Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

Ispao mi je telefon sa oko 2m na pločice... Sredje tanka silikonska maska, a na podu ona gumirana podloga na tuš... Nula oštećenja. Ništa. Znači da je od "premium" materijala sad bih tražio novi ili servis, ovako - ništa.
Da je pao i bez maske na tu gumiranu podlogu ne bi mu bilo nista, to je deblje od bilo kakve maske.
 
Stigla konacno hidrogel folija sa Alija ,cim je postavim javljam utiske
Bas je nesto dugo bila kod nas skoro 4 nedelje od dolaska u zemlju sam cekao dostavu
 
Da je pao i bez maske na tu gumiranu podlogu ne bi mu bilo nista, to je deblje od bilo kakve maske.
Meni je svojevremeno LG Optimus G pao u kolima na patosnu i iako je bio u maski, crkao mu tač. Bio nakačen na nosač, koristio sam ga kao navigaciju i popustio onaj vakuum. Visina nije bila ni metar, a patosna je gumena i mekana, ali džaba.
 
Imam A52s. Ono sto sam primetio jeste da nekada notifikacija o poruci (bilo da je u pitanju viber, teams) dodje sa zakasnjenjem. Nekada je to i 5 minuta.
Sve vreme sam povezan na internet.
Da li je neko imao slicnu situaciju?
 
Meni kasne nekad notifikacije sa Instagrama i Messengera, ali tako je bilo i na prethodnom telefonu. Gmail nekad zabaguje pa notifikacija o primljenom mejlu kasni satima, zato sam prestao da ga koristim i prešao na Outlook. Viber, Whatsapp, Telegram ne kasne sa notifikacijama
 
Stigla konacno hidrogel folija sa Alija ,cim je postavim javljam utiske
Bas je nesto dugo bila kod nas skoro 4 nedelje od dolaska u zemlju sam cekao dostavu
Odustao si od Motorole i prešao ipak u Samsung tabor ?!?
 
Odavno
Na zalost stare boljke Motorole se ponavljaju iz godine u godinu
Losa podrska i nedostatak aod-a ili bar notifikacione lampice,po meni neoprostivo za 2022 godinu
Nisam sada nesto odusevljen Samsungom ali realno izbor je poprilicno suzen.Sve se svelo na bagoviti Xiaomi i korektni Samsung,vidim da Realme sada nesto pokusava ,Oppo,Vivo mrtvi u Srbiji za sada
Ako Motorola popravi gore dve navedene stvari a Samsung tesko da ce napraviti skoro dobar telefon poput A52 i A52s po pristupacnoj ceni eto mene nazad.Hardverski i cenovno Motorola mi je top tako da samo.da poprave gore dve navedene stvari
 
I ja bih se slozio za Motorolu, deluje primamljivo ali te decije bolesti...Xiaomi napreduje, trudi se ali mislim da su jos daleko od stabilnosti na nivuo Huaweja/Honora-koje sam proteklih god.imao. Samsung je tu najoptimalniji+obecanje za visegodisnju podrsku. Ja sam sa H/H zbog nemogucnosti za G-app,presao na A52-supruga, a posle ja na A52s. Pre A52s imao sam S20 fe par meseci, ali kratko trajanje bat u Exinos varijanti me smaralo. Razmisljao sam u pravcu S 21 fe, ali morao sam puno da doplacujem, a zamena za A52s me kostala samo 30 e+S20 fe.Da pravo kazem primetim razliku u brzini ali to je treptaj oka /S20 fe vs A52s/. Dalje skoro ne vidim realnu nadogradnju, A53 je smejurija. Kome se ne svidja Samsung nek juri Honor 50, isti procesor, samo zakrivljen ekran i ok je tel, ima ga kolega.
 
Meni kasne nekad notifikacije sa Instagrama i Messengera, ali tako je bilo i na prethodnom telefonu. Gmail nekad zabaguje pa notifikacija o primljenom mejlu kasni satima, zato sam prestao da ga koristim i prešao na Outlook. Viber, Whatsapp, Telegram ne kasne sa notifikacijama
Proveri da ti nije u podešenjima aplikacija u deep sleep. Ja sam većinu aplikacija koje retko koristim stavio u deep sleep i desi se da kasne obaveštenja.
Imam A52s. Ono sto sam primetio jeste da nekada notifikacija o poruci (bilo da je u pitanju viber, teams) dodje sa zakasnjenjem. Nekada je to i 5 minuta.
Sve vreme sam povezan na internet.
Da li je neko imao slicnu situaciju?
Isto. Doduše bila mi je uključena ušteda baterije, pa tada zna ponekad da zabaguje. Pogledaj da nije kojim slučajem aplikacija stavljena u deep sleep. Tada zna da pravi problem.
 
Napokon sam dobio "Veoma brzo punjenje". Kad mi stigne tip C tester, daću i konkretne brojke, ovako imam samo obaveštenje.
Punjač:
Kabl:
 

Prilozi

  • Screenshot_20220518-125150_One UI Home_1.jpg
    Screenshot_20220518-125150_One UI Home_1.jpg
    67.5 KB · Pregleda: 64
Recite mi ovo,da li je neko od vas imao problem da se nadogradi na A12,skinem i kad krene da se instalira zaustavi se na 25 posto i tako svaki put? Kako da riješim ovo zna li ko?
 
Poslali mi pogresne folije ,otvorio sam dispute,koji likovi sa Alija ccc
 
Da li na ovom telefonu može da se proveri roaming data posebno po sim slotu? Da vidim koliko podataka u roamingu mi je potrošio svaki sim posebno?
 
Recite mi ovo,da li je neko od vas imao problem da se nadogradi na A12,skinem i kad krene da se instalira zaustavi se na 25 posto i tako svaki put? Kako da riješim ovo zna li ko?
Meni je islo bez problema na dva tel, da nije do neta, pukne wifi. Probaj da ugasis/upalis tel. Obrises kes memoriju.
Da li na ovom telefonu može da se proveri roaming data posebno po sim slotu? Da vidim koliko podataka u roamingu mi je potrošio svaki sim posebno?
Ja preko app za Mts imam opciju za listing, pa se sve vidi.....Cak moze i za tekuci mesec do juce da se vidi listing.
Napokon sam dobio "Veoma brzo punjenje". Kad mi stigne tip C tester, daću i konkretne brojke, ovako imam samo obaveštenje.
Punjač:
Kabl:
Ja kazem da sam uzeo isto preko Alija, i super brzo puni...kao i origin koji isto imam.
 
Da li je moguce da vip još uvek nije pustio ni aprilski apdejt. Ljudi dobijaju majski a mi iz vipa jos na martovskom.
 
Meni je islo bez problema na dva tel, da nije do neta, pukne wifi. Probaj da ugasis/upalis tel. Obrises kes memoriju.

Ja preko app za Mts imam opciju za listing, pa se sve vidi.....Cak moze i za tekuci mesec do juce da se vidi listing.

Ja kazem da sam uzeo isto preko Alija, i super brzo puni...kao i origin koji isto imam.
Skine se meni apdejt sve uredno,100 posto se skine ali problem nastaje pri instalaciji,kad krenem da ga instaliram onda dođe do 25 posto i to je to mada vidim po netu da su valjda problem riješili tako što su A12 instalirali preko smart switch-a na PC-u pa ću kasnije probat.
 
meni juce stigao majski. prethodni je kasnio u odnosu na ostale.. tel kupljen u slobodnoj prodaji
 

Prilozi

  • Screenshot_20220520-131914_Settings.jpg
    Screenshot_20220520-131914_Settings.jpg
    54.6 KB · Pregleda: 27
Sedim sa suprugom na rucku u kafani, uze ona tel misleci da je njen, ima A52 a ja A52s, slicna maska i otkljuca ga na otisak prsta. Kad vide sliku i ikonice stade pa joj nije jasno, a ni meni. Probala jos par puta i uspela na svaki 3-4 otisak! Inace sam registrovao moja dva prsta 3 puta.....Da li se jos nekom desavalo ? Smesno. Mozda zato i jabuka to nema?
 
Probaj ti njen telefon da otključaš svojim otiskom. Ako može, znači da je velika verovatnoća da ste ti i tvoja gospođa brat i sestra blizanci.
 
Pitanje, ako uzmem ovaj telefon preko Amazona .de, ima popust, da li garancija važi i ovde
 
Je l ima opciju automatskog snimanja razgovora? I ako ne, je l ima neki brend koji na novijim modelima ima tu opciju?
 
Nazad
Vrh Dno