Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Inace sem sto mi je portfolio skrsen, malo sam se potreso, u apsolutnom sam soku, jer sam na 76$ uleteo u short sa oko 1 bnb, i postepeno izlazio izmedju 20 i 5, uglavnom do 10 $ najvise, jer nisam verovao da ce ovoliko da potone i da se desi ovoliko printanje coina bukvalno u par sati.
S obzirom da sam to cekao jer sam bio ubedjen da ce da se desi, nisam ostavio bar 10% do kraja ili cekao jos za izlaz. Ovo je voz na koji se jednom u zivotu covek ukrca i na zalost ne stigne do zadnje stanice :)
Bukvalno sam mogao mnogo para da uzmem ali sam se uplasio i uzeo profit, krastavac.

Uzeo si profit, nemoj da zvocaš. :) Ja najveće gluposti što sam uradio je što se nisam uplašio i uzeo profit kad je trebalo. Da se kripto potop nastavio, ko zna da li bi mogao i da naplatiš taj šort. Coinbase je u buli, to znamo jer jer je u javnom vlasništvu, pa mora da prikazuje određene stvari, u kakvom li su stanju ostale menjačnice, bog sveti zna. I to ne važi samo za kripto, već i ostale kladionice, i Robinhood je pred stečajem. eToro mi se stalno ulaguje da im deponujem para, polako druže, da vidim hoćete li vi uopšte preživeti sranja, pa ćemo onda da pričamo. Nije slom još ni ljudski počeo, tek je prva nedelja.
 
Jesam ali je smesan u odnosu na ono sto sam mogao, uplasio sam se jer se i meni vise puta to desilo, na 5$ je krenuo neki mini oporavak i rekoh sto je sigurno sigurno je. Kad sam sutra dan video 3 nule hteo dam da se slogiram.
Mesec dana unapred sam znao da ce biti slom i pratio, a ovakva prilika se mnogo retko pruza...
Gde mi je mozak da ne ostavim bar 10% na tih 5 $ pa sta bude, bukvalno sam uvek do sada rizikovao, a sad nisam.
Inace sam u short usao sa nesto malo vise od 1bnb, sto je moglo lako da postane neki broj sa 5 nule za samo par sati. Od ovoga necu da se oporavim, razmisljao sam da rasprodam sve i da batalim kripto u svakom smislu.
Eh sudbino
 
Malo sam pretraživao temu: LUNA

Alfa: :geek:
16.03.2022
Kako god, shortuj Luna ponzi do 0, u velikoj opkladi ja sam na GCR-ovoj strani, već dokazanom ekspertu u shortovanju shitcoin-a, po njemu se može snimiti film Big Short 2.
17.03.2022
Vrednost Lune dolazi iz Anchora koji daje fiksni ~20% APY na $UST. Kada se $UST mintuje, LUNA se burn-uje. Drugim rečima, kako potražnja za $UST ide gore, supply LUNA ide dole - cena ide gore. Dalje, 20% APY nije na stablecoin nije održivo, Anchor yield rezerve prave deficit od $600 miliona godišnje jer je uvek bilo mnogo više onih koji rade prilažu UST u Anchor rezerve za 20% APY nego njih što pozajmljuju iz njih. Oni održavaju ovaj balon kad s vremena na vreme LFG i druge fondacije ubace nove milione u yield rezerve ali time samo odlažu ono neizbežno.
Kada se APY smanji na verovatno nekih 12-13%, većini više neće biti primamljivo da drži UST u Anchoru nego će preći na druge stablecoin-e. Ljudi zatim burnuju UST da bi dobili nazad svoju bLUNA koji su založili na prvom mestu, prodaju to i nastavljaju dalje.

Omikron: :sick::ROFLMAO:
26.02.2022
Luna raste ovako jako jer danima sabijaju short ratnike. Hvala im bez njih nikad nećemo videti 100k ❤️
31.01.2022
Cak i da ostanemo "zaglavljeni" Luna je ok projekat, samo prosirimo vremenski pogled na stvari i cenu.. Plus ima korektne kamate za stake, sad ima i farming ANC tokena stejkom Lune itd..
Naravno najbolje bi bilo ako se ocekivanja ostvare i da izbije iz tog falling wedga, sto bi rekli da uzmemo pare na brzaka, ili kako kazu oni na B92 kad komentarisu kripto: Oni bi hteli leba bez motike :ROFLMAO:

Lako je biti general posle bitke! Ovo su 'generali' sa jedne i druge strane (crveni protiv zelenih). :coffee: :LOL:

Napomena: samo forum da ste pratili, bili biste informisani o Luni. Ali ako očekujete da neko drugi radi DYOR za vas, puno sreće u tom slučaju. U quote-u nikoga lično ne prozivam, ovo je samo kratki #pregledLunaPoziva .

DoKwon (DYOR, JFGI) u jednom intervjuu kaže kako "želi da LFG bude drugi novčanik po veličini BTC-a posle Satošijevog i da bi rušenje UST-a bilo sistematski vezano za celo kripto tržište". Veoma zlobno sa njegove strane i naravno da mu nisu dozvolili da se igra u 'njihovom dvorištu'.

Izgleda da je ovo sledeći big play: USDD i Tron TRX, APY na USDD 30%, još jedan algoritamski stablecoin


 
Vidim, bas je dosta skocio. Koja je njegova prica?
I Luna dosta skace.

Niko svo ovo vreme ne komentarise vest da je moguce slati Tether preko Litecoin mreze? Stvarno ne znam kakve su provizije na ostalim mrezama ali na LTC-u slanje 235M dolara kosta 2 centa.
Neverovatno mi je i dalje koliko malo LTC kosta u ovom trenutku.

Inace, nadam se da ce ovo biti poslednji damp pre nego sto cena krene naglo gore. Samo da prezivimo vikend.
Saj, evo ti malog poređenja:
block time:
LTC 2.5 minuta
SOL 400 milisekundi ( 375x brži block time)
fee po transakciji:
LTC 0.001 (0.065$ po sadašnjoj ceni LTC od 65$)
SOL 0.000005 (0.000235$ po sadašnjoj ceni SOL od 47$, 276x jeftiniji tx fee tj. za jednu transakciju na LTC-u imaš 276 transakcija na SOL-u)

Jesi li iskeširao nešto LTC-a u bull-u ili si i dalje u HODL-u?
 
Doduše piše "allegedly"
 
Izvini. Sta da ti kazem. Svestan si nisam tebe zeznuo nista vise nego sebe?
Zamisli da si sam usao u Lunu, koga bi sad krivio?
Meni nije uopste zao sto sam u LTC, zao mi je samo sto on nije skocio ni priblizno koliko zasluzuje dok je djubre nabuvano..

@teslatesla Ne znam sta si zeleo time da kazes, da je Sol bolji, brzi?
LTC ide instant. Jel mnogo 6 centi provizije da posaljes 200M?
 


ovo je lista nekih altkoina koje smatram da ce preziveti do sledeceg bull
mozda nekome pomogne da uzme milione ili jos veci kanal 😅
moj plan je da mi budu 30% od ukupnog novcanika , btc 35% , eth 35%
prvi ulazi da bude low od pre dan dva
 
Nema poente kriviti bilo koga, sam si uleteo. Bilo je dosta ljudi koji su osporavali sajev optimizam i davali kontra argumente, ali si odlucio da cujes ono sto si zeleo. U svakom slucaju verujem da ce se LTC vratiti na $200 kad tad pa ces vratiti ulozeno.
 
spavah 6 meseci i prebacih propali sol u propalu lunu pa sta mu bog da.... nisam imao zivaca za svakodnevno pracenje i pre 6eseci izvukao ulozeno plus par posto i ostavoh u solu nesto...bas boranija dobitak... ovo je igra za insajdere i one sa debelim dzepom.. i ludake
 
Meni nije uopste zao sto sam u LTC, zao mi je samo sto on nije skocio ni priblizno koliko zasluzuje dok je djubre nabuvano..

@teslatesla Ne znam sta si zeleo time da kazes, da je Sol bolji, brzi?
LTC ide instant. Jel mnogo 6 centi provizije da posaljes 200M?

Ništa nisam želeo da kažem, samo sam ti predočio činjenice da je Solana mreža 375 puta brža od Litecoin mreže i 276 puta jeftinija!!!
Tvoje poimanje "instant" transakcije se očigledno ne poklapa sa mojim. Dva i po minuta je instant, šta li je onda 400 milisekundi?!!! Hipersonik ultraturbo brzina svetlosti?!!! o_O :) Pažljivo sa upotrebom reči "instant".
Koga je briga kad šalje milione dolara da li će da plati 2 centa, 1 dolar, 100 dolara ili 1000 dolara?!!! Kakav je to argument uopšte?
Nije skočio LTC ni približno koliko zaslužuje? Šta da zaslužuje? Što ima ekosistem koji ne postoji? Što Litecoin Foundation jedva sakupi David-u programeru 70k$ godišnje da jedini razvija MW? Pa lol, čisti lol. O čemu pričaš čoveče, kakve zasluge, medalje za prvoborce i ostalo?!!! Vest da je Tether na Litecoin mreži, čuj vest!
Nije ti žao što si u LTC? Ok, šta dalje da pričamo. :censored:
 
Ništa nisam želeo da kažem, samo sam ti predočio činjenice da je Solana mreža 375 puta brža od Litecoin mreže i 276 puta jeftinija!!!
Tvoje poimanje "instant" transakcije se očigledno ne poklapa sa mojim. Dva i po minuta je instant, šta li je onda 400 milisekundi?!!! Hipersonik ultraturbo brzina svetlosti?!!! o_O :) Pažljivo sa upotrebom reči "instant".
Koga je briga kad šalje milione dolara da li će da plati 2 centa, 1 dolar, 100 dolara ili 1000 dolara?!!! Kakav je to argument uopšte?
Nije skočio LTC ni približno koliko zaslužuje? Šta da zaslužuje? Što ima ekosistem koji ne postoji? Što Litecoin Foundation jedva sakupi David-u programeru 70k$ godišnje da jedini razvija MW? Pa lol, čisti lol. O čemu pričaš čoveče, kakve zasluge, medalje za prvoborce i ostalo?!!! Vest da je Tether na Litecoin mreži, čuj vest!
Nije ti žao što si u LTC? Ok, šta dalje da pričamo. :censored:
Nemamo sta da pricamo jer nisi nikada probao LTC. Da si probao LTC skapirao bi da je instant instant a ne 2.5 minuta. Zadnjih par godina radi tom brzinom, otkako su implementirali segwit i pice preko lightning mreze. Recimo da je i 400ms instant ali nemoj da ludujes sa tim 375x dok ne proveris sve cinjenice. Ima LTC svasta nesto za sta nisi cuo jer te nikada nije ni interesovalo i to ne sasvim ok. Pogresio si, idemo dalje.

Da stvar bude jos gora ni matematika ti nije jaca strana. Avg. transaction fee za LTC je 0.00011 LTC-a ili 0.0078 dolara. Znaci, ni cent. SOL moze da ima i 1.000.000x nizi fee od toga i opet ce biti nista.
Ne znam sta ti bi u ove sitne site. Nije bitno. Udri ti SOL slobodno, nemam nista protiv ;)
 
Poslednja izmena:
Nemamo sta da pricamo jer nisi nikada probao LTC. Da si probao LTC skapirao bi da je instant instant a ne 2.5 minuta. Zadnjih par godina radi tom brzinom, otkako su implementirali segwit i pice preko lightning mreze. Recimo da je i 400ms instant ali nemoj da ludujes sa tim 375x dok ne proveris sve cinjenice. Ima LTC svasta nesto za sta nisi cuo jer te nikada nije ni interesovalo i to ne sasvim ok. Pogresio si, idemo dalje.
Idemo dalje...
Znači ti mi pošalješ 'instant' 1 LTC i znači ja taj 1 LTC mogu 'instant' da ti vratim? Znači finality time je 'instant'? Zanimljiva preciznost u iznošenju činjenica sa tvoje strane... "instant".
Hebi ga nisam čuo, zato ćeš ti sad nam objasniš to svašta nešto "instant"...
 
Drze, ne znam ko te je cackao ali to nisam bio ja. Ne, transakcija na LTC ne traje 2.5 minuta. Izvini.
Hebi ga, hteo si da mi predocis 2 cinjenice i predocio si mi. Hvala ti puno na tome. Jeste da si za obe "cinjenice" omasio potpuno ali nema veze, bitna je namera.

Ako zelis da se uveris sa zadovoljstvom cu razmeniti broj telefona i da imamo otvorenu liniju kad ti saljem LTC pa da mi kazes jel ti leglo brze od 2.5 minuta. Imaces live demonstraciju i jedini je uslov da posle napises javno ko je upravu, ti ili ja.

I da znas, malo cu da te zezam posle toga ;)

Edit: Zamenio sam jedan LTC za LUNU. Sad slobodno nek propada, dao sam doprinos 😁
 
Ništa nisam želeo da kažem, samo sam ti predočio činjenice da je Solana mreža 375 puta brža od Litecoin mreže i 276 puta jeftinija!!!
Tvoje poimanje "instant" transakcije se očigledno ne poklapa sa mojim. Dva i po minuta je instant, šta li je onda 400 milisekundi?!!! Hipersonik ultraturbo brzina svetlosti?!!! o_O :) Pažljivo sa upotrebom reči "instant".
Koga je briga kad šalje milione dolara da li će da plati 2 centa, 1 dolar, 100 dolara ili 1000 dolara?!!! Kakav je to argument uopšte?
Nije skočio LTC ni približno koliko zaslužuje? Šta da zaslužuje? Što ima ekosistem koji ne postoji? Što Litecoin Foundation jedva sakupi David-u programeru 70k$ godišnje da jedini razvija MW? Pa lol, čisti lol. O čemu pričaš čoveče, kakve zasluge, medalje za prvoborce i ostalo?!!! Vest da je Tether na Litecoin mreži, čuj vest!
Nije ti žao što si u LTC? Ok, šta dalje da pričamo. :censored:
Mislim da bi trebao malo više da se edukuješ o kriptu pre nego što kreneš da prozivaš ljude. Za početak će biti dovoljno da shvatiš razliku izmedju decentralizovane i centralizovane mreže/kripta.
Kada to odradiš, javi se da prodiskutujemo tvoje poredjenje.

Drugim rečima, decentralizacija je svetinja u kriptu. Nikakve milisekunde niti brze transakcije ne vrede pišljiva boba ako jedan čovek ili bord odluči da malo ugasi blokchain, da ga malo promeni ili šta god odluče. To nije kripto, to nije blokchain koji ima vrednost.
 
Idemo dalje...
Znači ti mi pošalješ 'instant' 1 LTC i znači ja taj 1 LTC mogu 'instant' da ti vratim? Znači finality time je 'instant'? Zanimljiva preciznost u iznošenju činjenica sa tvoje strane... "instant".
Hebi ga nisam čuo, zato ćeš ti sad nam objasniš to svašta nešto "instant"...
Dash radi tako, npr.
Btw, Solana je dobar projekat, ali nije još uvek zrela tehnologija. Zar nisu sada skoro imali pad mreže koji je trajao više sati, jer su imali nalet više miliona transakcija u kratkom vremenskom roku?
 
Na koliko si kupio, 6 nula?
Ne, uradio sam nešto što se većina nije setila da uradi.
Nisam išao direkt na buy nego sam kupio 1600 UST za 600$ kad je cena bila oko 0.35-0.37 i slao na TerraStation wallet gde sam u periodu kad se najviše LUNE mintovalo u peak-u hyperinflation-a (oko 2 sata pre gašenje mreže) swapovao svaki UST(0.3$) za oko prosečno 120-130k LUNE.
Ukupno sam mintovao oko 200 miliona LUNA. Zatim sam tu LUNU slao na CEX.io gde sam većinu prodavao na ceni 0.0002-0.0003, skoro 5-10x veća nego na FTX ili Binance u tom trenutku. Ostalo mi je još tih nekih 65miliona koje ću prodati čim budem mogao.

Summary
Uložio $600
Realizovani profit $30k
Nerealizovani profit $20k po ovoj ceni
Očekivani profit - $50k, 80x
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno