Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

SteelSeries Arctis 1 Wireless za malo više para, bolji izbor.
 
SteelSeries Arctis 1 Wireless za malo više para, bolji izbor.
Kakvi kec...7/7+ ili cak i 5ta generacija SS slusalica ako bi on birao njih..

HyperX ima jako finu ponudu takodje ,mada bi bilo fino da probas ti to uzivo prvo,svakako su vecina danas wireless modeli pa ih mozes uposliti tj mogu koristiti i u druge svrhe sem ps5 gejminga
 
Isti driveri, identičan zvuk na 1 7/7p, SS radi masni marketing :) 7 su stvarno udobnije i kvalitetnije odrađene ali što se tiče zvuka isto. Daleko od toga da su Arctis 1 nekvalitetne, evo dvije godine ko prvog dana su.
 
Kakvi kec...7/7+ ili cak i 5ta generacija SS slusalica ako bi on birao njih..

HyperX ima jako finu ponudu takodje ,mada bi bilo fino da probas ti to uzivo prvo,svakako su vecina danas wireless modeli pa ih mozes uposliti tj mogu koristiti i u druge svrhe sem ps5 gejminga

Isti driveri, identičan zvuk na 1 7/7p, SS radi masni marketing :) 7 su stvarno udobnije i kvalitetnije odrađene ali što se tiče zvuka isto. Daleko od toga da su Arctis 1 nekvalitetne, evo dvije godine ko prvog dana su.

Ako nije problem napišite tačne modele? Bitno mi je da su u cenovnom rangu oko 100€
 
Ove što pomenuh možeš naći za 100e. Arctis 7/7+/7p su u suštini iste slušalice, više revizija, skoro duplo više koštaju.

Razlika u odnosu na Arctis 1 je virtualni 7.1 zvuk koje ima serija 7, za PS5 nebitno jer Tempest 3D audio na PS5 možeš aktivirati sa bilo kojim podržanim headsetom.
 
Ove što pomenuh možeš naći za 100e. Arctis 7/7+/7p su u suštini iste slušalice, više revizija, skoro duplo više koštaju.

Razlika u odnosu na Arctis 1 je virtualni 7.1 zvuk koje ima serija 7, za PS5 nebitno jer Tempest 3D audio na PS5 možeš aktivirati sa bilo kojim podržanim headsetom.
Znači trenutno arctis 1 > pulse 3d
Ako neko ne preporuči još neki model, pazariću ove
 
Prednost Pulse 3D je bolja integracija sa sonijem u odnosu na sve te druge proizvodjace.
Zvuk kao zvuk je dobar, ja ih koristim jedno godinu dana vec, ali su oni sundjeri za usi malo mali pa ako imas velike usi mozda ti bude neudobno.
 
Od mene takodje preporuka za Pulse 3D. Odlicne su za taj novac, odlicna integracija sa samom konzolom i zvuce jako dobro. Takodje imaju onaj usb dongle pa mozes da ga ubodes u PC i koristis i tamo. Jos jedan plus je izgled, jednostavno se uklapaju u PS ekosistem pa ako ti je to bitno eto jos jedne dodatne stavke
 
Mene bi vise smaralo to da rucno menjam output za zvuk svaki put kad mi trebaju slusalice i tako te sitnice koje na Pulse3D rade out of box.
Ovako samo kliknes dugme i odma sve radi, plus dugmici na slusalici, itd...
 
Jedino što mi pada na pamet (probaću čim dođem kući) je da bi "otključao" 3D sound na PS5 sa non Pulse 3D slušalicama, moraju se sluške uštekati u kontroler. Nisam na to obraćao pažnju, zvuk mi je bio dovoljno dobar ali mi se čini da je u postavkama 3D bio zamagljen.
 
Kao neki minus Pulse 3D u odnosu na arctic bi jedino bio taj integrisani mikrofon. Jednostavno bolje zvuci kad je "obican" mikrofon kakav Arctic imaju, iako je i ovaj na Pulse 3D jako dobar, cak sto se mene tice i iznenadjujuce dobar.
 
Pulse rade posao i vise od toga, ja ih steknemn u TV i rade 1/1, takodje u lapatopa za posao. Na eon boxu jedino ne rade imaju neko krckanje zvuka. Ostalo gde god sam ubo radilo.
 
Da li moze negde da se nabavi dongle za pulse 3d?
Puni oglasi na ebay-u sluski za ~30eur
 
The PlayStation Plus Collection is closing​
From May 9 the PlayStation®Plus Collection will no longer be available as a PlayStation Plus benefit. You can add any of the titles from the PlayStation Plus Collection to your Game Library before May 9 and play at any time in the future with an active PlayStation Plus membership.

PlayStation Plus Game Catalog, Monthly Games and other existing benefits will not be affected by this change.​
 
To je bio boost za nove korisnike kada uzmu PS5, da imaju sta da igraju. A sve igre su na Extra vec, tako da opravdano gase.
 

Prilozi

  • A8E59E74-3050-48B6-A120-E2C7B82AFED5.jpeg
    A8E59E74-3050-48B6-A120-E2C7B82AFED5.jpeg
    164.3 KB · Pregleda: 54
  • D1D227F2-05B0-438D-B9D9-C148FE5525E4.jpeg
    D1D227F2-05B0-438D-B9D9-C148FE5525E4.jpeg
    120.9 KB · Pregleda: 54
Skoro sve te igre su deo PS Plus Extra paketa.
1st party jesu osim R&C koji je valjda na Premiumu. 3rd party čini mi se i nisu baš, a verovatno su im istekli ugovori pa zato gase kolekciju. Svakako šteta za one koji kupe PS5 posle maja, za nas ostale se ništa ne menja, samo se dodaju sve u Library i tu ostaju.
 
Ako kupiš digitalnu igru kao što kupiš disk, veruj mi da ti je niko neće uskratiti, podjednako je sigurna kao i disk, ako ne i sigurnija.

Kod pretplata kao što je PS Plus u otpočetka moraš da budeš svestan da u svakom trenutku može nešto da ode.
 
Ako kupiš digitalnu igru kao što kupiš disk, veruj mi da ti je niko neće uskratiti, podjednako je sigurna kao i disk, ako ne i sigurnija.
Mogu da ti banuju nalog. Digitalne igre su neka vrsta plaćene pozajmice na neodređeno.
 
Ja sam prvenstveno za digital, to i razmatram kada budem rešio da uzmem PS5.

Međutim već neko vreme se razmišljam, tipa šta ako odem negde, tipa planinu, nemam interneta ili eventualno dođe do nekog kvara pa nemam ni neta kući… hoću li ja uopšte moći da pokrenem neke igre ako nisam povezan konstantno sa internetom.

Jedino sam o tome razmišljao, onda je možda disk bolja opcija. Mada opet, ako neka igra zahteva konekciju sa internetom, biće to i sa diskom i bez diska.

Ali npr digital je vrv potreban neki verify licence s vremena na vreme, a jel kod disk verzija ta “licenca” na samom disku?
 
Moći ćeš da pokreneš sve kupljene digitalne igre na konzoli nevezano koliko dugo si bez interneta. Što se tiče igre na disku, on je potreban da bi se ista pokrenula, upravo zbog te licence.
 
Ukoliko se ne varam svaka igra koji su kupio moze da radi offline beskonacno, a igre koje si dobio u nekoj pretplati proveravaju licence na svakih 7 ili 14 dana
 
Pitanje, hoce li ovo ikada izaci... i ako izadje dal ce biti igrivo...

 
Nazad
Vrh Dno