Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

@Čika_Kure

Sto se krsa tice , uvek su ga imali i stalno ga uvaljuju.

Bas kod punjaca je to izrazeno - vecina modela nije za preporuku.

Kuulaa GaN punjace nisam probao.
Gledao sam par testova i kazu da je model
deklarisan na 33W dobar , a da se 20W bas mnogo greje.


@kUdtiHaEX

Mozda za aktuelne modele servisi i imaju "original" baterije ,
za ostale uglavnom ne.
 
@Čika_Kure

Sto se krsa tice , uvek su ga imali i stalno ga uvaljuju.

Bas kod punjaca je to izrazeno - vecina modela nije za preporuku.

Kuulaa GaN punjace nisam probao.
Gledao sam par testova i kazu da je model
deklarisan na 33W dobar , a da se 20W bas mnogo greje.


@kUdtiHaEX

Mozda za aktuelne modele servisi i imaju "original" baterije ,
za ostale uglavnom ne.
Dok ne probas ne možeš da znaš. Svakako ne bih držao takav telefon kod sebe ili u svojoj kući.
 
To celebrate China National Day, many of our sellers will be on holiday from 1st Oct to 7th Oct. During that period, order processing, shipping and seller response time in dispute may be delayed about 7 working days.
 
Naručio sam ovaj brzinomer i nakon toga prodavac mi je poslao sledeću poruku:
my friend,sorry that this logistics method is not available for delivery to your country, for your benefit please cancel your order, thank you.
Da li da otkažem porudžbini ili ne? Nije mi baš jasno zašto ne može kad tamo piše da je besplatna isporuka u Srbiju.
 
@nebeski.letac

Otkazi porudzbinu...
I budi srecan sto neces uzalud cekati na posiljku
koja nikada ne bi stigla.

Ako si pre pratio AE teme , seti se 2019-te i sta
je bilo sa Rx..CN ChinaPost posiljkama.
 
Ne sećam se toga. Za ovo što sam hteo da kupim piše da je dostavljač AliExpress standard shipping.
 
Ne sećam se toga. Za ovo što sam hteo da kupim piše da je dostavljač AliExpress standard shipping.
Ne znam sto ne salje meni je pre neki dan drugi prodavac tako poslao sd kartice RBXXXXXXXXSG broj za pracenje sam dobio.
 
Ako shvatite koliko je Kina velika i koliko je AliExpress standard shipping
presirok pojam , shvaticete i zasto neki distributeri salju robu , a neki ne.... ;)
 
Pozdrav
Prvi put porucujem nesto sa alija ali sam ranije imao nalog preko fb kada je brat nesto porucivao
Prilikom porudzbine narukvice za sat ostalo je njegovo ime i neki stari broj telefona
Da l ce to praviti problem pri dostavi?
Poslao sam poruku da se izmeni
 
Uopšte to ne igra bitnu ulogu. Čak možeš da podesiš više adresa na različita imena.
 
Broj telefona meni do sada nikad nisu koristili poslednjih 10 godina. Ime ako ostane, ni to nije problem dok god je adresa ok, donece postar. Sad malo brze stizu posiljke, ne cekam po 60 dana kao pre. jedna za 18 dana stigla, sad cekam drugu, 3 nedelje proslo.
 
Kao sto neko vec rece u ovoj temi, "Nemamo dobru sliku jer ljudi dolaze ovde kad imaju problem, a ne da nesto napisu", tako me google doveo ovde dok sam trazio da saznam vise o svom problemu 😁
Iscitao sam poslednjih nekoliko stranica topika, pa za problem necu ni da pitam jer vidim da je zesca lutrija sa posiljkama preko Madjarske, ali napisacu iskustvo.

Prva moja porudzbina sa AE, januar 2015. Trenutni status - Platinum Member, realno meni nista ne znaci, ali zato znaci da nije da ne kupujem.
Od marta ove godine porucujem "pojacano" jer dosta intenzivnije bildujem smart home u svojoj gajbi nego dok smo bili podstanari. $40-50 svaki mesec kad legne plata ili par puta po 100 i koji $ kad su bili neki bonusi. Mozda je ovo za nekog sica, ali ja uzmem jedan ili dva Sonoff T3 prekidaca po ~$22 i ostalo NodeMCU i slicne jeftine WiFi module i druge gluposti koje kostaju po par dolara, tako da bude svaki mesec po 6-7 paketa da se ceka, bilo par puta i 15-16.

Od 2015 na ovamo, da li sam imao srecu ili nesto drugo, stvarno se jako retko desavalo da mi nesto ne stigne, i na staroj i na novoj adresi. Kad ne stigne, podizao sam dispute i pare su uvek bile vracane bez razmisljanja. Nisam nikad podigao fake dispute. Nije se nikad desilo da mi nesto stigne nakon sto su mi pare vracene. Nikad nisam obracao paznju preko koje poste/zemlje ide jer mi je uvek sve stizalo ili su pare vracane ako ne stigne. Gledao sam samo ocene prodavca.

Dodje junska plata ove godine, ona koja se prima prvog jula, porucim 9 paketa (10 orders).
  • Stigne 2x Sonoff T3 $45, seller shipping method, SYAExxxxxxxxx tracking
  • Stignu napajanja za LED trake, jedno $6, drugo $7.4. Zanimljivo, poruceno sa istog store-a u par dana razlike, ali jeftinije poslato preko HU, a skuplje Cainiao Standard For Special Goods

Nista ostalo ne stigne i sve islo preko HU:
  1. Napajanja za LED plafonjerke 2x $3.4
  2. NodeMCU 2x $1.8
  3. Breadboard jumper wires $0.94
  4. DC konektori $6.78
  5. 2x ESP32, 2x$4.83, poruceno istog dana sa istog store-a, iz nekog razloga poslato u dva razlicita paketa, ali i dalje oba preko HU
Dignem dispute za sve. Moje ranije iskustvo je da na dispute prvo odgovori prodavac da te ubedjuje da cekas jos malo ili produzi purchase protection time ili ono "idi u postu pitaj....", pa ti onda odgovaras da si vec bio u posti, pa se tako par puta prepucavate i onda uleti AE i vrati ti pare. Za tacke jedan, dva i cetiri sa gornje liste, uopste se ovog puta nije javljao prodavac, nego je odmah uletao AE da flaguje dispute kao invalid i da me upucuje da idem u postu da podignem paket, jer je paket u Srbiji (koju? nasa posta nikad ne zna nista).
Prepucavao sam se sa njima za svaku od navedene 3 zalbe do samog kraja, ali sam naravno svaku izgubio. Za tacke 3 i 5, javljao se prodavac i vracene su mi pare.

Pisao dva mejla paralelno
  • Madjarskoj posti, za konkretan tracking UA673013355HU (tacka 4) jer je od njega sve i pocelo. Ljudi mi odgovorili da je posiljka otisla iz Madjarske za Srbiju
  • Nasoj posti za isti tracking, jer mi treba neki dokaz da nisam dobio, da prilozim na AE - oni mi odgovorili klasiku, da ne prate nista sto se ne zavrsava na RS i nista sto pocinje sa U

Poslednje sam nasoj posti napiso odgovor sa attach mejlom od Madjarske poste gde oni kazu da je otislo u Srbiju. Ne ocekujem nikakav spektakl, ali bas me zanima sta ce da kazu.

Neki zakljucak koji se i dalje bazira samo na pretpostavkama:
  • Ne porucujem vise sa Aliexpress-a, bar neko vreme. Probah eBay posle vise godina, videcemo kako ce da ispadne
  • Mozda, samo mozda AE, ali nikako preko Madjarske. Sad kad sam uzeo ovo da pisem, primetio sam da su mi ipak stigle stvari porucene u istom periodu, ali preko Cainiao Standard For Special Goods ili onaj neki seller shipping method (Sonoff T3), istom brzinom kao sto su i pre stizale, oko 3 nedelje

Na kraju krajeva, mislim da neko sa nase strane (iz poste, iz carine, odakle god) pravi mali privatni biznis, s obzirom da su mi Madjari odgovorili da je otislo iz HU za RS.

Eto, nije bas neka pomoc, al ajd.
 
Najbolje onda plaćati shipping, dobiješ tracking broj , pošta ima uvid u stanje pošiljke.
Samo me čudi da se toga nisu ranije setili, poštari, prasići sa carine ..i ostala bagra.
 
+ Imas moj "profil kupca" - gomile malih bagatelnih modula (sam pravim magiju od njih 😂) gde u 99% slucajeva cena shipmenta gubi smisao u odnosu na cenu robe.
Cak i sa onim nekim jeftinim shipmentom $2-3, za koji btw nisam siguran da li je nesto pouzdaniji od besplatnog (mozda jeste, ne znam)... krastavac, te sitne gluposti koje na AE kostaju ~$2, uglavnom se mogu naci kod nas na KP za oko 700 dinara + ne cekam nego odem i pokupim ili cekam dan-dva brzu postu (ali tu onda dolazi +postarina). Ako sam dao +$3 za shipment na AE, onda sam vec blizu da ga kupim ovde u Beogradu sa licnim preuzimanjem, a onako sa $2 na 700 kinti, nije da nije usteda na duge staze.
 
....
Pisao dva mejla paralelno
  • Madjarskoj posti, za konkretan tracking UA673013355HU (tacka 4) jer je od njega sve i pocelo. Ljudi mi odgovorili da je posiljka otisla iz Madjarske za Srbiju..
Zanimljivo, pošto su te pošiljke untrackable i na sajtu mađarske pošte... Izgleda da ipak postoji neki interni sistem koji ih prati.

EDIT: A u ove sumnje korisnika da se klepaju neregistrovane pošiljke sve više verujem... Kod mene bukvalno pošiljke stižu u talasima, kad je dugogodišnji poštar na terenu pošiljke stižu i ne nestaju, kad ga neko menja ne stižu i nestaju.
 
Sve to zavisi od toga koliko vam je "hitno" za neku stvar. U Beogradu sam kupio Sata na USB adapter za 1500 dinara i radio mi je nekoliko meseci nakon čega se pokvario kad mi je najviše trebao. E sad sam iz Kine naručio dva za iste pare.
 
Zanimljivo, pošto su te pošiljke untrackable i na sajtu mađarske pošte... Izgleda da ipak postoji neki interni sistem koji ih prati.
Ma i ovo je veoma diskutabilno da li mi je taj odgovor poslat sa validnim argumentima ili je samo osoba kojoj je u tom trenutku forwardovan taj mejl odlucila da kaze "ma znas sta, ovaj iz Srbije nema gde dalje da se raspita, a nema ni njihova posta, daj ja da ogradim nas, nece on vise ni da se javlja" 😁
 
Meni se bukvalno na nivou statističke greške desi da mi nešto ne stigne sa AE. A konstantno imam oko 30 paketa na čekanju, i tako već godinama :D :D
 
Meni se bukvalno na nivou statističke greške desi da mi nešto ne stigne sa AE. A konstantno imam oko 30 paketa na čekanju, i tako već godinama :D :D
Stiže ti sve u roku za dostavu, ili?

Meni se iskreno nikad nije desilo da naknadno stigne nešto što mi nije stiglo u roku za dostavu.
 
Meni je uvek stizalo sve u roku za dostavu do korone. Tada sam imao paket koji mi je stigao nakon 105 (STOTINUPET) dana. Takodje i posle 70+, da sam mislio da je paket greskom kod mene stigao, bile neke led trake. Ostalo sve ok. U poslednje vreme se ubrzali, cini mi se, 15, 20 dana stigne, a nekad 45.
Ono sto me zanima, jel i vama stizu obavestenja sa Alija da je neki paket u destination country i da ide na dostavu? Nemam validan tracking number sa RS pa ne znam odakle njima info da je preuzeo lokalni dostavljac? Izuzetno je netacno jer imam stvari za koje pise da su preuzeti za dostavu pre 10 dana. Meni deluje da je to random kako bismo se mi osecali lepse jer posle 10 dana je vec kod nas.
 
@DeonTuck nije to smišljeno da bi se osećali lepše, nego da odbijaju zahteve za refunaciju kad ti paket ne stigne u roku, jer je tobože u lokalnoj pošti, a u stvarnosti nije, i velika je šansa da nikad ni ne stigne.

Pisao sam već, imam utisak da ne stižu neregistrovani paketi sa robom opšte potrošnje i interesovanja (punjači, podloge za miša, usb i sl), a ono što je specifično (i što poštarima ne treba) stiže...
 
Ma ja sve vise mislim da neko tamo radi privatni biznis od nasih paketa, jer nisam siguran koliko su mom postaru zanimljive stvari dole, pa da ih uzme za sebe. Mislim nije iskljuceno, ne poznajem coveka, ali slozices se da nije bas roba opste potrosnje i interesovanja 😉 .

1664886303664.png
 
Evo malo statistike i od mene.
Ove godine sitno nešto porudžbina, 42 i sve isporučene,
prosečna vrednost porudžbine 2,67$ (najmanje oko 71 cent, najviša oko 8$)
prosečno vreme isporuke 26,5 dana (najbrža 17 dana, najsporija 39 dana).
Pošto su sve ovo sitni paketići često se desi da nađem u sandučetu po 3-4-5 kovertica...
 
@DeonTuck nije to smišljeno da bi se osećali lepše, nego da odbijaju zahteve za refunaciju kad ti paket ne stigne u roku, jer je tobože u lokalnoj pošti, a u stvarnosti nije, i velika je šansa da nikad ni ne stigne.

Pisao sam već, imam utisak da ne stižu neregistrovani paketi sa robom opšte potrošnje i interesovanja (punjači, podloge za miša, usb i sl), a ono što je specifično (i što poštarima ne treba) stiže...
Da, poenta je da mislim da ti statusi nisu istiniti.
A sto se tice postara, ja to ne bih svaljivao na njih, po mom iskustvu. Jedino sto mi nije stiglo ikada to je bilo nesto od 60 centi, neki otvaraci pomorandze i neke tako najsitnije gluposti koje mogu da se izgube jer su 5 grama. Misevi, narukvice, BT adapteri, itd itd, sve je to uredno stiglo. Prejake su mi optuzbe pa ja ne bih postare krivio. Svakako je mnogo lakse u ofisu da sednu i pregledaju sta im se svidja i da uzmu nego postar da birka podloge i miseve. To mi malo prelazi u teoriju zavere :)
 
Svako svog poštara ima.
Meni su stizale čestitke, za razne okolnosti, iz NYC od drugarice, svaka je stizala poderana, valjda slepci misle da je ona u kovertu stavila $100 i tako mi upropastili svaku slavljeničku čestitku..neka je bila pocepana,zajedno sa kovertom, ali nijednu nisam dobio a da nije bila otvarana,pocepana,ovako baš ružno, divljački.
Posle sam se žalio šefici u pošti, od tada je krenulo da stiže sve čitavo i normalno.
Eto, mala digresija, vezana za poštare.
Slažem se,.nisu svi poštari isti.
 
Poštari raznose ono šta im se dodeli na dnevnom nivou, postoji "čika" koji je zadužen za pošiljke i on pravi raspored šta će se deliti tog dana tako da i ako nestane neka neregistrovana pošiljka od strane poštara je u jako malom broju. U jednom od postova su spomenute i kutije sa neisporučenim pošiljkama kojima poštari malte ne nemaju pristup, ako zamole ili su pak dobri sa "čikom" mogu da pogledaju ponekad da li ima neka pošiljka za odredjenu adresu. To je moje vidjenje jer znam sa kime sam morao da komuniciram i predam potražnicu za izgubljenom pošiljkom ka inostranstvu a kada sam očekivao nešta iz Kine i posle 15ak dana od onog čuvenog zadnjeg statusa kažem poštaru da bi trebalo nešta da stigne, čovek verovatno pogleda kada mu se ukaže prilika ili pak pita nekog da pogleda i posle 3-5 dana mi kaže da li u pošti postoji ili ne neka pošiljka na moje ime. Šta se trenutno dogadja pojma nemam jer već neko vreme ne naručujem sa AE i biće tako dok se ne srede stvari sa HU. Po meni za neregistrovane pošiljke male vrednosti (do 5$) jedino rešenje je uvodjenje RS broja i plaćanje nadoknade od 50-100 din., ala najniža vrednost za preporučene pošiljke ili čak i običnog pisma do 100g.
 
Nazad
Vrh Dno