Šta je novo?

Yettel Hipernet

Navodno do 6 komada, mada meni nije uspelo.
tv aplikacija radi, ali ja ne mogu da je aktiviram online. Ništa se ne dešava iako na linku piše da je uspešno.
preko web servisa mi stalno iskaču greške.

Odustao sam
 
U vezi telenor hiperneta, Kakav je generalno internet jel brz/da li puca i nesto sto me najvise zanima je ping u igricama. Hvala unapred.
 
U vezi telenor hiperneta, Kakav je generalno internet jel brz/da li puca i nesto sto me najvise zanima je ping u igricama. Hvala unapred.
To je i mene najviše zanimalo . Sobzirom sa su svi iza Nat a , P2P igrice ne rade ili slabo rade sa čestim pucanjem veze , Warframe ili Destiny 2 su znači ne igrive. To se rešava kupovinom javne IP adrese koja košta 480 rsd svakako meseca. Posle toga izgleda da nema problema . Računaj da je tih 480 x 26 meseci ako računar ugovor 14 za dinar plus 12 plaćanje. Kolko sam razumeo u temi DUO paket se ne isplati pošto TV kasni 30 sekundi i malo malo puca koči , secka.
 
Pozdrav drustvo, interesuje me kako se aktivira hntv.rs nalog ?
 
Da li puno zraci hipernet ruter? Pitam posto hocu da ga stavim u sobu u kojoj spavam.
 
"zraci" ??? pa normalno da zraci oko 100mW na 2.4ghz i 5ghz opsezima ako mu ostavis wifi ukljucen, kao i svaki drugi wifi ruter...
 
Samo da napomenem da je u pitanju nejonizujuće zračenje od ~100mW te jedini efekat koji može da ima na žive organizme je efekat zagrevanja. Konkretno efekat zagrevanja molekula vode, ali je taj efekat toliko mali, da je skroz na skroz zanemariv.

Dakle, snaga elektromagnetnog zračenja opada sa kvadratom rastojanja od njegovog izvora.

Ako prisloniš prst na samu antenu (otvoriš ruter i staviš prst na iscrtanu antenu na ploči unutra) - i baš tada kreneš da prenosiš maksimalnu količinu podataka preko wifi-ja (ruter neće bez veze da šalje nešto), energija koju ćeš primiti u svoj prst je kao da si ga stavio na "grejalicu" snage 0.1W.

Već na 1cm udaljenosti od antene to je mnogo manje, na 2cm je 4x manje nego na 1cm, na 4cm je 16x manje nego na 1cm itd itd. Na 1m je 10.000 puta manje nego na 1cm.

Ljudi su recimo ubeđeni da bazna stanica mobilne telefonije ne treba da im bude u komšiluku jer zrači, ali zaboravljaju izuzetno bitnu stvar, i njihov telefon koji drže u ruci zrači. (Odmah da napišem da je svo to zračenje nejonizujuće). Ali ako je bazna stanica daleko, a telefon je dvosmerna komunikacija, telefon će morati da šalje jači signal da bi se "dobacio" do BS, odnosno da bi ga ona "čula". A telefon vam je u ruci, tu nemate benefit rastojanja od radio predajnika. Kad je BS blizu - telefon slabije šalje podatke pa je i njegovo zračenje manje.

Wifi je 60-100-200mW, mobilne mreže su 300-500-1000-2000mW. Tako da ako imate mobilni telefon u sobi dok spavate, jedan (dva, ili tri) wifi AP-a u istoj - neće mnogo doprineti.
 
Aloe vera upija i negira zračenje uređaja.
Tu je i shungite. Ne suge knight, mislim da je on u zatvoru.
 
Sobna sijalica zrači na oko 500THz, što je 100,000 puta viša frekvencija i energija fotona od 5GHz WiFi, pa još i većom snagom...
Da se ne ponavljam, detaljnije ovde koga zanima.
 
