Šta je novo?

Veš mašine

Aj samo da se javim i da iznesem utiske. Po preporuci ovde na forumu uzeo sam kombinovanu masinu LG F2DV5S7S1E. Kupio u tehnomediji, momci je doneli za 2 dana, uneli u stan, samo sam morao da skinem blokatore i da je povezem sam.
Posle nedelju - dve dana koriscenja zena je prezadovoljna, odlicno pere, odlicno susi, bas je jako tiha i sve funkcionise na najbolji nacin. Koliko sam video ima vise slicnih lg modela, razlikuju se po velicini tako da u sustini svako moze da izabere sta mu odgovara.
EDIT: Zaboravih da napisem da imaju trenutno akciju za produzenu garanciju na 5 godina, samo se odstampa i sacuva neki papir (sertifikat) sa lg sajta.
 
Jel normalno ponašanje Gorenje veš mašine, da joj se bubanj njiše napred-nazad, pa čak i levo desno, dok je prazna?

Ne znam kako bih to opisao drugačije, znači bukvalno da rukom guram bubanj i da se on pomera, majka je ubeđena da je otpustilo nešto, nismo doduše još uključivali veš mašinu, nakon što smo primetili tu "anomaliju" pa nemam predstavu da li nešto u toku rada iste lupa...
Bubanj nesme da se pomera ni malo, ni gore dole niti napred nazad. Kazan sme, on visi na oprugama a dole ga drže amortizeri.
 
Joj, ajd ne buni čoveka. Već mu je odgovoreno. Zar misliš da neko ko tako pita to što pita, zna razliku između bubnja i kazana?

Bubanj se "ljulja" zajedno za kaznom, a kazan visi na amortizerima. Jedan u odnosu ne drugi ne smeju da se pomeraju, osim rotacije bubnja oko zajedničke uzdužne ose.

:p :D
 
Ne želim da ga zbunim ni malo, prijateljski sam napisao da zna čovek šta je šta i da bi dobio ispravam odgovor.
 
Imam ja ovu Haier. Pisao sam pre par stranica ukratko, a i pitaj sta te zanima. Mislim da je puno bolja od Ariston. Pošto su kupili Candy, njihovi su serviseri. Toliko znam sa papira bar.
Slazem se. Mi smo u oktobru kupili Haier masinu za ves HW100-B14979-S i masinu za susenje HD 100-A2979-S. Pre toga imali dve Candy Alise (kombinovana), jednu za drugom. Ne mogu da se uporede. Haier je svemir. Kao neko ko u svakom trenutku ima psa i macku i koristi masinu bukvalno svakog dana, potvrdjujem. Da je Haier postojao davne 2001 nas zivot bi bio daleko jednostavniji....:) Pozdrav, T.
 
naravno da je postojao.
ja jos uvek imam haier mikrotalasnu iz 2001 godine kupljenu u tadasnjem tehnomarketu.
Хаиер Гроуп Цорпоратион је кинеска мултинационална компанија за кућне апарате и потрошачку електронику са седиштем у Кингдаоу, Шандонг osnovana 1984
 
Slazem se. Mi smo u oktobru kupili Haier masinu za ves HW100-B14979-S i masinu za susenje HD 100-A2979-S. Pre toga imali dve Candy Alise (kombinovana), jednu za drugom. Ne mogu da se uporede. Haier je svemir. Kao neko ko u svakom trenutku ima psa i macku i koristi masinu bukvalno svakog dana, potvrdjujem. Da je Haier postojao davne 2001 nas zivot bi bio daleko jednostavniji....:) Pozdrav, T.
jel mozes da izmeris koliko je duboka ta Hier masina za ves HW100-B14979-S. Spec kaze 56cm, al to mi nesto malo za 10kg masinu.
Moja trenutna deklarisana na 8kg ima 57cm dubinu.
Razmisljam da kupim, pa mozda ne udje na vrata od kupatila
 
Izmeri visinu tj precnik bubnja.
Danasnji bubnjevi su plitki a visoki, mada ta kolicina vesa u Kg je cista prevara postenije bi bilo da daju tacnu zapreminu bubnja.
 
Uložio sam reklamaciju na Whirlpool veš mašinu, topload, poklopac mašine je počeo da korodira. Bio serviser, uslikao, tražiće zamenu, ali kaže, slaba vajda. Whirlpool je poslao dopis da rđa poklopca ne ulazi u garanciju, video sam lično dopis. Kaže da im je to mana i da su imali dosta reklamacija po tom pitanju. U slučaju da ne odobre reklamaciju, zamena je 7-8000 dinara.
Čisto da imate info, da sam ranije znao za ovaj problem, ne bi ni uzimao njihovu mašinu. Posle malo proguglam po netu i nađem iste slučajeve. Setim se da komšija ima isto njihovu mašinu, isto topload, samo drugi model, odem kod njega, poklopac do pola korodirao.
Sve i da zamenim poklopac, za godinu dana mogu očekivati opet rđu.
 

