Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Bele diode bukvalno ne vidim kada gledam u njih.
Crvene vidim kao kada neko povuče dim iz cigarete, pa se vrh iste užari i tako u krug.

Realno, I jedne i druge su bukvalno nevidljive.

Imam na jednoj lokaciji situaciju da je u dvorištu mrkli mrak, kamera kao svetli, ali se uživo ama baš ništa ne vidi, a kada isto to mesto pogledam na ekranu, izgleda kao da sija reflektor. Kamera koju gledam je na kući, pa je nekih 40m dalje druga, pa je još 20m dalje treća. Sa ove prve vidim dve osvetljene zone, ali samo na ekranu. Tamo pred kamerama se uopšte ne vide diode.

Update: nadam se da ćeš razumeti šta sam napisao :)
Ali setih se da kroz prozor vidim jednu kameru. Gledana okom, iz ovog ugla, potpuno je crna. Gledano sa ulice, vide se crvene tačke. Ovo što vidiš na fotografiji se apsolutno ne vidi okom.
 

Prilozi

  • 20221120_224538.jpg
    20221120_224538.jpg
    146.7 KB · Pregleda: 124
Pazi mislio sam na ono LED svetlo što imaju Full Color kamere :) Ovo tvoje mi liči na IR lampice?
 
Sija kao fasadna lampa... 😀
Montirao sam ih. Ne treba ti sijalica ispred kuce, zgrade. Nocu se ne vidi da je kamera, utisak je kao da gledas u sijalicu.
 

Prilozi

  • 20221007_203739.jpg
    20221007_203739.jpg
    91.9 KB · Pregleda: 95
Pazi mislio sam na ono LED svetlo što imaju Full Color kamere :) Ovo tvoje mi liči na IR lampice?
Aha, one što imaju na sebi jedno ili dva led polja, kao reflektori. Pa svetli kao da imaš sijalicu/reflektor od tih nekoliko vati. To je sve ispod 5W, ako se ne varam.

Gde je potrebno 24/7 color, mi smo stavljali posebne reflektore, sa nezavisnim napajanjem.
 
Gledam sada ima li neki apdejt za SmartPSS koji sam instalirao pre dve godine.

da li je moguce da je i dalje aktuelna v2.003?
 
Da, sasvim moguće, ja sam onaj 2.002 koristio tipa 10 godina... Plus/minus...
 
Znači za 8 godina će otprilike sledeća verzija🤫
 
Između 002 I 003 svakako ne vidim razliku, tako da se ni taj update ne broji 🙃
 
Ja sam malo nepoverljiv kad stigne apdejt da nesto nisu z.. 😊
 
Pre par dana primetim da mi dve od tri kamere ne ulaze u IC mod noću. Odem do snimača i vidim da dve kamere uopšte ne rade. Isključim ceo sistem, ponovo uključim...isto. Kačio sam konektor kamere na ulaz snimača koji radi tj. na kom imam sliku ali ništa, ne reaguju. Uđem u HDD i tamo imam samo video zapise jedne kamere ostalo je crna slika.

Prošle godine sam menjao napajanje za snimač, ne znam da li može biti opet do njega?

Da li neko ima neki pametniji predlog kako da proverim da li su kamere crkle ili je neki drugi problem.

Inače koristim Faraday FDL-5004XVR-S2 snimač i Faraday FDX-DNIMX323-SM36 kamere...

 
Potrebna mi je pomoc oko izbora kamere... :)
Plan mi je da postavim neku kameru ispred kuce, da snima ulazak u dvoriste i sama ulazna vrata. Ne mislim da uzimam trenutno snimac i razvlacim kablove, vec neku kvalitetnu wifi IP kameru, sa slotom za sd karticu, da mogu da pogledam ko je pred vratima, ko je dolazio kada nisam tu, itd... Takodje mora da ima dobar software za pc i android, po prethodnim komentarima vidim da su svi zadovoljni na Dahua kamere i software.
Struja nije problem, tu gde bi stajala, samo se probusi zid i ima uticnica izvedena, jedino sto bi snimala pravo ka sijalici koja radi po celu noc, pa cu nju verovatno morati da eliminisem...
Od mesta za kameru do ulaska u dvoriste ima oko 30-35m, sto dalje moze da snimi pogotovo kada je mrak bilo bi bolje...:)
Pa ako moze predlog za neki konkretan model ili neka sugestija oko postavke itd...:)
 
