Šta je novo?

Banka Intesa

Gde ima to na sajtu?
Lopuže ga ne reklamiraju, ali imaju ga. Po zakonu, svaka banka mora da ima u ponudi "račun sa osnovnim uslugama"

"u tački 3.5 – otvaranje platnog računa sa osnovnim uslugama (ko može da otvori navedeni račun, šta obuhvataju osnovne usluge koje se odnose na platni račun, naknade u vezi s platnim računom sa osnovnim uslugama, obavezu banke u slučaju odbijanja zahteva za otvaranje platnog računa sa osnovnim uslugama),"


Odeš i tražiš. Ali mogu da te odbiju ako već imaš negde tekući račun, možda moraš da ga ugasiš ako uzmeš kod njih.
 
Mislim da po propisu Narodne banke Srbije svaka banka mora da ima u ponudi taj racun sa osnovnim uslugama. Ali verovatno je to bankama najmanje isplativo, pa bas i ne reklamiraju tu opciju na svom sajtu.
 
kako sada ovo na novom tarifnku

DVE KREDITNE KARTICE BEZ PLAĆANJA ČLANARINE

Mogućnost korišćenja i dve kreditne kartice Mastercard Standard uz Intesa Hit platni račun i American Express Blue, bez plaćanja članarine, a uz koje možete da ostvarite popuste na brojnim prodajnim mestima naših partnera, kupujete i na do 24 rate bez kamate na više od 9.000 prodajnih mesta u zemlji...

Sada sam na hit racunu i placam dodatnu tu amex čini mi se 150rsd + hit 300rsd.
Ako citam dobro od 31.05. placam manje? hit 350rsd + dve kreditne free + fee za svaku transakciju (najveca glupost)
 
Danas sam dobio informaciju da Intesa počinje sa naplačivanje provizije za E banking po 15 i 20 dinara. U zavisnosti od tipa računa.
 
Danas doživeh neprijatnost u Intesi. Kada su saznali da je moj dolazak vezan ra raskid ugovora, usledila su arogantna pitanja gde ima bolje, i koja je to banka.
Uz opsaku da nisam inicijator promene uslova naše saradnje već oni, i da je moj potez iznuđen, ali da i pored tog nemam primedbu na dosadašnu saradnju, dobio sam žučan odgovor da ne moram da ih hvalim kada ih već napuštam.
Za kreditnu karticu na kojoj postoje još tri rate dugovanja, a koja sam hteo danas podmirim, rekoše da dok su sredstva rezervisana nema gašenja kreditne kartice, a samim tim i računa.
Moraću sutra do druge filijale ili imate neki savet?
Izvinite što upadam u diskusiju, ali, trigerovan onim što sam ja prošao sa Intesom, morao sam da se nadovežem. PAKLENI SU!!! Vidim i da se vodi polemika o promeni banke... zato se iskreno nadam da će ovaj komentar usrećiti bar jednu osobu koja ga pročita: Procredit banka je bog otac da vam ja kažem! Pravac kod njih! Preko kompa, ne u poslovnicu jer ljudi otvaraju račun kroz video poziv. Misliom sam da su se ugasili, da ne postoje odnosno dugo sam tripovao da je UniCredit i Procredit isto ali def nije. Jedna jedina cena za sve moguće usluge, nema zavlačenja, dostupni su vam na svim mogućim kanalima, samo da im ne idete na noge, cimaju se oko nas običnih smrtnika (pošto valjda imaju i mnogo biznis i agro klijenata koliko sam razumeo) za sve što im pucnem prstima (pri tom se ne iživljavam, stvarno im pošaljem zahtev kroz onaj njihov internet benking i odmah zovu) i na sve to im face ne gledam (pošto imam nagon za povraćanjem posle Intese, na pomen bankarskog službenika). Cena kul, usluga non stop dostupna, jednostavni su i jasni, bez zezanja. Elem, da se vratim na Intesu: pazi se da i nakon zatvaranja računa ne ostaneš njihov dužnik! Mesecima smo se natezali oko imaginarnih troškova, završili na sudu, razvlače me godinama, pakao sam proživeo i proživljavam... da ne davim dalje, poenta je da im tražiš potvrdu da si sve izmirio prema njima!
 
kako sada ovo na novom tarifnku

DVE KREDITNE KARTICE BEZ PLAĆANJA ČLANARINE

Mogućnost korišćenja i dve kreditne kartice Mastercard Standard uz Intesa Hit platni račun i American Express Blue, bez plaćanja članarine, a uz koje možete da ostvarite popuste na brojnim prodajnim mestima naših partnera, kupujete i na do 24 rate bez kamate na više od 9.000 prodajnih mesta u zemlji...

Sada sam na hit racunu i placam dodatnu tu amex čini mi se 150rsd + hit 300rsd.
Ako citam dobro od 31.05. placam manje? hit 350rsd + dve kreditne free + fee za svaku transakciju (najveca glupost)
I sadašnji HIT račun (već godinama unazad) omogućava te dve kartice istovremeno. Ali pazi: AMEX blue.
Ja sam na HIT računu uzeo samo MC, a onda doplaćujem za AMEX green, jer time dobijam putno osiguranje.
Ono što je novo to je da ćeš, bez obzira koju karticu koristio, u slučaju plaćanja na rate plaćati dodatnih 50 din uz svaku ratu.
 
I sadašnji HIT račun (već godinama unazad) omogućava te dve kartice istovremeno. Ali pazi: AMEX blue.
Ja sam na HIT računu uzeo samo MC, a onda doplaćujem za AMEX green, jer time dobijam putno osiguranje.
Ono što je novo to je da ćeš, bez obzira koju karticu koristio, u slučaju plaćanja na rate plaćati dodatnih 50 din uz svaku ratu.
znam da je omoguvao jednu master free uz hit
to mi tako stoji ko zna od kada i taj deo je ok. A i imam amex blue, za koju sam skapirao nece biti onda odrzavanja - ako dobro citam.
A ovo na rate ni ne koristim, isplatim ja to sve taj ili sledeci mesec. (slabo zarade :) )
 
Izvinite što upadam u diskusiju, ali, trigerovan onim što sam ja prošao sa Intesom, morao sam da se nadovežem. PAKLENI SU!!! Vidim i da se vodi polemika o promeni banke... zato se iskreno nadam da će ovaj komentar usrećiti bar jednu osobu koja ga pročita: Procredit banka je bog otac da vam ja kažem! Pravac kod njih! Preko kompa, ne u poslovnicu jer ljudi otvaraju račun kroz video poziv. Misliom sam da su se ugasili, da ne postoje odnosno dugo sam tripovao da je UniCredit i Procredit isto ali def nije. Jedna jedina cena za sve moguće usluge, nema zavlačenja, dostupni su vam na svim mogućim kanalima, samo da im ne idete na noge, cimaju se oko nas običnih smrtnika (pošto valjda imaju i mnogo biznis i agro klijenata koliko sam razumeo) za sve što im pucnem prstima (pri tom se ne iživljavam, stvarno im pošaljem zahtev kroz onaj njihov internet benking i odmah zovu) i na sve to im face ne gledam (pošto imam nagon za povraćanjem posle Intese, na pomen bankarskog službenika). Cena kul, usluga non stop dostupna, jednostavni su i jasni, bez zezanja. Elem, da se vratim na Intesu: pazi se da i nakon zatvaranja računa ne ostaneš njihov dužnik! Mesecima smo se natezali oko imaginarnih troškova, završili na sudu, razvlače me godinama, pakao sam proživeo i proživljavam... da ne davim dalje, poenta je da im tražiš potvrdu da si sve izmirio prema njima!
ProCredit ima Total račun koji košta 550 din, uključuje e- i m- banking
  • besplatni dinarski e-nalozi
  • prvih 5 podizanja mesečno na bankomatima drugih banaka besplatno
  • za kupoprodajne transakcije do 1000eur mesečno primenjuje se srednji kurs
- nema kreditna kartica
 
Што се тиче девизног рачуна, раније сам слао захтев банци да ми отвори подрачуне (како су их они сами звали) за још три валуте, тако да сад кад уђем у mBanking видим 4 валуте односно 4 броја девизних рачуна, али имам само једну картицу Visa classic debit. Пошто ће ускоро почети да наплаћују одржавање девизног рачуна, интересује ме колико ћу ја у овом случају платити пошто имам једну картицу а 4 иностране валуте укупно? Притом имам средства само на ЕУР рачуну, док су остали празни.
 
Poskupljenje od 400 na Magnifica je poskupljenje od 100%. To je ogromno,
Lol, meni na Hit računu troškovi idu sa 300 na ~810 (devizni obični, devizni internet, do 10 plaćanja (računi, prenos ljudima ako kupim nešto na KP, Limundu...) i 20 rsd za e-bnking ako i to uvedu kao što reče vladat1) to je povećanje za 170% a na račun mi legne šestina od magnifica uslova 🤣

Elem, ma ovo je zbog onih silnih tužbi zbog troškova obrade kredita, advokati tu izvlače ogromnu lovu, juče skrolujem fejs i izleti mi 4-5 profila gde se pozivaju ljudi da tuže banke. Ča su počeli da lepe oglase: "Tužite banku" svud po gradu. E pa sad su banke našle način da vrate te pare i svi ćemo to da plaćamo (manje ili više jer su skoro sve banke povećale cene usluva u nekom %)...
Post automatically merged:

Што се тиче девизног рачуна, раније сам слао захтев банци да ми отвори подрачуне (како су их они сами звали) за још три валуте, тако да сад кад уђем у mBanking видим 4 валуте односно 4 броја девизних рачуна, али имам само једну картицу Visa classic debit. Пошто ће ускоро почети да наплаћују одржавање девизног рачуна, интересује ме колико ћу ја у овом случају платити пошто имам једну картицу а 4 иностране валуте укупно? Притом имам средства само на ЕУР рачуну, док су остали празни.
Kako sam ja shvatio, ako imaš nešto na tim računima odnosno ako ih koristiš pa imaš prometa onda je to 120 din za svaki.
Ja sam imao "podračun" ili USD partiju na kojoj je godinama stajalo nešto ispod 3$, to sam prebacio na tekući (prodao) sad je 0,00 i idem uskoro da zatvorim taj račun kao i devizni debitni, ako se tako zove. Od deviznih ostaće mi samo Visa internet (do prelaska na neko besplatno rešenje u nekoj drugoj banci).
 
Poslednja izmena:
Што се тиче девизног рачуна, раније сам слао захтев банци да ми отвори подрачуне (како су их они сами звали) за још три валуте, тако да сад кад уђем у mBanking видим 4 валуте односно 4 броја девизних рачуна, али имам само једну картицу Visa classic debit. Пошто ће ускоро почети да наплаћују одржавање девизног рачуна, интересује ме колико ћу ја у овом случају платити пошто имам једну картицу а 4 иностране валуте укупно? Притом имам средства само на ЕУР рачуну, док су остали празни.
To su pre bili podračuni, pre nešto više od godinu dana su sve razdvojili na odvojene račune tako da te to košta 120 RSD sa svakog računa koji ima više od 0.
 
Значи одмах им пишем да ми оставе само ЕУР од валута😁
 
Koje još banke imaju rad na daljinu, sem Procredit (i Mobi)? Znam da u Komercijalnoj može da se otvori račun bez odlaska, ne znam posle kako ide.
 
Obzirom da je bankama pao prihod prošle godine i da je temdencija da će i ove isto biti, onda se odlučuju na podizanja naknada, provizija i svega ostalog što im može doneti povećanje prohoda, a da realno ne ulažu ništa posebno.

Kako država traži da se plate zaposlenih isplaćuje preko tekućih računa (a pitanje je dana kada će svi biti obavezni da isplaćuju plate svojim zaposlenima preko računa) logično je da onda zaposleni mora da posedujem tekući račun u banci da on tada bude i besplatan.

Jedno od osnovnih prava građana bi trebalo da bude i pravo na posedovanja jednog računa sa osnovim uslugama u jednoj banci i da njegovo otvaranje,održavanje i gašenje korisnika ništa ne košta.

Pod osnovnim uslugama bi bile uplata i isplata sa računa na šalteru i/ili bankomatu, takođe treba korisnik da dobije i jednu debitnu karticu čija izrada, održavanje i reizdavanje budu besplatna a da se reizdavanje naplaćuje samo u slučaju oštećenja kartice tako da ne može više da se koristi, da se izgubi ili da vam je neko ukrade.
Što se eleltronskog bankarstva tiče i to bi moglo da se obuhvati, ali i ne mora

Takođe državljanin Srbije sa stalnim prebivalištem ma teritoriji Srbiji bi mogao samo jedan takav račun da otvori u samo jednoj banci koja posluje na teritoriji Srbije.

U nekim zemljama kao npr Francuskoj to je slučaj, banka ima prava da vam odbije da otvorite račun sa osnovnim uslugama, ali vi se možete žaliti narodnoj banci Francuske i ona onda određuje u kojoj banci moraju da vam otvore takav račun.
I sve osnovne usluge ne naplaćuju i dobija se jedna debitna kartica.

Onaj ko hoće više i bolje usluge njemu neka naplate.

Ovde banke gledaju da vam daju što skuplji paket račun iako vama mnoge usluge koje taj paket račun nudi nisu potrebne ili ćete ih jako retko koristiti.

I nije problem što Inteza ili bilo koja druga banka ne želi da ima korisnike koji samo da imaju otvorene račune, a ne koriste ih a pritom imaju i nekoliko kartica koje ne koriste uopšte i da pritom ništa ne prihoduje od njih.


U mentalitetu našeg naroda ako je nešto besplatno onda to i treba imati jer može da zatreba i zato je verovatno puno deviznih računa bilo otvoreno, a niko ih nije kotistio jer se išlo logikom bolje da imam zatreba će. I naravno banci Inteza nije u interesu da ima gomilu deviznih računa na kojima nema prometa, a pritom izdaju besplatno debitnu karticu čija izrada košta.Tako da posedovanje deviznog računa i treba da se naplaćuje i ne vidim šta se ljudi bune što će naplaćivati 120 dinara mesečno i to iz raspoloživih sredstava ili ako ima prometa, ako nema novca na računu ne skidaju ništa.

Što se teme poskupljenja pojedinih paketa tiče normalno je da banka hoće što više da naplati što više za svoj proizvod, ako nekom ne odgovara poskupljenje gledaće da nađe sličan takav paket u nekoj drugoj banci po povoljnijim uslovima. Treba menjati banke kad tako drastično podignu cene usluge i na taj način bi trebalo da funkcioniše konkurencija, ali kod nas čim jedna banka počne da menja tarifnike i diže cene, sve ostale je prate, pa je pitanje da li uopšte i vredi menjati banku ako će ta druga banka posle nekog vremena da promeni tarifnik i digne cene.
 
Kako država traži da se plate zaposlenih isplaćuje preko tekućih računa (a pitanje je dana kada će svi biti obavezni da isplaćuju plate svojim zaposlenima preko računa) ... .

Zar ovo već nije obavezno?!
Poslednjih legalnih plata sa isplatom na blagajni, u kešu, se sećam... Recimo 2004. godine.
 
Ovo drugo - znam dosta primera ljudi koji ništa nisu uspeli da naplate od rfzo. Na to se ne oslanjam, hvala.
Vidi, i sam znas da na zapadu ima privatnih izuzetno skupih klinika(u USA flaster naplate 80usd, a u Walmartu kosta 30kom 3usd).Uzmem osiguranje za skijanje, ali i to uzmem jer ima napaljenih koji bi me mogli udariti, inace mi ne treba.
 
Eto. Verovatno je tada koleginicama iz racunovodstva dpzdilo to sa kovertama, pa su rekle da svi moraju da otvore račune u banci. Tada smo imali vozače, portire, fizikalce u magacinu, sa nekima smo se jedva objasnili oko toga. Meni je bilo logično da to uradimo, jer je bilo jednostavnije, a moja plata je već išla na račun, pa nisam ulazio u detalje.
 
I naravno banci Inteza nije u interesu da ima gomilu deviznih računa na kojima nema prometa, a pritom izdaju besplatno debitnu karticu čija izrada košta.Tako da posedovanje deviznog računa i treba da se naplaćuje i ne vidim šta se ljudi bune što će naplaćivati 120 dinara mesečno i to iz raspoloživih sredstava ili ako ima prometa, ako nema novca na računu ne skidaju ništa.
Da im nije u interesu da imaju gomilu računa na kojima nema prometa, kako ti kažeš, onda ne bi naplaćivali nadoknadu onima koji prave promet, a oni baš rade kontra.
Nisam skontao zašto posedovanje deviznog računa treba da košta? Plaćam paket usluga, na svakoj transakciji uzmu deo novca, sad treba da im plaćam hosting tih 100 bajtova kao da ih hostuju na ličnom računaru glavnog Intesa direktora. Sledeći korak je negativna kamata pretpostavljam.
 
@Truba
Imaš i Unicredit na daljinu ali moraš da ideš da potpišeš ugovor i podigneš kartice. Kod njih je provizija za svako plaćanje 20 din, sad daju dinu i master, ja kod njih imam već godinama neki paket od 300 din sa prethodne dve i visa karticom, tako delili u to vreme a otišao kod njih jer firma uzimala neki kredit pa neko bar da ima račun kod njih od zaposlenih. Razmišljam da pogasim sve, neću intesi da plaćam devizni račun i visu za online kupovinu, odoh u MTS pa dok traje po 1 din narednih 6 meseci.
 
Ako vam treba osnovni besplatni racun i dina imate to u mobi banci.
 
Evo da se i ja uključim u raspravu. Imam 2 devizna povezana sa 2 kartice: viza internet i viza klasik (na njoj držim evre). Ova prva je uglavnom na 0 € osim kada vršim plaćanje na netu. Kako su mi rekli u kol centru, hipotetički, ne kupujem par meseci ništa online i onda odlučim 4ti mesec da prebacim novac na internet karticu, naplatiće se sve prethodne naknade dok nije bilo novca na istoj. Tako da su mislili na sve.

Po ovome što ste napisali, koja banka je najisplativija po pitanju viza debitne kartice sa deviznim računom u EUR i najmanjim održavanjem? Samo me to interesuje bez elektronskog bankarstva i drugih stvari..

P.S. Ako se već odlučite da ugasite račun i karticu, imate mogućnost da je iskoristite za besplatnu probu Netfliksa (30 dana), Vibera (60 zemalja - mobilni i fiksni), Skajpa, Hulu, ShowTime, AmazonPrime.. Samo nebo je granica :p:ROFLMAO:
 
Jel ima PŠ skeniranje QR kodova za plaćanje računa i wave2pay u mobi aplikaciji?

Navikao sam na to u Intezi a menjao bih banku ali navikao sam suviše na te dve opcije
 
Vidi, i sam znas da na zapadu ima privatnih izuzetno skupih klinika(u USA flaster naplate 80usd, a u Walmartu kosta 30kom 3usd).Uzmem osiguranje za skijanje, ali i to uzmem jer ima napaljenih koji bi me mogli udariti, inace mi ne treba.
Takvih primera možemo nabrajati do sutra, i to je besmisleno. Znam dvocifren broj primera (različitih ljudi) koji osnovne stvari nisu mogli da naplate od rfzo (pregled pedijatra za dete u Sloveniji, na primer), a ne znam nikoga ko nije naplatio osiguranje, koje je privatno platio. Nemam ništa protiv, ko želi da putuje i oslanja se na rfzo - samo napred. U pravu si da međunarodni sporazumi postoje.
 
Mislim da im to piše za tekući račun, ne za devizni.
 
Nazad
Vrh Dno