Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Deset godina se ponavljaju iste očigledne gluposti. Nije ni čudo što se stalno isti ciklus ponavlja, ljudi nikad ništa ne nauče.
Reality check:
Feb-April 2011. cena BTC: 1 usd
Mart 2021, cena BTC: 50000 usd

Bas su jadni oni nasamareni koji su kupili pre 9-10 godina, pa preziveli strasne bear markete. Kako ja nisam jedan od njih, eh.... ;)
Izgubili su samo oni koji su mislili da su mnogo pametni, pa su pokusavali da trejduju.

Hiljadu puta je receno: BTC nije "get rich quick" sema, ali je svakako "get rich"... Kogod je kupio BTC bilo kad i cuvao npr 4-5 godina, uzeo je mnogo dobre pare. I sto je uspeo duze da cuva, bogatiji je bio. To se naziva "investicija". Ovi sto bi na brzaka da se obogate su zavisili od srece.
 
Mašiš poentu onoga što pričam. Bitcoin nije nikakvo digitalno zlato. Nisam rekao da mu vremenom ne raste vrednost.
 
Ne spominji kripto i kocka u istoj recenici. Sada ce weasel da ti prospe pricu o hamburgerima, prelasku ulice i prodavacicama noci.😀

I zasto mislis da kripto nije ozbiljan posao? Ja sam napustio ozbiljan posao da bih se bavio kriptom i to je najbolja odluka koju sam u zivotu doneo. Ako izuzmemo razvod.
Pa uslov da napustis posao i posvetis se kriptu jeste da se prvo razvedes.
 
:) vidace6 ljubavne rane kripto injekcijama :)
 
I dalje ne kapiras. Ulazim u ono sto procenim da moze da mi ostvari target (konkretno 40x ovog puta). Ne pratim sve novcice i nemam vremena da pratim 50 novcica na ovom nivou. Mogao sam uci all in i u ETH. Sta je problem uci u jedan novcic?
Ti ulazis u nekoliko jer nisi siguran u jedan. Ja sam siguran u taj jedan i u ono sto radim. Verovao ti ili ne ja dobro znam sta radim. Jeste, pratim, gledam i dalje ali kao sto rekoh, miran san nema cenu. Sve to radim sad apsolutno bez ikakvog pritiska. Ti mozda moras da trgujes i pravis vise novcica, ja ne moram. Ja sam kupio na vreme i mene bas briga cekam opusteno izlaz. Eto toliko je jednostavno :)
Nakon 10 godina u kriptu si procenio da je LTC "the one"😀. Nesto definitivno ne valja u tvojim procenama.😀 Salu na stranu zar ne mislis da je pametnije da portfolio razvrstas u par coina nego da se drzis jednog ko pijan plota. Ako sam dobro razumeo ti imas samo LTC. Ja recimo nisam siguran ni u jedan coin i ne mozes nikada ni biti i bas iz tog razloga bi bilo pametno imati opcije ako se slucajno nesto desi sa jednim coinom. Ne moras imati 50 ali 5-6 ne skodi. Generalno koji god shitcoin da si kupio pre xxx godina sada bi bio u plusu. Isto je i sa LTC-om. Plus ako si toliko dugo u kriptu sigurno si mogao uloziti u jos neki "siguran" coin cisto da imas backup plan.
 
Nakon 10 godina u kriptu si procenio da je LTC "the one"😀. Nesto definitivno ne valja u tvojim procenama.😀 Salu na stranu zar ne mislis da je pametnije da portfolio razvrstas u par coina nego da se drzis jednog ko pijan plota. Ako sam dobro razumeo ti imas samo LTC. Ja recimo nisam siguran ni u jedan coin i ne mozes nikada ni biti i bas iz tog razloga bi bilo pametno imati opcije ako se slucajno nesto desi sa jednim coinom. Ne moras imati 50 ali 5-6 ne skodi. Generalno koji god shitcoin da si kupio pre xxx godina sada bi bio u plusu. Isto je i sa LTC-om. Plus ako si toliko dugo u kriptu sigurno si mogao uloziti u jos neki "siguran" coin cisto da imas backup plan.
Opet ti po starom. Imam neku saku ADA i ETH ali to i ne racunam. Zar moram opet da ti pisem da bi probao da razumes? Ocigledno je da nije do mene. Kapiras to?

Ti i ja imamo potpuno razlicit nacin razmisljanja. Ti ces da uvalis u 5-6 i to je ok. Ja ne uvaljujem novac u ono za sta nisam siguran. LTC je 2017-te bio pun pogodak, skocio je skoro 100X, usao sam na 4$. Ovog puta je bilo LTC ili ETH, prelomio sam na LTC jer mislim da moze vise da skoci u procentima. Ja pre nego sto uletim radim jako ozbiljnu analizu, gledam po godinu i po dve unapred sta se radi i sprema. Ti to na 5-6 novcica ne mozes da uradis. Mozes samo da udjes na 5-6 "najperspektivnijih" i to je to. Ja to ne radim. Mogu, ali necu.
Opet ti kazem, jako dobro znam sta radim ma sta ti mislio.
Da se razumemo, moze na drugim novcicima vise da se zaradi ali ne uvaljujem novac u shitove i ne bih nikome rekao da uradi nesto sto ni ja ne bih. Meni je LTC zicer. Nisi ti ni prvi ni poslednji koji se samnom ne slaze i ne voli LTC. Ja s tim nemam problema. Ali ako ne pratis pricu i ne vidis potencijal u njemu (koji je ogroman) jednostavno prekocis i mene i njega, nema potrebe da trosimo vreme i zagadjujemo temu.

Koliko ocekujes da ces zaraditi ove godine od svojih novcica? Ne znam ni sta imas, nisam zapamtio ako si pisao.
 
Saj,koji je tvoj order za izlazak iz ltc-a?
Nisam stavio ordere, novcici su na wallet-u. Prognoza od prosle godine je oko 2200$ ali vrlo lako moze da bude i vise ako BTC pregazi 100K. Vise se niko ne smeje toj prognozi od 100K jer smo na pola puta i svi su svesni da je cena smesna. Videcemo kako se LTC bude ponasao, prerano je da pricamo gde je vreme za izlaz. Svakako cu ostati medju poslednjima za prodaju, ostalima ce popustiti zivci mnogo ranije. Sve preko 1000$ je lepa cifra.
 

😁😁😁 Dobar.

Metalni novac je nastao u Mesopotamiji, kako su se male državice spajale u veće i nastao je problem čime plaćati stajaću vojsku koja mora često da se kreće i ne može da vodi svoje životinje sa sobom, a bili su daleko od mora, tako da tradicionalnih školjki nije bilo dovoljno. Često zamišljam face prvih trgovaca od kojih su vojnici zahtevali da prihvate te komade metala kao novac.

Uzgred, reči "školjka" i "koliko" imaju isti koren. Sad znaš otkud to. ;)
 
Skocice i LTC kolko-tolko jednog dana. Ali pogledajte recimo odnos LTC:ETH na tradingview. LTC je down 80% u odnosu na ETH u prethodne 2 godine. Dakle svaki dinar ubacen u LTC je izgubio 80% nego da je ubacen u ETH.

ltceth.jpg
 
Opet ti po starom. Imam neku saku ADA i ETH ali to i ne racunam. Zar moram opet da ti pisem da bi probao da razumes? Ocigledno je da nije do mene. Kapiras to?

Ti i ja imamo potpuno razlicit nacin razmisljanja. Ti ces da uvalis u 5-6 i to je ok. Ja ne uvaljujem novac u ono za sta nisam siguran. LTC je 2017-te bio pun pogodak, skocio je skoro 100X, usao sam na 4$. Ovog puta je bilo LTC ili ETH, prelomio sam na LTC jer mislim da moze vise da skoci u procentima. Ja pre nego sto uletim radim jako ozbiljnu analizu, gledam po godinu i po dve unapred sta se radi i sprema. Ti to na 5-6 novcica ne mozes da uradis. Mozes samo da udjes na 5-6 "najperspektivnijih" i to je to. Ja to ne radim. Mogu, ali necu.
Opet ti kazem, jako dobro znam sta radim ma sta ti mislio.
Da se razumemo, moze na drugim novcicima vise da se zaradi ali ne uvaljujem novac u shitove i ne bih nikome rekao da uradi nesto sto ni ja ne bih. Meni je LTC zicer. Nisi ti ni prvi ni poslednji koji se samnom ne slaze i ne voli LTC. Ja s tim nemam problema. Ali ako ne pratis pricu i ne vidis potencijal u njemu (koji je ogroman) jednostavno prekocis i mene i njega, nema potrebe da trosimo vreme i zagadjujemo temu.

Koliko ocekujes da ces zaraditi ove godine od svojih novcica? Ne znam ni sta imas, nisam zapamtio ako si pisao.
Sa mnom. I sto si nervozan Saj. Skocice i LTC. Ne brini. Mozda si me pomesao sa likom sa kojim si pisao na prethodnoj strani. Ponasas se nekada kao nVidia/AMD fanboj. Sto se tice LTC-a nemam nikakvo misljenje o njemu. Kao ni o bilo kom drugom novcicu dok god mi donosi zaradu. 2017-te je xxx novcica bilo pun pogodak. Koliko ocekujem da cu zaraditi od svojih novcica ove godine? Pa ne ocekujem nista. Ne razmisljam o tome. Meni je bilo bitno da u ovom bull-u kupim stan, sto sam i zavrsio i sada lagano. A moj portfolio mozes da vidis u posebnoj temi koju sam otvorio.
 
Nakon 10 godina u kriptu si procenio da je LTC "the one"😀. Nesto definitivno ne valja u tvojim procenama.😀 Salu na stranu zar ne mislis da je pametnije da portfolio razvrstas u par coina nego da se drzis jednog ko pijan plota. Ako sam dobro razumeo ti imas samo LTC. Ja recimo nisam siguran ni u jedan coin i ne mozes nikada ni biti i bas iz tog razloga bi bilo pametno imati opcije ako se slucajno nesto desi sa jednim coinom. Ne moras imati 50 ali 5-6 ne skodi. Generalno koji god shitcoin da si kupio pre xxx godina sada bi bio u plusu. Isto je i sa LTC-om. Plus ako si toliko dugo u kriptu sigurno si mogao uloziti u jos neki "siguran" coin cisto da imas backup plan.
Moje misljenje je da su samo BTC i ETH zacementirani, BTC jer je prvi i root coin a ETH jer ima primenu kroz smart contracte, sve ostalo moze lako da ode pod led i da nestane. To ne znaci da ce se to desiti, naprotiv, igranka ce da traje jos dugo. Ocekujem i nacionalne crypto valute uskoro cime bi se BTC dodatno boostovao.
Post automatically merged:

Jel vi to sad propagirate razvod :) nemojte da navodite, ionako mozda ima nekih koji se premisljaju :D
To mora odradis pre ulaska u crypto, inace posle odose pola od miliona koje si zaradio. :LOL:
 
Ja sam usao na ltc juce na 160, onako, 10 coina, to je vec kasno ali s obzirom da je on imao najmanje skokove, napravice boom jedan u ovom krugu sigurno.
Imam 50k rvn, izrudaren, cekam 0.3, to mi je najozbiljnija suma.
Nesto eth, rudarim ali i prodajem.
S obzirom da je sad btc otisao gore,ocekujem da povuce i ostale, i konacno da krenemo u jos jedan krug.
Zao mi je sti nisam usao u kripto, jos 2015-16, kad sam gledao, pratio ali nazalost nisam dovoljno verovao i imao hrabrosti.
Sad bih verovatno bio u penziji :)
 
Skocice i LTC kolko-tolko jednog dana. Ali pogledajte recimo odnos LTC:ETH na tradingview. LTC je down 80% u odnosu na ETH u prethodne 2 godine. Dakle svaki dinar ubacen u LTC je izgubio 80% nego da je ubacen u ETH.

