Šta je novo?

Skoro savršeno kućište....

Svi znamo da RGB ubrzava računar bar 50% to pod jedan :)...a pod dva mini kućišta daju mini mogućnosti što se tiče komponenti. Ja preferiram full tower jer daju da ugradiš šta hoćeš. Naravno za HAF 700 se šalim ali ima pristojinh fulltower kućišta za oko 200 eur...i praktično mogu da te služe preko 10 godina za mini pa čak i mid nisam baš siguran...kao što sam rekao ja imam HAF 912 ili beše 921 (u svakom slučaju je full tower)i dalje može sve da se u njega montira...posle toliko godina...Naravno to ne može da stoji na stolu...a da ne slomi sto :p....ali svako ima drugačija razmišljanja.
 
Mene Fractal Define 4 skoro 10 godina sluzi, nema tackicu na sebi. Razumno je ubaciti osvezeni build u njega, ali klasicno nesto vuce da se kupi nesto drugo. :D
 
Zašto manje ili kućište prosečne veličine ne bi moglo da traje 10 godina?
Ne razumem ljude koji od kućišta traže da bude sef...ugradiš komponente u njega, staviš ga pored stola ili na sto i ono stoji. Niko ga ne šutira, tumba i baca okolo...
Pored stola mi već deceniju stoji jedno kućište koje sam platio 40 evra svojevremeno i, sem prašine koja je pala na njega jer me mrzi da ga brišem redovno, ništa mu ne fali. Može da stoji još deceniju.
Ne mora da bude ni glomazno, ni skupo ni građeno kao tenk. Dovoljno je da može da primi komponente i da ima dovoljan protok vazduha...Radije bih 100-120€ razlike između normalnog kućišta i mrcine od 200€ uložio u bolje komponente.
 
@jurodivi pa da, mora samo da:
1. može da primi komponente (dodao bih, na što jednostavniji, svedeniji, i vizuelno ugodniji način),
2. da ima dobar protok vazduha...

Kućišta od 40 i manje evra imaju samo mogućnost da prime komponente, lepo kabliranje i dobar protok vazduha, zaboravi...

Zato ova kućišta koja nude i to, koštaju...
 
@jurodivi pa da, mora samo da:
1. može da primi komponente (dodao bih, na što jednostavniji, svedeniji, i vizuelno ugodniji način),
2. da ima dobar protok vazduha...

Kućišta od 40 i manje evra imaju samo mogućnost da prime komponente, lepo kabliranje i dobar protok vazduha, zaboravi...

Zato ova kućišta koja nude i to, koštaju...
Thermaltake Chaser A31
Kupljen pre otprilike deceniju, i sada mi stoji pored stola (nemam ga gde, heh). Plaćen manje od 40e svojevremeno. I dan danas mi se ne odvaja od njega, iznenađujuće sposobno kućište kad mu povadiš kaveze za HDD i poskidaš sunđeraste filtere da ostane samo mesh napred...

To što su cene porasle u međuvremenu i bitnije im je da trpaju staklo i RGB u kućišta nego da ga naprave praktičnim je druga priča...
Uostalom, nisam ni rekao da danas ima dobrih kućišta za 40e. Za 80-100 već ima.

Mrzim ovaj retardirani forumski softver, pretvorio je ceo pasus u link, bez razloga...
 
Zašto manje ili kućište prosečne veličine ne bi moglo da traje 10 godina?
Ne razumem ljude koji od kućišta traže da bude sef...ugradiš komponente u njega, staviš ga pored stola ili na sto i ono stoji. Niko ga ne šutira, tumba i baca okolo...
Pored stola mi već deceniju stoji jedno kućište koje sam platio 40 evra svojevremeno i, sem prašine koja je pala na njega jer me mrzi da ga brišem redovno, ništa mu ne fali. Može da stoji još deceniju.
Ne mora da bude ni glomazno, ni skupo ni građeno kao tenk. Dovoljno je da može da primi komponente i da ima dovoljan protok vazduha...Radije bih 100-120€ razlike između normalnog kućišta i mrcine od 200€ uložio u bolje komponente.
Potpuno si u pravu i ja sam rekao da je to stvar ličnog izbora ili percepcije. Problem sa mini kućištima je taj što je izbor komponenti ograničeniji nego za full tower...naravno ima i prednosti glavna je da je kućište manje :)...tj kako ti kažeš nije frižider...svako ima svoje :)
 
Nije vise ni to problem, nikad veceg izbora itx komponenti, ne racunam nase radnje, ali mislim da su za vecinu korisnika veci problem ludacke cene.
Za mene je nr200 pun pogodak za itx masinu posto ne volim sendvic/dual chamber resenja.
Veci problem sam imao da kupim kvalitetno, provetreno nesvetlece mid tower kuciste. U tom trenutku se pojavio cors 5000D Airflow i bas sam zadovoljan ali sam pre toga izgubio skoro mesec dana trazeci resenje.
 
I brzine i temperatura posto bi bio hladniji da svetli plavo.
Na svu srecu i power dugme je samo od sebe prestalo na cors kucistu da svetli tako da je milina.
 
Inače ovo je na momente krindž , na momente simpa...

593bfa47e24e0ce6aea8d66d2026a126.jpg


 
I brzine i temperatura posto bi bio hladniji da svetli plavo.
Na svu srecu i power dugme je samo od sebe prestalo na cors kucistu da svetli tako da je milina.
uh kako svetli to power dugme.... bas iritira
 
Samo izvuci power led konektor sa front panela :)
 
Zašto manje ili kućište prosečne veličine ne bi moglo da traje 10 godina?
Ne razumem ljude koji od kućišta traže da bude sef...ugradiš komponente u njega, staviš ga pored stola ili na sto i ono stoji. Niko ga ne šutira, tumba i baca okolo...
Ima i nas sa blažim oblikom opsesivno-kompulzivnog poremećaja koji vole često da menjaju poneku sitnicu u hardveru (ekstenzije, držače za grafičke, lutkice... :) :) ) i da bar dva puta godišnje koriste duvački kompresor koji smo kupili radi čišćenja kompjutera, što znači najmanja desetak otvaranja i čeprkanja po mašini godišnje. A to je mnogo lakše i jednostavnije raditi u prostranom kućištu nego rastavljati čitav kompjuter da bi vatom obrisali prašinu sa unutrašnjosti jednog ventilatora. :) :)

Kada sam imao Spire Pinnifarina kućište (prokleto lepo spolja) i kada sam se u njemu mačevao sa moram kablova, što se vidi na fotki (da, znam da sam naopako postavio kuler za procesor, ali tek sam počinjao...), rešio sam da nikada više nemam takve probleme i od tada samo velika kućišta u koja, maltene, mogu i ja da se sklupčam. I mada mi SFF kućišta deluju kao izazov, da mi treba kućište kupio bih samo Thermaltake The Tower 500, Hyte Y60 ili Fractal Torrent (ono originalno, ne compact ili mini), a o fenomenalnom Lian Li Lancool III Mesh bi dobro razmislio, jer nije dovoljno veliko.
 

Prilozi

  • Image006.jpg
    Image006.jpg
    594.8 KB · Pregleda: 64
Da li ima bolja kupovina airflow kucista za malo manje od 12000 (domace radnje) od NZXT H510 Airflow? Kakvo je ovo kuciste?
Citam na netu da je bilo varnica i vatre u H1, pa da pitam zna li neko da li je ovo kuciste po tom pitanju sigurno?

Gledam da pazarim kuciste poput njega ili Lancool 205 mesh (koje je samo malo vise od h510 airflow)..
 
Lancool je bolji.
po izradi (kvalitetu materijala)?
ili samo temperatura (airflow)
U kuciste bih spakovao atx maticnu sa gtx 1070 i psu (180mm), a trenutno jurim da pazarim i5-7600 ili i7-7700, pa sam razmisljao o kupovini lian li O11 air mini, corsair 4000d airflow, nzxt H510 airflow, lancool 205 mesh.. jedino su mi ta kucista lepa.

A za 12000 ima i Corsair 4000D
 
Oba su dobre izrade, Lancool ima bolji airflow i manje je ograničen.

Birao bih između njega i 4000D Airflow...
 
po izradi (kvalitetu materijala)?
ili samo temperatura (airflow)
U kuciste bih spakovao atx maticnu sa gtx 1070 i psu (180mm), a trenutno jurim da pazarim i5-7600 ili i7-7700, pa sam razmisljao o kupovini lian li O11 air mini, corsair 4000d airflow, nzxt H510 airflow, lancool 205 mesh.. jedino su mi ta kucista lepa.

A za 12000 ima i Corsair 4000D
Imamo sličan ukus. Gde ima 4000D za 12K? I za koliko si nabasao na Lancool 205 Mesh?
 
edit: forget it :D
 
@Difermo H510 Flow ima odlican airflow, al ima caka. Airflow je odlican samo kad skines, sklonis i bacis stock NZXT ventilatore sa kojim dolazi u kantu :)

Sa stock ventilatorima ga sisaju mnogo druga uzduz i popreko. Ali cim se stave neki krsteni ventilatori, postane veoma kompetitivno.

NZXT je konacno izbacio nove seriju ventilatora, i konacno jednu vise staticku optimizovanu (al ona ne idu na H510 Flow xD)
 
Poslednja izmena:
@Difermo H510 Flow ima odlican airflow, al ima caka. Airflow je odlican samo kad skines, sklonis i bacis stock NZXT ventilatore sa kojim dolazi u kantu :)

Sa stock ventilatorima ga sisaju mnogo druga uzduz i popreko. Ali cim se stave neki krsteni ventilatori, postane veoma kompetitivno.

NZXT je konacno izbacio nove seriju ventilatora, i konacno jednu vise staticku optimizovanu (al ona ne idu na H510 Flow xD)
Nije problem skinuti i zameniti. Samo da airflow nije ocajan.. Kasnije bi u to kuciste isao procesor ranga 5600x sa vazdusnim hladjenjem.
Voleo bih 4000d airflow black po toj ceni ali nema ga nigde.. cak i na kp imaju samo belo. Razmisljam se sad o 4000d (non airflow) varijanti pa mozda kasnije naci prednju masku od airflow i zameniti. A prilikom nekog intenzivnijeg rada skinuti prednji deo.
Ne znam dal je bolja opcija h510 flow ili 4000d (non airflow). Definitivno kod 4000d mi je lepsi gornji deo jer ima veci otvor..

Ja gledam temperature ovog gamernexus-a. Pretpostavljam da on radi sa stock kulerima? ili u svako kuciste ubaci iste kulere tako da se temperatura bazira na dizajnu a ne kvalitetu stock kulera
 
Ja gledam temperature ovog gamernexus-a. Pretpostavljam da on radi sa stock kulerima? ili u svako kuciste ubaci iste kulere tako da se temperatura bazira na dizajnu a ne kvalitetu stock kulera
Testiraju i jedno i drugo, stock konfiguraciju i sa Noctua ventilatorima gde oni misle da treba...

H510 Flow nije loše kućište, lepo izgleda, dobro je organizovano, fora je u tome da temperature nisu značajnije bolje od standardne zatvorene verzije kao što bi se dalo očekivati...
Za 5600x će svakako biti ok, on se uopšte ne greje mnogo. Samo bih rekao da druga kućišta koja si pomenuo (Lian Li, 4000D Air) nude više što se temperatura tiče, kompatibilnosti i nošenja sa jačim i vrelijim hardverom. Po mom mišljenju. Ako ih ne nađeš (ne uzdaj se da ćeš naći zasebnu prednju stranu za Corsair, mooožda), H510 će sigurno poslužiti.

Prelistaj ovu i teme u Šta Da Kupim, pre neki dan smo pominjali alternative, MSI Forge 100R, par Antec kućišta, CM TD500 Mesh...
 
fora je u tome da temperature nisu značajnije bolje od standardne zatvorene verzije kao što bi se dalo očekivati...
Jesu za CPU sa Noctua ventilatorima, prvo je na listi sa standardizovanim ventilatorima kod GamersNexus-a (Ostvarilo je dobitak od 8 stepeni kad se zamene ventilatori). A GPU temps zavise od pozicije prednjih ventilatora (moze da se napravi bolje nego sto je GamersNexus odradio, ali na ustrb CPU temperatura). GPU temps su tu negde ko Pure Base 500DX.
Ne bas, na GamersNexus 4000D airflow je 3 stepena gore od H510 Flow sa standardizovanim ventilatorima, a samo 1 stepen boje stock za stock kad se poredi (za CPU). A za GPU je 4000D airflow 6 stepeni bolje od H510 Flow sa standardizovanim ventilatorima, i 3 stepena bolje od H510 Flow sa stock za stock kad se poredi (Opet ovo zavisi od pozicije ventilatora, moze da se ispomeraju da bude vise u korist GPU na ustrb CPU ko sto spomenuh iznad.
 
Poslednja izmena:
Samo bih rekao da druga kućišta koja si pomenuo (Lian Li, 4000D Air) nude više što se temperatura tiče, kompatibilnosti i nošenja sa jačim i vrelijim hardverom. Po mom mišljenju. Ako ih ne nađeš (ne uzdaj se da ćeš naći zasebnu prednju stranu za Corsair, mooožda), H510 će sigurno poslužiti.
lian li 205 mesh otpada iz plana jer sad vidim da ne moze psu veci od 165mm, a moje je 180mm (corsair rm1000x).
corsair 4000d airflow mogu naci za 105e, ali tek da mi stigne pred novu godinu. Mozda da se strpim i sacekam do tada..

definitivno 4000d airflow ili h510 flow (decembar ili sada)
hvala svima na odgovorima :)

edit: gledao sam alternative poput tog MSI forge i CM td500 mesh i ruzni su. Smeta mi taj prednji deo. Nije mi elegantno resenje
 
Jesu za CPU sa Noctua ventilatorima, prvo je na listi sa standardizovanim ventilatorima kod GamersNexus-a (Ostvarilo je dobitak od 8 stepeni kad se zamene ventilatori). A GPU temps zavise od pozicije prednjih ventilatora (moze da se napravi bolje nego sto je GamersNexus odradio, ali na ustrb CPU temperatura). GPU temps su tu negde ko Pure Base 500DX.

Ne bas, na GamersNexus 4000D airflow je 3 stepena gore od H510 Flow sa standardizovanim ventilatorima, a samo 1 stepen boje stock za stock kad se poredi (za CPU). A za GPU je 4000D airflow 6 stepeni bolje od H510 Flow sa standardizovanim ventilatorima, i 3 stepena bolje od H510 Flow sa stock za stock kad se poredi (Opet ovo zavisi od pozicije ventilatora, moze da se ispomeraju da bude vise u korist GPU na ustrb CPU ko sto spomenuh iznad.
Ako treba da daš pare za kučište i posle pljuneš za još 3+ Noctua ventilatora (70+ €) da bi ga napravio dobrim...bolje odmah da uzmeš drugo kućište. Just sayin'...
 
lian li 205 mesh otpada iz plana jer sad vidim da ne moze psu veci od 165mm, a moje je 180mm (corsair rm1000x).
corsair 4000d airflow mogu naci za 105e, ali tek da mi stigne pred novu godinu. Mozda da se strpim i sacekam do tada..

definitivno 4000d airflow ili h510 flow (decembar ili sada)
hvala svima na odgovorima :)

edit: gledao sam alternative poput tog MSI forge i CM td500 mesh i ruzni su. Smeta mi taj prednji deo. Nije mi elegantno resenje

Pogledaj ovu temu i moje sveže iskustvo.

Krajem ove nedelje očekujem da mi stigne paket sa još 3 SickleFlow ventilatora i ARGB kontroler koje planiram da ubacim unutra i maknem fabričke ventilatore.
Zadovoljan sam vizuelnim dojmom, H510 flow je zaista lepo kućište....mada da me nije mrzelo da čekam, 4000d airlfow ili Pure Base 500DX su mi bili prioritetniji izbor (pre svega vizuelno). Corsair nisam mogao naći crno, dok mi je BQ-a nije bilo nigde osim na KP za 195 evra (što je svakako nabijena cena).
Kod H510 mi se samo ne sviđa rešenje kako se skida bočna strana jer ima daleko elegantnijih rešenja.
 
Nazad
Vrh Dno