Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Kako vam radi otisak sa tim staklima? Meni sa outfitters folijom 50/50. Baš nisam zadovoljan, pogotovo posle Norda 2T sa istom tom folijom koji hvata 100 % pod bilo kojim uslovima
 
WS radi odlično, nemam primedbi za ovih mesec dana.
 
Kako vam radi otisak sa tim staklima? Meni sa outfitters folijom 50/50. Baš nisam zadovoljan, pogotovo posle Norda 2T sa istom tom folijom koji hvata 100 % pod bilo kojim uslovima
Probaj da postavis dva puta isti prst nakon stavljanja folije. Ja sam stavio neku od 2000 u Galeriji i dobro mi radi otisak ali nakon ponovnog dodavanja istog prsta posle stavljanja folije
 
Jedino je smor što su ograničili broj otisaka koji telefon može da primi.

Čitač na Fold4 mi je mnooogo bolji, a toliko je manji površinom. Za nepoverovati je koliko dobro hvata. 👏
 
Pa dobro, ovaj outfitters je 2900, i sve sam probao. Ispostavilo se da mi najbolje radi kad oba prsta koja koristim skeniram samo po jednom. Ali je svaka varijanta lošija od optičkog čitača. U kombinaciji sa onim "banana" efektom kamere....nadam se da će to da ispeglaju, baš mi kvari utisak inače odličnog telefona
 
Kombo Baseus 65W + onaj Essager kabl (isto važi i za Baseus kabl koji dolazi uz punjač). Test na S23U.

⚡Super fast charging prijavljen ako je u punjač uštekan još jedan kabl (iako drugi kabl nije u upotrebi)
⚡⚡Super fast charging 2.0 prijavljen ako je uštekan samo jedan kabl (na Baseusu od 100W drugi uštekani kablovi nisu bili smetnja da se postigne Super fast 2.0)

☑️ Fast charging on
(⚡Super fast sam koristio)
64% -> 100% - prijavljuje 37 min
Puni se snagom od oko 22W

⬛ Fast charging off
65% -> 100% prijavljuje 55 min
Puni se snagom od 10W

Fold4 ide malo sporije, oko 15 W prima, od njegovog maksimuma od 25W, što prati logiku sa S23U viđenu gore.

Zanimljivo je i da su i ⚡Super fast i ⚡⚡Super fast 2.0, barem na 79% prijavljivali isto preostalo vreme punjenja, a pretpostavljam da je to zato što se oko 80% smanjuje dotok struje. Isporučena snaga je ostala ista u oba slučaja, oko 22W, pa sam sačekao da se isprazni baterija kako bih video deklarisana preostalo vremena tada i da li postoji neka razlika između njih.

Screenshot_20230314_185531_Nova Launcher.pngScreenshot_20230314_185711_Nova Launcher.png

I postoji, naravno.

⚡⚡Super fast 2.0
9% -> 100% prijavljuje 1h
Puni se snagom od oko 44W

⚡Super fast
9% -> 100% prijavljuje 1h 9min
Puni se snagom od oko 22W

Kada baterija dođe do oko 80%, isporučena snaga na ⚡⚡Super fast 2.0 isto opadne na ~22W.
 
Prešao sam pre 3 dana s yettel postpejda na A1 pripejd, ubacio novu karticu kad je tehnički prenos završen i primetim da mi voLTE ne radi, odnosno da se ikonica izgubila, a prethodno je na yettel kartici radilo sve normalno. Bio malopre u njihovoj poslovnici u mom gradu, kažu nemaju pojma zašto ne radi, trebalo bi i na pripejd karticama da radi, pa je poslala žena mejl "kolegama iz centrale" da to provere i jave mi sms-om. Sad mi je stigao mejl da usluga voLTE ne radi na pripejd karticama iz "tehničkih razloga". Jako sam se smorio. Razlika u voLTE pozivima i ne voLTE pozivima je meni itekako primetna, pogotovo ako i osoba koju zovem ima uključenu tu funkciju pa je oznaka HD+ umesto samo HD u pozivima
 
Pa dobro, ovaj outfitters je 2900, i sve sam probao. Ispostavilo se da mi najbolje radi kad oba prsta koja koristim skeniram samo po jednom. Ali je svaka varijanta lošija od optičkog čitača. U kombinaciji sa onim "banana" efektom kamere....nadam se da će to da ispeglaju, baš mi kvari utisak inače odličnog telefona
Sta znaci ,,banana,, efekat kamere? Planiram da uzmem pa mi treba svaka informacija 🙂
 
Imaš par strana unazad. Kad slikaš nešto izbliza prednjom kamerom gornji deo slike je malo mutan i iskrivljen u obliku banane
 
^ kod kolege @bubac to radi normalno, jel vama pri slikanju automatski prebaci na macro mod?
 
Sta znaci ,,banana,, efekat kamere? Planiram da uzmem pa mi treba svaka informacija 🙂
Za sad je to problem kod 23 i s22+, 50mpx senzor. Kod s23u radi bez problema.
Kod njih to nije problem veličine senzora, fokusa i ostalog, jednostavno je defektna kamera.
Koliko sam čitao na redditu, samo uređaji koji su iz Vijetnama, oni su imali tu seriju loših kamera.
Ali opet, to je reddit :unsure: Imas vest ovde
 
@psychofedex Ne radi na Ultri kako treba. Danas probao na još jednoj Ultri. Ovde članovi pišu da je to normalno. Pun internet članaka o problemu. Ispada da poznati tech i IT kanali ne znaju kompletnu problematiku senzora na kamerama
 
Suviše su ovo skupi uređaji da bi u njih ubacivali neke falične kamere, gde god da ih sklapaju
 
Prva i cetvrts fotka sa focus enchancer (macro). a druga i treca sa main camerom, nema nikakvih banana ni juznog voca.
 

Prilozi

  • s23 ultra macro.jpg
    s23 ultra macro.jpg
    338.4 KB · Pregleda: 55
  • s23 ultra.jpg
    s23 ultra.jpg
    328.1 KB · Pregleda: 54
  • s231.jpg
    s231.jpg
    380.3 KB · Pregleda: 44
  • s232.jpg
    s232.jpg
    397.8 KB · Pregleda: 41
Poslednja izmena:
Zanimljivo da ne mogu operateri za poslovne korisnike da dobave S23 Ultra model sa 12GB/256GB. Razumem da je skuplji svakako 512GB, ali da nije dobavljiv...
 
@psychofedex Ne radi na Ultri kako treba. Danas probao na još jednoj Ultri. Ovde članovi pišu da je to normalno. Pun internet članaka o problemu. Ispada da poznati tech i IT kanali ne znaju kompletnu problematiku senzora na kamerama
Jedno je nemogucnost da senzor zbog svoje velicine fokusira izvan centra a drugo da je fokus jednostavno bangav.
Druga fotka je kako s23 fokusira, tj. kako stvari ispadaju iz fokusa. Znaci ivice su fokusirane, onda ta takozvana banana izvan fokusa pa je centar ponovo u fokusu, na donjoj strani je isto.
Kod S23 ultra, zbog velicine senzora, primer prva slika, samo bi centar ukviren plavim bio u fokusu, sve ostalo bi bilo izvan fokusa. 1678978689221.png
galaxy-s23-random-blurring-1.jpeg

Suviše su ovo skupi uređaji da bi u njih ubacivali neke falične kamere, gde god da ih sklapaju
Korea i Vijetnam. Senzori su od Sony-a. A mislim da sklapanje nema bas toliki uticaj na to

Where are Samsung phones made?
Ne bih znao, to sam procitao na redditu. Pretpostavljam da je kamera ko kamera ok ali je moguce da su u toj fabrici masine lose, lose podesene pa ostecuju kamere prilikom ugradnje.
Mislim, ima milion mogucnosti.
 
Poslednja izmena:
Imaš par strana unazad. Kad slikaš nešto izbliza prednjom kamerom gornji deo slike je malo mutan i iskrivljen u obliku banane
Procitao sam hvala, nego nisam znao da je to banana efekat 🙂
Sto vise citam forum manje mi se svidja ultra...
Bas dosta bagova za 1300e, cekamo taj update za kameru da vidim sta se dogadja.
 
Vi sto imate Ultru stavite slike teksta da vidimo da li je globalan problem sa kamerom ili samo odredjeni imaju taj problem.
 
@Branki S22U ima bagova, S23U je perfektna. Ovo su softverski problemi koji su resivi
 
Procitao sam hvala, nego nisam znao da je to banana efekat 🙂
Sto vise citam forum manje mi se svidja ultra...
Bas dosta bagova za 1300e, cekamo taj update za kameru da vidim sta se dogadja.
Kako mislis bas dosta bagova? Mislim da je ovo oko kamere prvi problem. Do sada su bile samo pohvale za telefon.
 
Jeste prvi i jako je veliki ako nije softverski nego hardverski. Ja sam pre ovoga koristio duplo jeftiniji telefon, i nisu mu slike dobre kao na S23 ali bar nisu muljave i krive po ivicama. Ako ispeglaju softver ok, ali ako je hardver...
 
Malo mi se cini da se baterija brze svlaci sa ovim update-om.
 
Jeste prvi i jako je veliki ako nije softverski nego hardverski. Ja sam pre ovoga koristio duplo jeftiniji telefon, i nisu mu slike dobre kao na S23 ali bar nisu muljave i krive po ivicama. Ako ispeglaju softver ok, ali ako je hardver...
Mislim da nije do hardvera, ali ajde za koji dan će i softver
 
Nazad
Vrh Dno