Ovo mozes za ulazna vrata

DAHUA IPC-HFW1230DS-SAW-0280B 2MP IR Fixed-focal Wi-Fi Bullet Network kamera​

Koristi Smart PSS za PC, i DMSS za android (idmss apple)
Na 30m u mraku moras da uzmes kameru sa jakim osvetljivacem, po mogucstvu varifokalnu. Inace klasicne kamerice mogu da "vide" na tih 30m ali ti neces nista videti. Mora da se osvetli taj deo dodatnim IR ili neka sijalica :)
 
Potrebna mi je pomoc oko izbora kamere... :)
Plan mi je da postavim neku kameru ispred kuce, da snima ulazak u dvoriste i sama ulazna vrata. Ne mislim da uzimam trenutno snimac i razvlacim kablove, vec neku kvalitetnu wifi IP kameru, sa slotom za sd karticu, da mogu da pogledam ko je pred vratima, ko je dolazio kada nisam tu, itd... Takodje mora da ima dobar software za pc i android, po prethodnim komentarima vidim da su svi zadovoljni na Dahua kamere i software.
Struja nije problem, tu gde bi stajala, samo se probusi zid i ima uticnica izvedena, jedino sto bi snimala pravo ka sijalici koja radi po celu noc, pa cu nju verovatno morati da eliminisem...
Od mesta za kameru do ulaska u dvoriste ima oko 30-35m, sto dalje moze da snimi pogotovo kada je mrak bilo bi bolje...:)
Pa ako moze predlog za neki konkretan model ili neka sugestija oko postavke itd...:)
Ja bih Imou .dobra za noc svetlo samo ako moze obori na dole
 

Prilozi

  • 20221127_125732.jpg
    20221127_125732.jpg
    61.8 KB · Pregleda: 55
  • 20221127_125800.jpg
    20221127_125800.jpg
    132.9 KB · Pregleda: 29
  • 20221127_125635.jpg
    20221127_125635.jpg
    48.2 KB · Pregleda: 73
Za tu situaciju bi trebale 2 kamere, jedna za ispred vrata, na pr. 2cd2143g0-l i druga varifokal 2.7-13.5 za prema kapiji.
 
U sustini, onda bi' trebao da stavim dve kamere, jednu pored druge. Mislim da je dovoljna jedna, naravno, mora biti kompromisa, bitno je ispred vrata i kuce, a prema kapiji koliko stigne...:)
Evo slika, gde sam mislio da postavim kameru, ona bi bila pozicionirana tako da "gleda" u pravcu vrata i ulaza u dvoriste.
Tu imam dva problema, svetlo to iznad garaznih vrata, levo od njih su ulazna i stub od balkona koji zaklanja pogled ka kapiji, mada mogu da pomeram kameru na tom zidu desno da bi koliko toliko izbegao stub.
Hvala na predlozima!
 
Mislim da ta sijalica nece praviti veliki problem. Kamera sa optikom od 2.8mm ima siroki ugao snimanja i pokriva veliku povrsinu. Mana je sto za prepoznavanje nepoznatog lica treba mala daljina, par metara.
Za pocetak mozes jednu tu da stavis, malo je oboris da ne vidis tu sijalicu ili postaviti neki reflektor, lampu koja ce usmeriti svetlo da ne smeta kameri. Ako to ne moze da se odradi, onda dodati jos jednu kameru kod ulaza :)
 
Pitanjce. Imam instaliranu Hikvision IP kameru koja je počela da prikazuje snimak loše rezolucije. Slika je nekako krupnozrnasta zamućena. Zna li neko u čemu je problem. Hvala.
 

Prilozi

  • Snimak.jpg
    Snimak.jpg
    497.2 KB · Pregleda: 76
verovatno spor net. Ali nije ni tako losa s'obzirom da je padala kisa.
 
Poslednja izmena:
Ovo je slicna situacija kao što sam ja postavio slike, par strana unazad. Ako resis problem, javi da znamo kako si uspeo 🙂
Jedan deo slike ka vratima je musav. Da nije kamera prljava? Valja to povremeno obrisati...
Danas sam promenio bnc konektore i naponske na 2 kamere koje su zezale. Kabl je katastrofa, mase skoro da nema. Bukvalno ima 20ak licni.
 
Zdravo
Slučajno naleteh ns ovaj deo foruma pa reko da pitam.
Imam ip 3 kamere Cantonk koje su u sistemu sa snimačem NVR C1621 i koje pratim preko aplikacije Bitvision i na mobilnom.
Muči me motion detection na aplikaciji.
Na snimaču je sve ok - ako uključim buzzer, reaguje kada prođem pored bilo koje kamere, ali to sa notifikacijom na mobilnom nije slučaj.
Notifikacija ima malu sličicu i definisan trenutak događaja kada se desio.
Na žalost, na toj sličici gotovo nikada se ne vidi šta je izazvalo "Motion detection" - tačnije ne vidi se čovek koji je prošao ili šta je izazvalo "motion detection". Takođe, dosta puta se desi da ni ne reaguje i registruje prolazak - dok to nije slučaj na snimaču (ali tamo piše samo vreme bez sličice - pa ne znam jel proletela mušica ili prošao čovek).
Ima li neko ideju kako da se vidi na slikama notifikacije na mobilnom i šta je uzrok i kako da budu verodostojne kao na snimaču - bez ignorisanja nekih događaja?
Tenkju unapred
 
Verovatno ima da se podesi koliko sekundi pre dogadjaja snima
 
Da li si vracao snimak na taj trenutak dogadjaja?
Kod mene je podesen tipwire i slanje email sa slikom (dahua hdcvi kamere) ali to ne radi bas mnogo pouzdano. To se aktivira kada nesto predje preko zamisljene linije bez obzira sta je.
Za pocetak prelistaj podesavanja, na samoj kameri mora biti aktiviran motion detect, zatim vreme snimanja pre i posle dogadjaja pre-record time. Treba videti u kom trenutku kamera pravi sliku i salje notifikaciju i da li to moze da se koriguje. Novije generacije kamera imaju dosta podesavanja pa cak i razlikovanja ljudi od ostalog.
 
Kada odem na događaj (Motion detection) obično je otpočeo snimanje ranije - ne mogu da provalim ni koliko ranije (jer nikada nije isto) ni gde se podešava (a svašta sam probao).
Smešno je, ako stojim pred kamerom jedno minut, onda će se pojaviti notifikacija sa mojom slikom inače, ako sam kraće, samo slika bez mene...
Izem ti podešavanja, prosto ne pronalazim.
Mene buni to što na rekorderu događaj je notiran različito i baš onog trenutka kada počinje, a nervira to što na aplikaciji neke i propusti i uopšte nema notifikacije. Ko je lud da pregleda rekorder svak dan ako već ima aplikacija
 
To je glupa aplikacija, i na vecini kineskih kamera je katastrofalan softver.
 
Izgleda da je baš tako. Malopre smo odradili eksperiment: prošao u krug po dvorištu, na rekorderu sve notifikacije baš kako treba a na aplikaciji ama baš ništa.
Bez veze, ovako se cela priča sa aplikacijom obesmislila, naročito kada zaista niko nema kući i hoću da proverim ima li čega
 
Sva podesavanja su na snimacu, aplikacija samo prosledjuje. Ako imas vremena, slikaj nam taj softver od snimaca pa da vidimo gde moze da se cacka...
Druga opcija je zamena kamera i snimaca nekim kvalitetnijim.
 
Proveri ti telefon i push notifikacije... Kao i dozvole za aplikaciju... Moraju sve dozvole budu stiklirane i sve vrste obavestenja za tu app
 
Slikaću snimačev interfejs a aplikacije ima sve dozvole - mada to nema veze jer pregled notifikacija radim u samoj aplikaciji (ugasio sam push notifications)
 
Nazad
Vrh Dno