Šta je novo?

Optički internet i tehnička pitanja

Sto se mts nije pokazao sa optikom? Kod mene 3,5 godine radi optika bez greske. Prvi put cujem da optika ne valja🤣
 
Зато што не ради свима као и теби. Супернова као део МТС екипе, по селима где је техничка подршка пукла и где су људи огорчени на МТС, долази, и сада нуди оптику, што нема логике. Нити је по целом Београду оптика, а у мањим местима и да не говоримо.
 
Novi Beograd nije ceo prekriven MTS optikom. A o ostalim opštinama da ne pričamo..
 
Зато што не ради свима као и теби. Супернова као део МТС екипе, по селима где је техничка подршка пукла и где су људи огорчени на МТС, долази, и сада нуди оптику, што нема логике. Нити је по целом Београду оптика, а у мањим местима и да не говоримо.
A zasto nema logike?
 
@Diamond Nemojte plasiti ljude da ne mogu da raskinu ugovor. Ugovor se UVEK moze raskinuti po novom zakonu sa jako malo penala. Posle 2 meseca nisi zadovoljan, mesto 2x 1 dinar se plati 2x puna cena mesecnog racuna i ugovor je raskinut. Nemojte biti zrtve provajdera. Da svi provajderi su "isti", ali takvi su jer svi mi dozvolimo i mirimo se cinjenicom da eto tako je svuda.
 
@isnogood treba da se plati i cena instalacije pri raskidanju ugovora.
 
Зато што не ради свима као и теби. Супернова као део МТС екипе, по селима где је техничка подршка пукла и где су људи огорчени на МТС, долази, и сада нуди оптику, што нема логике. Нити је по целом Београду оптика, а у мањим местима и да не говоримо.
Nikad cuo niti procitao da nekom ne radi mts optika kako treba. Drugo je Supernova ja o njima ne pricam to je drugi sistem, cerka firme sa svojom posebnom opremom, posebnim racunom i sem toga sto je mts vecinski vlasnik nemaju nikakve zajednicke tacke.
Pricam iskljucivo o mts i optici, ne bakru i vdsl-u gde zbog infrastukture i same tehnologije bude problema, optika kad se uradi kako treba(sto opet ne rade direktno radnici mts-a) to radi odlicno i na velikoj udaljenosti tj nema ogranicenja po tom pitanju kao adsl i vdsl.
Svakako se ne slazem sa tobom ali ok, cenim tvoje misljenje.
 
@dervisbegovic_ To bih jako voleo da mi naplate. Mislim da bi se terali do strazbura.
 
A zasto nema logike?
Зато што сам радио у техничкој подршци једне фирме па знам да се никоме не исплати да избаци коаксијалне каблове из употребе. Да си ти чуо на шта се људи жале, било би ти јасно.
@Diamond Nemojte plasiti ljude da ne mogu da raskinu ugovor. Ugovor se UVEK moze raskinuti po novom zakonu sa jako malo penala. Posle 2 meseca nisi zadovoljan, mesto 2x 1 dinar se plati 2x puna cena mesecnog racuna i ugovor je raskinut. Nemojte biti zrtve provajdera. Da svi provajderi su "isti", ali takvi su jer svi mi dozvolimo i mirimo se cinjenicom da eto tako je svuda.
Пробај да раскинеш кад истекне 15 дана, али да не платиш стварну цену прикључка и први месец без попуста. Дакле уговор се може раскинути и после месец дана, али не и без плаћања.
Додај на пуну цену месечног рачуна и пуну цену прикључка.
Nikad cuo niti procitao da nekom ne radi mts optika kako treba. Drugo je Supernova ja o njima ne pricam to je drugi sistem, cerka firme sa svojom posebnom opremom, posebnim racunom i sem toga sto je mts vecinski vlasnik nemaju nikakve zajednicke tacke.
Pricam iskljucivo o mts i optici, ne bakru i vdsl-u gde zbog infrastukture i same tehnologije bude problema, optika kad se uradi kako treba(sto opet ne rade direktno radnici mts-a) to radi odlicno i na velikoj udaljenosti tj nema ogranicenja po tom pitanju kao adsl i vdsl.
Svakako se ne slazem sa tobom ali ok, cenim tvoje misljenje.
Ја сам радио у техничкој подршци једне фирме и посао ми је био да слушам како интернет не ради.
Да си чуо 10% што сам и ја, било би и теби јасно зашто се по Србији уграђује коаксијала а рекламира оптика.
Свакако да има и оптичких каблова, али има доста и коаксијале, посебно по малим местима.
Лично знам две особе које су ми рекле да када нешто не ради морају да моле МТС да дођу, генерално су за мала места неажурни.
 
Poslednja izmena:
Puna cena racuna se podrazumeva da se mora platiti. To kaze cak i zakon o zastiti potrosaca. I recimo da odustanes posle 3 meseca, sva ta 3 meseca koja si kao dobio po 1 dinar moras da platis po punoj ceni. Sada vidim da u cenovniku preseljenje se placa 11000!! To je i kod sbb i kod mts free.
 
Ако неко одустане после 3 месеца, месец дана је отказни рок. Дакле плаћа пун трећи месец и колико уђе у четврти.
Puna cena racuna se podrazumeva da se mora platiti. To kaze cak i zakon o zastiti potrosaca. I recimo da odustanes posle 3 meseca, sva ta 3 meseca koja si kao dobio po 1 dinar moras da platis po punoj ceni. Sada vidim da u cenovniku preseljenje se placa 11000!! To je i kod sbb i kod mts free.
Плаћа се цена прикључка. Дакле прикључак је за динар, плаћаш три месеца пуну цену, плус четврти месец колико се захвати, и уместо динар, пуна цена прикључка.
 
Jel ima ovde nekog ko moze da proveri dokle/dal se uopste krenulo sa realizacijom za odredjenu adresu? MTS naravno :)
 
Ако неко одустане после 3 месеца, месец дана је отказни рок. Дакле плаћа пун трећи месец и колико уђе у четврти.

Плаћа се цена прикључка. Дакле прикључак је за динар, плаћаш три месеца пуну цену, плус четврти месец колико се захвати, и уместо динар, пуна цена прикључка.
Da li neko zna kolika je cena priključka? Našao sam opšte uslove, ali ne i cenu priključka. Kod mts-a je to jasno istaknuto ispod cena za net pakete.
 
Piše na ugovoru, 11000 je ako se ne varam.
 
Kod mene u ulici je elektrovojvodina gurnula većini struju ispod zemlje, ja sam oduvek i imao, i sada su za mts pre dve nedelje pored drvenih bandera stavili betonske da bi razvukli mts optiku. Pitam ja radnike koja im je to logika, i dal ce bar skloniti drvene bandere kaže za sada ne. Znači napravili su cirkus od ulica.

Inače mts podrška je super sestra je za vikendicu čekala tri nedelje da izađu na teren jer im ni fiksni ni internet nisu radili.
 
Da li su i dalje svi korisnici na svim paketima NAT-ovani? Može li ONT u bridge mod?
Korsinik sam MTS optike, kod mene odlično radi.
 
Nisu, jednom su, na pocetku to ukljucili i na telefonski zahtev uklonili. Mislim da su za bridge pisali u MTS Box ili optika temi :)
 
Ruter može u bridge mod, ali mora fizički da bude prisutan. Za NAT ne znam da li se nešto promenilo. Neka iz yettela daju taj odgovor.
 
Ako govorimo o MTS-u 😃

Pri prelasku na optiku su aktivirali NAT, ali su ga i uklonili nakon telefonskog poziva i tako je vec nekoliko godina 😃 Nista dodatno ne naplacuju posto je javna adresa.
 
A da pogledaš u kojoj sekciji foruma i temi kog provajdera pišeš, pa ti bude jasno o čemu se govori?
 
  • Like
Reagovanja: iOS
Sad sam bio u poslovnici da se raspitam za hipernet uslugu tj.samo internet.
Zanima me ako ja imam 50% popusta na yettel mob paket i onda mi je pretplata ~1401,jel ja spadam u kategoriju za hipernet popust kao korisnik yettela da mi dupliraju net i par stotina mesecno manje da placam obzirom da u letku pise da moram imati mob paket od min 1499 din?
Znaci moj paket je realno 2802,ali sa popustom 50% 1401 din,jel imam pravo na tu net povoljnost ili ne?
Ona iz poslovnice mi je navela kao da imam,ali ne setih se da joj kazem za taj popust
 
Imaš pravo na popust, bitna je puna cena, a ne ova sa popustom.
 
Sad sam bio u poslovnici da se raspitam za hipernet uslugu tj.samo internet.
Zanima me ako ja imam 50% popusta na yettel mob paket i onda mi je pretplata ~1401,jel ja spadam u kategoriju za hipernet popust kao korisnik yettela da mi dupliraju net i par stotina mesecno manje da placam obzirom da u letku pise da moram imati mob paket od min 1499 din?
Znaci moj paket je realno 2802,ali sa popustom 50% 1401 din,jel imam pravo na tu net povoljnost ili ne?
Ona iz poslovnice mi je navela kao da imam,ali ne setih se da joj kazem za taj popust
Zdravo,

Bitno je samo da je puna cena paketa veća od 1.500 din, nije važno što imaš 50% 🤗 Možeš i da nam proslediš adresu na kojoj želiš da uvedeš Hipernet usluge, ako želiš da dodatno proverim sve za tebe, pa mogu da javim i kolegama da te kontaktiraju sa više info. Hvala @dervisbegovic_ na pomoći 👍

~Mila
 
Imam kontakt devojke iz poslovnice.
Zanima me sta se desava ako u nekom trenutko tokom te 2 god. se preselim na lokaciju na kojoj nema optike,sta se onda desava u tom slucaju?
 
Koliko ste cekali od podnosenja zahteva do realizacije/povezivanja na uslugu, instalacije?
 
Nazad
Vrh Dno