo ikada zvali majstora.
 
Ne, nego cemo zbog tebe da pocnemo da je ukljucjemo svaki dan da vrti u prazno, da bi trajala sto krace.
 
Svako će uključiti prema svojim potrebama.
Inače, kako sam negde čitao, današnje mašine uglavnom projektuju da traju od 2500-3000 sati, a dosta ređe do 5000 sati. Doduše, zvanično skoro niko ni ne navodi taj podatak, pa su pretpostavljam ovo više nagađanja. Za Bosch sam bio naišao jednom prilikom na neki tekst (nije pisalo posebno o serijama), gde je pomenuto da testiraju do 5000 sati. Jedino Miele dosta otvoreno tvrdi da testira na 10000 sati.
Ako jedan program traje u proseku 2h, to znači oko 1250-1500 pranja, 2500 pranja, odnosno 5000 pranja. Zatim, ukoliko se uključuje u proseku 5 puta nedeljno (250 puta godišnje), to je očekivano trajanje ~5-6 godina (garancija je često 5 godina), ~10 godina, odnosno ~20 godina.
Naravno, ovo su ipak samo brojevi..
 
Bokte, moja whirlpool ima preko 10 godina, a menjao sam joj jednom grejač i bravicu vrata. MOžda dobaci do 20. :)
 
Koja je to serija?

Ne znam koja je glavna razlika između serija 6 i serija 8?

I u seriji 6 ima više sličnih mašina, čak ne uspevam ni da pronađem u čemu je razlika u ceni u mašinama koje su iste serije. Jedina razlika koju sam uvideo je kapacitet (kg). Da li je to jedina razlika?

Takođe planiram i kupovinu mašinu za sušenje veša pa bih upario dve Bosch mašine, ali je takođe razlika u ceni u serijama 6 i 8 velika pa nisam siguran da li zaista ima tolike razlike.
Ptetrazi, ostavio sam i gde sam kupio, ne mogu da kacim link jer je to reklama. Obicno bude razlika u kapacitetu, energetskom razredu i broju obrtaja centrifuge. Govorim o uredjajima iste serije, a razlike izmedju dve serije, npr 6 i 8 su velike, pre svega u kvalitetu izrade.
Generalno bosch sa energetskim razredom A je malo teze kupiti za 60 000, zato kazem da je ovo dobra ponuda, posebno jer je kapacitet 9Kg sto je isto plus.
 
Jeftina izrada masine, a stavili jak motor i konstrukcija ne moze da to podnese.

ja bi tu uzeo pare dok moze, i kupio nesto drugo.
Moram da priznam da su ispali maksimalno korektni. Preuzeli su mašinu, vratili novac.
E sad, postavlja se pitanje šta uzeti do tih 300 evra, a da valja? Ima li nešto?
Ili možda neku polovnu ali veoma kvalitetnu? Ima li neka preporuka???
 
Moram da priznam da su ispali maksimalno korektni. Preuzeli su mašinu, vratili novac.
E sad, postavlja se pitanje šta uzeti do tih 300 evra, a da valja? Ima li nešto?
Ili možda neku polovnu ali veoma kvalitetnu? Ima li neka preporuka???
Sto se polovnih tice - Miele. Treba pratiti ponudu pa kad naleti - naleti.
 
Od novih za 300eur, verovatno neka Beko ili Gorenje?
 
Verovatno postoji razlog što menjaju mašinu staru godinu dana. Tu onda nema i nikakve (zvanične) garancije. Drugo, Whirlpool danas i nije baš oličenje kvaliteta. Kod nas koštaju od nekih 40k pa naviše sa 2-5 godina garancije, a tu je i mogućnost kupovine na rate, karticom i sl.
Po meni svakako bolja opcija od iste te polovne za 20k.
 
Whirlpool/Ariston/Indesit masine su slicne.Imaju isti bubanj,kuciste,fioka za deterdzent.Jedino su Whirlpool sa dd motorom original.
 
Kako mislis original?
Nisam znao da postoji lazni whirpool :rolleyes:

Ima ponuda po oglasima mašina koje su radile jedva godinu dana po apartmanima u Nemačkoj. Izgledaju potpuno nove, a cene su do 200 evra. Video sam recimo Whirlpool 6.
stvarno verujes u tu pricu?:oops:
 
Pogledah pre neki dan u G veš mašine, a pre svega nešto iz srednjeg i višeg segmenta, cenovno 85k+

Nisam nešto preterano oduševljen završnom obradom, a posebno kod LG i Boša. Boš tek u višem segmentu nudi koliko toliko. Selektor za izbor programa kod nekih ima i malo slobodnog hoda, obrada plastićnih delova koji dolaze u kontakt sa rukama onako... Iskreno, očekivao sam više. Stekao sam utisak da su Elektoluks i AEG čak i bolje odrađeni.

Pade mi na pamet da se ne radi možda o izložbenim modelima koji nisu za prodaju
 
Pa to je ista firma.

kao kada bi rekao citroen ima pezove delove nisu original.
 
Jel ima smisla kupovati onu belu tehniku sa oštećenjem ili izbaciti tu misao iz glave i kupiti novo u radnji bez oštećenja?

Pod oštećenjem jedino mislim na estetiku.
 
Imalo bi smisla da daju adekvatan popust, ali oni daju 5-10% što je smešno.

To su često polovne mašine iz servisa.
 
Zavisi koliko ti smeta a) vizuelno i b) da razmišljaš da li je samo estetske prirode ili ima tu još nečega, naročito ako je smešan popust kakve obično naši daju.

Lično sam po tom pitanju picajzla i više volim da skuplje platim novo nego da kupujem za manje pare polovno/oštećeno/korišteno bez obzira jel u pitanju iz prodavnice ili sa oglasa.

Mada moram da priznam da sam nedavno bio u iskušenju da ako naleti nešto povoljno kupim open box laptop ali me je brzo prošlo.
 
Noted! Znači ne gledam to, samo nove. E sad, pošto naravno nisam u toj materiji, šta gledati kao features da je bitno?
Znam da će proizvodjači da naprave gimmicks kao i za sve kako bi pojačali marketing i prodaju, a to nikome u realnom životu ne treba.

Gledao bih neku od 9-10kg zapremine.
 
90% tih masina nisu stvarno ostecene vec su to servisirane outlet masine.
Nije ni problem sto su servisirane, nego sto kostaju kao nove u radnji, a u pitanju su polovne samo iz druge ruke.

Drugim recima u pitanju je cista prevara i dovodjenje kupca u zabludu, ali se niko time nije ozbiljno bavio.
 
Jel ima smisla kupovati onu belu tehniku sa oštećenjem ili izbaciti tu misao iz glave i kupiti novo u radnji bez oštećenja?

Pod oštećenjem jedino mislim na estetiku.
Mi smo pre neki dan kupili takvu u radnji na Kanarevom brdu. Pokušali da nađemo oštećenje i nismo uspeli. Mašina je nova.

Dobili uredan fiskalni i popunjenu garanciju na 2 godine.
Platili 54k. 30k ispod redovne, 20k ispod najbolje koje smo našli za isti model u radnji.
 
Ja sam kupio sudomašinu za oko 30k manje jer je bila izložen model. Nije imala oštećenja.
Mini pekara je bila oko 30-35% jeftinija jer je udarena obloga napred (vidi se lepo). Pekara radi nekih 10tak godina.
Ukoliko je zaista novo, a samo estetski oštećeno i uz to na finom popustu, ja lično nemam ništa protiv toga.
 
Pozdrav svima,imam veš mašinu siemens vario perfect iq500 i pojavio mi se problem 4 min.pred kraj pranja dakle pred centrifugu izlazi greška e43,guglao sam to je nesto vezano za motor,da li neko zna o čemu se radi četkice ili nesto drugo?masina je blokirala pred kraj pre centrifuge
 
Nazad
Vrh Dno