Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Resio G10,jedino me zeza ova blutut verzija na tanix tx3 s905x3 sa androidom 9,sa windowsom kao sto sam pisao nema problema,videcu da vratim android na fabricke postavke mada mislim da to nece pomoci,ne znam a li bi instalacija androida 11 resiti to ili je sam blutut na tanixu takav?
 
За кориснике Beelink GT King Pro.
Пошто су кинески стручњаци онемогућили подршку за DolbyVision, исту треба омогућити на следећи начин ( потребан ES explore или X-plore ):
root/vendor/build.prop
Отворити га са текст едитором и изменити следеће:
ro.vendor.platform.support.dolbyvision=false да буде наравно true
Ја користим АТВ ром од Сасвлада и већ је омогућено. Иначе пробао сам неколико наслова који су одрађени са профилима П5 и П8 и искуства су следећа:
  • профил П5 - у питању су махом серије и тек по неки филм који су са овим профилом. Контејнер је MP4 и не садржи HDR слој, тако да мој ТВ не приказује све боје (вуче на љубичасто), јер наравно нема DV подршку. Из тог разлога намерачио сам се да купим неки Хајсенс ТВ.
  • профил П8 - највећи део су филмови. Контејнер је MKV, садржи HDR слој и све глатко функционише.
Наравно, ради се о UHD садржају и браћа Руси као и увек предњаче са садржајем. Боље речено, осим рутора и кинозала нема нигде више DV садржаја.
 
Pitanje za Mi TV Stick.

Da li je moguće proširiti memoriju USB-om? Pretpostavljam da je u tom slučaju potreban i USB adapter?
 
Nisu punjive,resen problem,jedino kad se pali treba da se zadrzi power.Blutut verzija me buni,ne znam da li je u pitanju verzija androida ili je sam blutut na tanixu los?
 
Pre godinu dana sam uzeo H96max sa Aliexpress-a,platio ga 40$. I sad sam primetio da je počeo da baguje i dosta sporije radi. Čak se i greje.
Može li mi neko preporučiti dobar box,da ne košta Boga oca,a da se ne greje pri gledanju YouTube-a 1080p? Razmišljao sam da nabavim Mecool KM6 Deluxe Edition,cena mu je oko 100$.
 
Otvorio sam box da vidim koja je ploca zbog slimboxa,medjutim kod mene je ista kao na slici.

 

Prilozi

  • Screenshot_2021-08-02 REVIEW Tanix TX3 a new low-cost TV-Box with the Amlogic S905X3 SoC Andro...png
    Screenshot_2021-08-02 REVIEW Tanix TX3 a new low-cost TV-Box with the Amlogic S905X3 SoC Andro...png
    1.8 MB · Pregleda: 51
Buni me da ga ne zeznem jer nije ni BZ ni QZ.

 
Poslednja izmena:
Као што написах - пробај обадве. Наравно, мораш имати спреман оригинални фирмвер, ако нешто пође по злу. Мада, ако није одговарајући, неће ни прећи 4-5%, а то још увек није ништа што се уписује у РОМ.
 
Kod mene je gigabitni port, to sam provjeravao sa speedtestom i flashovao sam sa QZ firmware, ako ti to nešto znači. A ova tvoja oznaka B4 V1.1 mislim da je ovo 100mbit. Uradi speedtest na boxu i vidi ako ti prelazi 100 mbit na kablu onda idi na QZ slobodno. U protivnom ides na BZ
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam ovaj box. 32/4 gb. Imam neke nejasne stvari pa ako ga je neko koristio da mi odgovori. Dakle kodi, kada puštam preko The crew addon-a mogu da pustam u 720, a kada pokusam u 1080, odmah kresuje. Opet u 720 mi na svakih 10-ak sekundi secne na po 2-3 sekunde. Kada puštam youtube pušta ga u 1080 ali mi isto povremeno secne na početku, posle se stabilizuje. Kad kazem secne, pojavi se crn ekran na sekund, dva pa nastavi. Youtube na 720 ne secka. Jel zna neko da li je to normalno i da li ima nekih podešavanja ili je neki priblem sa boksom? Ako jeste da pokusam da ga zamenim?
 
Ja imam MXQ sa s905x 1/8,nije pro doduše,ali blage veze nema sa ovima što se prodaju pod ovom oznakom.
Aj kad sam već tu,i ovaj što imam za moje potrebe radi sasvim ok,kodi,eon,stb emu,da li bih osetio neki upgrade da predjem na s912,kontam ipak je 8-mo jezgarni?
 
Рокчип - није ни чудо.
Разумем да желите што јефтинији бокс да купите, али без љутње - купујете смеће. Ako je baš ograničen budžet, imate Tanix TX9s na KP за 3500-3600 дин.
 
Šta znači rockchip? Jel to loše? Jel ovo što sam opisao sa full hd normalno za taj chip?
 
Да, РОКЧИП=смеће. Ево за неупућене градација чипсетова од најбољег ка најгорем
  • nVidia Tegra
  • Amlogic S922x
  • Amlogic S905x4
  • Amlogic S905x3
  • Amlogic S905x2
  • Amlogic S912
  • Amlogic S905x
  • Allwiner H серије
  • Рокчип све серије
Кажу да имају и Кирин чипсети за боксове који, барем наводно, нису лоши. Али нисам видео нити једну рецензију бокса са њим.
 
Рокчип - није ни чудо.
Разумем да желите што јефтинији бокс да купите, али без љутње - купујете смеће. Ako je baš ograničen budžet, imate Tanix TX9s na KP за 3500-3600 дин.
Taj Tanix beše sa S912?
 
Pomenuti Rk3066 je koristio Minix Neo X5 koji je bio aktuelan pre skoro 10 godina. Davno prevaziđena priča, sećam se da pre godinu-dve ni YouTube nije mogao da se gleda na njemu.
Na onoj listi fale MTK čipovi koje koristi Firetv npr.
 
Nazad
Vrh Dno