Šta je novo?

Amazon Fire TV

4k max bi trebalo fino da radi. Ne znam odakle ti to da treba shield za 4k remux itd.
Iskreno mislim da oba rade okej, po svemu sto sam istrazio. Nemam dolby atmos sistem ili nesto slicno da bih brinuo o lossless kodecima itd koje bih imao kupovinom Shielda. Cisto me zanima da li neko ima iskustva sa oba uredjaja i koji bi odabrali.
 
Imao sam ja 4k i trenutno Shield. Ja bih odabrao Shield uvek, ali je i dosta skuplji uređaj a nije bolji za toliku razliku u ceni. Imao je i @Salac UE a sada ima Cube pa može da kaže svoje mišljenje.
 
isti slucaj, imam oba i uvek bih odabrao Shield. Nisam bio zadovoljan kako Max to radi ali mozda je to subjektivno.
Isto ko kad neko pita da koristi AFT za igrice, meni je to besmisleno ali koriste ljudi.
Po meni AFT je samo za strimovanje a Shield ili Cube za ozbiljnije stvari (mada Cube nisam imao ali citam po netu).
 
Verujem da bi vecina odabrala Shield ako ne uzimamo u obzir budzet. :)
U mom slucaju, Apple TV 4K bih uzeo pre Shielda jer sam duboko u Apple ekosistemu.
 
Verujem da bi vecina odabrala Shield ako ne uzimamo u obzir budzet. :)
U mom slucaju, Apple TV 4K bih uzeo pre Shielda jer sam duboko u Apple ekosistemu.
Ja nisam ni blizu Apple ekosistema ali mislim da tu nema sideloada i Plex servera itd.
 
Ne treba mi Plex server. Svakako smatram da nije najbolja ideja drzati Plex server na Shieldu. Samo o klijentima razmatram.
 
Adapter za AFS

Kome treba dobar adapter za AFS nek slobodno poruci ovaj je za 100 mb/s.
 
Pozz drustvo,
Razmisljam se izmeju Apple TV i Amazona Fire Max..
Sta je vas predlog?
Koristim EON, HBO Max, YT i Netflix, kao i Arena cloud moze li sve to na Amazon, koliko sam skontao ovo sve moze na Apple TV osim EON-a ?
 
Imam i jedno i drugo, doduše fire stick je 4k a ne max. Sve ima svoje prednosti i mane. Apple tv je zatvoren sistem, ako imaš iPhone lakše je za korišćenje. Eon aplikacije nema ali ima je na iPhonu pa može da se radi mirroring koji dobro funkcioniše. Fire stick sam kupio da bih mogao da instaliram Kodi i on tu zaista funkcioniše odlično. Naravno na firesticku zvanično nema ni Kodija ni Eon-a ali se lako izvrši instalacija, kao i drugih aplikacija kojih nema na njihovom store. Bitna razlika je i u ceni, apple tv 4k je tri četri puta skuplji od firesticka a ne dobija se ništa što već nema na firesticku za streaming.
 
Pa pazi, došao si u ftv temu gde većina nas ima i koristi taj uređaj. I ja sam malo fanboy, a nije da nisam kupio druge uređaje.
Ako je razlika u ceni baš tolika, ne bih se ni sekund mislio.
 
I ja se uskoro pridruzujem Fire ekipi. Idem uskoro za Nemacku pa iskoristio ovu Amazonovu akciju i uzeo Fire Stick 4K MAX (mada sa MMa, ne s Amazona) za 35EUR.
Za moje potrebe overkill ali prodacu trenutni Mi Box (originalni iz 2016) a ovo ce da se koristi.
 
