Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

po meni najnebuloznije side misije su u AC Valhali
toliko glupih side misjia ne pamtim da sam negde video. Bas su isli da vestacki produze ionako ogromnu igru (imam 150hrs 🤦‍♂️ )
a mislim da treba jos toliko da bi se sve ocistio na 100%
256h za 100%, u mom slučaju.
Nije ohrabrujuće, ali nije ni duplo ...

Od DG ništa specijalno nisam očekivao, a prijatno se iznenadio kako mi je legla, kako je pitko sve bilo ... bez hajpa, ispod radara prošla ...
Nastavke prave od svega i svačega, a ova će (izgleda) proći bez svog ...

GOT, HZD, HFW ... odlični, s tim da mi je za nijansu bolji HZD, jer je bilo nešto neviđeno do tada, ali HFW vizuelno šije ...

Evo, ja ne mogu sebe da nateram "Souls" igre ... ne dâ mi se, pa ne dâ. Možda se vremenom to promeni, ali ... moram da stisnem zube, dam malo vremena, možda mi i klikne nešto ...
 
Jedno pitanje. Uzeo sam PS plus essentials, i hteo bih da pređem na extra, vidim da se tu dobija Demon's Souls i još gomila naslova. Da li je dovoljno da uzmem onu gift karticu na enebi npr., dopunim wallet i apgrejdujem nivo na psn store-u za onoliko koliko traže (40 usd) ili ima neki drugi način?
 
Newbie pitanja: Jel ima veze koji region biram kada kreiram account što se tiče uslova za kupovinu igara i servisa ? Ako ima, šta je najbolje ?

Kupovina igara i PS Plus-a ide isključivo putem gift kartica ili može direktno ?

Svaki koristan savet je dobrodošao :)
 
US, mada ako ti radi turska kombinatotika to je najpovoljnije. Pretrazi temu za turske baklave i kako to da namestis crypto pay, virtuelna kartica...
 
Igra neko Deamon Souls PS5 Remake? Jbt, ovo još veća nauka nego Elden Ring. Da sam ovoliko "studirao" kada je trebalo...
 
Nema sanse da igras igru lagano, a da ne gledas na netu za cake i fore.
Mislim moglo bi, da zivot posvetim samo tome i igram 10h dnevno pa dok se ne zavrsi.
 
Nema sanse da igras igru lagano, a da ne gledas na netu za cake i fore.
Mislim moglo bi, da zivot posvetim samo tome i igram 10h dnevno pa dok se ne zavrsi.
Jel takva situacija sa svim From Software igrama, ili je barem Elden Ring bolji po tom pitanju? Probao sam da igram Demons Souls i Dark Souls, od obe odustao posle par sati. Ne toliko zbog težine borbe, koliko zbog toga što pojma nemam šta radim, gde da idem, čemu služe neki itemi itd. Nije meni problem da se udubim u igru i da istražujem o njoj online, ali treba prvo da me "uvuče", da me zagolica, a ne da od starta moram da pročitam bibliju da bih znao đe i kako.
 
Jel neko uspeo da poveže PS5 na laptop i da ekran laptopa koristi kao monitor? Video sam na netu nešto preko video capture card-a, ali nisam najbolje razumeo da li bi to radilo kao monitor ili samo za snimanje sadržaja sa PS5 i strimovanje. Znam da ne može direktno da se priključi PS5 na laptop preko HDMI porta, ukoliko laptop nema HDMI input (što je slučaj kod mene jer imam samo HDMI output).
 
@ProDecto pa imaš opciju remote play na soniju i lepo se uloguješ sa laptopa na soni aplikaciju i igraš. Na taj način postižeš svoj cilj.
 
Nema sanse da igras igru lagano, a da ne gledas na netu za cake i fore.
Mislim moglo bi, da zivot posvetim samo tome i igram 10h dnevno pa dok se ne zavrsi.
Potpuno pogrešno, igra ti sve daje što ti treba, samo te ne vodi za ruku... nema markera sa ciljem, nema hinta nakon 5 sekundi ako ne znaš gde ideš ili sličnih debilizama modernih igara. Ako imaš problem sa engleskim ili attention span onda mogu da razumem. Ama baš nikakve potrebe nema za online pomoći kod souls igara
 
Jel takva situacija sa svim From Software igrama, ili je barem Elden Ring bolji po tom pitanju? Probao sam da igram Demons Souls i Dark Souls, od obe odustao posle par sati. Ne toliko zbog težine borbe, koliko zbog toga što pojma nemam šta radim, gde da idem, čemu služe neki itemi itd. Nije meni problem da se udubim u igru i da istražujem o njoj online, ali treba prvo da me "uvuče", da me zagolica, a ne da od starta moram da pročitam bibliju da bih znao đe i kako.
Svaki item ima objašnjenje šta radi. Ako ti ni tad nije jasno probaš ga i saznaš :) Nemoj je bolje igrati ako ćeš svakih 5 minuta konsultovali YouTube... ne mora svakom sve da legne na kraju krajeva. Meni je Bloodborne jedna od najboljih igara ikad recimo, pa zatim slede Dark Souls i Demons Souls uz naravno Elden Ring. Sekiro, iako nije striktno Souls je u tom društvu
Nema potrebe ako imas 16 godina i vremena na pretek za dangubljenje. Souls igre apsolutno nisu za odrasle ljude sa svakodnevnim obavezama.
Upravo i jesu za odrasle jer zahtevaju strpljenje i obraćanje pažnje na detalje što nije baš odlika 16-godišnjaka :) Al svakom svoje, propušta se jedna od najboljih gejming serija ikad
 
Magija istraživanja souls igara - ne postoji ništa slično. Uz, naravno, sjajnu borbu i napete boss fightove. Samo se malo treba naviknuti na taj tip igre, ali postane intuitivno, vrlo. I mnogo je kul kad držite mapu u glavi, te kad se otvori neka prečica, doživite taj mindblown momenat kad spojite mapu, mentalno.
 
@ProDecto pa imaš opciju remote play na soniju i lepo se uloguješ sa laptopa na soni aplikaciju i igraš. Na taj način postižeš svoj cilj.
Jel ima neki delay i koliki je? Jel to preko neta ide u smislu od PS-a na server, pa od servera na laptop? Ili preko WiFi?
Hvala na odgovoru
EDIT: našao sam šta je remote play, ostaje samo pitanje za delay.

A s obzirom da mi je brzina neta mala u mestu u kom planiram da koristim PS5, trebaće mi ipak neka žična konekcija ili bar nešto što ne ide preko interneta.
 
15Mbps se preporučuje internet, a najmanje 5Mbps. Delay zanemarljiv i osećaj je kao da igraš na soniju dirketno.
 
Ok, hvala. To ostaje kao opcija za nekad kad unaprede infrastrukturu u mom mestu. Sada nam je max brzina nekih 3-4 Mbps preko dana, a uveče jedva radi. Za to vreme moram da nađem neku žičnu opciju ili nekako drugačije - a svaki predlog za to je dobrodošao
 
Ok, hvala. To ostaje kao opcija za nekad kad unaprede infrastrukturu u mom mestu. Sada nam je max brzina nekih 3-4 Mbps preko dana, a uveče jedva radi. Za to vreme moram da nađem neku žičnu opciju ili nekako drugačije - a svaki predlog za to je dobrodošao
Brzina neta nema apsolutno nikakve veze ako ces igrati na lokalnoj mrezi, tj povezan soni i laptop na isti wifi, onda koristi max brzinu koju ruter moze da ostvari. Ja sam koristio tako soni jedno vreme dok mi je bio u prizemlju nakacen na tv, a komp na spratu u sobi, oba nakacena na isti wifi i radi bez greske na remote play. Imam isti problem sa brzinom neta, radi na nekih 7-8mb ali za lokal to nema uticaja, samo ako zelis da koristis remote play sa neke druge lokacije, tj drugog interneta, npr kod drugara na kompu a soni ostao u tvojoj kuci na tvom internetu. Inace meni je na taj nacin preko wifi radio stream na 1080p bez skoro ikakvog delaya, kao da sam nakacio preko hdmi kabla direktno. Cak je i kvalitet slike isti.
 
Ako je PlayStation na jednoj lokaciji a recimo laptop na drugoj i koristi se remote play, da li konzola mora da je u rest modu i da li igre na laptopu mogu da se igraju preko PlayStation kontrolera?
 
Radi PlayStation kontroler normalno i preko BlueTootha i preko USB kada je povezan na laptop. Mislim da mora biti j rest modu
 
Brzina neta nema apsolutno nikakve veze ako ces igrati na lokalnoj mrezi, tj povezan soni i laptop na isti wifi, onda koristi max brzinu koju ruter moze da ostvari. Ja sam koristio tako soni jedno vreme dok mi je bio u prizemlju nakacen na tv, a komp na spratu u sobi, oba nakacena na isti wifi i radi bez greske na remote play. Imam isti problem sa brzinom neta, radi na nekih 7-8mb ali za lokal to nema uticaja, samo ako zelis da koristis remote play sa neke druge lokacije, tj drugog interneta, npr kod drugara na kompu a soni ostao u tvojoj kuci na tvom internetu. Inace meni je na taj nacin preko wifi radio stream na 1080p bez skoro ikakvog delaya, kao da sam nakacio preko hdmi kabla direktno. Cak je i kvalitet slike isti.
Aham, ok je ako je tako. Zbunilo me je što na zvaničnom sajtu PS-a piše ta neka minimalna brzina neta koja je neophodna za remote play, a koja je baš ispod moje minimalne brzine. Verovatno su u uputstvu na sajtu objasnili remote play za slučaj kada je PS5 na jednoj, a laptop na drugoj lokaciji 👍🏼
Svakako pokušaću sa remote play-om, pa javljam utiske 👍🏼 hvala na pomoći i savetima
 
Pozdrav drustvo
Kupio sam 2 dzojstika za ps5 i kada sam ih napunio prvi out sve je bilo okej svetlela je narandzasta lampica i napunili su se dzojstici. U medjuvremenu sam igrao neke igrice i probao da povezem na pc al nisu htele neke komande da rade. Od tada ne mogu da napunim dzojstik uopste, kad povezem na usb kabal samo uasvetli narandzasta lampica i ugasi se. Una li neko kako da resim? (Inace nemam ps5 probao sam na kompu)
 
Evo skoro posle godinu dana ne mogu da provalim dali zvuk koji dolazi iz gamepad-a moze da se ukljuci da stalno radi ili to zavisi od igre do igre?Nekako mi taj zvuk daje poseban dozivljaj u igrama.
 
Zavisi od igre do igre. U vecini su samo neki efekti prebaceni na gamepad.
 
Da li je do mene ali čini mi se da je zvuk sa gamepada tiši na PS5 u odnosu na PS4. Proverio sam podešvanja, pojačano je na maks.
 
Pozdrav drustvo
Kupio sam 2 dzojstika za ps5 i kada sam ih napunio prvi out sve je bilo okej svetlela je narandzasta lampica i napunili su se dzojstici. U medjuvremenu sam igrao neke igrice i probao da povezem na pc al nisu htele neke komande da rade. Od tada ne mogu da napunim dzojstik uopste, kad povezem na usb kabal samo uasvetli narandzasta lampica i ugasi se. Una li neko kako da resim? (Inace nemam ps5 probao sam na kompu)
To bi valjda znacilo da su puni dzojstici. Dokle god se pune treperi narandzasto, kad se napune onda se ugase.
Edit: Mozes bukvalno da probas na punjac od telefona, ja ih nekad punim tako.
 
Da li je do mene ali čini mi se da je zvuk sa gamepada tiši na PS5 u odnosu na PS4. Proverio sam podešvanja, pojačano je na maks.
Ja bih se zakleo i da je vibracija bila jaca i da je gamepad bio glasniji nekad prije godinu+. Znam da me je vibracija odvaljivala a sad kao da je na 50%.
 
Drusto treba mi pomoc.

Skoro sam napravio acc za sony 5, kupio par igrica (preko gift kartica) kao i ps plus nalog za godinu dana. Sony sam registrovao na USA (to mi je bilo najlakse za gift cards), medjutim acc mi je hakovan. Dobio sam mail, koji koji definitnvno nije od sonya jer je mail (Sony <[email protected]>) koji je otisao u spam da mi je promenjen "Sign-In ID ".


Od tog trenutka naravno vise ne mogu da se ulogujem na svoj nalog. Da li je neko imao slicnu situaciju i sta su dalji koraci?


Problem je sto sam pokusao da kontaktiram preko Chat ropbota USA support, cekao 5-6sati da mi se javi neki support agent. ali cim je agent usao u chat shvatio je da je sony registrovan na zemlju u kojioj se ne nalazi i ugasio je chat uz objasnjenje (Da ne mogu da mi pomognu zato sto su oni za usa trziste i ako sam prijavljen u drugoj drzavi od one gde zivim da je to violation nekog pravila blabla).
ako neko ima neka iskustva u vezi sa support USA. molim vas pomozite, hvala napred!
 
Promenili su i mail i pass?
Sto ne probas sa nekim VPN-om da kontaktiras chat?
 
Dada i email i pass.
Probao sam preko VPN ista prica. Cini mi se da on vidi da je sony koji je bio povezan sa tim nalogom u srb
 
Nazad
Vrh Dno