Šta je novo?

Amiga 500

Covek zna da je samo 3 puta ukljucena.....tj seca se toga od pre 30-35 godina :LOL:

Nego,posto im toliko skace cena,mozda ce i sa amigama uskoro moci da se kopa kripto...
 
Poslednja izmena:
Tom hardveru jos samo fali da majnuje. Greota time majnovati sve i da moze nesto znacajnije iskopati.
 
Javljam se kad preuzmem a500 :) Sto kaze ripkid, jos samo da je preuzmem. Drugari, Jel petljavina da se napravi Pimiga na pi400 ili je lagano?
 
Javi i stavi neke slike ako možeš, baš me interesuje kako sve to deluje :)
 
Hocu :)
 
Missing in action :)
 
Upravo uzeta. Nsm imao vremena da je zagledjujem posto sam morao na posao. Uglavnom tu je.... 😅
 
Hvala ljudi. Ukljucio sam je i samo klikce flopi... Verovatno mi treba disketa? 😅
Hvala ljudi. Ukljucio sam je i samo klikce flopi... Verovatno mi treba disketa? 😅
Evo neka slicica. Masinica nova...
 

Prilozi

  • BB332B35-8EDB-4CF3-BE6A-76FC228C2FE6.jpeg
    BB332B35-8EDB-4CF3-BE6A-76FC228C2FE6.jpeg
    222.9 KB · Pregleda: 92
  • 25132BAE-5AE9-44CF-9267-C2EB070CC405.jpeg
    25132BAE-5AE9-44CF-9267-C2EB070CC405.jpeg
    198.1 KB · Pregleda: 77
  • 897E0988-ECBC-4887-9C14-3BE150669D3C.jpeg
    897E0988-ECBC-4887-9C14-3BE150669D3C.jpeg
    134 KB · Pregleda: 75
  • 31CDB357-DD82-4C0D-B5A5-94248FBAC080.jpeg
    31CDB357-DD82-4C0D-B5A5-94248FBAC080.jpeg
    160.9 KB · Pregleda: 81
  • FBD17B63-1BBF-4A4C-BB9E-D742F45336EC.jpeg
    FBD17B63-1BBF-4A4C-BB9E-D742F45336EC.jpeg
    224.8 KB · Pregleda: 92
Ma necu to da stavljam... Samo da je ukljucim da proverim da li lepo sljaka, ne znam ni kako da je prikljucim za monitor ili TV? Stigla mi danas Raspberry pi400 pa se nadam da cu od njenuspeti da napravim ultimate igralicu ...
 
Ma necu to da stavljam... Samo da je ukljucim da proverim da li lepo sljaka, ne znam ni kako da je prikljucim za monitor ili TV? Stigla mi danas Raspberry pi400 pa se nadam da cu od njenuspeti da napravim ultimate igralicu ...

Šta kupio si Amigu da ti stoji u kutiji samo ? :D Pa zbog toga i nisi morao da se cimaš, trebao si u startu onda samo taj Pi
 
Ma da pogledam za to prosirenje da dokupim kad ispadne... Nisam pogledao, ali nema sanse da ima, s obzirom da Amiga nije uopste koriscena... Ne znam koje su mi opcijr da je povezem za neki monitorcic ili TV?!
 
Ili njen dodatni RF modulator, sto je bedno, ili da napravis scart kabl, ima na netu seme.
 
Ma da pogledam za to prosirenje da dokupim kad ispadne... Nisam pogledao, ali nema sanse da ima, s obzirom da Amiga nije uopste koriscena... Ne znam koje su mi opcijr da je povezem za neki monitorcic ili TV?!

Koliko vidim imaš A520 modulator, on može da ti posluži privremeno...preko njega možeš da izvučeš composite signal sa činčevima pa u bilo koji CRT TV, isto tako vučeš činčevima direktno stereo audio sa Amige pa isto u TV ili u pojačalo ako imaš. Kabl te izadje oko 400 din. Ako CRT TV nema composite ulaz onda ti se ne isplati cimanje jer je svakako najbolje kupiti RGB Scart kabl za Amigu za 11e jer daje najbolji kvalitet. To sve važi pod uslovom ako hoćeš da koristiš stari TV a ako hoćeš da kačiš na HDMI tv/monitor onda kupi RGBtoHDMI Amiga mini karticu i Pi Zero, to ti je najjeftinije rešenje a da imaš vrhunski kvalitet.

 
Covek ima stvarno zanimljivih stvari, da li ko ima iskustva sa narucivanjem sa tog sajta, kako bi to dolazilo do nas?
 
Covek ima stvarno zanimljivih stvari, da li ko ima iskustva sa narucivanjem sa tog sajta, kako bi to dolazilo do nas?

Čovek je sklepao online prodavnicu čisto da bi mogao lakše da prima porudžbine, možeš da ga kontaktiraš i preko fejsa (Ozkan Ocakli). Mislim da mu plaćaš preko bank transfera jer Turska nema Paypal čini mi se. A pošiljka stiže ko i svaka druga inostrana. Čovek je proveren i poznat medju Amiga rajom, trenutno se otimaju za Amiga PiStorm kod njega za 45e
 
Poslednja izmena:
Oglas koji si naveo je od tipa koji je donji plastični poklopac kućišta za A500 prodavao za nekih 3-4 hiljade dinara...

Izgleda da je uspeo da ga proda, ili pravi foru da je velika potraznja za poklopcima od 4000din. ovih dana pa je sad “rezervisan” :D


Da li neko poznaje licno “Vladimir i Milan” iz Novog Sada tj. Beške?

Prodavali su neki ST bez video kabla; pitao sam ga da li mu treba kabl (imam ih viska). E sad posto me je drndao za Commodore monitor koji je prodavao u stilu: reci koliko nudis, pa mi onda odgovori sa “Nudili su mi i 160e. ali ga nisam prodao. Nije ovo za ‘Vas’.” pitao sam ga koliko nudi za kabl ;) ali je brzo odustao :D

U sustini me interesuje odakle mu toliko Atarija, Amiga, Commodora... ako nije uopste iz te retro price (ima preko 3000 oglasa; ovi retro racunari su mu samo delic ponude). Da li ih dovlaci iz inostranstva, da li ih kupuje prvi pa preprodaje, da li visi po “buvljacima”....?
 
Likovi su klasični dripci oni najgori, a što se tiče robe verovatno je uvoze kao mnogi u vidu paleta iz Nemačke koje se vode kao elektronski otpad. Tamo su ih svojevremeno delili maltene za dž a ovde imaš uvozničku mafiju koja drži monopol na iste te palete i onda ih oni dovlače i preprodaju ovde likovima za tipa 100-150e po komadu, imaju stalnu klijentelu....tako nešto se sećam da je bilo. Onda ovi to uzmu rasture i vide šta su dobili u "kinder jajetu" i onda dalje preprodaju. Masa njih čak ni ne testira stvari nego prodaju po šablonu ako prodje-prodje, najgori po tom pitanju je jedan lik iz Šabca kome sam 3 ili 4 puta vraćao stvari koje je prethodno oglašavao kao ispravne i testirane. A ova goveda znam da se smucaju i po Novom Sadu po buvljaku, tako sam barem čuo...nedaj bože da sretnem te likove negde i da znam da su oni :D
 
Sta da vam kazem najbolje je ne uzbudjivati se oko takvih likova. Jos bolje je nista ne kupovati od njih.
 
Treba pratiti nemacki Ebay. Ja kupio Amigu 600 sa gomilom dodataka (kickstart ROM switcher - 3.1/2.0, 1MB ram expansion itd) i novim kondenzatorima na aukciji :

Ima i ovaj scart kabl, ali mi treba neko resenje za hdmi ili bar vga out. Pa ako ima neka preporuka sta je najbolje, video sam ono sa Raspberry Pi ali nameravam kasnije da dodam Furia acc. card pa se mozda nece uklopiti ta dva zajedno?
 

Prilozi

  • Amiga1.jpg
    Amiga1.jpg
    264 KB · Pregleda: 36
Odličan ulov, prošao si ko car realno....čuo sam još od ranije priče za nemački eBay da se može svašta naći s vremena na vreme, evo tvoj primer kao dokaz. Što se tiče HDMi rešenja najbolje i najjeftinije ti je to koje si spomenuo sa Pi varijantom RGBtoHDMi, ako me sećanje služi treba da vidiš da najuriš Denise ECS PLCC verziju pločice. Ili to ili OSSC konvertor uzmi (cena 110e), sve ostalo je bezveze po meni.

 
Evo da se pohvalim, konačno sam kupio Amigu posle 30+ godina. :D

 
Nazad
Vrh Dno