Poslednja izmena:
Ok drustvo,
Uzeo sam Firestick max upravo :D
Prelomnjeno je u par videa sta uzeti ^^

Moze li neki koraci kako da se instalira HBO max, EON etc, nisam uspeo po forumu bas da nadjem korake :-/
 
Aj momci da sredimo neki upload aplikacija. Da se nesto dogovorimo, da organizujemo. Ja bih neki server, hosting, sta vec, gde mogu aplikacije direktno da se skidaju, ne mohu da nadjem nista slicno tome da je free. Dropbox ne finkcionise ako nemas premium. Najjednostavnije, uploadujemo aplikacije sto nam trebaju, u ovu temu stavljamo kodove za downloader i svima lepo. Ja bih to sve radio, samo nemam ideju za server, ne treba nam puno, najvise 2 gb prostora. Ja za sebe imam sve, meni ne treba ali bih da pomognemo ljudima koji ne znaju oko toga a to je najjednostavnije
 
Downloader aplikacija, skidaš .apk fajlove i instaliraš.
 
Aj momci da sredimo neki upload aplikacija. Da se nesto dogovorimo, da organizujemo. Ja bih neki server, hosting, sta vec, gde mogu aplikacije direktno da se skidaju, ne mohu da nadjem nista slicno tome da je free. Dropbox ne finkcionise ako nemas premium. Najjednostavnije, uploadujemo aplikacije sto nam trebaju, u ovu temu stavljamo kodove za downloader i svima lepo. Ja bih to sve radio, samo nemam ideju za server, ne treba nam puno, najvise 2 gb prostora. Ja za sebe imam sve, meni ne treba ali bih da pomognemo ljudima koji ne znaju oko toga a to je najjednostavnije
Може ли мега?
 
nemam android telefon, moze li neka druga solucija ?
Potraži na netu sajt Troypoint, tu su sva uputstva za Firestick i kako da ga najbolje iskoristiš i instaliraš različite aplikacije. Inače pomoću aplikacije Downloader možeš da instaliraš koju god hoćeš aplikaciju. Sve imaš na Troypoint lepo i detaljno objašnjeno.
 
plus, tu je aptoide tv. Alternativni store. Nije bas kao playstore, ali ima dosta aplikacija
 
Pozdrav, nabavio sam 4k max, pa me interesuje kako riješiti problem sa preuzimanjem aplikacije Downloader i ostalih, izbacuje mi ovu grešku. Hvala hqdefault.jpg
 
Ima li neko link od dobre IRIS Go app, sve koje sma nasao u stoliko polupane da nema smisla :D
 
Ne treba ti iris go već iris smart. I obrati pažnju da ako si na SBB neće raditi.
 
Ok dugujem jedan malo opsiriniji post,

  • Uzeo sam Fire stick 4k max na kp-u, placen nekih 50e, bacio amazon punjac, i stavio neki super fast od samsunga.
  • Imam Hisense TV (nisam siguran tacno oko modela, ali prilicno neki low budzet) 300-350e
  • Imao sam malih problema da podesim Stick daljinac, pa sam bio skeptican da cu uspeti, medjutim kroz nekoliko pokusaja i googlanja uspeo sam solve.
  • Zatim sam skinuo app Downloader, sa app stora, dosao na forum i preko nekoliko linkova skinuo EON, HBO Max, Arena Cloud, etc. (hvala svima 🙌 carevi ste)
  • Posto mi to nije bilo logicno svaki put to da radim, kako bih vrteo strance i trazio linkove, uradio sam sledece: Skinuo App (.apk): DriveManager+, i povezao DropBox, zatim na dp-u napravio folder Fire App, i sve applikacije stavio tu, za 10sec bukvalno sve install, sync je u sec sve bukvlano!!
  • Probao sam sve do jedne applikacije i brutalno dobro rade, prezadovoljan sam!!, i drago mi je sto nisam uzeo Apple TV, i ako sam bas bas u njihovom sistemu zbog posla.
__

Imam par pitanja, da li bi bilo dobro da se blokira updete Fire sticka?
Takodje me zanima kako se koristi Kodi?, nisam bas imao prilike da koristim to, posto imam sve navedene gore Applikacije za koje imam nalog, da li je Kodi nesto bolji od toga?
__
i naravno kao glavni razlog, jedan mali daljinac za sve!!, od Eona i TV-a sam bacio duboko u kutiju neku, ne mogu ocima da ih gledam :D

Svaka preporuka za Stick stvarno brutalno dobra stvar!!
 
Nazad
Vrh Dno