Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Fascinantno je da gledam ljude koji su u ovim temama pisali od samog pocetka, od kojih sam hvatao iskustva kako da rudarim btc i za 10 godina nista nisu naucili o kriptu, a vjerovatno ni zaradili.
Ko je u kriptu/rudarenju od 2011-2012 do danas i ako nije napravio bar 100k $ bolje da napusti temu i ne komentatise vise. I da ne bude zabune za 100k nije trebalo ulaganja vise od 2-3k$ nebitno da li si rudar ili trader, sreca je jedino trebala da mjenjacnica ne puke i odnese sve, kao u mom slucaju (cryptsy, mintpal, mcxnow, cryptopia, btc-e), da sam drzao na papirnom novcaniku ono sto sam na tim mjenjacnicama danas bih imao preko 1kk $, ali i ovako sam zadovoljan, a pocetni ulog je bio ati radeon 5770 od 30 eura, nakon toga jos 300 eura za dvije 7850 grafike (nakon toga je istorija :) ), od kad je kripta ni euro nisam ubacio direktno, sve je doslo od rudarenja i kad mi kazu da ne kapiraju rudare i da ne vide isplativost, e onda krastavac nije imao ko da vam nacrta. (Da ne bude zabune poslednje grafike sam prodao u januaru i vrlo vjerovatno zavrsio sa rudarenjem, jer kad eth predje na pos, postace zaista neisplativo)
Onda, zaninljivo je i to da i nakon 10 godina u svakom periodu kad kripto pada, umjesto da vide sansu i investiraju i cekaju skok da prodaju, oni kukaju kako je kripto prevara i da balon puca i da nicemu ne sluzi. Kazu kripto treba da nas sacuva od inflacije, ne znam koliki skok godisnji ocekujete od kripta da bi nas cuvao od inflacije? 500%? 1000%? I da li znate koja je godisnja inflacija u %, a koliko je btc u plusu u % poslednjih 10 godina?
Dalje, kad mi kazu da je opala zainteresovanost i da ljudi nece kupovati kripto jer vise nemaju povjerenje u njega, digne mi se kosa na glavi :) iz prostog razloga sto su takvi kupili na vrhu bulla i otisli u minus 80-90% nakon toga, e ti gube zainteresovanost do sledeceg bulla i onda opet (kakva slucajnost) kupuju na samom vrhu :) e takvih drugova/poznanika imam dosta, svima sam govorio da kupuju kripto tokom 2019-2020 i dao im neke targete za koje sam smatrao da su dostizni i realni u toku 2021-2022(ima i post na nekoj od tema eth 3k, btc 50-55k) u tom periodu svi do jednog su pricali da sam lud i da je kripto izgubio povjerenje, da nema sanse da dostigne te cifre i da su jednom bacili pare i nikad vise, da bi pocetkom 2021 rekli da sam bio u pravu i da zale sto me nisu poslusali, pitali su me da li sad da ubace, rekao sam svima isto - kad niste na vrijeme ne treba ni sad, ali tu dolazimo do pohlepe, ubacili su svi do jednog i opet pukli pare i u sledecem bullu ce opet isto da urade, jer pohlepa je cudo, a ljudska glupost nema granica, ali dok je takvih vozicemo se na ovom roler kosteru zvanom kripto i neko ce uzivati u voznji, a neko bas i ne. :)
 
ja cekam Adu ispod 0.4 pa pravim order, i onda se ceka 1.4 da ide prvih 15% na sell pa sve tako procentualno do 3.4 eura sto ce biti novi ALT
mada ko zna, moze ona mnogooooo vise od 3.4 ali za sada su to neke kalkulacije
 
Pozdrav svima.Nova sam,i volela bih da mi neko,ko ima volje i vremena malo,objasni kako da ulozim u kriptovalute,i sve detalje vezano sto bih trebala da znam.Puno hvala unapred!
 
Pozdrav i tebi.
U pravo vreme ulaziš u priču, čestitam. Pošto ne znaš ništa na tu temu, za tebe je najbolja najjednostavnija opcija. To bi bila neka od jačih centralizovanih menjačnica, moja preporuka je Binance.
Treba ti devizni račun u nekoj banci (Komercijalna banka je npr za izbegavanje) i Visa kartica. Ako to već imaš, osnovna registracija na Binance se odradi za par minuta i limit za kupovinu je u vrednosti 300 dolara (drugi nivo registracije traje par nedelja, tu ti treba sken lične karte, facial recognition... kad to završiš, tu su veliki limiti za kupovinu i povlačenje na mesečnom nivou) , obavezno plaćaš evrima jer je to najpovoljnije za nas. Ako se ko registrovao u skorije vreme, nek me demantuje ako je bilo kakvih promena u međuvremenu.
Za evre kupiš BUSD, odabereš opciju Buy crypto pa klikneš na Credit/debit card i dalje pratiš uputstva. To ti odmah leže na Wallet/Fiat and Spot. Ako ti Spot trade deluje komplikovano, na Binance imaš i opciju Convert, prostije od toga nema.
Da zamislimo da te zanima BTC, danas konvertuješ npr 20% u BTC po ceni od 22000 (neka bude da je toliko, mrzi me da proveravam) i pratiš situaciju. Iduće nedelje skoči na 26k, konvertuješ nazad u BUSD. Padne ispod 20k, dokupljuješ za još 20% itd. Za početak ti je to dovoljno. Šta god da kupiš možeš da prebaciš u neki svoj hot/cold wallet. Ima novčića koji su prilično povoljni za prebaciti, a ima i ETH.
Verovatno još jednostavnije da kupiš preko svog novčanika, ali je to dosta skuplje.
Znaš li koji novčić kupuješ i zašto baš taj? To ti je jednako bitno kao i kako da kupiš.
 
Mislim da bi trebao naci neku osobu , fizicki opipljivu i od velikog poverenja (i sto ce ti prvo reci da sve sto radis , radis na sopstvenu odgovornost i da niko sem tebe ne moze biti odgovoran za eventualne finansijske gubitke), koji ce ti pomoci u obuci za prve korake:
  • registracija na menjacnicama koje ne traze KYC verufikaciju za pocetak (coinex , southexchange).
  • Uloziti u hardver usb novcanik tipa trezor ili nano x, jedan kompjuter koji ce ti sluziti samo za te stvari.
  • upoznati sa nekim projektima , kako rade novcanici , sinhronizacija istih ... nabaviti kripto (solarno) , trgovina.

Naravno sve to moze i bez pomoci "prijatelja" ali ce ti trebati mnogo vise vremena i truda a svaka greska se placa u novcu.
 
Pozdrav i tebi.
U pravo vreme ulaziš u priču, čestitam. Pošto ne znaš ništa na tu temu, za tebe je najbolja najjednostavnija opcija. To bi bila neka od jačih centralizovanih menjačnica, moja preporuka je Binance.
Treba ti devizni račun u nekoj banci (Komercijalna banka je npr za izbegavanje) i Visa kartica. Ako to već imaš, osnovna registracija na Binance se odradi za par minuta i limit za kupovinu je u vrednosti 300 dolara (drugi nivo registracije traje par nedelja, tu ti treba sken lične karte, facial recognition... kad to završiš, tu su veliki limiti za kupovinu i povlačenje na mesečnom nivou) , obavezno plaćaš evrima jer je to najpovoljnije za nas. Ako se ko registrovao u skorije vreme, nek me demantuje ako je bilo kakvih promena u međuvremenu.
Za evre kupiš BUSD, odabereš opciju Buy crypto pa klikneš na Credit/debit card i dalje pratiš uputstva. To ti odmah leže na Wallet/Fiat and Spot. Ako ti Spot trade deluje komplikovano, na Binance imaš i opciju Convert, prostije od toga nema.
Da zamislimo da te zanima BTC, danas konvertuješ npr 20% u BTC po ceni od 22000 (neka bude da je toliko, mrzi me da proveravam) i pratiš situaciju. Iduće nedelje skoči na 26k, konvertuješ nazad u BUSD. Padne ispod 20k, dokupljuješ za još 20% itd. Za početak ti je to dovoljno. Šta god da kupiš možeš da prebaciš u neki svoj hot/cold wallet. Ima novčića koji su prilično povoljni za prebaciti, a ima i ETH.
Verovatno još jednostavnije da kupiš preko svog novčanika, ali je to dosta skuplje.
Znaš li koji novčić kupuješ i zašto baš taj? To ti je jednako bitno kao i kako da kupiš.
Ovo se zove odgovor,puno hvala!Pitaću još ponešto ako budem nesigurna.
Mislim da bi trebao naci neku osobu , fizicki opipljivu i od velikog poverenja (i sto ce ti prvo reci da sve sto radis , radis na sopstvenu odgovornost i da niko sem tebe ne moze biti odgovoran za eventualne finansijske gubitke), koji ce ti pomoci u obuci za prve korake:
  • registracija na menjacnicama koje ne traze KYC verufikaciju za pocetak (coinex , southexchange).
  • Uloziti u hardver usb novcanik tipa trezor ili nano x, jedan kompjuter koji ce ti sluziti samo za te stvari.
  • upoznati sa nekim projektima , kako rade novcanici , sinhronizacija istih ... nabaviti kripto (solarno) , trgovina.

Naravno sve to moze i bez pomoci "prijatelja" ali ce ti trebati mnogo vise vremena i truda a svaka greska se placa u novcu.
Odlično,još jedna sjajna pomoć!Hvala puno,puno!
 
I najvažniji savet koji obavezno treba da se pruži početnicima - ulaži samo novac koji si spremna da potpuno izgubiš.
 
Pozdravlja vas Mihajlo...



i kaže vam da previše serete (bs)!!!

Fascinantno je da gledam ljude koji su u ovim temama pisali od samog pocetka, od kojih sam hvatao iskustva kako da rudarim btc i za 10 godina nista nisu naucili o kriptu, a vjerovatno ni zaradili.
Ko je u kriptu/rudarenju od 2011-2012 do danas i ako nije napravio bar 100k $ bolje da napusti temu i ne komentatise vise. :)

Potpisujem ovo. :)

Kao papagaji ponavljaju jedno te isto i vrte se u krug, dele savete šakom i kapom a onda propuste ceo bull run. Žao mi je, ali kad mi se upali bullshit detector... reagujem i demistifikujem.

Pročitajte ako vas zanima:
 
На ECD shop-у се не може плаћати криптом?
 
Može, ja sam kupio Ledger i platio BTC-om :)
 

Rusija zabranjuje plaćanja kriptovalutama​


To brate Putine :)
 
South Park se opet ispišao po kriptu. 🤣 Ovaj put su im na meti bili šileri, Met Dejmon je najgore prošao, a nije da nije ni zaslužio.

 
Ako zanima nekoga plaćena grupa za dnevni / nedeljni trejd pišite u DM

Grupa se nalazi na telegramu i šalju se premium signali

Ulazna cena
Stop cena
Profit cena

Članarina 50$ za mesec dana.
Dovoljno je da samo da imate notifikacije za grupu 24/7 jer su objave vezane za pokret marketa ne za vreme.
 
Pretpostavka je majka svih zajeba 😎
Ako iko prodaje svoje znanje, a da pritom to stvarno nešto vredi, za SAMO 50$ onda nije pametan koliko on to misli. Da ne bih išao previše u off, meni ovo više zvuči kao reklamiranje klađenja na IG-u.
BTW, ne bi me čudilo da se ove cene zadrže još par dana do 27/28/29 i da onda dođe do još dubljeg bear-a.
 
Nekima bi bilo bolje da su plaćali 50$ mesečno, nego što su koristili svoj mozak i propustili ceo prošli bull run.
A taj koji propusti ceo bull run nema šta da priča o kripto valutama i deli savete.

Ali, da ne serem kao foka kao što to ovde neki znaju, evo vam male poslastice.



all.art team:

Gde funkcionišu i kako to sve funkcioniše:



Ako treba da crtam, mogu i to.

Prijatno! :)
 
Jbt.. Nikonda pita, sta, ko, o čemu se radi, da li to vredi, da li si vratio tih 50$... 🤣

Ma jok, odmah drvlje kamenje.. 🤣

OK.. Ja nemam nista od toga tj te grupe reko čisto da podelim ovde sa ljudima jer sam tu već par nedelja u grupi a na forumu od 2005...balkan klasika.. Samo pljuvanje... tako da bih zamolio moderatore da obrisu post i da zanemarite bilo kakvo pisanje o tome i da ne pišete ni u DM vezano za tu namenu 😎👌
 
Pa jesi li vratio tih 50$?
Jesi li mogao i sam bez te grupe zaraditi toliko?

Nije da bacano drvlje i kamenje vec jednostavo vecina nas ne veruje u takve grupe. I ako se ucari nesto nekada dobre su sanse da vas nasankaju isto tako. Ja sam pobornik toga da sam razmisljam svojom glavom. Ne treba da placam da bih slusao tudja nagadja ja kad ja to isto mogu.
 
Nazad
Vrh Dno