Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Preko koje poste ide "Cainiao Standard For Special Goods"? I je l' to bolja opcija od SunYou? Obe varijante su placena (u smislu ja je placam) dostava sa pracenjem, rok dostave 23 dana. Hvala unapred.
 
Cainiao Standard For Special Goods ide uglavnom preko Litvanije sa kodom RFxxxxLT i stiže za oko 15-20 dana.
 
Moje LB...LT dobile status
RS, Receive receptacle from abroad (RESDES EDI-received)
Što znači najkasnije sutra biće na izmeničnoj pošti, jel zna neko da li to može da se isprati i u kom ih momentu naša pošta ubacuje u sistem?
 
Meni Cainiao Standard For Special Goods stize za nekih 20 ak dana, a SunYou za 12-14 tako da iz mog iskusva uvek SY brze stize i kad imam opciju da platim, uvek i platim(a u 99% slucajeva je i skuplja od Cainiao Standard For Special Goods varijante ne mnogo) ali meni se i isplati 5-10 dana brze da mi stigne paket.
 
I ja imam jedan LBxxxxLT i ide kao lud za 5 dana stigao u LT i danas ocekujem da ga posalju za Srbiju, prosli mi za 14 dana stigao istom rutom👍 sa istom logistickom kompanijom i uvek mi njihovi paketi stizu za 12-14 dana, zaista su vrh.
Prošli LT sam dobio za 14 dana sveukupno. Ovaj sad zaglavio negde već 10 dana i ne mrda
 
Da li neko zna kakva je aktuelna situacija sa pracenjem posiljki u Kanadu?
RR289029785RS
Da li je kao sto je bilo ranije sa USA, poslednji status kad napusti Srbiju i nikakva dalja obavestenja...?
 
Koliko se ceka izmenicna posta ovih dana? U Novom Sadu sam, paket je stigao juce u Beograd pa me interesuje da li cu cekati ponovo 30 dana da mi stigne.
 
Za 3 paketa za koje imam tracking, čekao sam u proseku 10 dana (računajući vikende). Paket koji mi je upravo danas prošao carinu je bio tačno 7 dana zadržan tamo.
 
Uspeo sam, na moje veliko iznenađenje da izvučem refund za jedan paket koji od 18.4 stoji at delivery office 👀

Ostale pakete što imam od 5.5 sa tim statusom još nema ali nekoliko njih ima onaj prefix HU ispred lokacije.

Inače onaj LT paket se konačno danas pojavio u našem sistemu
 
Потврђујем да RR пошиљке за Аустралију немају праћење кад напусте изменичну пошту.
И када сам слао за америку (САД), такође није имало праћење (мада нисам слао скоро, читао сам да су у међувремену омогућили пуно праћење за RR пошиљке послате за САД. Па ако је неко слао скоро, нека јави).
 
Потврђујем да RR пошиљке за Аустралију немају праћење кад напусте изменичну пошту.
И када сам слао за америку (САД), такође није имало праћење (мада нисам слао скоро, читао сам да су у међувремену омогућили пуно праћење за RR пошиљке послате за САД. Па ако је неко слао скоро, нека јави).
Regularno je pracenje za USA od pre godinu dana.
 
Da li neko imas iskustva sa royalmail UK. Poslato je sa International Tracked.
Kakvi su sa brzinom slanja za Srbiju?
 
^Moze da stigne brzo ali moze i da se bas otegne. U proseku oko dve-tri nedelje.
 
Meni prvi put neki paket otisao na carinu.

u pitanju je maketa viona od 19 dolara

Pise 11003 ZA carinu od juce

Da li to nuzno znaci da ce mi odmah i lupiti PDV i otvaranje ili moze i da bude tamo a prodje posle bez proverea i naplata?
 
Otvaranje placas sigurno a verovatno ce da ti naplate i PDV, narocito ako je veca kutija. Ako je NS carina sigurno placas sve.
 
Ako broj pocinje na R radi, U ne radi, L kad stigne ovde.
 
To ce da se vidi na sajtu nase poste tek kada stigne u Srbiju. Na sajtu RoyalMaila trebalo bi da se vidi tokom citavog puta.
 
Kehk, eto posle više uredno pristiglih pošiljki sa Ali u poslednje vreme, kanda ću sutra biti primoran da otvorim i dispute za jednu pošiljku, pošto je poslednji dan za dostavu, a prema podacima pošiljka nije čak ni stigla u zemlju.

U pitanju je pošiljka poslata iz Kine preko mađarske.

EDIT: Pošiljke iz UK se uredno mogu pratiti.
RR pošiljke iz Srbije ka USA su se ranije mogle pratiti direktno preko Ebay trackera, nisu se mogle pratiti preko sajta Pošte niti preko sajta USPS (američka pošta). Ne znam da li se to promenilo.
 
Stigao mi je danas RF...LT bez i jednog domaceg statusa. Cak nije ni registrovan na sajtu poste. :rolleyes:
 
Jedan paket stigao iz BG u NS za 2 dana i odmah poslat u lokalnu postu, drugi stigao u BG danas, pa cemo videti hoce li i to poslati kroz par dana u NS. Eto ako interesuje Novosadjane
 
Uspeo sam, na moje veliko iznenađenje da izvučem refund za jedan paket koji od 18.4 stoji at delivery office

Mene je više blam da tražim refund. Od 6 paketa iz februara 2 su stigla u roku a 4 nema pa nema. Odem u lokalnu poštu krajem maja, ispostavi se da je moj poštar na godišnjem a zamena, neki klinac mrzelo ga da izdvaja njegov reon sa gomile. Natera ga kontrolor da to iskopa ako ima i on nađe i donese 2 kom. Za preostala 2 tražim i dobijem refund kad ono, vrati se moj poštar sa godišnjeg i donese preostala 2 kom.

BTW, sad za sledeće pakete imam opciju isporuke
From China to Serbia via AliExpress Saver Shipping
Estimated delivery: 50-50 days

-isporuka se plaća mada u konačnom zbiru izađe možda 1$ skuplje nego free shiping. Vredi li nešto ta opcija?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno