Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Čekam generational bottom.

Jedan od znakova za gen bottom će biti potpuni raspad sistema i maksimalno urušavanje poverenja. Tada kupujem strah(fear). Još uvek nismo dovoljno blizu tome, ali vrlo moguće u toku sledeće godine, vrv i H1.

Poenta je da razumete šta je pravi strah i koliko sveobuhvatan mora da bude - da kada ljudi pomisle na kripto da im se zgadi i da počnu da pljuju po njemu u najmanju ruku.
Lepo si sve napisao, i veliki deo je tačan, ali na žalost samo u teoriji.
U praksi je drugačije ( iz iskustva ti govorim ), pa se nemoj previše nadati da ćeš uhvatiti dno.
Kad krene kapitulacija, ukoliko nemaš postavljene ordere, velike su šanse da nećeš moći ni da se uloguješ na menjačnicu :) Čak iako budeš imao i postavljene ordere, može se desiti da se ne aktiviraju, pa o5 ostaneš u $.
Ovo ti mogu potvrditi velika većina nas ovde kojima je ovo ko zna koji ciklus i svaki put bude tako.

Zato, samo pametno, i probaj da raspodeliš ordere na više menjačnica i čekaj.... a cena dokle stigne...
 
Poslednja izmena:
Zanimljiv patern:
Altcoin Bottom 2022 -> FTX Crash 2022
Altcoin Bottom 2018 -> Covid Crash 2020

Alcoins-Bottom2018-Covid-Crash2020-FTX2022.jpg



Odličan presek situacije, sa onim šta se dešavalo:

+ Tether prebacio 1B USDT sa Solane na ETH mrežu

+ OKX zaustavlja podršku za USDC i USDT sa Solane

+ https://newsbtc.com/news/why-binanc...es-halt-transactions-with-solana-stablecoins/

... ukratko, ne baš sjajna situacija oko Solane.

Sa druge strane copium/hopium:

- Will Solana Survive After FTX Collapse? | MASSIVE SOL UPDATE!


-

- Zanimljiv koncept uopšte - SURVIVORSHIP BIAS


- https://ui.asics.com/

... itd.

SOL trenutno na 11.2$ tj. na nekih - 96% od ATH tj. -23x. Lakih 10x u sledećem bull run-u? Ko će to znati.
Ovo su samo informacije, nikako finansijski savet!!!


Obratite pažnju na RUNE token tj. Thorchain!
minus: slab marketing, anonimni developeri (koliko sam upoznat), hack od prošle godine.
plus: tokenomics, multichain swap, uvek lepo pumpa posle padova (februarski 2022. pad za ~mesec dana napravio x3)
 
Obično LTC skače pre BTC-a zbog vremenske razlike u halvingu - kod LTC je to 2023.
 
Takodje pazario 200Linka juce, merkam DOT odavno mada nikako da jako uletim jer moze on jos dole ko i svi i to fino, tone sve nize i nize, ovo su cene iz oktobra 2020 za DOT secam se(tada je i nastao mislim)...
 
Interesantno da ljudi akomuliraju BTC na 15-16k i kupuju svaki dip? Ili je to neka šarena laža od strane menjačnica da koriste ove izmišljenje tokene bez pokrića da održavaju cenu?

Jer ako je prvo, sky's the limit za godinu, dve i novi ATH, ako je drugo, ima da pukne i na novi low.
 
Interesantno.
Ne znam da li se sada LTC smatra privacy coin-om?

1669200577690.png
 
Interesantno da ljudi akomuliraju BTC na 15-16k i kupuju svaki dip? Ili je to neka šarena laža od strane menjačnica da koriste ove izmišljenje tokene bez pokrića da održavaju cenu?

Jer ako je prvo, sky's the limit za godinu, dve i novi ATH, ako je drugo, ima da pukne i na novi low.
uvek može da padne za novih -75%

zašto ne $5k?
 
Ja da sam na vasem mjestu ja bih cekao da padne na 800$.
Poslije ga prodate na 100k i onda avioni kamioni :D
 
Nema to veze da li se prati ili ne kad se ltc ponasa nenormalno. Koliko je mojih drugara ltc ostavio kratkih rukava pa to je cudo. Bese davno, ja sam tek ulazio u pricu , drug tog leta 2012. proda xxx kolicinu na 2,5$ da kupi stan. Posle 24 sata ltc ode na 25$. drugi pak imao drk i on ga tamo neke 2017 na prolece prodade za 24$ 'iljadu i kusur komada...
Sta sam hteo ovom pricom postici. Ocekujem jednog dana onako iz vedra neba ltc , dash da ponove postupak i da odjednom skoci ne 2-3% nego 10-20 puta. PUF. Onda Ako prozor bude dovoljno sirok , udjes izadjes i ... gotovo.
 
DA moja stamparska greska , 2013. Oktobra sam kupio dve polovne hd5850 i krenuo sa ltc.
 
Kad je trebao da skace nenormalno on je stajao u mestu. Sad kad sve pada on odlepio i ide gore. Moja krivica je sto ne pratim sta se desava
Sad kako se podigao u odnosu na BTC mozda je pametno da se malo predje u BTC. Ne savetujem tebi vec samo razmisljam naglas.
 
Ode i BlockFi u stečaj. Čeka se Genesis.
 
Sve ispod 15 se kupuje DCA bez puno razmisljanja, to je generalno stav.

1669709616952.png
Da li ce biti jos jedan leg down ili ne to je pitanje ali dolazi period akumulacije. Zasto kazem da je to pitanje, pad FTX i ovolikom FUD je doprineo sam CZ. Sa njegovim twitovima.
Kuopovina ETH i altoina samo ako verujete u projekat i ako su ispod jun low..inace bih sacekao.

Obratite paznju na projekte koji rade i razvijaju se u bear marketu a nije da samo jure likvidnost..meni je jedan takav projekat i FLUX.
 
Za dve nedelje je poslednje povecanje kamata za ovu godinu. Cena uglavnom bude priced in vec 5-7 dana ranije.
S obzirom da se posle dugo vreme ocekuje 0.5, logicno je da cena u narednih 7-10 dana jos bar malo skoci ali to je samo pod uslovom da do tada ne bude nekih spoljnih faktora i novih turbulencija.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno