Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ima vremena za altove. Ako si nov u kriptu, nisi ni svestan koliko % mogu da popadaju svi.

Primera radi:

SOL je bio u presale-u 0.4$,
BNB - par centi
luna - oko 1$,
matic - skoro pa džabe ( a možda i free ako se dobro sećam na binance ),
dot - ne sećam, ali verujem da je bio isto par centi... i da ne nabrajam dalje.

Eto, pa novi u kriptu ne žurite sa kupovinom altova dok se btc i eth ne stabilizuju malo. Biće vremena za uzimanje i kapom i šakom, ali ćete ostati bez keša i zarobljeni u altovima koje ste preplatili.

Zato, samo lagano i pametno, i akumulirajte prvo bar jedan btc, pa onda par eth-a, i tek onda u altove.
Nadam se da je ovo tačna vest... moguće da je i FUD, da se širi panika još malo :)

Prvo je dotični ispao debil što je kupovao btc na binance, a ne OTC, a sad je još veći debil što prodaje isto preko spot-a :) Šta reći....
 
Poslednja izmena:
^ Ja sam isto poceo ovako, samo BTC i ETH. Samo cekam momenat da prebavim ada, ltc i bnb u ova dva i da ih se resim. Sad svakako nije dobar momenat :)
 
ima vremena za altove. Ako si nov u kriptu, nisi ni svestan koliko % mogu da popadaju svi.

Primera radi:

SOL je bio u presale-u 0.4$,
BNB - par centi
luna - oko 1$,
matic - skoro pa džabe ( a možda i free ako se dobro sećam na binance ),
dot - ne sećam, ali verujem da je bio isto par centi... i da ne nabrajam dalje.

Eto, pa novi u kriptu ne žurite sa kupovinom altova dok se btc i eth ne stabilizuju malo. Biće vremena za uzimanje i kapom i šakom, ali ćete ostati bez keša i zarobljeni u altovima koje ste preplatili.

Zato, samo lagano i pametno, i akumulirajte prvo bar jedan btc, pa onda par eth-a, i tek onda u altove.

Nadam se da je ovo tačna vest... moguće da je i FUD, da se širi panika još malo :)

Prvo je dotični ispao debil što je kupovao btc na binance, a ne OTC, a sad je još veći debil što prodaje isto preko spot-a :) Šta reći....

meni je malo sumnjivo sto se radi tako javno..kao da namerno izazivaju FUD
 
Ide ovo jos dole
 
@morbius
Kad si ti ono usao, na ~20k ili?
 
Ja sam ušao u MATIC sa malo nakupljenog keša (1300e), pa sada šta bude.
Da sam znao da će biti ovoliki pad, trebao sam biti strpljiviji, ali ne može se ubosti, pa to ti je.
Nema veze, samo strpljenje i doći će to na zacrtano, kad tad.
 
@morbius
Kad si ti ono usao, na ~20k ili?

BTC na oko 20k, to sam sve istresao kad sam ukapirao da će berza da krešuje. Al imam nekih altova koje sam nakupovao tamo 2018. kad su bili u buli. Puno XLM mi stajalo na blockchain.com skupljajući kamatu. Povučem ja to na wallet, al trt, ne mogu da ga odatle pošaljem na menjačnicu, pokazuje da je wallet prazan. Tako se već četiri dana preganjam sa njihovom tehničkom podrškom dok mi XLM krvari. Šteta povelika.
 
Kad si izasao iz Btc ako nije tajna?
 
UST na 0.85$, ovo je već ozbiljno. Još opasnost nije prošla!!! Loše, baš loše. $LUNA na 41$.

USTdepeging09maj2022-2359h.png
 
Kad si izasao iz Btc ako nije tajna?

Prodavao sam vremenom, ne znam više ni kad, ni po kojim cenama. Što je ostalo, prodao sam sad u subotu. Očekivao sam da u četvrtak krene u manji rally, pa da se tu ovih dana istresem, kad je međutim krenulo naglo dole, shvatio sam da ni to neću dobiti i da je igra definitivno gotova. Neće ovo pravo dole naravno, biće tu uspona i padova, ali nema leba da se berza samostalno oporavi od ovolikog potresa, ovo je potvrđeni bear market, lagani uvod u everything crash. Previše sam se oslonio da me bond yields na vreme upozore.

Kad se podvuče crta, baš veliko razočarenje. Da sam prodao u idealnom trenutku, bilo bi profita za novi Mercedes, makar bio i sa osnovnim paketom opreme. Ovako, izašao sam sa mrvicama. Nisam prodao ADA na 3$, IOTA na 2$, iako sam bio siguran da je tu vrh, kao što je i bio. Na kraju, moram da se pomirim da nisam dobar trgovac maglom. Džabe sva veština sa tehničkom analizom kad ne mogu da izvedem fundamentalnu analizu, jer magla nema fundamentalnu vrednost. Al dobro, uzeo sam nešto para, neću da zvocam, možda bude i prilika za swing trade u padu, možda nova runda štampanja fiat novca opet napumpa i ovaj partizanski fiat, svašta može da bude, polako.
 
Ja sam ušao u MATIC sa malo nakupljenog keša (1300e), pa sada šta bude.
Da sam znao da će biti ovoliki pad, trebao sam biti strpljiviji, ali ne može se ubosti, pa to ti je.
Nema veze, samo strpljenje i doći će to na zacrtano, kad tad.
Lako je biti general nakon bitke, niko ovo nije prognozirao ali niko da cemo 7 nedelja padati. Sad hodl i po malo. Sad kad je twitter nabedjen da bi dno moglo biti 12k nista me ne bi iznenadio rally od 40% skroz do 50k.
Sto se tice altova nisam veliki optimista za narednih par meseci, secam se kako je to izgledalo 2018/19 ali ako si strong hands onda ok ali za njim bas predstoji mrcvarenje, nazalost.
Ja od sad (nakon sledeceg rally-a) bas znajuci kako su izgledale te godine idem 90% u BTC a moji favoriti FTT, XRP, LTC i ostali koje sam spominjao ce imati minornu ulogu u narednih par meseci, odnosno barem dok ne pocenemo da printamo HL i HH i ne budemo imali potvrdu uptrenda.
 
Nemoj samo da brises ako se strmoglavi :)

Inace promasili ste za ovaj forum. Do promene trenda (ozbiljne) dodje kad je ovde tisina, i bude 3 poruke u 2 nedelje i svi dignu ruke i predju da se bave necim drugim. Jos smo daleko od toga!

Pa trend se i promenio kad je bila tišina i niko nije ni primetio, samim krajem prošle godine. Kad je i trebalo da izađem, al sam ispao pohlepna budala.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno