Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Isto,nema nista.Ima li neka fora preko windows=a da vidim product key?
 
Run Command Prompt as administrator, type “wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey
 
To sam kucao,ali mi ne izbacuje nista,samo prazno stoji.Isao sam posle na regedit pa sam nasao tamo,da li je taj validan?
 
Na AE ( vec duzi period ) brisu sve poruke nakon par meseci , a ocene ( feedback )
posle godinu dana.

trenutni Win 10/11 "kljuc" se nalazi ovde
Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ClipSVC
 
Ma fora je sto je meni kartica povezana na alipay i cim kliknem izvrsi se placanje,a ima novca na njoj jer je vezana za dinarski racun
. Moze li neko da mi objasni gde mogu da iskljucim tu opciju za placanje preko interneta? Pretpostavljam u aplikaciji za mbanking?
Imao sam alipay ali davno na starom nalogu, tada se, ako se dobro sećam, na samom ali nalogu aktivirao alipay, ali sada je to promenjeno.
Vidim da ima poseban sajt. Nisam mogao da se ulogujem sa podacima za aliexpress, već sam napravio nalog.
Kako i šta dalje?
 
Imao sam alipay ali davno na starom nalogu, tada se, ako se dobro sećam, na samom ali nalogu aktivirao alipay, ali sada je to promenjeno.
Vidim da ima poseban sajt. Nisam mogao da se ulogujem sa podacima za aliexpress, već sam napravio nalog.
Kako i šta dalje?
I ja sam isto imao registrovan AliPay, ali nisam odavno kupovao. Pre 10 dana sam kupio nešto i vidim da se nije APay aktivirao, već je sve išlo, direktno preko kartice. Čudno, jer mi je isti account, nisam ništa menjao.
 
mala napomena za nove korisnike. Ako vam paket ide preko Madjarske i bez pracenja je (Aliexperss Saver Shipping opcija) nemate nikakvu zastitu da ce vam paket doci.
Aliexpress je uveo sistem pre neka 2,3 meseca da sve nakon Madjarske nekih par dana oni automatski napisu da je stiglo u zemlju odredista (Srbiju). I tu se vise ne zna sta je sa paketom. Nakon isteka roka ako zatrazite refund tjs povracaj novca Aliexpress ce ga automatski odbiti uz obrazlozenje da je paket stigao u Srbiji i da proverite u lokalnoj posti. Naravno nicega nece biti ni tamo ni na carini. Ti paketi nemaju pracenje i ne skeniraju se. Mogu da ih ukradu na carini, posti, kurir koji ubacuje u kombi ili vas lokalni postar. Pa cak je mogao i da bude ukraden u Madjarskoj a da ni ne udje u Srbiju. Nema tragova. Pojeo vuk magarca. Treba uzeti u obzir da je Alibaba kompaniju u operativnom smislu preuzela kIneska drzava od osnivaca Dzek Ma i mnogo toga se pogorsalo na Aliexpresu. Pre ste bar mogli refund dobiti ako vec nema robe a stetu bi pokrila Kineska posta trgovcima u Kini zbog neuspele dostave u roku. Sada to nije vise slucaj. Kineska drzava je promenila politiku, Kupac vise nije uvek u pravu. Tjs od skora sto se Srbije tice, nismo nikad u pravu i ostavljeni smo na cedilu. Nesto bolja opcija je Standard Shipping koji uglavnom ide preko Singapura i placa se koji dolar. Ima pracenje i u Srbiji detaljno. Paketi stizu kod nas i za 7 do 10 dana ako ga nasi ne zaustave na carini. Ali nasa carina sve cesce zaustavlja pakete iz te linije. Cak i one male.
 
Poslednja izmena:
stuigle mi tastatura i sd kartica sa aliexpressa, kostaju po 20-tak dolara, naplatio mi postar 120+250 dinara, sta sam to platio, jel pdv? obzirom da su ispod 50 evra vrednosti
 
Otvaranje paketa.
 
Juče stigao paketić, ukupno 22 dana .
Ja prezadovoljan :cool:
 
Da li je u Srbiji (Beograd) ili u Mađarskoj?
 

Prilozi

  • Screenshot_20221031-173107.jpg
    Screenshot_20221031-173107.jpg
    62.1 KB · Pregleda: 46
Ima li neko iskistva s ovim čitačem kartica? Vidim nekoliko pozitivnih ocena iz Srbije, ali kod mene nema šanse da proradi, probao na više računara. Drajveri koji dolaze uz njega su beskorisni, našao sam na netu ovogodišnje koje windows prihvati i u device manager-u je sve ok, ali ni sa jednim softverom neće da očita nijednu karticu (lk, rfzo...).
 
Ajde da se pohvalim da sam konačno dobio jedan dispute za neuručenog mađara na Ali, ali je trebalo puno ubeđivanja u lokalnoj pošti da mi napišu da paket taj i taj broj nije u lokalnoj pošti...
U principu ne vredi truda za pakete manje vrednosti...

Onaj prethodni spor gde sam od pošte imao napismeno da u lokalnoj pošti toj i toj nema pristiglih a neisporučenih paketa koji glase na moje ime (dakle nije bilo napisano na koje konkretno pakete se odnosi) nisu uvažili, taj spor sam izgubio.
 
Ajde da se pohvalim da sam konačno dobio jedan dispute za neuručenog mađara na Ali, ali je trebalo puno ubeđivanja u lokalnoj pošti da mi napišu da paket taj i taj broj nije u lokalnoj pošti...
U principu ne vredi truda za pakete manje vrednosti...

Onaj prethodni spor gde sam od pošte imao napismeno da u lokalnoj pošti toj i toj nema pristiglih a neisporučenih paketa koji glase na moje ime (dakle nije bilo napisano na koje konkretno pakete se odnosi) nisu uvažili, taj spor sam izgubio.
Da li je na statusu isporuke pisalo da je paket u lokalnoj pošti?
 
Ima li neko iskistva s ovim čitačem kartica? Vidim nekoliko pozitivnih ocena iz Srbije, ali kod mene nema šanse da proradi, probao na više računara. Drajveri koji dolaze uz njega su beskorisni, našao sam na netu ovogodišnje koje windows prihvati i u device manager-u je sve ok, ali ni sa jednim softverom neće da očita nijednu karticu (lk, rfzo...).
Ne mogu ti pomoći, mogu samo da te pitam da li si probao one sertifikate sa sajta MUPa, i da li ti lična karta ima kvalifikovani elektronski sertifikat?
 
Nemam sertifikat, instalirao sam samo softver koji je naveden za Čelik.
 
Treba ti sertifikat, odeš u MUP i izvadiš. To je 5 minuta posla (može da se zakaže preko euprave). Džabe je inače
 
Za očitavanje lične karte mu ne treba sertifikat već samo softver. Ako sam dobro razumeo, čitač ne očitava nijedan dokument.
 
Za čitač ti uglavnom ne treba drajver barem kada je golo čitanje lične karte u pitanju. Proveri u device manageru da li vidiš sam čitač, odradi uninstall i brissnje drajvera, izvadi ga iz USB-a i ponovo priključi da ga Win prepozna i instalira default microsoft drajvere.
Kada to odradiš ubaci LK, proveri da li u device manageru dobijaš stavku identity cards, ako je imaš, to bi bilo to, dalje je ili neispravan čitač ili nedostajući middleware za čitanje.
Takođe probaj čitač zdravstvene na primer, on sadrži sve u jednom paketu, xa budeš siguran da je čitač ispravan.

Inače iz iskustva u zadnjih 9 meseci i oko 150 korisnika samo Omnikey i Gemalto su pouzdano rešenje, sve ostalo ume da zeza, jesu 3 puta skuplji od tog sa Alija ali vrede.
 
Izvinjavam se na pogrešnim informacijama, meni u glavi da koristi naprednije funkcije, a ne samo da očita LK. Nisam ni razmišljao da može da se samo očita lična.
 
Danas stigao usb 64gb sa onih grupnih kupovina,kupljen 21 oktobra...očekujem još 20 paketa ove nedelje :D
 
O1CN01nNc7vi1jqOGhP1eId_!!3901174599-0-cib.jpg


Meni je stigao ovaj stalak za telefon od 2 centa. Jedva sam ga rasklopio i malo je trebalo da ga izlomim. Gumene podloske obelezene plavim na slici se nalaze u kutiji da ih vi zalepite tako da pazite da ne bacite kutiju dok ih ne izvadite.

Sve u svemu nista posebno. Na slikama izgleda bolje i kvalitetnije.
 
Na slikama sve izgleda bolje i kvalitetnije, ne znam da li sam naišao na jednu stvar da ima realnu sliku, ne računam recenzije kupaca. Ok,nisam prošao ceo Ali :)
 
Meni nisu stigla 3 paketa poručena 30. septembra. Za jedan piše da je stigao u Srbiju 17. oktobra.
 
Ajde da se pohvalim da sam konačno dobio jedan dispute za neuručenog mađara na Ali, ali je trebalo puno ubeđivanja u lokalnoj pošti da mi napišu da paket taj i taj broj nije u lokalnoj pošti...
U principu ne vredi truda za pakete manje vrednosti...

Onaj prethodni spor gde sam od pošte imao napismeno da u lokalnoj pošti toj i toj nema pristiglih a neisporučenih paketa koji glase na moje ime (dakle nije bilo napisano na koje konkretno pakete se odnosi) nisu uvažili, taj spor sam izgubio.
Da li možeš da objasniš proces??
Upravo sam izgubio spor za vrednost pošiljke 9usd..
Za 24h cu izgubiti još 5 usd

A kako buyer protection za sledeća 2 paketa ističe za 10 dana, želeo bih da pokušam da dobijem te potvrde, bolje je da se mučim i cimam sat vremena nego da izgubim još 15 usd...
Iskreno.. Da li bi želeo da mi posaljes slikam ili skenirana papir, želim da vidim kako izgleda, a verujem da bih mogao da promenim ime i prezime, ali i broj pošiljke.......
 
Nazad
Vrh Dno