Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Ja moj PS5 nisam ni pokusavao da povezujem na WiFi, odma' sam mu zveknuo lan kabl. Jer zasto da se zlopatim sa polovicnim brzinama WiFi-a, kad moze da ide full speed preko kabla.
 
Pozdrav svima, trebala bi mi mala.pomoc i bio bih jako zahvalan ako neko.moze da mi odgonetne ovo, ja sam pre mesec i po dana rwkkamirao ps5 za lag i da skratim pricu uspeo am d dobijem novu konzolu ali imam pitanje u tsushimi tokom igre, ona radi kao sat, al desi se na nekim retkim mestima gde ae valjda mapa ucitava ili sta gde bas bas ima stutter tokom pokeranja kamere, ako nastavim 2 metra od tog mesta seckanje nestaje, jel to normalno ili ce i ova konzola ico na reklamaciju

Hvala vam unapred svima

Da li ti je igra instalirana na interni hard disk ili neki eksterni/M.2? Da li igras PS4 ili PS5 Dir Cut verziju igre? Svakako ne bi trebalo da ima stutter-a.
 
Da li ti je igra instalirana na interni hard disk ili neki eksterni/M.2? Da li igras PS4 ili PS5 Dir Cut verziju igre? Svakako ne bi trebalo da ima stutter-a.
Igrica je instalirana na sonijev ssd, igram u resolution modu, directors cut je, msm nije standardni stutter jer ja sad mogu da ga igrsm 4 5 dana po 2 sata i da se ne desi to, i onsa ce mozda opet da se desi, kao da posto nije koriscen 4 5 dana ima ta ucitavanja
 
Pozdrav! Da li je bitno koji se M.2. nVME instalira kao dodatna memorija na ps5? Da li znate koji heatsink provereno radi? Moze i link u PP, ako nije problem. Neko je pominjao neki sa KP, za 1000 rsd, ali to mi ne pomaze. Ima ih bukvalno milion. Hvala. Pozdrav!
 
Pozdrav! Da li je bitno koji se M.2. nVME instalira kao dodatna memorija na ps5? Da li znate koji heatsink provereno radi? Moze i link u PP, ako nije problem. Neko je pominjao neki sa KP, za 1000 rsd, ali to mi ne pomaze. Ima ih bukvalno milion. Hvala. Pozdrav!
Imaš Be Quiet MC1 heatsink za 1366 din. (kucaj u pretragu MC1 na IT Svet-u), kompatibilan je sa PS5. Što se NVMe-a tiče, kupi Kingston KC3000 1TB za 10300 din. (IT Svet - KC3000) i za 11666 dindži (đavolski dobra ponuda :devilish: :LOL:) tj. tačno 100€ imaš odličan i izuzetno brz NVMe sa heatsink-om u PS5-ici. ;)
 
Imaš Be Quiet MC1 heatsink za 1366 din. (kucaj u pretragu MC1 na IT Svet-u), kompatibilan je sa PS5. Što se NVMe-a tiče, kupi Kingston KC3000 1TB za 10300 din. (IT Svet - KC3000) i za 11666 dindži (đavolski dobra ponuda :devilish: :LOL:) tj. tačno 100€ imaš odličan i izuzetno brz NVMe sa heatsink-om u PS5-ici. ;)
Hvala ti puno druze! :)
 
Igra li ko igre (ako te igre imaju tu opciju i ako im TV sve to podrzava) u 4K na 40 FPS-a i kako vam izgleda?
Sinoc bas poceo ponovo da prelazim Uncharted Legacy of Thieves Collection i prebacim na Fidelity sa 40 FPS-a i izgleda sasvim korektno. Nije onako glatko kretanje i pomeranje kamere kao u 60 ali isto tako nije toliko lose i trzavo kao sto je u 30 a grafika izgleda dosta lepse.
 
Pozdrav! Da li je bitno koji se M.2. nVME instalira kao dodatna memorija na ps5? Da li znate koji heatsink provereno radi? Moze i link u PP, ako nije problem. Neko je pominjao neki sa KP, za 1000 rsd, ali to mi ne pomaze. Ima ih bukvalno milion. Hvala. Pozdrav!
Ja koristim ovo sa aliexpreess
 

Prilozi

  • IMG_20230313_143116.jpg
    IMG_20230313_143116.jpg
    91.8 KB · Pregleda: 91
  • IMG_20230313_144253.jpg
    IMG_20230313_144253.jpg
    221.9 KB · Pregleda: 66
Jeyi hladnjak sa aliexpressa za 3$ takodje savrseno pase.
 
Питање за бивше власнике ПС4 и за садашње ПС5,да ли има разлике у графици на ПЕС2021?
Да ли се примети боља графика на ПС5?

Сад видим да сам питање поставио у погрешној теми,молим админе да преместе.
 
Poslednja izmena:
Nećeš primetiti nikakvu razliku.
Ako je prvobitno igra pravljena da recimo na ps4 pro ima 60fps ili bilo kakav drugi upgrade, onda će to poterati i PS5.
U slučaju da nema toga, onda će raditi apsolutno isto.

evo npr.
 
Igra li neko PUBG? Zaglavi na ovom screenu:

1679405466547.png
 
Moje neko iskustvo sa ps5 je od oduševljenja do skupljanja prašine poslednjih mesec dana. Pošto i nisam neki gejmer volim da odigram ponešto na pc uglavnom RTS, FPS(koje su mi neigrive na kontroleru) i sport(fudbal i basket prvenstveno).
Ono čemu sam se radovao na PS je taj prvi osećaj posle ps2 kojeg smo kao klinci cepali i to je bilo ispunjeno pogotovo kada sam uzeo soundbar sa 2 rear surround zvučnika.
Ove "arkadice" na isti kalup uglavnom preovladavaju i nisu mi nešto preterano interesantne. Možda i to što sam više okrenut RTS tipu igara pa i to malo ostavi prostora za PS5 nemam pojma.
Jedino što me vuče jesu fudbal i u budućnosti trkačke simulacije ali sa volanom i menjačem jer mi je bezveze da igram to sa kontrolerom. Opet nisam siguran ni da li se ne bih brzo zasitio takve vrste uživanja, a to poprilično košta.
Sve u svemu odličan je ps5, sve lepo radi i na wifi full dl/up, naletim na speed hack u fifi ponekad ali ok. Sećanja naviru jednim delom, ali naravno ne može da se vrati onaj osećaj kad si klinac pa ubaciš novu igru na commodore 64, amigu, segu, ili ps i oduševiš se mnogo više nego danas.
 
Jedino sto je kod mene bilo je da se izgubi WLAN i ja rekoh da restarujem… jednom restartovao, drugi put komplet ugasio.

Kod restarta se odmah pojavio taj repair, a kod komplet gašenja isto s tim da nije konzola htela da se upali preko dzojstika već sam morao na dugme.

I to na dugme, dva puta… prvi put pisti i ništa, tek kod drugog puta kreću plava svetla i da se pali.

Posmatraću ovih dana, a i istrazicu po netu dal je neko imao slična iskustva.

I da, sto se LANa tiče tu ima isto problem da se nakači ali to ću morati da proverim da to nije nešto do same uticnice ili rutera.
Možda pri paljenju konzole nisi bio dovoljno strpljiv, pa si pritisnuo dva puta dugme. Reset i gašenje nemoj raditi preko fizičkog dugmeta, već preko same konzole softverski.

Što se tiče internet konekcije, ja bih na ruteru rezervisao IP adresu za konzolu pa video jel to rešava problem.
@Boban69
Kako se ovo čudo zove? Gde se može kupiti i koliko košta?
 
Možda pri paljenju konzole nisi bio dovoljno strpljiv, pa si pritisnuo dva puta dugme. Reset i gašenje nemoj raditi preko fizičkog dugmeta, već preko same konzole softverski.

Što se tiče internet konekcije, ja bih na ruteru rezervisao IP adresu za konzolu pa video jel to rešava problem.
@Boban69
Kako se ovo čudo zove? Gde se može kupiti i koliko košta?
Prvo sam preko dzojstika isao da se ugasi konzola... tj prvo je bio restart, konzola se ugasila ali nije startovala. Barem je moj utisak bio jer je dugo trajalo.

Onda sam fizicki pritisnuo dugme za paljenje, zapistalo i opet se nista nije desavalo... sacekao 30ak sekundi i onda opet pritisnuo i onda se upalila.

Od tada nisam imao vise taj problem, ni sa konekcijom na WiFi niti sa gasenjem/paljenjem konzole.
Mozda sam je preopteretio bio sa skidanjem igara, jedino mi to moze biti logicno resenje...
 
Ok, za retro konzole i igre postoje druge teme i podforumi. Ovo je tema za PS5. Držimo se teme.
 
Resident Evil 4 odličan, radi kao sat i izgleda prelepo. Verno originalu ali dosta lokacija izmenjeno tako da je sve krajnje sveže :) Deluje da će biti 20 sati ako ne i više sudeći po broju poglavlja i vremenu koje mi treba za prva tri...
 
Uh, taj RE4 mislim da necu da igram samo zato sto mi nekako prica totalno neprirodno vezana (ako je uopste vezana) sa glavnom pricom koja me je i "kupila" sto se tice RE serijala...
 
Uh, taj RE4 mislim da necu da igram samo zato sto mi nekako prica totalno neprirodno vezana (ako je uopste vezana) sa glavnom pricom koja me je i "kupila" sto se tice RE serijala...
Ako je tako zaboraviš naslov igre i rokaš...
 
pa jedino tako :cool:
 
Pozdrav svima,

IGrajuci Miles Morales na ps5 vrr performance modu, zatekao sam da igra rafi jako fino dok ne pocnem da traversujem mapom, onda fps udara nisko i do 50fps, i to jr konstantan drop do od 60 do 50 i nazad u zavisnosti od mesta gde se nalazim, da li je to normalna performansa u toj igri, ili bih trebao biti zzabrinut, da li moze da bude da je do overheatovanja posto se soni nalazi u polici ispod tva i nije bas puno dostupno vazduha tu za nju,

Hvala puno na pomoci
 
Igram na lg c2, i ako 7 puta kliknem zeleno dugme na daljisnkom pojavi mi fps count, koji pokazuje realtime fps posto obican sa game optimizera pokazuje fps tj hz na koji je podesen panel od tva
Samo da se dodam, tokom misija pa makar i bilo 20 npcijeva, ili nebitan broj eksplozija, fps sr ne spusta, jedino gde vidim najveci pad fpsa je u centru kod.onog parka, kako se okrenem u neku ulicu, fps krene da varira od 50 do 60 fps, ako je to normalno, moracu da se priviknem, da se ne cimam da moj ps5 nije problematican

Nadam se da ce me neko razuveriti😮‍💨
 
Ovo nisam ni ja znao, moracu popodne da probam. :D
 
Radi na LG C1
 
Nazad
Vrh Dno