Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Bicu lenj, nemojte se ljutiti...znam da je pisano vise puta u vezi sa dodavanjem novog ssd-a.

Je l moze preporuka par modela koji mogu da se kupe kod nas a da je ok odnos cene i onoga sto nude? I ako sam dobro zapamtio hladnjak je najlakse/najjeftinije da kupim na kp?

Hvala unapred.
1. Firecuda 530 sa heatsinkom
2. Samsung 980 PRO sa heatsinkom
3. WD SN 850 isto sa heatsinkom

Pogledaj poredjenja na internetu, recenzije i sam odluci sta bi uzeo. Ali nemoj pogledati samo jednu. Imas par klipova gdje je samo WD dobar i najbolji, imas drugi gdje pretenduju Samsung, a imas i trecu stranu koja pokazuje realno sta je gdje svaki od ssd-ova ima svoje prednosti i mane.

Samsung pravi dobre i pouzdane SSD-ove. Ja da sebi uzimam uzeo bih Firecuda pa onda Samsung ako isto kostaju. Ako je jedan bas puno jeftiniji od drugog uzeo bih jeftiniji.

I nemoj misliti ako pise read speed 7000-7500 da je to ta brzina. Takodje moras znati da razlicita velicina ssd-a npr 500 GB ili 1/2 TB nemaju istu brzinu kao ni “zivotni vijek” - TBW (total terabytes written) kod Samsuga za 1TB je 600, a kod Firecuda duplo, znaci cca 1200.

Ima jos termina, baci pogled na netu. Opet te brojke ne znamo ni mi da li su istinite. Jeb’ga.🤣
 
Poslednja izmena:
Bicu lenj, nemojte se ljutiti...znam da je pisano vise puta u vezi sa dodavanjem novog ssd-a.

Je l moze preporuka par modela koji mogu da se kupe kod nas a da je ok odnos cene i onoga sto nude? I ako sam dobro zapamtio hladnjak je najlakse/najjeftinije da kupim na kp?

Hvala unapred.
Moja preporuka ide za model koji sam ja kupio, negde u junu prosle godine:

Seagate Firecuda 530 1TB, sa hladnjakom.
 
Za Seagate sam procitao da ga preporucuju ali koliko vidim za njega mi je samo KP opcija, sto mi trenutno "ne pije vodu", gledam da kupim zvanicno, napravicu neki popust i da ne platim pdv itd.

Poslah malopre upit za Kingston i za WD.
Iskreno necu meriti svaki MB, bitno mi je da ispunjava kriterijum za minimalnu trazenu brzinu. Doduse ne razmisljah o TBW-u, mada je pitanje koliko ce stvarno biti pisanja/brisanja u praksi. Svakako kad dobijem cene, razmotricu i Firecuda-u.
Hvala jos jednom svima...
 
Computer universe 140€ sa postarinom.
A TBW ako je 600 / 5 godina garancije. 120 TB godisnje / 10TB mjesecno. Po meni je to i vise nego dovoljno za PS5. Tako da je i Samsung tip top.
 
KC3000 1Tb sa 5 godina garancije u proverenoj domaćoj radnji za 11900rsd i ne gledaj dalje.

Ja sam cicija pa sam uzeo siroma' NV2 1Tb i radi lepo (bar za sad).
 
Mislim da je TBW zaista najmanji problem, sa 600TB bi trebalo da instalirate 6000 igara od 100GB koliko je neki prosek danas. Ko to uspe, svaka čast :)
 
Ja se mislim da uzmem par komada ovih
Netac
na ps5, dodatni ssd sluzi samo za instalacije. Sve ostalo ide interno. To znaci da i crknuti dodatni ssd ne predstavlja stetu u podacima.
 
Patriot Viper VP4300 dobija se hladnjak uz njega. Kupio sebi za pc i detetu za PS5.
 
Konzolasi par pitanja. PCMR ovde :)

Pravim gaming sobu i u doticnu ce uz PC ici PS5, Series X i Switch OLED. Ono sto me zanima je sledece.

Da li kupiti Digital ili Disk verziju konzole? Ne planiram da igram nista online i konzola me zanima iskljucivo zbog ekskluzivnih single-player PS5 igara ( i mozda neke starije sp ekskluzive za PS4 ako je to moguce jer ne znam kakav je backward compatibility ) i eventualno nekih couch co-op igara sa devojkom. Uzeo sam skoro svu dodatnu opremu osim konzole. Na nju ce biti povezan i PS VR2. Na ebay-u sam nasao digital model, revizija CFI-1216B. Da li je to ok i koja je vasa preporuka? Da li treba da upgrade-ujem i SSD ili ne? Imam par komada 990 Pro viska a mogu uzeti i neki drugi ako je to vasa preporuka.
 
Ako možeš da biraš, moj savet je digitalna verzija. Jedini disk koji koristim je GT7, i to samo jer je došao uz konzolu, i svaki put kad moram da ga uzimam sa police i ubacujem u drajv se osećam kao da sam se vratio 15 godina u prošlost. Apsolutno nepotrebno, osim ako ne planiraš da menjaš polovne disk igre sa ljudima, mada to može da se radi i sa nalozima. Sve PS4 igre su backward compatible, i mnoge imaju unapređene verzije ili barem 60fps patcheve.
Za SSD ćeš sam znati posle nekog vremena, interni je dovoljan za otprilike 5-7 instaliranih AAA igara odjednom.
 
Ako ćeš koristiti diskove, a nema razloga da ih ne koristiš, uzmi standardnu verziju. Nije puno skuplja, a imaš još jedan medijum za igre.

Uzmi bilo koju reviziju, nebitno je.

Ako ti bude trebalo dodatnog prostora za igre, ubaci 990 Pro. Kad već imaš viška, nema razloga da ga ne dodaš. Značiće ti, pogotovu jer planiraš da igraš PS4, PS5 i PSVR2 igre.
 
Hvala na odgovorima. Odlucio sam se za digitalnu verziju sa navedenom revizijom iznad. Dolazi u paketu sa GoW:Ragnarok a to je jedna od igara koja me zanima. Ne verujem da cu imati instalirane vise od 2-3 igre u datom trenutku. Zavrsim jednu i deinstaliram. Vise me je zanimalo da ili ima potrebe menjati SSD zbog brzine ne zbog velicine. Sto se tice diskova malo sam razmislio i necu ih koristiti ako moze sve digitalno da se resi, plus ne moram da vodim racuna o tome gde cu ih skladistiti i konzola mi je lepsa bez tog dela za disk.
 
Integrisani ssd ne moze da se menja, a i svakako je ultra brz. Konzola ima dodatan slot za m2 disk kako bi prosirio storage ukoliko ti zatreba
 
Hvala na odgovorima. Odlucio sam se za digitalnu verziju sa navedenom revizijom iznad. Dolazi u paketu sa GoW:Ragnarok a to je jedna od igara koja me zanima. Ne verujem da cu imati instalirane vise od 2-3 igre u datom trenutku. Zavrsim jednu i deinstaliram. Vise me je zanimalo da ili ima potrebe menjati SSD zbog brzine ne zbog velicine. Sto se tice diskova malo sam razmislio i necu ih koristiti ako moze sve digitalno da se resi, plus ne moram da vodim racuna o tome gde cu ih skladistiti i konzola mi je lepsa bez tog dela za disk.
Za 2-3 igre ti ne treba dodatni SSD, jer imaš efektivno preko 600gb za njih a igre nisu toliko velike, a nijedan SSD na testu nije bio brži od integrisanog.
 
Za pocetak ne treba dodatno, vremenom ces vec i sam videti da li ti treba. Dodavanje je brz proces od 10 ak minuta sa sve paljenjem sistema.
 
Igrao sam Ragnarok i dzojstik je odjendnom prestao da radi, tj. oba analoga funkcionisu odlicno dok nijedno dugme ne radi. Probao sam da restartujem dzojstik soni ali uzalud. Sta moze biti problem?
 
Probaj da ga spojis kablom mozda se opasulji. U suprotnom garancija.
 
Uzeo KC300 za 11.826 + heatsink na KP 1000 din. Deca + ja, brzo smo došli do 100tinak gb slobodnog prostora na konzoli, mora da se ubacuje ssd, ne vredi.
 
Igrao sam Ragnarok i dzojstik je odjendnom prestao da radi, tj. oba analoga funkcionisu odlicno dok nijedno dugme ne radi. Probao sam da restartujem dzojstik soni ali uzalud. Sta moze biti problem?
Je l' si ga "ubio" na malo dugmence iza ili samo pali gasi?
 
Pravim gaming sobu i u doticnu ce uz PC ici PS5, Series X i Switch OLED. Ono sto me zanima je sledece.

Zasto ovo, jeste offtopic ali moram da pitam, cini mi se da bacas pare..
PS5 + PC + TV je sve sto ti treba.
PC ti menja XBOX Series X/S jer imas Game Pass for PC, ono sto nemas na Game Pass imas jeftino negde drugde.
Koje su to igre za koje ti treba Xbox, a da nema na PC-ju.
Eventualno samo kupi 1-2 Series X kontrolera, povezi na PC bezicno preko originalnog dongla i dobar si.
 
Zasto ovo, jeste offtopic ali moram da pitam, cini mi se da bacas pare..
PS5 + PC + TV je sve sto ti treba.
PC ti menja XBOX Series X/S jer imas Game Pass for PC, ono sto nemas na Game Pass imas jeftino negde drugde.
Koje su to igre za koje ti treba Xbox, a da nema na PC-ju.
Eventualno samo kupi 1-2 Series X kontrolera, povezi na PC bezicno preko originalnog dongla i dobar si.
Prvo sto mi pada na pamet je Fable 2. 😀 Series X cu da koristim prvenstveno za igranje sa devojkom u co-op-u mada za to nisam morao da uzmem Halo Limited Edition verziju ali konzola je prelepa. PC je iskljucivo za mene. 😀 Pravim gaming sobu i plan je da imam sve gaming konzole, VR sisteme i ostalo. Uzeo sam vec par kontrolera jer planiram da ih koristim i za PC.
 
Ok, to je vec egzotika, ali podrzavam 😀
 
Ok, to je vec egzotika, ali podrzavam 😀
Bar neko. Obicno me kritikuju. 😀 Danas se pojavio i Hogwarts Legacy kontroler pa cu probati i njega da nabavim. Lepo izgleda. Koliko sam mogao da primetim PS5 nema specijalnih edicija konzola kao Series X ( mislim na izgled same konzole ) tako da sam uzeo obican ali ima par kontrolera. God of War kontroler mi stize u subotu i ako nabavim gorepomenuti Hogwarts to su dva specijalna. Jedan se dobija uz konzolu i dodatno sam porucio onaj Edge kontroler koji bih koristio i za PC. Tako da sam na 4 komada za PS5.
 

Prilozi

  • PXL_20230228_162058482.jpg
    PXL_20230228_162058482.jpg
    198.1 KB · Pregleda: 82
Ajde Dzigo, casti i nas sa po jednim obicnim dualsensom, ne mora Edge da bude. :D
 
Nazad
Vrh Dno