Zvao za yettel app da mi povezu brojeve i tokom price sa operatorom, interesovao se za hipernet .. on rece da ce me neko kontaktirati.
Poziv je bio za dva sata i ponudise mi 14 meseci po 1din i 12 meseci placam .. ugoovor na 26 meseci, Prihvatio za brata .. treba mu;-). Uzeo Hipernet M paket .. samo net;-)
Tako da hipernet moze biti uveden na bilo kojoj adresi i da niste vlasnik stana .. ja sam kod brata u stanu uveo.
Imam Total 2 paket(sa 50% popustom) u Yettelu i sa njim vazi ona dodatna promocija gde vam dupiraju net brzine.
Sto se tice instalacije sve pohvale .. stvarno su odradili sve besprekorno .. i sve su pocistili sa sobom. Kad su kod komsije preko puta uvodili mts optiku ostavili su hodnik prljav
pa mu zena izlazila i cistila.
Najbolja stvar sto oni za razliku od mts optike ne lepe opticko kablo vec imaju kanalacu samolepljivu koje je mozda 5mm providna i u nju se kasnije ubaci opticko kablo.
Opticko kablo ide u ONT a od njega mrezno kablo u ruter.
Ruter dobro baca wifi na 5ghz .. tako da mu je ceo stan pokriven oko 50 kvadrata .. svi uredjaju su mu na wifi 5ghz.. brzina ide oko 290 mbit/s putem wifi .
Netflix, Hbomax, Disney+, Amazon Prime , Apple tv+, Spotify, Deezer, Apple music, SUPERNOVA SMART TV APP, EON SMART APP sve radi
IRIS SMART NE radi na yettel optici
Probao da skidam sa rarbg neki film ... torenti rade, e sad isao je max do 15MB u sec
To je neko zapazanje sto sam do sada primetio ... ;-)
 
Zvao za yettel app da mi povezu brojeve i tokom price sa operatorom, interesovao se za hipernet .. on rece da ce me neko kontaktirati.
Poziv je bio za dva sata i ponudise mi 14 meseci po 1din i 12 meseci placam .. ugoovor na 26 meseci, Prihvatio za brata .. treba mu;-). Uzeo Hipernet M paket .. samo net;-)
Tako da hipernet moze biti uveden na bilo kojoj adresi i da niste vlasnik stana .. ja sam kod brata u stanu uveo.
Imam Total 2 paket(sa 50% popustom) u Yettelu i sa njim vazi ona dodatna promocija gde vam dupiraju net brzine.
Sto se tice instalacije sve pohvale .. stvarno su odradili sve besprekorno .. i sve su pocistili sa sobom. Kad su kod komsije preko puta uvodili mts optiku ostavili su hodnik prljav
pa mu zena izlazila i cistila.
Najbolja stvar sto oni za razliku od mts optike ne lepe opticko kablo vec imaju kanalacu samolepljivu koje je mozda 5mm providna i u nju se kasnije ubaci opticko kablo.
Opticko kablo ide u ONT a od njega mrezno kablo u ruter.
Ruter dobro baca wifi na 5ghz .. tako da mu je ceo stan pokriven oko 50 kvadrata .. svi uredjaju su mu na wifi 5ghz.. brzina ide oko 290 mbit/s putem wifi .
Netflix, Hbomax, Disney+, Amazon Prime , Apple tv+, Spotify, Deezer, Apple music, SUPERNOVA SMART TV APP, EON SMART APP sve radi
IRIS SMART NE radi na yettel optici
Probao da skidam sa rarbg neki film ... torenti rade, e sad isao je max do 15MB u sec
To je neko zapazanje sto sam do sada primetio ... ;-)
Ok hvala, da li znas mozda da li se radi o 5G mrezi? jer sam cuo razlicita misljenja o tome i video sam negde na netu da yettel hipernet koristi 5G mrezu. Hvala unapred
 
Ok hvala, da li znas mozda da li se radi o 5G mrezi? jer sam cuo razlicita misljenja o tome i video sam negde na netu da yettel hipernet koristi 5G mrezu. Hvala unapred
Ne razumem pitanje.

Yettel hipernet je pristup internetu preko optičkog vlakna koje dolazi do vašeg stana / kuće.

5G je 5. generacija mobilne mreže (postojala je 1G, a i dalje postoje 2G, 3G i 4G).

