Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moram da pohvalim tehnicku podrsku. Juce mi je internet bio u raspadu,parametri za download su bili ispod 30Db. Na 5-6 kanala i nula. Lampica da Download je tteperela non stop(Tecnicolor 7320). Upload je bio Ok. Sinoc oko 20sam prijavio,danas kad sam dosao radi sve u fullu. Parametri su odlicni.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-11-30-16-47-11-947_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-11-30-16-47-11-947_com.android.chrome.jpg
    114.7 KB · Pregleda: 111
100/10 na 5Ghz izvlaci 97-98 ,na 2.4 55-60. Kablom nisam merio. Uvek mi je ukljucen jedan od 2 Eon boxa,tako da racunam da kad bi svi boxevi,telefoni i laptopovi bili diskonektovani,imao bi max brzinu.
 
Hvala, mislio sam da imas neki veci paket. Zanima me samo, da l' ovi modemi sa vise downstream kanala 16x4/24x4 mogu da izvuku celih120/150 Mbps, a ne 115/145Mbps kao sto je slucaj sa mojim 8x4 kanala...neko podesavanja u sistemu je sigurno, jer sam ranije mogao da izvucem 120Mbps !? ...naravno, samo preko lan kabla mislim merenje ;)
 
Poslednja izmena:
veceras mi radi super... a kako se otkljucava modem da neko moze da se nakaci bez sifre?
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    30.4 KB · Pregleda: 100
Od poslednjeg apdejta ovo od kad je sve novo, nije štucnuo nijednom, i vraćanje (vraća u milisekundi) i maltretiranje...ništa, kao singerica.
pu,pu,pu...da ne ureknem
 
A pa danas ako hoćeš statičku, može, cajlenzi bite i imaš je... Nikakav problem, kod svih je tako...
Naravno da znam da se staticka placa svudge. Nije bila stvar u tome, onaj kome treba javna IP svejedno mu je da li je dinamicka ili staticka. Danas se sve moze resiti sa DDNSom. Posto SuperNova NEMA javnu dinamicku IP jedino sto preostaje da sa zakupi staticka. Kod svih provajdera javna dinamicka IP je free. Da bi zarada bila veca provajderi ukidaju javnu dinamicku IP (SuperNova) jer forsiraju zakup staticke koja je kod nas u SRB precenjena. Dakle samo sam hteo da poredim: postaNet je imala free dinamicku javnu IP a SuperNova nema free javnu IP i to je sve ...

nemoj da širiš dezinformacije što se tiče trećeg tv-a.
prvo se informiši pa onda napiši to što napišeš
ukoliko uzimaš samo kablovsku TV kao pojedinačnu uslugu dakle bez interneta onda imaš pravo na 2 uređaja (TV-a) a treći uređaj doplaćuješ 299 din, a ukoliko uzimaš paket tv sa internetom onda imaš pravo na 3 uređaja
sve ti to jepo piše na njihovom sajtu
što se tiče natovanja ip adresa i " ovaj info niko ne spominje"-druže ovaj forum je trenutno na 560-toj stranici. od toga pa preko 300 stranica se samo o tome (natovanju adresa) pisalo, diskutovalo, raspravljalo.......čitaj malo forum-šta ti teško
kapiram da si nov na forumu supernove i da si nervozan zbog prelaska iz pošta neta u supernovu i da te mrzi da čitaš, ali ako te mrzi da čitaš barem imaj poštovanja prema ostalim forumašima supernove koji 560 stranica na neki način pomažu u problemima funkcionisanja ili rada-(kako god) kablovske i interneta
Otkud ti znas da li sam ja informisan ili nisam? Da li si me pitao odakle mi info? Umesto da pitas ti meni drzis lekcije o ponasanju na forumu. Blago nama sa ovakvima. E da si me pitao onda bi ti rekao da su me zvali telefonom i rekli su to sto sam napisao. Trazio sam 3 CAMa da bi mogao da gledan na 3 TVa ona mi je rekla da 2 dobijam a treci doplacujem. (rekao sa joj da mi njihov MOVIE smart box ne treba). Ako to nije tacno nije do mene!

Da si ti citao i pratio tok postova video bi da sam se nadovezao na cenu ponude SuperNove. Nekoliko postova pre mog su hvalili kako SuperNova ima super cenu. Dakle "ovaj info niko ne spominje" je znacilo da se RADI O POREDJENJU CENE, da bi dobio isto sto si imao kod postaNeta moras da dodas 700din za staticku IP jer dinamicke javne IP nema i onda cena usluge SuperNova i nije bas tako super (primer: 1700+700). Ali naravno ti si dijametralno promasio smisao "ovaj info niko ne spominje" pa me upucujes da se informisem o "(natovanju adresa)" i da citam forum u nazad. Sta da kazem, strasno ....

Ocigledno ce me shvatiti samo onaj kome je javna IP potrebna.
Necu vise da gubim vreme na ovome ko je razumeo razumeo je a ko nije i nece.

Nemoj da delis dezinformacije ko je nov ili nervozan a ko nije. Da si se informisao onda bi znao da sam clan 26.10.2004 dakle skoro citavih 15 godina sam stariji od tebe ovde na forumu. Retko postujem jer mi je muka od raznih pametnjakovica koji analiziraju svaku rec ili slovo u postu pa ih izvrcu i dele packe pa provociraju jer ih to ispunjava i uzdize. A da ne pricam koliko se samo prave pametni a nisu. Ti nisi ovde niti ADMIN niti MOD da nekom solis pamet oko ponasanja prema nekome. Pravila na forumu ja nisam prekrsio. Ukoliko ti se ne svidja sta sam napisao preskoci me kao sto ja to i ostali radimo. Ne mogu da zamislim na sta bi ovaj forum licio kad bi i ja i svi ostali isli i komentarisali postove clanova koji po nama "nisu" tacni ili nam se ne svidjaju ili da pisemo nesto samo da bi napisali ...
 
Naravno da znam da se staticka placa svudge. Nije bila stvar u tome, onaj kome treba javna IP svejedno mu je da li je dinamicka ili staticka. Danas se sve moze resiti sa DDNSom. Posto SuperNova NEMA javnu dinamicku IP jedino sto preostaje da sa zakupi staticka. Kod svih provajdera javna dinamicka IP je free. Da bi zarada bila veca provajderi ukidaju javnu dinamicku IP (SuperNova) jer forsiraju zakup staticke koja je kod nas u SRB precenjena. Dakle samo sam hteo da poredim: postaNet je imala free dinamicku javnu IP a SuperNova nema free javnu IP i to je sve ...


Otkud ti znas da li sam ja informisan ili nisam? Da li si me pitao odakle mi info? Umesto da pitas ti meni drzis lekcije o ponasanju na forumu. Blago nama sa ovakvima. E da si me pitao onda bi ti rekao da su me zvali telefonom i rekli su to sto sam napisao. Trazio sam 3 CAMa da bi mogao da gledan na 3 TVa ona mi je rekla da 2 dobijam a treci doplacujem. (rekao sa joj da mi njihov MOVIE smart box ne treba). Ako to nije tacno nije do mene!

Da si ti citao i pratio tok postova video bi da sam se nadovezao na cenu ponude SuperNove. Nekoliko postova pre mog su hvalili kako SuperNova ima super cenu. Dakle "ovaj info niko ne spominje" je znacilo da se RADI O POREDJENJU CENE, da bi dobio isto sto si imao kod postaNeta moras da dodas 700din za staticku IP jer dinamicke javne IP nema i onda cena usluge SuperNova i nije bas tako super (primer: 1700+700). Ali naravno ti si dijametralno promasio smisao "ovaj info niko ne spominje" pa me upucujes da se informisem o "(natovanju adresa)" i da citam forum u nazad. Sta da kazem, strasno ....

Ocigledno ce me shvatiti samo onaj kome je javna IP potrebna.
Necu vise da gubim vreme na ovome ko je razumeo razumeo je a ko nije i nece.

Nemoj da delis dezinformacije ko je nov ili nervozan a ko nije. Da si se informisao onda bi znao da sam clan 26.10.2004 dakle skoro citavih 15 godina sam stariji od tebe ovde na forumu. Retko postujem jer mi je muka od raznih pametnjakovica koji analiziraju svaku rec ili slovo u postu pa ih izvrcu i dele packe pa provociraju jer ih to ispunjava i uzdize. A da ne pricam koliko se samo prave pametni a nisu. Ti nisi ovde niti ADMIN niti MOD da nekom solis pamet oko ponasanja prema nekome. Pravila na forumu ja nisam prekrsio. Ukoliko ti se ne svidja sta sam napisao preskoci me kao sto ja to i ostali radimo. Ne mogu da zamislim na sta bi ovaj forum licio kad bi i ja i svi ostali isli i komentarisali postove clanova koji po nama "nisu" tacni ili nam se ne svidjaju ili da pisemo nesto samo da bi napisali ...
I ja sam nekada bio mlad, devojke se ložile, a sad već slabo, tako ti je to i sa internetom. To ti je što ti je, uzmi ili ostavi.
 
Postoji li neka mogucnost da se koristi isti daljnski za Move i TV? Uzasno me nervira sto stalno moram da imam dva daljinca.
 
:ROFLMAO:
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    84 KB · Pregleda: 105
@mikii ne zelim da ti više bilo šta kažem na tvoje izlaganje i da bilo šta napišem-odgovorim jer to bi prešlo u prepucavanje, a dobro znamo da je to na forumu strogo zabranjeno,
zato ti želim sve najbolje, dobro zdravlje i dobru sreću, i uživaj u ponudi i uslugama supernove (ex pošta neta).
 
@mikii
mislim da si u pravu samo si malo zakasnio. evo gde su otisle javne adrese:

Screenshot from 2021-12-01 09-52-44.png

nije se toliko povecao broj Internet korisnika da moraju svima da uvedu CGNAT. a mogli su da smanje cenu interneta onima kojima su ga uveli. kacili su ljude postepeno i bez upozorenja/obavestenja da se ne bi bunili svi odjednom.
kad je SBB kupio Ikom ili Telekom RV i ostale, kupili su i njihove IP adrese. a ipv6 vec dugo postoji. u krajnjoj liniji zar mora toliko da kosta mesecno staticka? cene su im slicne, ocigledno se dogovorili. a i mogli su da nam barem dozvole par portova da otvorimo na CGNAT.
 
pre bih rekao da javne adrese idu u njihovu kasu tj. u NJIHOV DŽEP nebitno koji je provajder.....neće oni da smanjuju cenu ili da ti omoguće otvaranje portova....made in serbia
 
to sam i rekao.
ptt kds nije imao CGNAT, niti su svi istovremeno uveli. korisnici se nisu preterano bunili, nisu imali mnogo izbora.
uostalom, pogledaj cene interneta u veleprodaji. kod postanet-a je internet bio povoljniji a postanet ga je kupovao od telekoma.
 
@ orange47 kratko i jasno: made in serbia....🍺🍻
 
a i mogli su da nam barem dozvole par portova da otvorimo na CGNAT.
Ovo je izvodljivo ali jako komplikovano da bi neko to i uradio, i ovako ih sve mrzi. Portovi na javnoj IP se ne mogu poklapati sto znaci da svaki korisnik koji deli javnu IP mora imati svoj opseg portova. Oni bi taj poseg morali da otvore za svakog posebno i da nam ih proslede. Ali kad bi to i uradili gde im je racunica jer nam onda staticka javna ne treba? Postoji resenje manje kosta od 700din mesecno ali je bas jadno .... Ne bih o tome jer je verovatno o tome ranije bilo reci.
 
Za one koji imju popust kao osobe sa invaliditetom, morate se na vreme svakih 12m prijaviti da ste i dalje osi inace vam sleduje 1m i jos nekoliko dana barem placanja pune cene.
Treba se setiti da se "obnovi" prijava za invalidski popust, a ako zakasnis sleduje ti puna cena za sve dane od dana prestanka do dana nove prijave, mene tako zakacio pun mesec i jos 1 dan.
Barem su brzo proveli "proveru" i zaveli novi popust.
Kod RV se to retroaktivno prizanavalo jer su bili svesni da se nece korisnik setiti.
Kad su toliko zadrti ovi u SN pa nemaju nimalo "razumevanja" niti mozga da daju ljudima odma OSI popsut od 50% na svih 24m UO.
Neka im, nek se najedu...
 
Ja imam taj popust na osnovu invaliditeta deteta i napomenuli su mi da se isti obnavlja na godinu dana.

Kad su počeli da me zivkaju da sa Exe Neta pređem na Supernovu ponudili su mi 10 meseci 50% popusta na pretplatu. Ja sam umesto toga kao benefit tražio fiksnu ip adresu jer mi je ista potrebna zbog ip kamera koje ne rade na natovanim ip adresama, a pomoću kojih pratim aktivosti mog slepog deteta u kući.
Oni su ispali korektni i dali su mi i fiksnu ip adresu bez naknade (jasno definisano u ugovoru) i popust 50% na pretplatu prvih 10 meseci.

Ovaj novi interfejs radi ko zmaj, ako ćemo da ga poredimo sa Irisom, samo fali opcija "slika u slici".
 
Dok ne vidim za eventualnu nabavku drugog TV-a i mesto gde bih ga smestio, molim vas zna li neko je li moguće ovaj Move uređaj povezati na računar preko TV kartice? Teoretski imam mogućnost preko 2 adaptera, ali ne znam kako bi se ponašalo u praksi, da ne bacam pare za džabe. Bitne su mi samo osnovne TV funkcije, nikakva premotavanja i slično. Možda da vidim kod njih za običan STB? Neka mišljenja bi dobro došla, hvala.
 
Ne možeš Move box povezati na računar, ali ga možeš povezati direktno na monitor HDMI kablom. A na računaru možeš da gledaš tv u browseru, preko supernovaott.rs.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno