Šta je novo?

TWS slušalice

Od tih klasicnih Tws do 100 dolara Crinacle I'ma lep utisak o Lypertek Z3 Levi.. Kaze za njih da su najpribliznije Etymotic E4 seriji, koje vaze za zlatni standard za monitoring bubice. Neki ih cak porede sa Sennheiser Hd 650 u prezentaciji!

Reedit


Takodje od alternativa za Sony Ldac modele I'ma Anker modele kao , Soundcore Liberty Air 2 pro..
 
Ćao. Kakve su SoundPEATS Mini PRO? Gledam tako neke manje varijante za slušanje muzike i do 50e. Ako imate savet za neke bolje od ovih, javite.
 
Ćao. Kakve su SoundPEATS Mini PRO? Gledam tako neke manje varijante za slušanje muzike i do 50e. Ako imate savet za neke bolje od ovih, javite.
Meni deluju fino, imaju APTX I Aptx adaptive. Imaju Anc kome je to bitno.

Za zvuk na Headfi je lik u recenziji je rekao da imaju balansiran zvuk, da nisu prenapucane.

RECENZIJA
Ko koristi Iphone ne bi bile dobre jer nemaju AAC kodek.
 
Od tih klasicnih Tws do 100 dolara Crinacle I'ma lep utisak o Lypertek Z3 Levi.. Kaze za njih da su najpribliznije Etymotic E4 seriji, koje vaze za zlatni standard za monitoring bubice. Neki ih cak porede sa Sennheiser Hd 650 u prezentaciji!

Reedit


Takodje od alternativa za Sony Ldac modele I'ma Anker modele kao , Soundcore Liberty Air 2 pro..

Evo meni je bas juce crkao lypertek z3 :( neće više da se pune u kutiji, baš sam jako tužan, jer su fantastične. Inače sam od crinacle prvi put i čuo od njih, ali je očito kvalitet slab. Videću da li još mogu da ih reklamiram na Tajlandu, pa kad nadjem račun i kutiju...
 
Bas mi je zao sto se to desilo uvek je tuzno kada uredjaj koji ti pruza zabavu i ugodjaj i verno sluzi, naprasno stane da radi... :(
Kakvi su ti bili utisci o zvucnoj prezentaciji, jer jesu poprilicno balansirane i maltene monitor like ko sto rekose neki?
I sa strane konekcije jer nisi imao problemas sa uparivanjem, niti sa pucanjem veze i slicno.

Nadam se da ces ih spasiti i da ce te i dalje sluziti ! Ako i dalje bar mogu da se ukljuce ne gubi nadu, verujem da se to da srediti, samo je zeznuto za troskove transporta dal se isplati, ako ne onda ti mozda daju discount za novi par pa prodjes tako povoljnije.
 
Odose mi freebuds 4i u vecna lovista.
Nece vise da mi se puni leva slusalica.
Da li uzeti FreeBuds pro ili FreeBuds pro 2 i da li se isplati dati 60 eur razlike?
 
Bas mi je zao sto se to desilo uvek je tuzno kada uredjaj koji ti pruza zabavu i ugodjaj i verno sluzi, naprasno stane da radi... :(
Kakvi su ti bili utisci o zvucnoj prezentaciji, jer jesu poprilicno balansirane i maltene monitor like ko sto rekose neki?
I sa strane konekcije jer nisi imao problemas sa uparivanjem, niti sa pucanjem veze i slicno.

Nadam se da ces ih spasiti i da ce te i dalje sluziti ! Ako i dalje bar mogu da se ukljuce ne gubi nadu, verujem da se to da srediti, samo je zeznuto za troskove transporta dal se isplati, ako ne onda ti mozda daju discount za novi par pa prodjes tako povoljnije.
Ja živim na Tajlandu, tako da nije stvar u troškovima, nego kad mi ističe garancija i kakvi su sa prihvatanjem iste... Trenutno sam na moru u istri, pa će da sačeka par nedelja.
Inače fenomenalne u svakom pogledu, a probao sam razne tws. Posebno mi se svidja beskonačno trajanje baterije i dugmići koji su mehanički, nije touch.
 
Da se updateujem... Promenio sam usb kabl i slušalice oživele... Primetio sam inače da je kabl krenuo da brlja sa telefonom (neki vention od jedno 60w). Sad koristim sinov xaomi I radi sve ok..
Srećan sam kao da mi je neko poklonio 100e, idem ujutru u šetnju obalom :)
 

Samsung says its new Seamless codec lets the Buds 2 Pro wirelessly stream 24-bit, 48kHz audio over Bluetooth. But the company has been less transparent about the bitrate of that audio. For reference, Sony’s LDAC codec tops out around 990kbps, which still falls short of lossless CD quality.

Samsung spokesperson Jordan Guthmann told The Verge by email that Samsung Seamless Codec can reach a bitrate of up to 2304kbps, which would indeed work out to lossless, hi-resolution sound.
 
Ljudi treba da shvate da je Losless kao pojam, zapravo variabilan pojam.

Bez gubitka u odnosu na sta ? Na originalan recording ? ( Koji je uglavnom iznad Flac fajlova tj Evo primer FL studio ,pri minimalnoj kompresiji, tj Bez je da sacuvava fajl u 32 bit il 24 bit Wav ,fajlu Koji I'ma izmedju 2600 I 2800 kbps. Sto ce reci da manje od 20 sekundi audia Koji snimim je oko 20mb -28 mb .

Flac sa Tidala u hifi varijati, je izmedju 1050 I 1400 kbps.

Dsd fajlovi da, ne govorim... Ali da se razumemo za maltene sve Preko Flac-a pravog konvertovanog iz prve ruke , je overkill..

Za jako kompresovane, numere je I 320 kbps mp3 overkill.

Sjajno Ako je Samsung, uspeo to da implementira... Ali ja sumnjam da je to Konstantan Bitrate.... Verovatno je to Peak vrednost,. A moze da ode dosta ispod toga.

Kao kad vam na zvucnicima, napisu Peak power umesto Rms... /Kontinuiran power.

Peak power je I kod napajanja, kad dodje do te vrednosti na bukvalno Koju sekundu Ako idrzi , Ako ne gasi se zastita kickuje I to je to.
 
Tidal HiFi Plus ide i do 9216 kbps

Lossless High Fidelity sound quality (1411 Kbps), Master Quality audio (up to 9216 Kbps), and immersive audio - 360 Reality Audio, Dolby Atmos Music
 
Cao ljudi, procitah sve komentare ima bas korisnih stvari, jel ima neko iakustva sa Bose QC? imam njihovo ozvucenje u stanu i prezadovoljan sam, hteo sam da uzmem slusalice i otisao danas da vidim ali naravno ne moze da se proba, nije mi bas jasno kako prodaju zvuk a bez da se cuje.. :-/
Sve sto sam guglao svi samo pisu o ANC niko ne spominje zvuk uopste..
 
Koliko sam shvatio, MQA radi "reverzni inženjering" CD snimka sledeći uobičajeni postupak obrade zvuka u studiju unatrag da bi dobili "izvorni studijski zvuk" uz oversampling, širenje spektra, broja bita... i druge mogučnosti uvećanog bitskog protoka.

To naravno daje šarene rezultate, osim ako imaju pristup samim studijskim trakama pa njih iskoriste za MQA što sumnjam da je čest slučaj ako uopšte.
 
Poslednja izmena od urednika:
E75 Jabra elite, je dosta skuplja... I fino je ocenjena generalno.

Al Kosta 10x ko ove sa linka Ako ne I vise

Verovatno B tier kopije, kao I Airpods .
Jedna od Recenzija.https://www.soundguys.com/jabra-elite-75t-review-29405/
 
E75 Jabra elite, je dosta skuplja... I fino je ocenjena generalno.

Al Kosta 10x ko ove sa linka Ako ne I vise

Verovatno B tier kopije, kao I Airpods .
Jedna od Recenzija.https://www.soundguys.com/jabra-elite-75t-review-29405/
Ja vec pola godine koristim jabra elite 75t i jako sam zadovoljan.
Ali pre nedelju dana mi je pocela leva slusalica da nema zvuk iako dugmici rade i konekcija, bas u to vreme mi je i ispala bubica i kutija na pod.
Kada sam pogledao na internetu ima gomila zalbi za ovaj problem za koji kazu da je ili softverski ili se zapusio otvor za senzor, probao sam sve ali proradi i prestaje da radi bez ikakve logike.
E sada nisam pametan jel do softvera ili sam fizicki ostetio, inace imao sam dve kineske kopije airpodsa za 2000din i obe su posle jednog pada se raspale i prestale raditi.
 
Pa da je softverski 90%, bi to resio resetom bubica I onda ponovnim nanovo prvom povezivanjem sa uredjajem.

Ja bih rekao da je fizicki kvar ipak, cim kazes da povremeno radi, to je kao kad se Klik poremeti na misu .
 
Valja li ovo cemu?

€ 7,89 25%OFF | Wireless Earphones With Microphone Bluetooth Earbuds With Charging Case Waterproof In-Ear Bluetooth Headphone Headset
Ja sam uzeo u pepcu neke za 1200din,cini mi se,testiram ih,kao nisu lose.

Component-6-3-776x943.png
 
Častio sam se , pre neki dan, (za 60-ti rođendan koji je uskoro :)) , Sennheiser CX TWS. Do sada sam koristio Soundpeats truengine 3SE (koje su odlične), ali sam imao priliku da se apgredujem, i da učinim sebi radost. Nije mi žao dodatnih 50tak evra razloke, jer su se CX pokazale kao odličan izbor.
Zvuk je još čistiji nego na SE, visoki tonovi su besprekorni, bas je odličan, imaju BT 5.2 i aptx koji moj NORD 2 podržava. tu je i aplikacija koja je odlična. preporuka sa moje strane! Tako da soundpeats idu na oglase, mada mi ih je žao jer su i one vrh. Evo linka za CX , baš dobar review... , SE link -
 
Pozdrav svima. Planiram da kupim neke bezicne, pa me zanima koja je vasa preporuka za nekih 50tak evra. Potrebno mi je da imaju solidan mikrofon takodje. Do sada sam koristio zicane slusalice koje su dosle uz stari iphone se2.
 
Drugari do 20ak eura sta se predlaze sa aliexpressa?
Vredi li to uzimati?
Nisam neki hard korisnik
Ujedno da pitam posto cu uglavnom da ga koristim na jedno uvo, dal moze jedna da bude u kutijici, druga u uvo, pa kad se ova isprazni, da ih zamenim i nastavim da koristim ovu drugu sto je puna u kutijici?
 
Jel moze neko da mi predlozi sportske BT slusalice sa mikrofonom, koje bih koristio u zatvorenim prostorijama (teretana,kuca) ali i na otvorenom. Bitno mi je da imaju dobar mikrofon. Cenovni rang 50-100eura.
 
Jel moze neko da mi predlozi sportske BT slusalice sa mikrofonom, koje bih koristio u zatvorenim prostorijama (teretana,kuca) ali i na otvorenom. Bitno mi je da imaju dobar mikrofon. Cenovni rang 50-100eura.
Ja koristim jabra elite 75t active i prezadovoljan sam. Polovne sam kupio za 80e. Pet sati baterija, mozes se presvlaciti i ja ih koristim dok se brijem jer im ne smeta malo vode. Jak bas, kvalitet zvuka dibar.
 
Kakav je mikrofon? jel si probao da ga koristis na otvorenom ili u saobracaju ?

Nesto sam skeptican prema ear buds slusalicama, posto su mi sve koje sam imao do sad ispadale. Vise sam u potrazi za nekim modelom over-ear tipa Jabra Elite Active 45e.
 
Kakav je mikrofon? jel si probao da ga koristis na otvorenom ili u saobracaju ?

Nesto sam skeptican prema ear buds slusalicama, posto su mi sve koje sam imao do sad ispadale. Vise sam u potrazi za nekim modelom over-ear tipa Jabra Elite Active 45e.
Ove mi nijednom nisu ispale iz uveta, dok sve ostale koje imaju patrljak koji visi van uveta ja ih uvek zakacim majcom rukom i sl.
 
Nazad
Vrh Dno