Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Na prste jedne ruke se do prije par mjeseci moglo prebrojati koje igre rade u 120fps modu, ne vjerujem ni da je sada situacija išta bolja.
 
Druže vrati se ti na PC svaki post ti je neko kukanje u vezi performansa. Ako si očekivao 60 FPS zakucan u 4k prevario si se.
Ne citas moju kuknjavu. Performanse su odlicne sa 2042 ili TLOU I i II. Igre koje izgledaju fenomenalno. Problem je sto su igre zaostale u vremenu. Premalo PS5 igara.

A zadnji post je bio kako znati koji FPS imam, da li je lockan na 60, VRR ili 120. A Borderlands 3 i Destiny 2 bi trebale imati podrsku za 120FPS.
 
Ne citas moju kuknjavu. Performanse su odlicne sa 2042 ili TLOU I i II. Igre koje izgledaju fenomenalno. Problem je sto su igre zaostale u vremenu. Premalo PS5 igara.

A zadnji post je bio kako znati koji FPS imam, da li je lockan na 60, VRR ili 120. A Borderlands 3 i Destiny 2 bi trebale imati podrsku za 120FPS.

Ovo su podešavanja kod mene na konzoli:

1867aff8ac13-screenshotUrl.jpg


1867b01a4113-screenshotUrl.jpg

...i slika ekrana iz Call of Duty: MWII

20230222_221537.jpg
Kada uključiš onscreen display na TV-u, daće ti informacije o broju frejmova i rezoluciju. Broj frejmova može da bude always on, ako te zanima ta informacija.
Nemam Borderlands ni Destiny ali ako imaju podršku za 120fps, nađi ih u opcijama.
 
Eh super to je to, thx. Probat cu. Imam 2-3 kabla i zakleo bih se da su 2.1 ali ..who the fuck knows.
 
Au trešine od današnjeg State of Play. Bar sekund nečega zanimljivog da su pokazali da zagolicaju interesovanje.
 
Nisam gledao prvih 15ak minuta, pa sam možda nešto propustio. Ali dobro izgleda ovaj Suicide Squad.
 
Dobro, nije ni bilo za očekivati da će previše da pokažu.

Očekujem da se čuvaju za SoP pred E3.

Zapravo se nadam tome, jer bio bi red da se ponudi malo više od dve AAA igre godišnje s obzirom da je ovo već treća godina PS5.
 
Da vas pitam nešto, skoro sam uzeo PS5 i sad bi da uzmem jedan turski nalog za PS plus zbog nize cene, pa me zanima jel taj turski isti kao i američki ili britanski ili ima nekih razlika? Hvala
 
Da vas pitam nešto, skoro sam uzeo PS5 i sad bi da uzmem jedan turski nalog za PS plus zbog nize cene, pa me zanima jel taj turski isti kao i američki ili britanski ili ima nekih razlika? Hvala
Pitao i ja isto pitanje pre needlju dana. Osnovno je da nema servisa kao sto je cloud play. Mada to ne bi imao ni u Srbiji jer samo saka zemalja ima servis.
Moze se desiti da neka igra bude filtrirana iz poude iz ovog ili onog razloga, mada je to retko ako se uopste desava.
Tebe prvenstveno zanima mogucnost online i igre koje se dobijaju tako da nema razlike.
U najgorem slucaju, mozes da koristis paralelne naloge kao sto mnogi ovde rade. Mislim da ljudi koriste US, UK naloge paralelno i mozda dodaju i TR na to
 
Videh da se pominje EU tržište za diskove, pa mi nesto nije jasno.
Ako imam UK nalog i kupim disk u Nemačkoj, da li cu moci da instaliram tu igru na UK nalog direktno ili ne?
I ako može direktno da se instalira, da li će ceo sadržaj nemačkog diska biti dostupan (mislim na Nemačke titlove u audio)?
 
Moći ćeš, jer nije važno iz kog regiona je disk. Jedino što se tiče ograničenja u vezi regiona je taj da je potrebno imati isti region za disk i PSN nalog za download DLC dodataka konkretno te igre.
 
PlayStation Store Regions
North America, South America (SIEA)
Europe, Africa, Middle East, Oceania (SIEE)
Asia (SIE Asia)
Japan (SIEJ)
South Korea (SIEK)

UK je logicno pod Evropom
 
Da vas pitam nešto, skoro sam uzeo PS5 i sad bi da uzmem jedan turski nalog za PS plus zbog nize cene, pa me zanima jel taj turski isti kao i američki ili britanski ili ima nekih razlika? Hvala
To ce raditi samo ako imas Cryptopay virtuelnu Viza karticu jer jedino tako mozes da platis u PSN Store. Na zalost, trenutno je izdaju samo za UK rezidente. Kazu privremeno ali se ne zna koliko ce to privremeno trajati.
 
Moći ćeš, jer nije važno iz kog regiona je disk. Jedino što se tiče ograničenja u vezi regiona je taj da je potrebno imati isti region za disk i PSN nalog za download DLC dodataka konkretno te igre.

Mislim da se nisi lepo izrazio, nije bitno iz koje je DRZAVE u EU disk, ali ako imas USA nalog onda EU diskovi ne rade :)
 
Tačnije, rade. Još iz PS3 ere je tako. Možeš i iz Japana disk da ubaciš u konzolu i igraš sa svog EU/US naloga. 😉
 
Hm, moja greska onda, bio sam ubedjen da su ovde ljudi pisali da diskovi kupljeni sa KP ne rade na US nalozima....
 
Moj PS3 bundle je bio Uncharted, a PS4 DriveClub. Prva je bila za nemačko, druga za italijansko tržište, a moj nalog je na US.

A jedino ograničenje je ono što sam naveo. Da je potrebno imati isti region PSN naloga i diska kako bi mogao da se vrši download item-a i DLC-a konkretno za tu igru koja je na disku.
 
Jel to u mom slučaju znači, da disk iz Nemačke mogu da instaliram kompletno na UK nalog, jer je isti region?

Pitam jer imam dva nemačka diska, a na konzoli USA nalog za mene (primarni za PS Extra pretplatom) i UK ženin (sekundarni).
Mislio sam da disk instaliram na UK nalog, a preko njega na svoj USA.
Jel bi u tom slučaju mogao da skinem sve što disk nosi (kako DLC-ove, tako i da mi nemački audio/titlovi budu dostupni)?
 
Da. Oba naloga će imati pristup toj igri sa diska (jer logično ne možeš istu igru instalirati dva puta na konzolu).
 
Šifrano pišeš pa zbunjuješ, poenta je da se igra instalira na nalogu koji je isti kao disk ili kod a posle moze da se igra sa drugih nalog koji nisu taj region kao disk ili kod.
 
Bicu lenj, nemojte se ljutiti...znam da je pisano vise puta u vezi sa dodavanjem novog ssd-a.

Je l moze preporuka par modela koji mogu da se kupe kod nas a da je ok odnos cene i onoga sto nude? I ako sam dobro zapamtio hladnjak je najlakse/najjeftinije da kupim na kp?

Hvala unapred.
 
Hladnjak juri oko 1000 kinti nema potrebe skuplji, ja imam SN850 1 TB i prezadovoljan sam. Cene ces morati sam da pretrazis... Tad je bio 125 eur na KP a u radnji sam ga nasao za 135 pa sam ga jelte uzeo u radnji.
 
Hladnjak juri oko 1000 kinti nema potrebe skuplji, ja imam SN850 1 TB i prezadovoljan sam. Cene ces morati sam da pretrazis... Tad je bio 125 eur na KP a u radnji sam ga nasao za 135 pa sam ga jelte uzeo u radnji.
Oko 14k je gore-dole koliko vidim. Pretpostavljam da to sto mi je konzola digital nema veze?! Ne treba da brinem o dimenzijama hladnjaka?!
 
Treba ne mogu svi da stanu pa obrati paznju na to. Ali isto je ogranicenje za digital i disk verziju. Ako se ne varam 6 mm debljina ili sam lupio i ostao živ.
 
Provericu te detalje kad budem kupio ssd. Uzecu u obzir i Kingston KC3000...mislim da je neko pisao da je i on ok.
Hvala puno.
 
Sada su aktuelni diskovi sa brzinom 7.000 MBps i više. To je ono što tražiš pa onda cena pa onda kvalitet/pouzdanost.
kc3000 je odličan izbor.
 
Sada su aktuelni diskovi sa brzinom 7.000 MBps i više. To je ono što tražiš pa onda cena pa onda kvalitet/pouzdanost.
kc3000 je odličan izbor.
Uzeo sam KC3000 i nema razlike izmedju internog i loada s SSD-a odlican je
 
Nazad
Vrh Dno