Kroz 4G i 5G provajderi nude tzv "kućni internet", ali to sa Yettel Hipernet uslugom nema veze.

Problem je u tome što ljudi mešaju wifi na 5GHz i 5G mobilnu mrežu.

Wifi radi na 2.4GHz, 5GHz i 6GHz (to su frekventni opsezi koji se koriste za wifi).

Mobilne mreže rade na:
1G - 0.4GHz
2G - 0.9GHz i 1.8GHz
3G - 0.9GHz i 2.1GHz
4G - 0.8GHz, 0.9GHz, 1.8GHz, 2.1GHz, 2.7GHz
5G - 0.7GHz, 0.8GHz, 0.9GHz, 1.8GHz, 2.1GHz, 2.7GHz, 3.6GHz, 26GHz, 28GHz i 39GHz.

To što je na nekim ruterima frekventni opseg za wifi od 2.4GHz oznacen kao 2.4G, i 5GHz kao 5G, to ne znaci da ruter koristi 5G mobilnu mrežu.
 
Da li je neko prelazio sa SBB-a na Yettel Hipernet? Zanima me ovaj Internet M od 150 kakav je, nisam njihov korisnik, ali mi je ok ta ponuda i cena. Moram da smanjim troskove u narednom periodu, pa mi je racunica da predjem na Yettel i platim samo 12 meseci tih 2500 dinara skroz primamljiva. Internet mi je prvenstveno za posao (video pozivi, programiranje..), skinem tu i tamo neki torent nedeljno (dzifija i sa eztv nikakvi privatni trekeri i nije mi frka da malo duze traje). Ne gledam tv uopste, fiksni ne koristim - a trenutno mi je taj neki sbb trio za 3999. Imam u zgradi MTS optiku, ali mi je hipernet izadje jeftinije. SBB mi radi stvarno super, ali je 1. skup i 2. imam peripetije svake dve godine da izmolim neki popust (najvise je 4 meseca po dinar) i nece da mi smanje paket nema sanse. Imam i opciju da raskinem sa SBB i na novo lice potpisem- ali sve naginjem ka Hipernetu zbog trenutne bas dobre ponude. Brine me samo kvalitet interneta - da li puca, stuca i slicno... Hvala 😁
 
Da li je neko prelazio sa SBB-a na Yettel Hipernet? Zanima me ovaj Internet M od 150 kakav je, nisam njihov korisnik, ali mi je ok ta ponuda i cena. Moram da smanjim troskove u narednom periodu, pa mi je racunica da predjem na Yettel i platim samo 12 meseci tih 2500 dinara skroz primamljiva. Internet mi je prvenstveno za posao (video pozivi, programiranje..), skinem tu i tamo neki torent nedeljno (dzifija i sa eztv nikakvi privatni trekeri i nije mi frka da malo duze traje). Ne gledam tv uopste, fiksni ne koristim - a trenutno mi je taj neki sbb trio za 3999. Imam u zgradi MTS optiku, ali mi je hipernet izadje jeftinije. SBB mi radi stvarno super, ali je 1. skup i 2. imam peripetije svake dve godine da izmolim neki popust (najvise je 4 meseca po dinar) i nece da mi smanje paket nema sanse. Imam i opciju da raskinem sa SBB i na novo lice potpisem- ali sve naginjem ka Hipernetu zbog trenutne bas dobre ponude. Brine me samo kvalitet interneta - da li puca, stuca i slicno... Hvala 😁
Ja ga koristim od decembra, imao sam samo jedan prekid, i to krivicom mts-a (iskoristio sam prelaz sa mts optike na Yettel putem IDP broja, međutim, turubanusi u mts-u su demontirali ceo port umesto samo da ukinu uslugu.

Ovako nema nikakvih problema, radi sve. Koristim manje više slično kao ti, - posao. Internet im radi dobro.
 
Nijedan prekid nisam primetio. Za sada radi savrseno.
 
Meni uskoro istice ugovorna obaveza s MTS, pa bih presao na Yettel HN, nude promociju 12m za 1din.
E, sad, koliko sam razumeo, ja mogu da trazim taj IDP broj tek nakon isteka ugovorne obaveze u MTS?
Jako mi je bitno da ne ostanem bez neta, jer i zena i ja radimo od kuce...

iskreno, ne bih prelazio s MTS da nije ovako dobra ponuda, a ostajem na istoj infrastrukturi.
Da znam da je i zeru losije, jebes 300eur
 
Sa IDP brojem nema prekida interneta, MTS ti radi sve do trenutka kada se završi instalacija Yettela
 
Meni uskoro istice ugovorna obaveza s MTS, pa bih presao na Yettel HN, nude promociju 12m za 1din.
E, sad, koliko sam razumeo, ja mogu da trazim taj IDP broj tek nakon isteka ugovorne obaveze u MTS?
Jako mi je bitno da ne ostanem bez neta, jer i zena i ja radimo od kuce...

iskreno, ne bih prelazio s MTS da nije ovako dobra ponuda, a ostajem na istoj infrastrukturi.
Da znam da je i zeru losije, jebes 300eur
Ja mogu da ti ponudim 14m za 1 din i 2 stb uredjaja gratis dok je kod standardne ponude samo 1 stb gratis. Od skoro radim kao agent prodaje za yettel
 
Zvao u ponedeljak, dogovorio montazu za cetvrtak ujutro (danas), dosli momci, prikljucili, ja potpisao.
Za sad deluje skroz okej, nadam se da nece biti nikakvih problema. Eto da sam znao da imamo agenta na forumu pozvao bih njega :sneaky:

 
pisao sam u drugoj temi za yettel net, pa evo i ovde ako nekom treba slucajno

ako nekome treba kontakt promotera za vozdovac(ne znam da li moze da resi za neki drugi reon) akcija umesto 12 meseci po 1 dinar je 15 meseci po 1 dinar(posle 12 meseci puna cena znaci ugovor na 27 meseci) i 2 box-a bez naknade. ne znam da li sme javno da napisem telefon i ime coveka(ako ne onda na PM kome treba). Akcija vazi do kraja meseca

PS. kome isto znaci ruter je moguce setovati u bridge mode tako da prica oko CG Nat-a onda pada u vodu ako se ne varam...
PS2. nova akcija ce biti kao i kod konkurencija 50% odredjen broj meseci nece biti meseci za dinar
 
Poslednja izmena:
Ma nije kartelski dogovor, uopste🤣
Svi iste akcije, iste cene, e Srbijo medju sljivama, tuzna li si...
 
Ne znaci ti tu ruter vec je do ISP koju ces IP dobiti dal javnu ili ne, dal staticku ili dinamicku kao i CG NAT ne zavisi od rutera vec ISPja.
 
Varaš se, grdno.
koliko secanje me sluzi bridge mod nije moguc ako je CG NAT(nesto pamtim to iz SBB teme jer sam na SBB-u i imam bridge mode i nisam iz CG-NAT-a), kao sto rekoh nisam toliko u "mrezi" da kazem za sigurno zato sam i napisao tako(izvinjavam se na gresci :) )...ostalo stoji ako nekom treba kontakt promotera PM za 15 meseci 1 dinar + 2 box-a free
 
CG-NAT i bridge mode rutera jedno sa drugim veze nemaju. SBB ne dozvoljava brigde mod jer im se tako hoće i može i to nema veze sa tim što koriste CG-NAT jer su takvu poslovnu politiku imali i pre nego što su uveli CG-NAT. Ti bridge mode na SBB ruteru si mogao dobiti samo ako si biznis korisnik ili "preko veze"...
 
CG-NAT i bridge mode rutera jedno sa drugim veze nemaju. SBB ne dozvoljava brigde mod jer im se tako hoće i može i to nema veze sa tim što koriste CG-NAT jer su takvu poslovnu politiku imali i pre nego što su uveli CG-NAT. Ti bridge mode na SBB ruteru si mogao dobiti samo ako si biznis korisnik ili "preko veze"...
preko veze i jeste dobijen :) ali ok razumeo sam, u svakom slucaju ako jesam iz CG nat-a ne gine mi staticka odnosno 480din+ mesecno :)
 
Nazad
Vrh Dno