Šta je novo?

Xiaomi Mi Box S - iskustva, problemi, rešenja

EON smart TV app (ona sa kodom) radi bez problema. Ona druga app, za telefon ne radi, odnosno može i ona ali mora da se skida modovana, i verovatno mora miš za kontrolu.
 
Mi Box S je i dalje odlican. Jednostavan sistem, pusta sve zivo, Netflix sertifikovan, dobar 3.5mm izlaz za svuk, bt daljinski + google asistent, integrisan Chromecast.

Ima sve sto treba da ima takav uredjaj, a kosta 57-60e.
 
Mi Box S je i dalje odlican. Jednostavan sistem, pusta sve zivo, Netflix sertifikovan, dobar 3.5mm izlaz za svuk, bt daljinski + google asistent, integrisan Chromecast.

Ima sve sto treba da ima takav uredjaj, a kosta 57-60e.
Imam ga i ja, radi odlicno. Nego me zanima ovo "dobar 3.5mm izlaz za zvuk". Receiver mi je povezan na tv-ov 3.5mm izlaz. U cemu je razlika?
 
@vladafkv
Razlika je u tome koji uredjaj konvertuje digitalni u analogni signal (DAC). U slucaju povezivanja 3.5mm zvucnika na box, to radi box, a u slucaju povezivanja na TV to radi TV.

Kod mene je Mi Box S imao kvalitetniji zvuk u odnosu na Mi TV 4S, naravno sa istim zvucnicima i podesavanjima i u oba slucaja je content pustan sa Box-a. Zvucnici su Microlab Solo 6c. Takodje, prednost za zvucnike povezane direktno na box je to sto mozes da pustas muziku dok ti je TV iskljucen. Kod mene se box nije iskljucivao nikada, a TV je radio po potrebi.
 
Mi Box S je i dalje odlican. Jednostavan sistem, pusta sve zivo, Netflix sertifikovan, dobar 3.5mm izlaz za svuk, bt daljinski + google asistent, integrisan Chromecast.

Ima sve sto treba da ima takav uredjaj, a kosta 57-60e.
gde kosta 60 eur sa dve god garancije
 
KP je tvoj najbolji prijatelj druže.
Ima ih za 60-65e novih sa 2 god garancije.
 
Ima i u nekim prodavnicama za 8000 dinara, sve regularno.
 
Sad sam i ja vidio. Nisam nikad imao dodira sa android boxovima. Uzeo sam Mi TV Stick i malo je reći koliko sam pozitivno iznenađen. Znam da je bolja kupovina box sa 2gb rama, ali sam jedva dobacio i do ovih 40€. Za ono što meni treba i više nego dovoljno. Radi dosta glatko. Za filmove, serije, yt, kanale odličan.
 
Narucio sam za Mi Box ovaj USB hub sa Ethernet portom > Ugreen USB-A Hub to Ethernet + 3× USB-A 2.0.
Dosta je spor Wifi, pa rekoh da nabavim ovaj adapter usb na ethernet. Trebalo bi da radi sve out of box zar ne?
Znam da je 100Mbps samo, ali wifi je mnogo sporiji. Probao sam da googlam, svi preporucuju ethernet resenje...
 
Kod mene radi wifi na maximumu
 
Hvala @TsarOfZanzibar to mi treba info iz prve ruke.
Ja imam 300/30Mbps net u stanu, svi uredjaji na wifi idu max ali ovaj Box nejde. Najvise mi smeta kod skidanja filmova preko Popcorn-a. Znam da je to torent i da nejde max brzinom ali bas sporo skida i jako oscilira brzina skidanja. Ide od 100mbps do 30-35Mbps. I onda pukne, pa ponovo na 100mbps pa polako dize... i tako u krug. A i IPTV ne radi najbolje, mozda bude bolje radilo. Svejedno mi treba USB hub jer moj sadasnji od 3 porta ne radi jedan.
 
Da bi radio na 5Ghz u fullu mora se igrati malo sa podesavanjima samog rutera. Xiaomi jednostavno ne voli sve kanale na 5Ghz.
 
Samo si možda trebao uzeti sa gigabitnim da iskoristiš max brzinu koju imaš... Ni meni nije trebao, pa sam uzeo isto od 100, ali je ipak gigabitni future proof.
 
Kako testirate brzinu na mi boxu? I kako rešiti problem sa HDR prikazom na SDR televizoru?
 
Kako testirate brzinu na mi boxu? I kako rešiti problem sa HDR prikazom na SDR televizoru?
Instaliraj na mi boxu Speed test wifi analyzer. Imas ga na playstoru. Kakav problem imas sa hdr-om? Meni vecinu hdr ( 4k remuxovi) pusta na samsungu 1080p. Ali ponekad ima samo tona ili je slika ljubicasta. Mislim da mi box podrzava hdr10 ali ne podrzava hdr10+. Tu pomoci nema jedino da biras strimove sa obicnim hdr-om.
 
Ni sa Mi Box ni sa Firetv nikad nisam imao bilo kakve probleme sa Wifi. Mi Box poslednjih par meseci koristim samo za putovanja, izvukao malopre da proverim kako se snalazi sa novim ruterom.

Net je 100/100 pa jasno da ne može da izvuče više. Ruter na prvom spratu, Mi box u sobi u prizemnom delu.

20220129_154334.jpg
Screenshot_20220129-154319_ASUS Router.jpg
 
Da ali moja internet konekcija je deklarisana do 100 mbit-a ;)
ok...neki uređaji prosto ne rade kako treba preko wifi, više me je to zanimalo zapravo...recimo, sonos zvučnici ne mogu ni internet radio da puste bez prekida dok nisam u njih ubacio mrežni kabl...internet radio traži smešan protok....a možda im se ne sviđa ni ruter, ko bi ga znao, zato ipak ne uzimam ništa što nema ethernet port...
 
Nazad
Vrh Dno