Šta je novo?

Windows 11 - dev build / preview / testiranje

Pa koja je onda poenta plaćanja ako će uvek operativni sistem da radi? Da li se gube neke funkcije ili nešto?

zaklucani su neke opcije u settings nemozes da smenis pozadine i tako nesto ima jedna skripta koja aktivira windows 10/11 sa digitalnom licencom kad jednom aktiviras ostace uvek aktiviran duri i kad formatiras kompjuter sam ce se aktivirati nema potrebe opet da pokrenes aktivator googlaj massgravel
 
Možeš da instaliraš Windows 10 Enterprise IoT LTSC 2021 i imaćeš podršku od 10 godina, do 13.01.2032, ako je to kućnim korisnicima uopšte bitno. Uostalom, koliko godina misliš da ćeš da koristiš te nove kompjutere i koliko dugo planiraš da ne instaliraš novi operativni sistem na njih?
Hvala lepo! Setio sam se sada da ima više Win 10 LTSC verzija, svaka sa drugim datumom podrške, evo Enterprise IoT ima 10 godina kao što kažeš, to ću skinuti i problem rešen. Nadam se da neće pokrenuti mnogo meni nepotrebnih servisa. Trenutno imam W10 LTSC od pre nekoliko godina (kad se zvao LTSB), mislim da traje do oko 2025. Pišem napamet. 😉
 
Треба да набавим лаптоп, тј. чекам да стигне. На њега бих инсталирао W11. Како је најбоље да га инсталирам, са микрософтовог сајта на усб? Коју верзију. Како после иде активација и да ли ће радити без активације?
 
Треба да набавим лаптоп, тј. чекам да стигне. На њега бих инсталирао W11. Како је најбоље да га инсталирам, са микрософтовог сајта на усб? Коју верзију.

Pa na MS sajtu ima samo jedan win11 ISO da se skine, to je multi-edition ISO. Prilikom instalacije biraš verziju koju želiš da instaliraš.

Како после иде активација и да ли ће радити без активације?

Aktivacija je potpuno ista kao i na Win10, i kao i na Win10 radiće bez aktivacije samo što su naravno podešavanja zaključana.
 
Ima li načina da se ovi uglovi isprave ili makar ovaj top i bottom padding poveća kod naziva opcije?
2021-12-09_190049.jpg
 
Još jedno oko aktivacije.
Kupio laptop koji dolazi sa instaliranim Win11 Home. Pošto bih hteo i za programiranje da ga koristim, rešim da probam da instaliram Pro verziju sa licencom Win10 Pro. Kupim Pro "licencu" na ebay-u. Odradim clean install Win11 i na početku unesem kupljeni product key, sve lepo prođe, instalacija detektuje da je Pro verzija u pitanju. Sve lepo radi par dana, pokupi uredno updateove. Al ondak se pojavi Activate Windows watermark, prijavljuje otprilike "Windows is running Pro version but license is for Home edition.". Nudi 3 opcije: Kupi Pro licencu na Store-u (26K rsd); Zovi call centar; unesi drugi product key.

Ima li načina da ostanem na Pro licenci? Možda bih mogao da instaliram win 10 pa da upgrade-ujem na 11, ali nije mi sigurno da neće opet detektovati neki sukob između unetog ključa i oem licence proizvođača (pretpostavljam vezane za serijski broj laptopa).
 
a sta bude ako izaberes trecu opciju, unesi drugi product key i upises taj Pro sto si kupio na ebay?
 
Evo rezultata. Pre nego što otpišem ključ probaću da instaliram win 10 pa da upgradeujem na 11.IMG_20211210_172009.jpg
 
da, mozda je key black listed
 
Ja se ne bih zezao sa tim, imas jeftine licence
Uzeo jednu od ovih jeftinijih i prošla je aktivacija. Hvala, verovatno si mi sačuvao dosta vremena. Sad, dal je ovaj ključ koji sam imao loš, il nije moguća aktivacija win 10 ključevima, ko će ga znati. Prijavio sam ovima sa ebaya da je loš ključ, poslali su mi još dva, al ni jedan nije prošao.
 
Активирао са као, W11 преко cm и активирао се, али сад видим да није.
Која је фора са ови кључевима?
Колико траје лиценца, је то онда оригинал/легалан W11?
Који изабрати од оних понуђених, за кућу, имам про верзију?
 
Ja sam skoro svima retail kupovao, samo to su licence za windows 11 i nece raditi ako se ubaci na win 10 i proba upgrade na win11, kao i licence za win10 sto ne rade na win11 vec samo kroz upgrade.

@gaMbiT a sta kaze kad u cmd ukucas slmgr /xpr sa tom licencom sa kojom si aktivirao malopre ??
 
Meni se sam aktivirao, a imao sam onaj besplatni sa 10-ke.
Na prepotopskoj masini, instaliran sa rufusa bez problema i radi super. Brz, pregledan, intuitivan.
Nisam zahtevan korisnik i meni je pravo osvezenje, a za stabilnost videcemo.

Da li je pametno sada ugasiti auto apdejt dok nesto ne us*eru? :unsure:
 
Како да искључим пин код про поктењу W11, приликом инсталације ми је тражио и нисам могао да га заобиђем, сад не могу да га искључим?
 
Account > Sign-in options > Additional settings > “For improved security, only allow Windows Hello sign-in for Microsoft account…” iskljuci, vrati se u Account > Sign-in options i imaces opciju da obrises pin.
 
Сад ми тражи лозинку за микрософт.
 
Kod mene radi jos kljuc od '15 ili '16 mislim, ne znam kad sam tacno instalirao win 10 i prikacio svoj microsoft nalog. Kad sam instalirao win 11 i prijavio se, istog trenutka mi se aktivirao.
p.s. licenca nije kupljena, vec sam kopirao kljuc i evo radi sve jos uvek.
Edit: meni se cini da 11 trenutno radi dosta bolje nego prva zvanicna verzija.
 
Сад ми тражи лозинку за микрософт.
Tako je, ako neces da koristis lozinku pri prijavljivanju..

@Stefan1995 poslednji update je puno toga resio ali puno toga i ostalo da se resi, i dalje mi adobe ne radi lepo, creative cloud puca, neki servisi ponasaju se cudno... this app is preventing shutdown, this app is preventing restart bla bla...
 
Poslednja izmena:
Јутрос су ми се ојавиле ове беле иконице и ове тачке. Шта оне представљају?
Ништа од тих програма немам,само Office 2021. Компијутер је нов 3 дана, W11 је нов.
Screenshot (14).png
 
Obriši Ikon cache.
 
Kaže da nema ništa od tih prograa instalirano...
Možda je OneDrive sinhronizovao prečice
 
Како сам инсталирао W11 пре три дана и OneDrive се поново активирсо/одмрзао, ноћас је стигао маил да се OneDrive одмрзсо. Те програме немам инсталиране, имао сам на другом рачунару.
Шта сад, јел довољно сам да обришем са десктопа?
 
Nazad
Vrh Dno