Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Pa nemas fabricki karbonski hepa fikter na tim klimama? Ne znam ni da imaju neke dodatne filtere te klime ispod 1000e? Pricam o dodatnim celim filterima, moje LG su imale 3 sloja filtera recimo, ali su to sve skuplji uredjaji i ne znam koliko utice na alergene i recimo mirise...
 
Onaj Hisense Energy Hinano ima neke munje i vise filtera, za Breezeless pise da ima neki jak jonizator i filtere... I Muse ima neka cuda.
Ovi jeftiniji modeli poput Missiona, Extreme, Lomo i sl. nemaju te munje izgleda, tako da je to ocigledno usteda, a verujem da rade dobro skoro kao i ove pobrojane klime.
krastavac nekome to ne treba, nekome ko dobija gusenja mozda moze da pomogne, da ne kazem glavu da spasava.
Svede se da treba oko 1000e za dobru klimu, ovo ostalo je sve gomila teskih kompromisa i tu onda licne potrebe nisu iste, u smislu nekoga boli uvo za filtere, neko ce da prezali demodulaciju ako je vazduh satro cistiji itd.
Zato sam ja i zapeo za ona tri modela Energy Hinano, Breeezeless i Muse, jer pokrivaju skoro sve sto meni treba, uz odredjene nedostatke koje ne nogu da izvagam.
Inace je neverovatno, da pretragom ovih modela nema puno inostranih rezultata, testova itd. Cak i specifikacije variraju i tesko je staviti na papir ono prosto: jacina, ekonomicnost, one parametre za efikasnost itd, jer nabacaju sta stignu SCOP, COP, EER, SEER i to onda random izlupetaraju
 
Za muse i breezeles mozes skinuti tehnicke manuale. Ukucas oznaku i service manual i skines pdf. Evo za muse:


Problem gustih filtera i klime je sto je za efikasnost potreban dobar protok zraka. Moze se to iskomponovati vec nekako, ali onda ti premijum modeli imajubi premijum cijenu. Sofisticiranii nacini ciscenja kao npr Daikin Flash Streamer, Panasonic Nanoe X itd sve je to kod skupljih modela. :)
Kao sto su ti vec savjetovali, najbolje je dobar namjenski preciscivac..
 
Onaj Hisense Energy Hinano ima neke munje i vise filtera, za Breezeless pise da ima neki jak jonizator i filtere... I Muse ima neka cuda.
Ovi jeftiniji modeli poput Missiona, Extreme, Lomo i sl. nemaju te munje izgleda, tako da je to ocigledno usteda, a verujem da rade dobro skoro kao i ove pobrojane klime.
krastavac nekome to ne treba, nekome ko dobija gusenja mozda moze da pomogne, da ne kazem glavu da spasava.
Svede se da treba oko 1000e za dobru klimu, ovo ostalo je sve gomila teskih kompromisa i tu onda licne potrebe nisu iste, u smislu nekoga boli uvo za filtere, neko ce da prezali demodulaciju ako je vazduh satro cistiji itd.
Zato sam ja i zapeo za ona tri modela Energy Hinano, Breeezeless i Muse, jer pokrivaju skoro sve sto meni treba, uz odredjene nedostatke koje ne nogu da izvagam.
Inace je neverovatno, da pretragom ovih modela nema puno inostranih rezultata, testova itd. Cak i specifikacije variraju i tesko je staviti na papir ono prosto: jacina, ekonomicnost, one parametre za efikasnost itd, jer nabacaju sta stignu SCOP, COP, EER, SEER i to onda random izlupetaraju
Cesto su to gluposti, "filtercici" od 2x5cm koji idu u slotove ispred filtera i nicemu ne sluze no marketingu.
 
Pozdrav drustvo. Temu sam pazljivo iscitavala prethodnih dana i kao potpuni amater pokusavala da na osnovu vasih saveta i iskustava konacno donesem odluku o izboru odgovarajuceg invertera. Situacija je sledeca: starogradnja 60m2, stara izolacija i stolarija (u planu je da se menja naredne godine), slabo centralno grejanje.
Potrebna mi je klima koja bi bila primarno grejno telo za povrsinu od 35m2 (dnevna soba i kuhinja), i da se uklapa u budzet od 500-600e.
U manju sobu od 12m2 ce verovatno ici neka Vox 12ica.

Sta bi od sledecih modela bio best buy za budzet od 500-600e i navedene uslove:

Midea Ultimate Comfort MT-12N8D6
Midea Breezeless
Midea Mission II MB-12N8D6.WIK
Gree Viola ili Gree Lomo Regular (iako je navedeno da Viole vise nema na trzistu, izgleda da postoji u prodaji u jos ponekim radnjama bele tehnike).
Daikin inverter klima uređaj FTXF35A/RXF35A SENSIRA

Ako imate jos neki predlog mimo ovih modela, bila bih zahvalna.
 
Rekao bih ti Daikin, ali je onda pogledam i povratim malo...pa kada progutam, najradije bih gledao Breezeless.
 
Rekao bih ti Daikin, ali je onda pogledam i povratim malo...pa kada progutam, najradije bih gledao Breezeless.
Hvala na sugestiji. Koliko sam primetila Breezeless ima dobre kritike sto se hladjenja tice, dok o nacinu rada u grejnoj sezoni skoro da nema informacija.
Bez toga ne mogu da se odlucim, jer je razlog kupovine prevashodno grejanje i ekonomicnija potrosnja elektricne energije.
 
Pozdrav drustvo. Temu sam pazljivo iscitavala prethodnih dana i kao potpuni amater pokusavala da na osnovu vasih saveta i iskustava konacno donesem odluku o izboru odgovarajuceg invertera. Situacija je sledeca: starogradnja 60m2, stara izolacija i stolarija (u planu je da se menja naredne godine), slabo centralno grejanje.
Potrebna mi je klima koja bi bila primarno grejno telo za povrsinu od 35m2 (dnevna soba i kuhinja), i da se uklapa u budzet od 500-600e.
U manju sobu od 12m2 ce verovatno ici neka Vox 12ica.

Sta bi od sledecih modela bio best buy za budzet od 500-600e i navedene uslove:

Midea Ultimate Comfort MT-12N8D6
Midea Breezeless
Midea Mission II MB-12N8D6.WIK
Gree Viola ili Gree Lomo Regular (iako je navedeno da Viole vise nema na trzistu, izgleda da postoji u prodaji u jos ponekim radnjama bele tehnike).
Daikin inverter klima uređaj FTXF35A/RXF35A SENSIRA

Ako imate jos neki predlog mimo ovih modela, bila bih zahvalna.

Vrtimo se u slicnom budzetu po komadu.
Za Breezeless nema komentara kako greje.
Mission su hvalili, ali pre svega stariju verziju.
Sa Gree ne dobijas nista sem mozda vise cene.
I komentar poznanika montera za Daikin je bio, oni su lider, top... A ja guglam i vidim da je stavku za stavku losiji od Midee za iste pare.

Ima kolega forumas Hisense, za koji su mu rekli da dobro greje, merkam ga i ja
 
Breezeless je prakticno ista klima kao Mission 2, samo jos malcice bolja, a fora je za hladjenje kroz rupice, sto se ne oseca vazduh. Pored toga, grejanje radi na klasican nacin.
Hisense je nov u klimama, nema tu nekog ozbiljnijeg iskustva na duze staze, imamo samo Nuk-a koji je merio modulaciju, ide do 400W, sto nije sjajno, ali nije ni lose.
 
Breezeless je prakticno ista klima kao Mission 2, samo jos malcice bolja, a fora je za hladjenje kroz rupice, sto se ne oseca vazduh. Pored toga, grejanje radi na klasican nacin.
Hisense je nov u klimama, nema tu nekog ozbiljnijeg iskustva na duze staze, imamo samo Nuk-a koji je merio modulaciju, ide do 400W, sto nije sjajno, ali nije ni lose.
Jel si nasao bilo gde kakva je modulacija Brizlesa ili M2 kada greju? Obe ce da hlade, nije upitno.

Btw, za Hisense prica, kao jos 90ih su krenuli i napravili strategiju na min 20 god za razvoj invertera...
I prema TV koje su doneli je bilo skepse, pa ispase OK.
Da ga hebes, radice bar kao AUX, verovatno bolje.

Ako im ovo bude valjlo, sledece ce biti skuplje.
 
Zamolicu za pomoc u vezi izbora klima.
Spoljan jedinica bi od jutra do popodnevnih sati bila izlozena sunucu i ovo je mozda bitno napomenuti pri izboru klime , da li 9 ili 12 za sobu koja je 16 kvadrata.
Ono sto me zanima je prednost klima koje cu navesti i najbitnija stvar mi je da ima u sleep modu najmanju buku pa ukoliko neko ima iskustva od navedenih klima, to podeli na forumu.
Dosta su skrte informacije po pitanju te buke , jer negde napisu za buku od najmanjeg do najveceg opterecenja, dok negde samo stave jednu vrednost sto me i zbunjuje..

Vox https://www.tehnomedia.rs/grejanje-i-klimatizacija/klima/vox-vsa4-12be-wi-fi-ready.html#data
Beko https://www.tehnomedia.rs/grejanje-i-klimatizacija/klima/beko-brh-090-brh-091.html#data
Gree https://www.tehnomedia.rs/grejanje-i-klimatizacija/klima/gree-fairy-12k-gwh12acb-k3nna1a-i.html#data

Cuo sam da je brend gree najkvalitetniji.. ali ne bi nesto zbog imana da uzimam vec me zanima funkcionalnost.. Po ovim karaktereistikama beko je dao podatke sa najmanje buke i gree ali za vox koji mi je i najpovoljniji i 12 ima predpostavljam db u najvecem opterecenju ali ne i najmanjem..


Sta bi preporucili.. Hvala.
I da za vox je bezuslovna garancija 5 godina,
 
Imas Vox 12 inverter Iva1 za 29-30k dinara, to uzmi.
I nije bezuslovna garancija, to je klasicna srpska fora, marketing sa sitnim slovima.
 
Vrtimo se u slicnom budzetu po komadu.
Za Breezeless nema komentara kako greje.
Mission su hvalili, ali pre svega stariju verziju.
Sa Gree ne dobijas nista sem mozda vise cene.
I komentar poznanika montera za Daikin je bio, oni su lider, top... A ja guglam i vidim da je stavku za stavku losiji od Midee za iste pare.

Ima kolega forumas Hisense, za koji su mu rekli da dobro greje, merkam ga i ja
Da probam ja malo da pomognem.
Midea Breezless je sasvim korektna klima, odradice posao na grejanju definitivno kao midea mission 2. Uzivo sam video kako greju obe, a mislim da ima na nekom od foruma jedan kolega je to komentarisao i snimao. Hladjenje necu da komentarisem ni za jednu jer breezzles to radio veoma elegantno, ali osim 3d floa sve je isto kao kod dtugih klima.
Ja imam 2 Gree "modela"tj jedan je gree lomo r32(nema ga više u proizvodnji, spoljna je bila 31kg teska, unutrasnja cini mi se 9)sad ima neki pulsar koji je menja sa spoljnom od 25 kg.( inace na sve nove modele ce da utice poskupljenje cene repromaterijala, bakar otisao u nebo) . meni je lomo u prostoriji od oko 20 kv i odradio zimu izuzetno(iako je to najslabiji gree model), drugi je uredjaj Bergen 12 r32,skoro identicna brend kopija gree lomo, kalazi se u decjoj sobi od 18 kv i indirektno obe klime su spojene sa pretsobljem od 8 kvadrata a preko njega jos spavaca soba. I ona je sasvim dobroo odradila svoj posao mada je u pitanju stan,ali gradnja 70tih bez posebne izolacije samo su prozori 6komorni...U spavacoj sobi je razlika bila do 3 stepena u najhladnijim danima(uzan hodnik i bas nezgodan za sprovodjenje toplote) te je tu pripomagao povremeno jedan norveski radijator setovan na 20 stepeni cisto zbog vlage...
Taj daikin ima neku saradnju sa gree koji je pored midee jedan od najvecih kineskih prozvodjaca klima.
Drugar u stanu ima hisens new confor i gree muse(jaca klima ako zanemarimo losu modulaciju do -5,a ispod toga odradjuje lep posao) ,obe odradjuju fin posao. I on je zadovoljan njima.
Pisem za nabrojane klime ne za japanske modele koji su stedljivi uodnosu na navedene i mozda kvalitetniji ,nemam iskustva sa njima.
Puno toga zavisi od prostora koji se greje, da li je stan ili kuca, kakva je izolacija raspored prostorija... Ali iz mog iskustva stan je mnogo lakse zagrejati i slabijim modelima...
Tako da zavrsim svi ovi modeli ce da vam odrade posao, par kw gore dole, mozda neko malo bucniji od drugog modela,ali posto ste u "budzet" varijanti nešto mora da zrtvujete.Da li komfor da li 600din veci racun za struju... ili da kupite nesto oko 1000e. Ne znam koliko sam Vam pomogao,ali samo napred grejanje klimama je daleko isplativije od svih ostalih grejanaj na struju.
 
Pazi sad ovako. Najgori mogući scenario. On off klima radi 10 sati dnevno (bez prestanka) i potroši 11 kWh dnevno. Za ceo mesec to je 330 kWh. Neka je cena 10 din/kWh. No ako živiš u šatoru na trgu republike, onda je i moguće nagurati 8000 dinara račun za struju.

Meni je na grejanju sa dve klime ukupan račun za struju jedan mesec bio oko 8300 i to je najveći račun koji sam ikada dobio za struju.
 
Pa moze da ti bude 20-30% usteda u odnosu na on/off. Onoff ne trosi 1kw po satu, nego joj samo kompresor uvek radi punom snagom.
 
Da dodam, meni je za stan od 65m2 bez jedne sobe od 11m2, grejna sezona 10-15.000 dinara mesecno. Leti su mi racuni 4-6.000.
Sve to zavisi od luftiranja, kuvanja, izolacije, kao i drugih potrosaca u kuci...drugar ne otvara kucu zimi recimo, meni je to neizdrzivo.
 
Drugari, meni treba neka best buy klima za sobu od 10ak kvadrata, ništa zahtevno, naglasak je na garanciji i što lakšoj montaži, najbolje ako negde može zajedno kupovina i montaža, do 30k. Šta i gde da gledam?
 
Za tako mali prostor ne treba mnogo "lomiti glavu". Uzmi sta ti se cini najpovoljnije. Svaka ce raditi i vise nego dovoljno u 10m2
 
Ima neko pojasnjenje - zasto na Vivax sajtu medju slikama uredjaja 12ch35reii r32 stoji daljinski na kome je logo Aqua?


Neki Indonezanski brend
 
Prelomio sam i porucio 2 Hisensa.
Energy pro Hinano.
Vagao, smarao vas ovde i ovo mi ispade najvise muzike za pare koje imam.
Ispada me cca 50e manje od Brizlesa po komadu.
 
Upravo ovo iznad
Sam vox ne pravi problem oko garancije ali montzer te drzi u saci ...
A sa obzirom da su pare u pitanju oni postavljaju uslove i onda krece svadja.
 
Kreće svađa jer je serviser nezadovoljan naknadom koju dobija od Voxa za radove u garanciji.
 
Jel ima neko uopste preporuku xa servis, tj. montazere? Borca, Beograd, kapiram mogu i Pancevci.
Mislim da Hisense nema neki svoj spisak servisera, a cene i iskustva sarenolika.
Vecina je cca 75e, a ima uredno i onih preko 100e po klimi.
Mog burazera je drugaraki osisao lik 100e za ugradnju, plua duzni metar jelte, a uoitno da li je set isao uz aparat...
 
Ja vise volim da te neko uslovi godisnjim servisem koji svakako trebas da radis, nego da te ne uslovi nicime, a onda da moze da te odbije iz bilo kog razloga.
 
Jel ima neko uopste preporuku xa servis, tj. montazere? Borca, Beograd, kapiram mogu i Pancevci.
Mislim da Hisense nema neki svoj spisak servisera, a cene i iskustva sarenolika.
Vecina je cca 75e, a ima uredno i onih preko 100e po klimi.
Mog burazera je drugaraki osisao lik 100e za ugradnju, plua duzni metar jelte, a uoitno da li je set isao uz aparat...
Davno je proslo vreme kada su se klime ugradjivale za 50 evra ili ti 6000 dinara, danas je to od 90 pa na vise.

Evo meni je Gigatron bio dao broj nekog servisa sa kojim oni rade gde je lik da mi skine staru klimu trazio 50 evra da mi montira novu klimu 100 evra i duzni metar cevi 18 evra. Reko kod mene neces raditi, kao pa sto... reko ja nisam ovca za sisanje i prekinem mu vezu.
 
Nazad
Vrh Dno