Prilozi

  • tapatalk_-2034347503_536x599.jpeg
    tapatalk_-2034347503_536x599.jpeg
    37.4 KB · Pregleda: 59
Kakva su iskustva sa Gorenje WA94CS? Deluje mi kao solidan midrange. Mozda nesto bolje a jeftinije?
Gorenje mi je jedini izbor zbog servisa i delova u gradu.
 
Malo je smor što kod gorenje mašina nema vremenski kraćih programa za temperature od 40-60 stepeni kao što reče @DGoran a čuo sam još od par ljudi da pere celu večnost bilo koji program. Ja ovu moju 5 godina staru Candy (ponavljam nemoj neko da se slučajno za.ebao da kupi Candy mašinu jer su kAtAsTrOfA) kod nje imam programe kratke čak i od 15 minita, a za 40 stepeni ima od 30 min, ispade da Candy ima i neku prednost...ali nikada više nju iako ima i wifi konekciju i razne gluposti, zaista sam se razočarao. Posle 8 meseci korodirala,kad sam zvao Candy kažu korozija ne podleže garanciji. Jednom u pet puta ne iscentrifugira, ostane natopljeno, a kad radi centrifuga kao boing 747 da turira motor.
 
Gorenje koju ja imam postoji dugme sa kojim se može za oko jednu trećinu skratiti program pranja.
 
Ja ovu moju 5 godina staru Candy (ponavljam nemoj neko da se slučajno za.ebao da kupi Candy mašinu jer su kAtAsTrOfA) Jednom u pet puta ne iscentrifugira, ostane natopljeno, a kad radi centrifuga kao boing 747 da turira motor.
imam dve iste candy i rade vec 20 godina bez ijednog kvara. Imam i wirpool sa gomilom opcija, ona je smor. Nemaju wifi i ne treba mi ni za sta.
 
imam dve iste candy i rade vec 20 godina bez ijednog kvara. Imam i wirpool sa gomilom opcija, ona je smor. Nemaju wifi i ne treba mi ni za sta.
Ma kakav wifi niti sam to ikada uključio niti znam kako radi niti mi trebalo. Ali limarija i bučnost nemam reči. Radi se o slim varijanti
 
Malo je smor što kod gorenje mašina nema vremenski kraćih programa za temperature od 40-60 stepeni kao što reče @DGoran a čuo sam još od par ljudi da pere celu večnost bilo koji program. Ja ovu moju 5 godina staru Candy (ponavljam nemoj neko da se slučajno za.ebao da kupi Candy mašinu jer su kAtAsTrOfA) kod nje imam programe kratke čak i od 15 minita, a za 40 stepeni ima od 30 min, ispade da Candy ima i neku prednost...ali nikada više nju iako ima i wifi konekciju i razne gluposti, zaista sam se razočarao. Posle 8 meseci korodirala,kad sam zvao Candy kažu korozija ne podleže garanciji. Jednom u pet puta ne iscentrifugira, ostane natopljeno, a kad radi centrifuga kao boing 747 da turira motor.
Ovaj model gore koji sam naveo, ima neki program za sat vremena, cak i za pola masine. Ali slazem se da veoma znaci da postoje kratki programi.
 
Treba mi pomoć oko izbora veš mašine...
LG F4WV709S1E
BOSCH
WAU28RH0BY
ili nešto treće u budžetu do 100k
 
Preporuka za SAMSUNG WW90T554DAX/S7
 
Pozdrav, koji brendovi se smatraju dobrim, a koji lošim? Beko, Samsung, LG?
Majka ima Boš mašinu već 15ak godina i bila je zadovoljna do sad, kad je došlo do kvara na mašini. Ona bi opet Boš, mada košta. Jel ima nešto još da valja, a da je jeftinije? Zapravo se radi o mašini za pranje i sušenje.
 
Pozdrav, koji brendovi se smatraju dobrim, a koji lošim? Beko, Samsung, LG?
Majka ima Boš mašinu već 15ak godina i bila je zadovoljna do sad, kad je došlo do kvara na mašini. Ona bi opet Boš, mada košta. Jel ima nešto još da valja, a da je jeftinije? Zapravo se radi o mašini za pranje i sušenje.

Kombinovana ili?
 
Ljudi razmatram kupovinu sledećih modela:
Gorenje WNEI84BS - 36000 din
Beko WUE 8736 XST - 40000
AEG L6FLG48S - 55000

Kao što vidite Gorenje i Beko su tu negde po ceni dok je AEG znatno skuplji. Jedini razlog što njega razmatram je to što je navodno pouzdaniji i kvalitetniji brend. Za gorenje sam čitao pozitivna iskustva korisnika na njihovom sajtu ali nisam siguran koliko je to pouzdano. Za Beko sam takodje video samo dobre komentare. Nisam siguran na osnovu čega da donesem odluku. Da li ima smisla davati 15-20k više za AEG ili razlike ne postoje. Inicijalno sam planirao uzeti neki od lg modela ali tek skuplji imaju 5 godina garancije dok ostali samo 2
 
Aeg i Electrolux su iste masine samo drugi dizajn.Imaju iste delove sve je isto samo drugi dizajn.Ne bi pogresio ni sa jednom.
 
Nazad
Vrh Dno