Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Апропо ХБО Макс и Дине - Ради најнормалније, али се долби атмос не очитава. Пробао и Лигу правде Зек Снајдера и исто се понаша. У нетфликсу се пале и Вижн и Атмос.
 
narode moze li neko ko je skinuo poslednju verziju V701 da je upload-uje na MEGA jer sada ne moze da se preuzme,kvota za skidanje je premasena i ne moze da se skine.U pitanju je IMG file.Hvala...
 
Pripremam se da predjem sa V653 na V701, kako ono ide, moram ici sa IMG fajlom ili moze i OTA?

Tv je C715, prethodni pokusaj sa beta android 11 V900 verzijom mi nije dobro prosao, morao sam da se vratim na V653 preko V650.

Bilo bi sjajno da ne moram da se zezam sa podesavanjem aplikacija od nule.
 
Ааааааааааа у ПМ и гугл ТВ и све!!!! Инсталираш **бени коди, али не може да се ништа подеси. Инсталирам веном адон - не види га.
Јбо те и шилд и тцл и долби вижн. С**ем тим се у све када неће да ради како треба. Дижем руке од те комбинације.
 
Eon, smarttube, stremio, netflix i HBO max. Sve ostalo obrisano i sa tcl c715 i sa mi box-a u drugoj sobi. Sve radi savršeno na oba uređaja. Probaj bez kodi-ja par dana navići ćeš se.
 
Да сам хтео да гледам ЕОН и нетфликс, сигурно не бих узео овај ТВ, него бих узео LG.
 
Moze mala pomoc za neinformisane: Vidim da se cesto spominje Smart tube next kao resenje za youtube bez reklama, kako ste ga instalirali? Ja imam Google tv na C725, naravno na play store ga nema, sta treba da skidam neki downloader?
 
Ааааааааааа у ПМ и гугл ТВ и све!!!! Инсталираш **бени коди, али не може да се ништа подеси. Инсталирам веном адон - не види га.
Јбо те и шилд и тцл и долби вижн. С**ем тим се у све када неће да ради како треба. Дижем руке од те комбинације.
Успео уз мало гимнастике да инсталирам коди. Ставио 18.9, подесио коди, преко њега 19.4 па тек онда веном. Коди ради, веном ради, али не пушта DV него само HDR10. Пусти он филм, али се пребаци у HDR а не у DV.
Ипак, КОДИ у мени жељеном квалитету није за овај ТВ.

Moze mala pomoc za neinformisane: Vidim da se cesto spominje Smart tube next kao resenje za youtube bez reklama, kako ste ga instalirali? Ja imam Google tv na C725, naravno na play store ga nema, sta treba da skidam neki downloader?
Скини са ове странице стабилну верзију. Пробај са флешом да пребациш и инсталираш на ТВ. Користи ES File Explorer или Send Files To TV.
 
Успешно вратио са V427 (гугл ТВ) на V272 ( андроид 11).
А пошто ни ЕОН ни ИРИС СМАРТ на АTV11 нису радили, сад је деветка и ради све супер, осим AV1 у јутјубу. Некако је софтверски омогућен тек са гугл ТВ.
 
А пошто ни ЕОН ни ИРИС СМАРТ на АTV11 нису радили, сад је деветка и ради све супер, осим AV1 у јутјубу. Некако је софтверски омогућен тек са гугл ТВ.
Možeš li ukratko da objasniš razliku za av1 za YouTube sa i bez njega? Šta on donosi?
 
Укратко - већи битрејт, а самим тим и ( ваљда ) бољи квалитет. Генерално - небитно. Осим што се сви нови андроид бокови рекламирају са подршком за AV1 ( нервира ме назив кодека, подсећа на...кхм, тако да се на тај кодек нећу обазирати :ROFLMAO: ). Превасходно S905X4 и S950Y4 чипсети.
 
Koliko vidim komentari su dobri...

Vidi sam ovde pročitaj od izlaska v701 pa na dole :)


 
Да не буде да само кукам на овај ТВ, три ствари су ме ОДУШЕВИЛЕ:
  • Боје - нисам радио калибрацију, али мени су супер
  • Црна - када је овако добра на QLED VA панелу, каква ли је тек на OLED?
  • Звук - ништа посебан када се гледају ТВ канали ( ЕОН, ИРИС, тввиет... ), али зато када се пусте ремукси па се пребаци на окружујући звук и биоскопски режим звука... Нема шта - супер. Могу да замислим како ће да звучи са неким саундбаром попут самсунг HW-Q600A. Изгледа да значка ONKYO није само онако ту стављена.
Углавном, као што @Djilkosh_Ns рече - хардвером ћу бити презадовољан, софтвер би морао бити бољи.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno