Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa trend se i promenio kad je bila tišina i niko nije ni primetio, samim krajem prošle godine. Kad je i trebalo da izađem, al sam ispao pohlepna budala.

Nisi jedini, minoran je broj ljudi koji mogu apsolutno hladno i racionalno da donose odluke u ovakvoj vrsti posla.

Klasični "Još ovaj put" narkomanski narativ.

Naš lovački mozak puni nas endorfinom dok igra traje, a kada po prvi puta ostvarimo dobitak roka nas seratoninom i dopaminom kao nagradu. Tu se naravno navlačimo i zavisnost radi svoje, teško je zaustaviti se, preseći jer je potreba za zadovoljenjem nagona ogromna. Oni koji uspešno odolevaju tome ako ih ima mere se u promilima.

Pogledajte samo upise u ovoj temi, ma koliko racionalno zvučali, ipak u sebi nose gomilu emocija. A tamo gde su umešane emocije (tj zavisnički narativ) većinski se gubi a samo kuća sigurno dobija.

Da ne pomisliš da je nešto lično protiv tebe, gledam širu sliku, ja sam tokom svetske ekonomske krize 2007-2008g na berzi iz navedenih razloga izgubio praktično čitav dvoiposoban stan.

Svi signali su govorili "Izlazi!!!" ali sam ja sam sebi govorio "Još ovaj put...".
 
Uh, da se presečem kad čujem tako nešto, ja sam izgubio samo nekoliko hiljada evra tuđih para. I to je bio kalkulisani rizik i sad se nerviram što nije ispalo kako sam se očekivao, ali da je tržište napravilo blow off top i najavilo pad kako sam očekivao, bio bih isto tako ljut na sebe što nisam ostao u igri do kraja. Nije mi u prirodi da nepotrebno reskiram, zato mi nije jasno šta mi je ovaj put trebalo da pokušavam da cedim suvu drenovinu. Bezveze sam se vezao za te altove, bilo mi žao da ih prodam, pogotovo s obzirom koliko puno su porasli otkako sam ih kupio i koliko su pali od propuštenih vrhova.
 
@mmarkomarko
Neću, bez brige.. nisam od onih što plaču 😀 Spreman sam dočekao pad, a i najavio / podelio ovde

Od promene trenda nema na žalost ništa, sve dok smo ispod 41 - 43k, što verujem da nećemo videti uskoro, a i mora malo i čika Michael Saylor i ostali oseti kako boli, i kad imaš neograničeno para
Postavio je on stop loss negde na 30.950 verovatno, i boli ga K sta ce da se desi sada. Uhvatio je minimum sigurnih 1.000 + promene cene. Da li sam u pravu @Simke1984 ? :)
Tako nekako
 
Poslednja izmena:
Mnogi su govorili u produzenom ciklusu i kako se 4 years ciklusi vise nece ponvaljati itd... sad vidim potpuno drugacija prica.
Ono sto su cinjenice ATH je bio na 69k pred kraj 2021g kao i onaj 2017g kao i onaj 2013g, eh sad dalje treba prihvatiti realnost.
Naredni ATH 2025g?
Ukoliko bude neki jaci oporavak tipa 38-40k ko nije izasao nek dobro razmisli, jer bi moglo da se bas dugo ceka nekoliko godina.... za takvo nesto treba strpljenja i zivaca.
 
Tu sam i ja predlozio unazad nekoliko meseci. Fee je zanemarljiv (ako nije neki preterani ulog). Ima smisla
 
Simke, da li bi imalo smisla da npr. long btc pozicija sa 2-3x leverage-om se drzi recimo par meseci, ili cak 1-2 godine? Da li bi fee tokom tog perioda ispao dosta visok?
Nisam u poziciji trenutno, ali me eventualno zanima ako dotaknemo neke nize cene koliko je to pametno uraditi.
Naravno da se isplati sa malim leverage. Jedino moraš paziti da uvek imaš btc-a ili usdt-a na wallet-u ( u zavisnosti sa čiime si otvorio poziciju i gde trejduješ ) da bi imao da plaćaš fee. Ako ti koji slučajem ponestane sredstava na wallet-u, pozicija se automatski zatvara na market price u trenutku funding-a. Zato se moraš dobro isklalkulisati na početku, ali mislim da nije pametno držati poziciju 1-2 godine definitivno sa leverage.

To i ja često radim, samo što uvek dodajem stepenasto ( ako krene u kontra smeru ), i uzimam profit ( kad ide u plus ) , ali retko izađem skroz iz pozicije. Doduše, nikad nisam držao otvorenu poziciju nikad 1-2 godine, jer sam daily ( za skalpovanje ) i swing trejder ( po par nedelja najduže na fjučersima )

Šta znam, gadno je gledati kad nedeljama / mesecima cena stagnira, a tebi funding jede profit ili pravi minus svakih 8h po malo.
Ja iskreno više volim da uzimam profit kad god je moguće / kad sam zadovoljan, i onda sa njim plazarim nekad altove kad budu na popustu. Ne volim nikako da prepuštam ništa menjačnicama što baš i ne moram.
 
Tu sam i ja predlozio unazad nekoliko meseci. Fee je zanemarljiv (ako nije neki preterani ulog). Ima smisla
Pa jesi to uradio pre par meseci? :)
Da si uradio, sad bi bio likvidiran sigurno sa 3x, jer je cena više puta padala više od 33%, a da si to uradio u januaru npr, propustio bi par talasa i sad bio u minusu i verovatno porazbijao i monitor i mobilni i komp više puta :)

To je po meni nije baš pametno, ali u teoriji može. Pa sad... vidi pa javi :)
 
Poslednja izmena:
Jesam, zatvorio me je sa oko ~100$ profita, ne secam se. Bio je neki smesni leverage tipa 3-4x, ne secam se.
Po meni je to easy mode, potencijalni gubitak je mali (stavis stop loss na ~1.5% od cene, i cim udjes u neki razuman plus dignes ga da si barem 5$ u profitu ako te zatvori, i laganica...

Puno sam pukao sa daily tradingom, bio sam glup i neiskusan (i alav pre svega).
Imao sam gomilu puta po +500$ pozicije gde nisam uzimao profit, vec se ogradio na tipa "sta god da bude, stop loss mi je na 15$", sto se u 99% slucajeva na kraju desilo i tako...
Najgore je kad sam u nekom nenormalnom volatility momentu imao ~400$ poziciju nakon 1 minut trejda, i stavio stop loss na ~50$ profita, gde je BTC toliko zveknuo da sam na kraju otisao u minus... Djavola rabota je futures.
 
Jesam, zatvorio me je sa oko ~100$ profita, ne secam se. Bio je neki smesni leverage tipa 3-4x, ne secam se.
Po meni je to easy mode, potencijalni gubitak je mali (stavis stop loss na ~1.5% od cene, i cim udjes u neki razuman plus dignes ga da si barem 5$ u profitu ako te zatvori, i laganica...

Puno sam pukao sa daily tradingom, bio sam glup i neiskusan (i alav pre svega).
Imao sam gomilu puta po +500$ pozicije gde nisam uzimao profit, vec se ogradio na tipa "sta god da bude, stop loss mi je na 15$", sto se u 99% slucajeva na kraju desilo i tako...
Najgore je kad sam u nekom nenormalnom volatility momentu imao ~400$ poziciju nakon 1 minut trejda, i stavio stop loss na ~50$ profita, gde je BTC toliko zveknuo da sam na kraju otisao u minus... Djavola rabota je futures.
Eto, svaka skola se plaća, a najbolje se uči na svojim greškama.
Nadam se da si sad skapirao koja strategija ti najviše odgovara, pa deri po njoj dok ide 😀
Ja sam isto mnogo puta svašta probao, i sad ništa ne menjam, jer sam skapirao da šta mi odgovara najviše
 
Jel moze da padne ispod nule na primer, da cena bude -10... Pitam onako, zbog Lune 🤪😉
 
Jel moze da padne ispod nule na primer, da cena bude -10... Pitam onako, zbog Lune 🤪😉
Gledajući unazad (samo 2 dana), trebali smo da shortujemo LUNU do 0. Dodirnu UST 0.80$ ponovo. :ROFLMAO:

Moje trgovanje Binance futursima danas:

share-poster-1652187348517.jpg

share-poster-1652218007694.jpg


uzeo sam da se vežbam na Binance testnet-u :coffee::LOL:
Imate 3000 USDT na početku i imate 'faucet' sa po 1000 USDT, 1000 BUSD i 1000$ u BNB-u na svaka 3 dana.
Nije loše za vežbanje. Registrujte se sa nekim levim e-mail-om, testirajte strategije i upoznajte interfejs.

Šalu na stranu, uništiće ceo market sa pokušajem da spasu peg UST-a. Evo novih vesti, uzimaju pozajmice:


Na Binance samo ~14M USDT-a brani peg.

 
Poslednja izmena:
Ušao sam u UST na $0.6995, dogovor će biti napravljen 99%, cena če otići nazad ka $1, easy money.
ja krenuo da uzimam lunu 😀 neda mi se da trejdujem stable coine, mada… mozda i ja sad pazarim malo ili pustim bota preko noći da cepa. Ovo je stvarno seasson sale 😂
 
Ovakav potres niko nije očekivao, budite veoma oprezni za Lunom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno