Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Ako kupiš digitalnu igru kao što kupiš disk, veruj mi da ti je niko neće uskratiti, podjednako je sigurna kao i disk, ako ne i sigurnija.

Kod pretplata kao što je PS Plus u otpočetka moraš da budeš svestan da u svakom trenutku može nešto da ode.
A kako da je prodam? Posudim drugaru? Ako mi banuju nalog zbog psovanja recimo, sta onda?
 
Ne mozes igru da prodas, ali mozes nalog... isto tako mozes i drugaru da pozajmis nalog.

Nece ti niko banovati nalog zbog psovanja... plus ako banuju (zbog cheat-a i sl.) to se samo odnosi za tu odredjenu igru.
 
Ne mozes igru da prodas, ali mozes nalog... isto tako mozes i drugaru da pozajmis nalog.

Nece ti niko banovati nalog zbog psovanja... plus ako banuju (zbog cheat-a i sl.) to se samo odnosi za tu odredjenu igru.
Zelim sve trofeje i sve igre na mom nalogu, ne zelim da imam 100 drugih naloga. Istina moguce instaliraj na jednom, igran na svom, al petljanje i muka kako god okrenes, sa onim goat i nosilac i sl.

Jedini cilj kompanije kao i svake druge je - profit.
Zasto branite Sony nije mi jasno. Ovu budalastinu sa licencama nikako da zakrpe, pojma vise prosecan covek nema sta je i pod kojom digitalnom licencom.

Dakle imas igru na PS Plus, greskom je claimujes u PS Extra, povuku je - vise je nemas - pisi zalbu.

Igre na disku - zakon.

Sta bi sa Hogwartsom, je l jos neko narcuio pre order? Meni rekli u Computer Landu zvace me, priblizi se ovo, niko me ne zove.
 
Ja uzeo preorder na turskom PSNu, nikako da dočekam igru, da ti kažem pravo.
 
Ma ja ne branim Soni, taman posla, samo stvarno ne vidim nikakav problem sa digital igrama.

Ne igram te MP tako da ni nemam gde da psujem i banuju me. Trofeji me ni najmanje ne zanimaju niti preprodaja igara kad ih predjem pa su mi digitalne igre zaista najlakse za igru bez ikakvog cimanja za ubacivanjem i vadjenje pa i skladistenjem diskova.
 
upravo sam skontao zasto je ps5 disk bolji od digirala (u mom slucaju)... Kupila zena detetu neki cd sa muzikom... dete trazi da slusa branka kockicu... a ja sa diskom u ruci sedim na trosedu i ne znam sta da radim... disk sam zadnji put stavljao u racunar pre 10godina, mozda i vise... tad sam i iscupao dvd plejer...
Kad, iza TVa izviruje nesto veliko belo... PS5... Disk verzija!!!

Mojoj sreci nikad kraja!

Da nemam ps5, tacno bih mogao da gurnem disk na ONO mesto i zapevam... ovako, neka peva ps5
 
YouTube ne postoji? :p
 
ma nema ovo na youtube i deezer-u, jos uvek... ustvari i ima par pesama... ali krastavac, disk dat detetu... mora disk da se slusa...
 
Congratulations,​
You've been invited to help test the PlayStation®5 System Software Public Beta. Your participation is very important to us and we look forward to receiving your feedback.

Please note that because this is a beta, features and specifications may change prior to the official system software release.

Main updates from this System Software Beta Program:


• You can now join Discord voice chats on your PS5.
o Link your Discord account from PS5 settings and use the Discord app on your mobile device or computer to get a Discord voice chat going on PS5. You can also let your Discord friends see when you’re online and what you’re playing.

• VRR (Variable Refresh Rate) is now supported at 1440p resolution

• Update your DualSense wireless controller device software over your wireless connection

• Easily transfer your data from your PS5 console to another PS5 over a local network or LAN cable

• More streamlined inheritance of save data from PS4 games being played on PS5
o When installing a PS4 game on PS5, the system will automatically alert you if you have PS4 save data for the game in your online storage, and ask if you would like to download it. This feature can also be used when installing a PS5 version of the game (if the developer chooses to support the PS4 game’s original save data).

- The way installed games are started has been changed:
o If your PS5 has the download version of a game that you haven’t purchased (such as those that other users on your PS5 have purchased), and if you have the disc version, you can now play the installed download version by inserting the disc (without installing the disc version).
- Similarly, if you’ve installed a game using the disc, and you’ve purchased the download version of the game, you can now play the installed disc version of the game without inserting the disc.

• Feature enhancements to Gamelists, Screen Reader, Game Hub, and more.

You can read more information about features available in this System Software Beta Program by visiting this section of your PS5 console:
Settings > System > System Software > About the Beta Program.

Please note: before you start, we strongly recommend that you back up your important data before downloading the beta software.

Please see below for more information on how to start the beta on your PlayStation®5 console and how to help us test the beta.

Your beta voucher code can be redeemed by up to 5 qualifying accounts, so feel free to share it with friends that you know are happy to receive it (they must be over 18 years old to participate.

YOUR VOUCHER CODE:
AL3G-46ND-FEN3

Code expires: April 30, 2023


Pise da vazi za 5 aktivacija, tako da neka se posluze prvih 5 najbrzih, ako neko hoce betu..​
 
Cekaj, kako kupujete turski PSN? Nema nigde gde ja uzimam
Nema Turske dopune kao što je to slučaj sa USA, UK i ostalima.
Pisano je na ovoj temi da se može na Turskom storu direktno sa virtuelnom visa karticom ali ne radi svakome.
 
Zaredam TLOU PT1, Left Behind, i TLOU PT2. Najveci problem ovih igara je.. sta sad igrati. Sve ostalo je downhill. Nevjerovatna kolicina razlicitih aseta i lokacija. Milion sitnih detalja. Facial animacije, kako kolega rece, na nivou pixara. I sta onda, upaliti 2077 koji je izasao iste godine sa 3x vecim budjetom, isto Terrance and Phillip.

Mozda se vratim na Metro ali zbog ovakvih igara ili RDR2, ljudi s visine gledaju ostale polu-proizvode.
 
Days Gone je odlična igra. Šteta što je ostala ispod radara i što nećemo videti drugi deo.

Ja ovih dana pokušavam da se nateram da zavšim Forbidden West. Žali bože onako dobrog engine kad je svaki drugi lik cringe fest. Većina side questova je očajana.
 
Takodje preporuke za Days Gone, odlicna je.
Nije 10/10 ali sasvim dobra.
 
Meni nije legla. Igrao do onog "kampa" kada se igra malo otvori. Al probat cu je nastaviti.
 
Meni je Days Gone ekstra! Probao posle nje TLOU 1 i nisam mogao ni da je završim. Days Gone (sa svim svojim manama), pa 10 mesta prazno, pa onda sta god...
 
I meni bas odlicna a nekako sam je poceo bez ikakvih ocekivanja jer sam prilicno mlake recenzije i komentare citao, nije mi bas jasno sta se ljudima ne svidja, skroz zanimljiva igra.
 
Ok, nek' vam bude.

image.png
 
Ja sam na nekih 3 sata Days Gone i bas sađ je davno igrao isto kao i TLOU koji sam nastavio pre mesec dana. Za DG sam cuo da se otvara posle nekoliko chaptera i da krece rokanje gamadi. Ako me TLOU demantovao verujem da ce i DG.
 
Isto sam kretao 2-3 puta da je igram i uvek dodjem do dela kada mi maznu motor i kada pratim tragove do one zajednice, i posle nalazim ono prvo odmaraliste gde ostavljam onog celavog ranjenog. I svaki put je bilo igranje na misice. Naravno da cu pokusati jos jedared da se nateram da je odigram malo duze da prevazidjem taj pocetak.
 
Ma to je nista, treba vise od toga da se otvori igra, po meni bar nekih 5h ili dok ne roknete prvu hordu
 
Nazad
Vrh Dno