Ja se nadam da će ovaj bull market biti prilika da se rešimo relikata iz prošlosti tipa XRP, LTC i BCH. Oni su služili da im se osnivači obogate, tu su ulogu uspešno obavili i više nemaju šta da traže tu gde su. Vreme je da se uzdigne nova krv.
Post automatically merged:

Ja kad sam pisao da je i brak kocka, ljudi se smejali :D
Žene i kripto ne idu nikako. Ja sam bio planirao da završim ovde oko državljanstva, onda da gledam da kupim stan da živimo ja i ženska zajedno. Al kako se čekanje oko državljanstva oteglo zbog kovida, ženskoj prorade lutke, pa krene ti stalno nešto odlažeš, ti mene ne voliš, ti mene samo zavlačiš, vidim ja da je vrag odneo šalu i prodam letos preko pola šteka i krenemo da tražimo gajbu da kupim. Ne smem ni da izračunam koliko bi taj prodati kripto sada vredeo, pripala bi mi muka.
 
Poslednja izmena:
^krastavac, ovako sto bi rekli ljudi "duplo golo".
 
Parovi su:

LTC/USD
EOS/USD
REEF/USD
XLM/USD
YFI/USD
OMG/USD
MKR/USD
ZIL/USD
NANO/USD
CELO/USD

Da dopunim ovo sa statistikom:

Reef bez originalnog logo-a.
LTC-EOS-REEF-XLM-YFI-03-03-2021-1517h.png
OMG-MKR-ZIL-NANO-CELO-03-03-2021-1520h.png

Zanimljivo:

meme-Solana-Toyota.jpg

USDC-on-multiple-blockchains.jpg
 
Poslednja izmena:
Sa mnom. I sto si nervozan Saj. Skocice i LTC. Ne brini. Mozda si me pomesao sa likom sa kojim si pisao na prethodnoj strani. Ponasas se nekada kao nVidia/AMD fanboj. Sto se tice LTC-a nemam nikakvo misljenje o njemu. Kao ni o bilo kom drugom novcicu dok god mi donosi zaradu. 2017-te je xxx novcica bilo pun pogodak. Koliko ocekujem da cu zaraditi od svojih novcica ove godine? Pa ne ocekujem nista. Ne razmisljam o tome. Meni je bilo bitno da u ovom bull-u kupim stan, sto sam i zavrsio i sada lagano. A moj portfolio mozes da vidis u posebnoj temi koju sam otvorio.
Nisam nervozan. Zasto mislis da brinem za LTC? Ja briga nemam sto se kripta tice. Nego konstantno neko bocka na racun toga zasto sam u LTC-u. I pre 4 godine sam isto za LTC pricao, ne zato sto sam fanboy nego zato sto sam pratio razvoj. Sad ja kao treba da se pravdam i svakome da objasnjavam zasto bas LTC :D
Nemoj da mislis da se prozivam nesto, nisam uopste taj tip, opusteno skroz. Kuckam jer volim ljude s razlicitim misljenjem ;)

Pogledacu kad dodjem kuci sta imas ;)
 
ENJ isao do 1.08...ko zna koliko ce na kraju biti kada dodje kraj u ovom ciklusu... leta 2019.sam imao 7500 i prodao ih za saku suncokreta... 😩😔
 
Skocice i LTC kolko-tolko jednog dana. Ali pogledajte recimo odnos LTC:ETH na tradingview. LTC je down 80% u odnosu na ETH u prethodne 2 godine. Dakle svaki dinar ubacen u LTC je izgubio 80% nego da je ubacen u ETH.

Zanimljiv podatak ali potpuno nebitan. Treba gledati kretanje od pocetka ciklusa, tj kad je akumulacija krenula (LTC 50, BTC 10K, eth ne secam se) ili od najnize cene, ono dno kad je bilo. Jedino to ima smisla gledati jer se tada pare ubacuju. ETH je top novcic, nema tu sta da se prica i LTC jeste pao u poslednje vreme u odnosu na BTC i nije ni blizu ATH-a ali termin za LTC tek dolazi. Iznenadicete se uskoro ;)
ETH mnogo bolje drzi cenu pri padu ali bi trebalo da i LTC vise skace. Videcemo na kraju godine.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno