Šta je novo?

Yettel Hipernet

Kod Telenor/Yettel optike su svi iza CG-NAT, osim onih koji su doplatili statičku.
A vaaaljda? je isto i za sve korisnike SBB optičkog neta?? SBB cable kako je koga zadesilo, neki nisu neki jesu (većina) iza CG-NAT.
 
Kod Telenor/Yettel optike su svi iza CG-NAT, osim onih koji su doplatili statičku.
A vaaaljda? je isto i za sve korisnike SBB optičkog neta?? SBB cable kako je koga zadesilo, neki nisu neki jesu (većina) iza CG-NAT.

ja sam kod sbb-a samo zato sto je dogovoreno da necu biti iz CG-nat-a u suprotnom bi davno otisao, vidim da cu ja sa promoterom jos malo da porazgovaram oko "javne IP adrese" :D
 
Mani se tih "dogovora" , promotere zanima samo potpis na ugovoru a posle se ti slikaj.
 
Mani se tih "dogovora" , promotere zanima samo potpis na ugovoru a posle se ti slikaj.
sa sbb-om sve sto sam dogovorio i mimo papira sve je ispostovano(od 2014 do danas). sto se promotera tice on radi na procenat i u cilju mu je i interesu da "proda" ali ako se bilo sta ne ispostuje lako se da raskinuti jer cu jedno vreme imati uporedo SBB/Yettel tako da nisam uslovljen
 
Eh da je tako lako... ali volim sto si entuzijasta...

Inace, postoji zelja Yettela da se smanji cena za staticku IP, ali mts ( Lucic) zateze...
 
Pa i mogli bi svi malo da smanje...
Statička IP4 izađe 6000-7000 din godišnje a za toliko se dobije hosting sajta sa statičkom adresom, 15GB prostora, registracijom domena i svim razvojnim alatima.
 
Eh da je tako lako... ali volim sto si entuzijasta...

Inace, postoji zelja Yettela da se smanji cena za staticku IP, ali mts ( Lucic) zateze...
kao sto rekoh nisam uslovljen da predjem jer sam jos pod ugovorom u sbb-u ali kopka 15 meseci za dinar :) pa sam mislio krace vreme da imam uporedo i posle odjavim sbb. ako se sa yettel-om ne dogovorim boze moj sbb radi super ali optika je optika :)
Pa i mogli bi svi malo da smanje...
Statička IP4 izađe 6000-7000 din godišnje a za toliko se dobije hosting sajta sa statičkom adresom, 15GB prostora, registracijom domena i svim razvojnim alatima.
480x27 meseci ugovora je 12960 dinara za vreme trajanja ugovorne obaveze mnogo jer onda i to treba da se ukalkulise u racunicu
 
Pa kome je neophodno onda je to cena, za ostalih 99% korisnika interneta moze i bez.
 
Da pojasnim ovde sad tačnu proceduru za prelazak sa MTS optike pod ugovorom na Yettel optiku preko IDP broja.

1. Podneti usmeno zahtev za raskid ugovora.
2. Pozvace vas sa +38164733 da probaju da vas odgovore i ponude 6 meseci 50 % manju pretplatu, kad odbijete možete otići u poslovnicu da potpišete zahtev za raskid ugovora.
3. Potpisujete ova dva dokumenta iz priloga , prvi je zahtev za raskid , drugi je zahtev za IDP broj.
4. Meni je stigao IDP na e-mail u obliku PDF fajla već sutradan.
5. Zovete Yettel i zakazujete instalaciju / zamenu opreme.
Njima dajete podatke i taj IDP broj

Bitno je da uradite oba dokumenta da vas ne odbiju kao mene prvi put kad sam išao samo sa potpisanim IDP formularom.

Ko nije pod ugovornom obavezom može samo potpisati IDP kod papir.

Ko je već vratio opremu njemu ništa ne treba.

Nadam se da sam nekome pomogao.
Poz
 

Prilozi

  • IMG_20220922_160401.jpg
    IMG_20220922_160401.jpg
    162.3 KB · Pregleda: 112
  • IMG_20220922_160321.jpg
    IMG_20220922_160321.jpg
    180.6 KB · Pregleda: 115
I još uvek ne može da se prebaci fiksni sa mts optike na yettel.
 
otkazes ga i ovako sluzi uglavnom velikoj vecini ljudi kao ukras i donacija za MTS
da me neko pogresno ne razume
skoro 2 god box4 beli radi super , samo neki sitniji problemčići sa tv koji su brzo reseni
pre toga superSra.E živi očaj
 
Danas sam razgovarao sa agentom iz Yettela, rekla mi je da sa MTS gpon priključka još uvek ne može da se prebaci fiksni broj.
Ako hoću da zadržim broj, moram da tražim od MTSa da mi prebace broj na "bakar", i da nastavim da im plaćam pretplatu, a Yettel bi mi dodelio novi broj.
Kada bude moglo da se prebaci, onda bi mi naknadno prebacili broj.
Navodno, očekuju od sledećeg meseca da če moći.
 
otkazes ga i ovako sluzi uglavnom velikoj vecini ljudi kao ukras i donacija za MTS
da me neko pogresno ne razume
skoro 2 god box4 beli radi super , samo neki sitniji problemčići sa tv koji su brzo reseni
pre toga superSra.E živi očaj
Na kraju će tako i biti.
 
Jel radi IrisGo mobilna aplikacija u Yettel optici?
 
Ne.
Radi sa VPNom kao i na ostalim operaterima.
 
Dali ovo znači da u ovom paketu ima i plaćena HBO max pretplata?
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-09-24-12-52-48-638_rs.telenor.mymenu.jpg
    Screenshot_2022-09-24-12-52-48-638_rs.telenor.mymenu.jpg
    69 KB · Pregleda: 88
Nema ako je ne izabereš. Možeš da izabereš 2 aplikacije od tih nekoliko, i da ih menjaš na mesečnom nivou.
Pozdrav
 
Nema ako je ne izabereš. Možeš da izabereš 2 aplikacije od tih nekoliko, i da ih menjaš na mesečnom nivou.
Pozdrav
Dobro , sad dali ima sve isto kao plaćena pretplata, 3x stream it'd.
 
Aplikacija je aplikacija, i to je placena pretplata. Znaci nema razlike.
 
Vidim Arena pokreće/pokrenula 9. i 10. kanal. Ne vidim ih na Hipernetu? Ima li neko informacije u vezi sa ovim?
Slično i u vezi sa Blic TV-om, ali ipak manje bitna informacija od prve?😁
 
Kako da ih ima kada nisu ni na mTS-u krenuli.
Piše da kreće emitovanje od 26.09.
 
Onda mi se učinilo sad na Areni 1 da sam čuo "počeli sa radom"... Ništa, čekamo sutra ☺️ Hvala kolega.
 
Ja bih rekao da te aplikacije znače samo dodatni internet, a ne pretplatu za uslugu
  • Za svaku od aktiviranih aplikacija, osim za ProtecThor aplikaciju, na raspolaganju ti je po 10GB dodatnog internet saobraćaja svakog meseca. Nakon potrošenog dodatnog internet saobraćaja, korišćenje aplikacija će se nastaviti uz potrošnju internet saobraćaja iz tarifnog paketa. Nepotrošeni dodatni internet saobraćaj za aplikacije ne prenosi se u naredni mesec.
 
Grešiš. Korisnik dobija pretplatu za izabrane aplikacije - ukoliko ta aplikacija ima pretplatu. Dobija nalog za HBO Max ili Deezer, napr, ali ne dobija za Instagram (za koji i ne postoji pretplata).
Pozdrav
 
Grešiš. Korisnik dobija pretplatu za izabrane aplikacije - ukoliko ta aplikacija ima pretplatu. Dobija nalog za HBO Max ili Deezer, napr, ali ne dobija za Instagram (za koji i ne postoji pretplata).
Pozdrav
Jel moguće da niko ovde nema HBO max zakačen kao aplikaciju da potvrdi . Ja sam razumeo kao što je napisao rafiki , da je pretplata na uslugu uključena kao i dodatni gb za gledanje van wifi mreze
 
Jel moguće da niko ovde nema HBO max zakačen kao aplikaciju da potvrdi . Ja sam razumeo kao što je napisao rafiki , da je pretplata na uslugu uključena kao i dodatni gb za gledanje van wifi mreze
Dobro si razumeo, ja imam HBO max, dobija se nalog/pretplata i dodatnih 10GB za promet na mobilnoj mreži. Ista priča nam je i za Deezer i Bookmate.
 
Nazad
Vrh Dno